VIDEO Victor Ponta ataca Antena 3: Procurorii nu se pun nici la PSD nici la PNL. Daca e, ii punem la Antena 3

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 1 aprilie 2013, 12:38 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a declarat luni ca "procurorii nu se pun nici la PSD, nici la PNL", ci eventual "la Antena 3", referindu-se la discutia de vineri la emisiunea realizata de Dana Grecu si Radu Tudor, cand premierul a declarat ca nu primeste "lectii de antibasism" si ca nu exclude niciun nume la sefia DNA in afara de Daniel Morar.

"Nu avem o astfel de discutie, procurorii nu se pun nici la PSD, nici la PNL. Daca e, ii punem la Antena 3. Am vazut ca era o ingrijorare mare si am vrut sa lamuresc", a declarat Ponta luni dimineata, inaintea sedintei BPN al PSD.

In emisiunea de vineri, cei doi realizatori au insistat pe tema numirii procurorilor si relatiei lui Ponta cu Traian Basescu.

In urma discutiei de vineri, presedintele PNL Crin Antonescu a declarat, tot la Antena 3 in emisiunea lui Radu Tudor, ca in cazul in care premierul Victor Ponta o va desemna pe Codruta Kovesi la sefia DNA, se pune intrebarea ce se intampla in continuare, adica daca se rupe USL, el spunand ca "poate e si asta o varianta", desi are indoieli.

El a sustinut de asemenea ca acordul de coabitare dintre premierul Victor Ponta si presedintele Traian Basescu nu poate merge mai departe, deoarece compromisurile nu sunt calea pentru atingerea dezideratelor USL, in pofida presiunii CE in chestiunea procurorilor.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


11083 vizualizari

  • +23 (29 voturi)    
    Toar'su plagiatoru' (Luni, 1 aprilie 2013, 12:51)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    in campanie va placea sa va hliziti pe latrine!
    Ati promis, v/ati batut joc de altii, ...
    Acum v/am vazut... stingher!
    Ce nu va mai place?!
    Facem pariu ca o sa dansati cum vrea varanul?
    Daca nu cumva ceea ce se intampla acum, nu face parte dintr/un scenariu bine pus la punct!
    Oricum, nu te cred nici mort sa fii!
    gorjanul anu(su)lui!
    • +18 (20 voturi)    
      vraja ieftina (Luni, 1 aprilie 2013, 13:16)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      creaza scandal sa nu se vada manifestatiile de la oltchim. sa nu se vada cresterile de preturi de azi si tot asa.
      nu o s-o puna pe Kovesi si nici nu cred ca puna curand vreun procuror la dna. se mentine subiect de scandal si atat. teatru ieftin gandit de comunisti sa abata atentia.
    • -18 (24 voturi)    
      sper ca nu toti basistii (Luni, 1 aprilie 2013, 13:18)

      Colonel [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      au un astfel de nivel intelectual. E o minune ca a supravietuit tara sub dictatura voastra.
      • +13 (15 voturi)    
        hahahaha (Luni, 1 aprilie 2013, 13:45)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        cine vorbeste... votanti de becali, vanghelie, felix, secretare de la dragnea, sudori etc. voi vorbiti de nivel inalt intelectual? nu pe bune? :)
        alte glume demne de uslasi spalati pe creier mai aveti?
        • -5 (7 voturi)    
          Inteligentii ies la iveala (Luni, 1 aprilie 2013, 14:37)

          Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

          cand sunt condusi de un prost, iar prostii se transforma in nor de lacuste cand sunt codusi de un inteligent.
      • +14 (18 voturi)    
        Intr/adevar, e mare minune! (Luni, 1 aprilie 2013, 13:51)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        E mare minune ca mai existam dupa... democratia lui ilici, dupa batele minerilor lui, dupoa tunurile lui dip si bombonel, ...
        E mare minune ca se mai stie a scrie... goagale! E mare minune ca nu s/au introdus inca manualele de studii superioare pentru analfabeti. E mare mirare ca esti... doctorand!
        Cate mirari mai vrei?!
        Sa iti citez din ... Nichita Stanescu sau esti deja... obosit de ct ai scris?!
        Tov colonel, incet cu pianul pe scari! Se muta... clapili!
      • +8 (10 voturi)    
        Toarsu plotoner.. (Luni, 1 aprilie 2013, 14:02)

        SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        ...pai crezi ca toti au nivelu' telectual a lu' matale?! Cat despre supravietuire, eu zic ca va fi un adevarat miracol daca va supravietui sub noua dictatura!
      • +5 (7 voturi)    
        colonel~intelectual..?? (Luni, 1 aprilie 2013, 16:26)

        oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

        n-am vazut, n-am auzit...........poate culegatori de porumb, sfecla.......dar nu intelectuali......pt. acest motiv li se dau si pensii marite......merita......este??
    • +10 (12 voturi)    
      conflict fictiv (Luni, 1 aprilie 2013, 13:33)

      Angoasat [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      daca ati fost atenti , s-a tot vorbit ca se doreste ca la urmatoarele alegeri sa fie lupta intre psd si pnl..
  • +17 (21 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 1 aprilie 2013, 13:05)

    [anonim]

  • -10 (14 voturi)    
    bravo (Luni, 1 aprilie 2013, 13:06)

    Mazeta [utilizator]

    Eu zic că a venit momentul ca Ponta să fie reevaluat.
    • +7 (9 voturi)    
      o sa fie reevaluat (Luni, 1 aprilie 2013, 13:47)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      cand recunaoste plagiatul. adica la calendele grecesti :)
      pontalau o sa ramana un experiment copy/paste nefericit pt Romania. nimic mai mult
    • +2 (6 voturi)    
      inca putin ... (Luni, 1 aprilie 2013, 13:49)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      si se rezolva !
    • +1 (3 voturi)    
      Poate , (Luni, 1 aprilie 2013, 15:08)

      micul [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      dar deocamdata e la faza de reeducare gen Pitesti !
  • +13 (15 voturi)    
    Cearta pe functii (Luni, 1 aprilie 2013, 13:07)

    me_mihai [utilizator]

    Dupa ce Ponta l-a jernanit pe Antonescu de toate functiile importante in stat, acum s-a trezit si Antonescu sa puna piciorul in prag. Partea nasoala este ca Antonescu este deja cu un picior in groapa.
  • +12 (14 voturi)    
    Finnaly, (Luni, 1 aprilie 2013, 13:35)

    capingurasrl [utilizator]

    Dear Ponta, honey bunch, nu este niciodata prea tarziu sa te luminezi si sa vezi adevarul. Si dupa ce il vezi sa ai curajul sa recunosti. Foarte curand va veni timpul pentru niscaiva clarificari. Nu poti sta cu fundul in 2 luntri, desi ai fundul cam mare, de vadana, si ai putea.
  • -17 (23 voturi)    
    Am avut dubii ... (Luni, 1 aprilie 2013, 13:39)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... intotdeauna legate de caracterul si verticalitatea lui Victor Ponta. Daca peste asa zisul pact de coabitare am putut trece usor (fiind doar o hartie despre cum sa nu se mai injure unul pe celalalt)peste ceea ce urmeaza sa faca Ponta nu se mai poate trece atat de usor.

    Daca mie, in calitate de alegator USL si votant pentru demiterea lui Traian Basescu, vine acum Victor Ponta si imi spune ca trebuie nominalizati procurorii care au politizat parchetele in ultimii ani doar pentru ca asa vrea Traian Basescu atunci inseamna ca isi incalca promisiunile flagrant.

    Traian Basescu are interesul sa-si numeasca procurori fideli pentru a se asigura ca nimeni dintre cei care au fost la guvernare sub guvernele Boc si Ungureanu nu vor fi vreodata nici macar chestionati pentru activitatea lor.

    Refuz sa accept o negociere politica pe sistemul "il punem pe al meu la DNA si pe al tau la PICCJ" deoarece incalca spiritual legii, duce la politizarea justitiei de o maniera neacceptabila.

    Ponta ar trebui sa organizeze concurs (si eventual sa-l repete de cate ori este nevoie) si sa identifice cei mai buni procurori din sistem pentru aceste pozitii (sunt convins ca exista indicatori de tipul numarul dosarelor trimise in judecata / numarul dosarelor cu condamnari etc) pana cand domnul Basescu va numi doi procurori.

    Personal salut verticalitatea lui Crin Antonescu, singurul care a mai ramas un reper de constanta si probitate morala.
    • +7 (13 voturi)    
      Anaena (Luni, 1 aprilie 2013, 13:54)

      voltaren [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Atat te duce mintea ?
      Repeti ca un papagal ce auzi la Antena 3 sau lucrezi acolo ?
      • -5 (9 voturi)    
        Prietene... (Luni, 1 aprilie 2013, 14:30)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui voltaren

        ...esti pe langa subiect. Antena 3 preia comentariile telespectatorilor si le transmite politicienilor si nu invers.

        La voi la basisti functioneaza invers. Face alcoolicul cu manutza "pa pa PDL!", preia domnul Colonel Turcescu (sa traiti!) mesajul si apoi toti basistii fac si ei cu manutza la fel "pa pa PDL!"
    • +7 (13 voturi)    
      Nedumerire (Luni, 1 aprilie 2013, 13:58)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Ce inseamna "vertical"?

      Adica un neuron care sta si doarme?
      Atunci da, Antonescu este un "vertical".

      Asteptam sa devina un "orizontal".
      Cu prietenul sau Iliescu cu tot.
      • -4 (8 voturi)    
        Sigur ... (Luni, 1 aprilie 2013, 14:33)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Sani

        ... aveti si voi ceva mai bun decat faza cu dormitul in brief. Citeste si tu mai departe de prima propozitie ce naiba ...

        Vertical inseamna ca atunci cand ai zis ca nu e bine cu Kovesi si Morar ramane la fel.

        Lipsit de verticalitate si moralitate este atunci cand spui ca Oprea este "seful mafiei personale a lui Adrian Nastase" si apoi il "reevaluezi" si-l pui ministru la Aparare.

        Prietene, cine e Iliescu? Trezeste-te la realitate! de vreo 9 ani e presedinte unul Traian Basescu. Nu poti sa cotcodacesti non stop "Iliescu, Iliescu" si sa pari vag inteligent si ancorat in realitatea curenta.
        • +5 (7 voturi)    
          Persisti in greseala (Luni, 1 aprilie 2013, 15:01)

          Sani [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Domnul meu, exista in lumea asta lideri buni si lideri rai.
          Antonescu nu este unul dintre ei. Nici bun nici rau.
          El NU ESTE PUR SI SIMPLU!
          Exista prin interpusi (in speta Varanul).
          Ca om este o nulitate. Nu va fi niciodata presedinte. Nu poate, nu stie, nu este dorit cu adevarat.

          Iliescu a fost un lider. Rau! FOARTE RAU pentru Romania.
          El, desi s-a retras este inca "verde". Este...consultant in rautati!

          Pe de alta parte eu nu sunt prieten cu tine!
          Vezi-ti tu mai bine de pachetele tale de Kent! Poate acolo te pricepi.
          • -1 (1 vot)    
            De la persoanele... (Luni, 1 aprilie 2013, 23:10)

            Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Sani

            ...care l-au votat pe Basescu (de 2-3 ori sau de cate ori) nu accept sfaturi sau consideratii despre Antonescu.

            Iar Iliescu? Frate da voi sunteti bolnavi rau de tot. Si incredibil de netoti daca credeti ca puteti duce discutia intr-o directie care nu are legatura cu articolul. Stii ceva ... Kovesi si cu Morar nu au fost pusi de Iliescu sefi la procurori ci de B A S E S C U. Capisci?

            Da stiu...Iliescu face si desface ... Basescu e inca in opozitie, in transee ... nu a fost nici o secunda la putere ... se bate cu fortele raului, cu comunistii, cu cecenii, cu Nord Coreeni cu Voiculescu... se bate ... da nu are legatura cu articolul.
        • 0 (2 voturi)    
          iliescu (Luni, 1 aprilie 2013, 20:10)

          luciaS [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          iliescu nu poate fi iertat pentru raul facut romanilor si nu ma refer doar la faptul ca a fost de ,,trei" ori presedinte
          • -1 (1 vot)    
            Prietene... (Luni, 1 aprilie 2013, 23:07)

            Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui luciaS

            ...nu a zis nimeni sa fie iertat...am zis "ce are sula cu prefectura?". Daca asta era un articol despre o piesa de teatru tot cu "Iliescu, Iliescu" ii dadeai?
    • +7 (9 voturi)    
      ai dovezi? (Luni, 1 aprilie 2013, 14:04)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      "procurorii care au politizat parchetele in ultimii ani"
      pe ce te bazezi cand spui asta?
      pana una alta ue a laudat PN in ultimile rapoarte. crezi ca si aia de la ue au interese in justitia romaneasca?
      sau doar arunci si tu cu cuvintele ca sa te afli-n treaba? :)
      ps:cand sta crin la pozitie vertical? dupa ora 13? :)
      este un reper de probitate morala intradevar cat timp sta si face sluji unui turnator de familie ca felix.
      chiar nu ve e rusine sa-i ridicati osanale in halul asta?
    • +6 (8 voturi)    
      Exista (Luni, 1 aprilie 2013, 14:15)

      micul [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      oameni carora Dumnezeu , in marea lui marinimie ,le-a refuzat orice urma de inteligenta !Cu siguranta cautarea neuronukui dvs stingher s-ar dovedi mai dificila decit detectarea bosonului Higgs ..Dar ce putem face ,suntem ceea ce suntem ! Oricum , incearca macar sa stai mai mult in casa ca macar umbra pamantului sa nu faci degeaba . Eu unul nu sunt contrariat ,fata de cei mentally challenged nu simt decat compasiune .
      • -4 (6 voturi)    
        Ii compatimesc pe cei saraci cu duhul, (Luni, 1 aprilie 2013, 15:19)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui micul

        asa ca am votat USL.Tie ti-e ciuda pe ei fiindca sunt mai destepti ca tine si sunt in fruntea tarii.
        • +4 (6 voturi)    
          ooops! (Luni, 1 aprilie 2013, 16:43)

          micul [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

          Si cine anume e mai destept rogu-te plagiatorul sau repetentul ?
  • +4 (6 voturi)    
    WTF? (Luni, 1 aprilie 2013, 13:44)

    mikeyu [utilizator]

    and again, WTF?