Sorin Rosca Stanescu: Nu se pune problema sa plec din PNL. Cred ca domnul Ponta, peste week-end, se va gandi mai bine

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 17 mai 2013, 14:25 Actualitate | Politic


Senatorul PNL Sorin Rosca Stanescu a declarat, vineri, la Targoviste, ca nu va pleca din PNL si spera ca Victor Ponta se va gandi mai bine in week-end.

''Eu cred ca domnul Ponta, peste week-end, se va gandi mai bine. Daca domnul Ponta ramane consecvent inseamna ca a facut un caz din cazul Sorin Rosca Stanescu. Inseamna ca altceva il determina sa incerce ruperea USL'', a precizat Rosca Stanescu, citat de Agerpres.

Premierul Victor Ponta a declarat joi ca este cea mai mare criza din USL situatia generata de atacurile politice ale liberalului Rosca Stanescu la adresa unor membri ai PSD. Liderul social-democratilor a mai spus ca daca Sorin Rosca Stanescu e in continuare senator PNL, atunci acordul USL nu se respecta.

Intrebat daca va incerca sa poarte o discutie cu Victor Ponta, senatorul liberal a spus: ''ierarhic, domnul Ponta, care este prim-ministru, ar trebui sa incerce sa aiba o discutie cu mine''.

''Eu sper sa nu stea in persoana mea (USL, n.r.). Persoana mea nu este una atat de importanta incat o alianta atat de importanta sa se prabuseasca din cauza mea. Nu se pune problema sa plec din PNL (...). Pentru acele lucruri, care au putut fi interpretate drept atacuri la persoana mi-am cerut si imi cer scuze'', a adaugat senatorul PNL Sorin Rosca Stanescu.

Senatorul liberal a participat, vineri, la sediul Consiliului Judetean Dambovita, la o intalnire a ministrului delegat pentru Ape, Paduri si Piscicultura, Lucia Ana Varga, cu primari din judet.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3858 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    auzi Securistule, (Vineri, 17 mai 2013, 14:33)

    Ponta [utilizator]

    Cred ca o sa-ti dea Ponta la masele pana canti imnul Bangladeshului ca si contratenor.
    • +1 (1 vot)    
      Crin Antonescu s-a inconjurat de securisti (Vineri, 17 mai 2013, 15:40)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Ponta

      SRS a ajuns senator PNL pt ca l-a pus Crin Antonescu pe lista, la fel s-a intamplat si cu Dan Voiculescu.

      dar Crin Antonescu nu e inca fericit pt ca NU controleaza un serviciu secret, d-aia in fiecare zi la Realitatea TV e atacat SRI si cu tinta pe directorul MAIOR.
  • +8 (8 voturi)    
    Ia te uita! (Vineri, 17 mai 2013, 14:35)

    triciupa [utilizator]

    Falanga securisto-fetida a regimului voiculescu pare sa purceada la auto-canibalizare. As fi tentat sa spun "works for me, intarata-i drace!" dar am oarece retineri in a deschide sampania.
    Aparent asistam la derby-ul de cotonogeala plagiatorii - penalii dar pare prea frumos ca sa fie adevarat.
    Ma intreb ce anume o cloci voiculescu dimpreuna cu colcaiala lui de turnatori, securisti si penali de toate calibrele...
  • +8 (8 voturi)    
    Gandirea d-lui Ponta (Vineri, 17 mai 2013, 14:47)

    Sani [utilizator]

    Draga SRS, Ponta vrea sa scape de idiotul de Antonescu care inca se crede prezidentiabil.

    Ca urmare, matale esti doar un bun motiv de belire a trantorului.
    • +2 (2 voturi)    
      de trintire (Vineri, 17 mai 2013, 15:27)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      a trintorului.
  • +3 (3 voturi)    
    Se va gandi bine (Vineri, 17 mai 2013, 15:00)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Si pleaca PNL din USL. Si asa o gasca de turnatori condus de un repetent nu poate aduce mare popularitate.
  • +2 (2 voturi)    
    USL forever (Vineri, 17 mai 2013, 15:14)

    Trojan.H [utilizator]

    Se pregateste viitoarea configuratie Putere-Opozitie, chestiune pe care o cunoastem de mult timp. Daca nu-ti place PSD votezi PNL si vice-versa.
    Restul e balet.
    • +2 (2 voturi)    
      Corect... (Vineri, 17 mai 2013, 15:37)

      triciupa [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      ... si la pnl-ul "de opozitie" va adera cu entuziasm si aripa bleaga a pdl-ului, ca tot se simt ei apropiati. Si uite asa o sa avem, vezi doamne o dreapta si o stanga, clasic, ca-n occident!
      De fapt vom avea aceeasi clica de pradatori, de securisti, turnatori si penali care se vor eterniza la putere rotindu-se periodic pentru ca asa e "democratic", sa se infrupte pe rand... Vom avea un Janus cu doua fete aparent diferite dar altoite pe acelasi trup lacom. Si asa cum stelele duble se rotesc urmand legea gravitatiei, tot asa se vor roti fetele lui Janus, dupa legea lui: fiecare praduieste cat poate cand e la putere si nu se teme de puscarie cand e in opozitie.
  • -7 (7 voturi)    
    Mda (Vineri, 17 mai 2013, 15:16)

    antitot [utilizator]

    Ponta se va razgandi,nu merita stricata alianta USL.
    SRS joaca tare si castiga.
    Ponta este destul de inteligen sa-si dea seama ca nu merita sa se puna cu acesta mai ales ca are o pozitie foarte puternica in PNL.
    Nici macar Crin nu a indraznit sa-i zica ceva.
    Asa ca nu mai sperati ca sperati degeaba.
  • 0 (0 voturi)    
    Pare sigur pe el SRS... (Vineri, 17 mai 2013, 15:46)

    Lucky1 [utilizator]

    ...nu stiu ce "pile" are dar, sigur, are sange in instalatie...
    Altfel, nu si-ar permite sa-l ia la misto pe copilotul usl si prim-ministru al Romaniei asa de explicit...
    Si asta cu varanul - suporterul sau - in pragul puscariei...
  • +2 (2 voturi)    
    Ponta se va gandi peste weekend (Vineri, 17 mai 2013, 15:52)

    un dac [utilizator]

    sau isi va cere scuze si el ca s-a inflamat.
    Am vazut ca se practica. Oricum la vot nu plateste nimeni mai mult decat tariful standard, adica 2 sticle de bere si 2 mici.