Alianta Romania Dreapta: In prima zi de guvernare, ii retragem titlul de doctor lui Victor Ponta

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 25 noiembrie 2012, 17:36 Actualitate | Politic


Stefan Vlaston, candidat al Aliantei Romania Dreapta pentru Camera Deputatilor, a declarat duminica, intr-o conferinta de presa, ca primul lucru pe care il va face un viitor ministru al Educatiei din partea ARD va fi sa retraga titlul de doctor obtinut de Victor Ponta "pe baza unei lucrari de doctorat plagiate": "Aceasta este prima actiune pe care ne-o propunem sa o facem in prima zi de guvernare", a spus Vlaston, aratand ca pentru ARD a fost decisiva constatarea Universitatii Bucuresti pe aceasta tema, potrivit Mediafax.

Intrebat cine ar trebui sa fie ministrul Educatiei in cazul in care ARD ar fi la guvernare dupa alegerile din decembrie, Vlaston a aratat ca personal l-ar prefera pe Daniel Funeriu: "Ca persoana particulara, l-as prefera de domnul Funeriu sa-si duca mai departe opera pe care a inceput-o, dar nu eu am puterea de decizie in ARD".

El a vorbit despre programul pe educatie al ARD, mentionand ca alianta va propune ca salarizarea personalului didactic sa se faca dupa performanta, iar la baza salarizarii si avansarii in cariera a cadrelor didactice sa fie "progresul scolar".

De asemenea, ARD mai are ca propunere ca din fondurile scolare statul sa asigure after school pentru elevii aflati in ciclul primar.

Stefan Vlaston a aratat ca in programul de guvernare al USL privind invatamantul nu este clar ce se va intampla cu clasa pregatitoare si daca clasa a IX-a va ramane la liceu sau va trece la gimnaziu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3905 vizualizari

  • -25 (55 voturi)    
    Asta e problema Romaniei?! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 17:58)

    Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator]

    Diploma lui Ponta? Sunt dezamagit de ARD, la mine nu prinde chestia asta cu diploma lui Ponta.
    • +11 (19 voturi)    
      @noiembrie (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:28)

      torna_fratre [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      nu fi carcotas!
      Dupa cele 7 luni de sfidare poate ar trebui data o lectie celui care a furat intelectual si care pe deasupra mai era si prim ministru.
    • +14 (18 voturi)    
      Hmmm, dupa o analiza logica DA. (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:29)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      Oricum treaba necesita 5 minute: se anunta clar ca Ponta NUMAI E DOCTOR si gata.
      De ce e problema, lasand deoparte credibilitatea internationala? Pentru ca omul a furat, si-a insusit pe nedrept munca altora si titlul de doctor....daca nu sfidezi logica, asta inseamna ca nu e capabil sa conduca o tara, un guvern. O sa faca ce a facut si pana acum, o sa fure, o sa citeasca discursuri scrise de altii (altii = Varan), o sa ia masuri soptite de altii.
    • +7 (9 voturi)    
      Daca prindea (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:31)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      Te-ai fi numit doar Mos Craciun.
    • +7 (13 voturi)    
      te oftici nu? (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:33)

      dadan [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      tu esti Nastase? merge netu la Jilava? printre doua aberatii pe blog mai dai o fuga si pe forum?
      Plagiatorul ne face tara de rusine de prea mult timp, ne e rusine noua de rusinea lui si el ce face? afisheaza peste tot ranjetul ala de Mickey mouse retardat cu o replica nesarata despre Basescu... e timpul sa plateasca pentru mizeria care a adus-o peste tara asta....
    • +10 (14 voturi)    
      Da, asta este! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:50)

      Petran [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      Atata timp cat cineva a ajuns prin furt intr-o functie politica atat de inalta,nu mai are nicio credibilitate poltica sau administratica. Atata timp cat pune in pericol diplomele a mii de tineri valorosi care studiaza/ lucreaza afara, iar din cauza lui, caci vorbim de un scandal international, diplomele romanesti nu mai mai pot fi recunoscute, atunci este! Atata timp cat el a luat sub aripa lui ocrotitoare oameni cu serioase probleme, averi nejustifcate, incompatibilitate etc. avem de-a face un hot care protejeaza oameni de teapa lui. Atata timp cat o Europa intreaga stie ca sta de vorba cu un hot, ca un hot are grija de fondurile UE, platitte din greu de contribuabillii din tarile lor, = atunci e o problema grava a Romaniei in ansamblu si a PSD in particular.
    • +11 (15 voturi)    
      Da, asta e problema Romaniei! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:27)

      kelye [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      Cand ai ca prim-ministru un infractor (termenul poate parea dur dar reflecta 'onestitatea' personajului) si nu faci nimic in sensul asta, nu vorbesc de bunul simt de as da demisia, atuci ai o mare problema de imagine.

      Ce mesaj transmiti tu celorlalte tari ?
      "Lasa ba, la noi merge si asa, noi suntem descurcareti, suntem jmekerii europei ba"
    • -6 (18 voturi)    
      razbunarea ca prioritate (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:39)

      tjax2k [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      ARD dovedeste ca nu cunoaste sau nu e interesat de prioritatile tarii, singurul lucru care conteaza fiind razbunarea impotriva USL. Nu au nici-un fel de masuri urgente pentru a redresa economia, nici-un fel de solutii care sa fie implementate rapid si sa scoata tara din impas, principala lor prioritate e sa i-o "traga" lui Ponta. Nici nu e de mirare ca in sondaje au coborat pana la nivelul PP-DD.
      • +3 (3 voturi)    
        respectul pentru lege si etica nu e razbunare (Luni, 26 noiembrie 2012, 13:07)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui tjax2k

        Mie nu mi se pare deloc rau ca prioritate. Doar sa fie consecventi. Un guvern care promoveaza meritocratia si respectul pentru lege in toata societatea ar rezolva automat toate celelalte probleme. Economia s-ar redresa singura daca ar fi lasata sa o faca. Da-le companiilor private o piata libera, concurenta loiala, taxe si impozite colectate corect, fara spagi, si vor inflori ca ciupercile dupa ploaie.
    • -5 (29 voturi)    
      Da pe voi nu va intereseaza altceva? (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:14)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      Salarii, locuri de munca, independenta justitiei, mafia din administratie, ...? Diploma lui Ponta, ma apuca rasul.
    • -14 (28 voturi)    
      Inca o chestie! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:15)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      Toate aceste minusuri reprezinta voturi in minus pentru ARD, pentru ca arata ce fel de mentalitate aveti! O sa-mi anulez votul pentru ca nu-l dau nici la USL, nici la ARD, nici la PP-DD!
    • +7 (17 voturi)    
      mai intai burta! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:27)

      q1953 [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      La tine prinde chestia aia cu burdihanul plin!
      • -5 (11 voturi)    
        NU (Duminică, 25 noiembrie 2012, 22:55)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui q1953

        Deci, eu explic ca noi avem nevoie de salarii, locuri de munca, integreare mai buna in eu, absortia fondurilor ue si tu zici de stomac....
        • +2 (2 voturi)    
          deci (Luni, 26 noiembrie 2012, 13:13)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

          cine sa-ti dea baiete loc de munca si salariu? mos craciun? guvernul? du-te in coreea de nord! vrei loc de munca, te trezesti devreme dimineata si iei la rand toate ofertele disponbili din ziare, de pe internet, de la cunoscuti.. te duci la interviuri si te angajezi. vrei salariu mai mare? pui mana pe carte si inveti sa faci ceva mai bine, mai repede, mai eficient.. nu sunt firme in zona in care locuiesti tu? o excelenta oportunitate de afacere... infiintezi tu una!
          tu vrei sa ia guvernul fonduri gratuite de la ue si sa-ti dea tie un loc de munca 'la stat'? cum au facut grecii? stii cum e cu invatatul din greselile altora vs din greselile proprii?...
          • 0 (0 voturi)    
            ai inceput cu concluzia (Marţi, 27 noiembrie 2012, 10:24)

            Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui pehash

            Nu-mi da nimeni locuri de munca, dar de vreme ce avem o multime de taxe aiurea pentru ca nu se pot recupera toti banii de catre stat, explica-mi dupa intelectul tau, ce nu intelegi prin locuri de munca? Oare daca taxele alea sunt mai mici evident creste si numarul locurilor de munca?

            Cat de despre fonduri UE, DEJA am primit si nici un guvern nu a fost in stare sa le foloseasca, iar tu-mi explici sa-mi fac o afaracere. In ce conditii?
    • +16 (22 voturi)    
      dar care este? (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:35)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      pt ca nu vad sa mai fie vreo problema in Romania. coruptia nu mai intereseaza sau facem mitinguri de sustinere a hotilor. plagiatul nu conteaza desi e furt. euro nu conteaza, inflatia nu conteaza, somajul nu conteaza... eu cred ca ce mai conteaza in Romania zilelor noastre este ces pune gadea, sau mai bine spus, ce spune felix prin vocea lui gadea.
      eu sunt dezamagit de votantul roman din care si tu faci parte....
      • -2 (6 voturi)    
        asa sa fie (Duminică, 25 noiembrie 2012, 23:09)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

        te-am dezamagit ca nu votez. De ce?
        a = USL, b = ARD, c = DD-PD, ai eliminat a si c, ce ramane?
    • +5 (11 voturi)    
      dl profesor se si vede ministru (Duminică, 25 noiembrie 2012, 22:00)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      Si eu cred ca este o problema minora comparata su adevaratele probleme, si unu care se si vede ministru al invatamintului ar trebui sa vina cu un soi de program de guvernare nu cu planuri soioase.
      Cred ca o sa curga multa apa pe dunare pina o sa mai avem un guvern ca al lui Boc cu multi profesionisti in el - incepind cu ministrul invatamintului care a facut reforma adevarata.
    • -4 (10 voturi)    
      vlastoniada, aoleu!!! (Luni, 26 noiembrie 2012, 0:15)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      Eu dac-as fi in locul viitorului ministru al educatiei din partea aliantei cardiace i-as da iute o functie in orice institutie lui Neamtu. Baietul asta parca e drogat. Si musai lui MRU i-as reconstitui leafa de premier, retroactiv. Educatia poate sa mai astepte, da-o-n-colo, ca si-asa odraslele noastre studiaza in strainatate.
    • +3 (5 voturi)    
      @Tovarasul_Mos_Craciun (Luni, 26 noiembrie 2012, 10:25)

      Gugulan [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      nu mos craciune, prioritatile romaniei sunt: in prima zi de guvernare ponta numirea lui lui grajdan la isc in incercarea de a-l apara pe nastase, eschive parlamentare pentru scaparea lui voiculescu, modificarea legilor, icr, monitorul oficial, inlaturarea lui basescu care ocupa 99% din timpul actualului guvern, 3 luni de discutii daca o plagiat ponta ori ba! Acu' serios astea nu-s si prioritatile mele!
    • +3 (3 voturi)    
      poate (Luni, 26 noiembrie 2012, 14:53)

      aricipogonici [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      poate ca e una in problemele Romaniei, pentru ca prim ministrul tarii nu are credibilitate pe plan extern si nu poate sa ne reprezinte si mai grav suntem comparati cu el. Deci, da, e o problema a romaniei ca primu' ministru e un mincinos ordinar.
  • -19 (43 voturi)    
    Bine.... (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:00)

    minus [utilizator]

    dar poate o faceti in a doua luna de guvernare, nu vad niciun motiv pentru care sa nu fie lasat in voia ridicolului.....
    Poate in prima zi ati avea altceva mai important?

    Sau credeti ca actiunea asta ar fi o curatare morala care ar deschide sinapsele societatii? Zau?
    • +5 (11 voturi)    
      bla, bla , bla.... replica marca Felix (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:40)

      dadan [utilizator] i-a raspuns lui minus

      de ce sa ne grabim nu? mai bine sa incepem cu marea coruptie nu? pai asta e inalta coruptie - prim-ministru mincinos si hot nu vi se pare mare coruptie? nu? intrebati-l pe Nastocea... Incompetenii gen Ponta au ajuns in varful tarii si se cred valorosi si puternici insa in scurt timp cand prietenii lor, papusarii nu-i vor mai sustine, vor ajunge pe centura politicii mai rau decat Vadim, indezirabili si penibili....
    • +5 (7 voturi)    
      de acord! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:24)

      bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui minus

      dar nu stiu daca in 2020 va mai fi asa important...
    • +7 (9 voturi)    
      Mda... (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:30)

      Rollo [utilizator] i-a raspuns lui minus

      ...in loc sa i-o retraga, mai i-ar pune o fundita rosie...
  • -1 (11 voturi)    
    Nu inteleg (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:23)

    Orpheus [utilizator]

    Guvernul retrage un titlu obtinut prin plagiat, sau universitatea care l-a acordat in mod eronat?

    Iar amestecam responsabilitatile si atributiile? Ce naiba se intampla in tara asta?
  • +7 (11 voturi)    
    in Romania plagiatorii sunt prim ministri (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:24)

    Gryphus [utilizator]

    in timp ce in Romania un pucist plagiator e prim ministru, in oricare alta tara din UE asa ceva ar fi adus partidului sau aliantei care l-a propus o scadere dramatica in sondaje.

    nu doar ca l-au propus acum 7 luni dar vor sa-l pastreze inca 4 ani iar sondajele arata ca o mare parte din popor e de acord cu asta ceea ce spune multe despre aceasta tara
  • +4 (8 voturi)    
    Really? (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:24)

    ovidiu. [utilizator]

    Asta inseamna ca va ramane doctor pe vecie :)
    La fel si eu, primul lucru pe care am sa-l cumpar din primul meu milion de euro va fi o bicicleta fara lant.
  • 0 (8 voturi)    
    Deci pentru hoti si puscariasi (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:53)

    Con_stan_tin [utilizator]

    aveti program deja stabilit. Sa intelegem ca asta-i programul de guvernare pentru toti?
  • +7 (11 voturi)    
    da, asta este una din problemele ROmaniei (Duminică, 25 noiembrie 2012, 18:54)

    ovidiu35 [utilizator]

    o tzara condusa de un hotz nu are ce cauta in Europa.
    mai mult decat atat nu imi e recunoscuta nici diploma mea, muncita 5 ani, la aceiasi Universitate din Bucuresti.Este o eticheta pusa pe Romania, o tzara de hotzi, din cauza lui Ponta.
  • +7 (11 voturi)    
    USL (PLN si PSD) sustin un impostor: Ponta (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:21)

    DlGoe [utilizator]

    Acest impostor/plagiator (Ponta) e prim ministrul Rumaniei de mai bine de juma de an, cum e posibil sa-l sustina USLul? Pestele de la cap se impute, nu!?

    Ma intreb in CV-ul actual al lui Ponta mai scrie DOCTOR in drept? :)) Auzi sa copiezi cuvant cu cuvant calupuri de zeci de pagini (aprope jumatate de teza e copiata de la altii) sa se afle si sa mai ramai doctor.

    Mai avem invatamant in Rumania, dar scola doctorala in UB?

    PLAGIÁT s.n. Faptul de a plagia; furt literar; plagiere. [Pron. -gi-at, pl. -te, -turi. / < fr. plagiat].
    Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

    PLAGIÁT s. n. plagiere. ◊ lucrare însușită de la altcineva și prezentată drept creație personală. (< fr. plagiat)
    Sursa: MDN (2000) | Adăugată de raduborza | Semnalează o greșeală | Permalink
    (http://dexonline.ro/definitie/plagiat,2012)
  • -1 (11 voturi)    
    Omul ala (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:31)

    Incomod1 [anonim]

    a facut deja obsesie pentru Ponta... Ma rog, marile uri se confunda uneori cu marile iubiri :)
    In alta ordine de idei daca asta e singura idee fixa a ARD-ului, le urez "succesuri"... :) Jeeezus, cred ca-i rad si curcile pe astia, dar ei persevereaza :)
  • +3 (9 voturi)    
    Da, si asta ! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:40)

    mircea_cjn [utilizator]

    Da, da , si asta e problema Romaniei! Ca daca ai un hot in fruntea guvernului nu te poti astepta la nimic bun.
    Si apoi, daca avem un hot sef, si hotii mai mici pot sta sau activa linistiti. Ca vorba aia, corb la corb...
  • -3 (7 voturi)    
    Iar acest lucru (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:44)

    evoque [utilizator]

    o sa duca la cresterea nivelului de trai al romanilor. O alta ineptie.
  • +5 (9 voturi)    
    ? (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:46)

    elwis [utilizator]

    asa cum a furat doctoratul, ce te face sa crezi ca nu va pleca cu tacimurile de la un dineu oficial ? problema e ca minte , minte inconstient, ca e mitoman sau minte ca n-are tinere de minte sau minte ca ne crede timpiti !
    • +2 (6 voturi)    
      Si una si alta (Luni, 26 noiembrie 2012, 3:47)

      emigrant [utilizator] i-a raspuns lui elwis

      Sigur ne crede prosti.
  • +8 (8 voturi)    
    Pentru postacii foarte activi in zilele astea :) (Duminică, 25 noiembrie 2012, 19:50)

    ciprikus [utilizator]

    Postacilor nu va atacati , dureaza cateva minute sa semnezi o hartie :D
  • +4 (8 voturi)    
    nu asta trebuie facut (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:01)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    ci caz penal pentru furt. furtul intelectual este cel putin la fel de grav ca orice alta forma de furt. daca furi o gaina iei macar 1 an, pentru furtul unui titlu academic ar trebui macar dublu decat furtul unei gaini.
  • -6 (18 voturi)    
    si voi? (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:04)

    calin22 [utilizator]

    Deci cu alt cuvinte cel mai important dupa ce veniti la guvernare este sa va rafuiti cu inamicii vostri politici asa cum au facut si ei cu voi cand au venit la guvernare si apoi veti mai vedea voi daca mai trebuie facut ceva si pentru tara asta nenorocita si popor...
    Sau poate ca dupa ce ii anulati titlul de doctor se rezolva toate problemele noastre si apoi 4 ani puteti sta linistiti...
    Cred ca ne meritam soarta. Politicienii sunt reflexia votantilor...
    • +5 (9 voturi)    
      Nu e chiar rafuiala (Duminică, 25 noiembrie 2012, 22:36)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui calin22

      Este intrarea in normalitate. Pdl si-a trmis in inchisoare membrii penali, usl ii tine sus ba mai face si meetinguri pt ei. Eu vreau ca hotul sa plateasca, nu sa fie prim ministru.
      • +1 (3 voturi)    
        lectii (Luni, 26 noiembrie 2012, 11:16)

        zaphoss [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

        In momentul in care o sa vad marii rechini din PDL in puscarie si nu doar pestisorii atunci puteti venii cu lectii de morala. Pana atunci ciocu mic si platiti in continuare pentru guvernarea catastrofala pe care ati avut-o.
        • +2 (2 voturi)    
          rechinii? (Luni, 26 noiembrie 2012, 13:44)

          gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui zaphoss

          USL se afla la guvernare de 7 luni. Rechinii aia, daca exista ceva contra lor, ar putea fi prinsi acum. De ce n-o face USL? A, stai, am uitat, USL nu a prins niciodata pe nimeni, indiferent de partid, ei sunt mafia orgaizata, doar n-o sa se bage unul pe altul la inchisoare. Tii minte ce-a zis unu din PSD (fost prin PRM si Conservatori) cand a fost arestat Nastase? Ca e grav ce se intampla, se vor schimba lucrurile de acum inainte. Practic a devoalat politica asta transpartinica de non combat impotriva mafiotilor la care USL a aderat cu ambele maini.
  • -4 (22 voturi)    
    ARD-istii ... (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:04)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... astia isi doresc cu tot dinadinsul sa nu intre in Parlament.

    Daca asta e prioratea lor zero atunci ... pe mine, in calitate de votant, sa ma scuze ca ii deranjez cu lucruri secundare gen locuri de munca, administatie publica eficienta, sanatate, fonduri europene etc.
  • +9 (15 voturi)    
    ar fii frumos (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:05)

    gopo111 [utilizator]

    asa dupa ce rezolva problemele importante sa se duca dupa copy paste sa ii ia titlul si sa plateasca si toti bani inapoi pe care i-a luat pe nedrept in urma acestui plagiat, plus dobinzile la zi pt asta si daca se este necesar sa fie anchetat pt acest furt, ca pina la urma este un furt
  • +4 (10 voturi)    
    inteligenti? (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:13)

    zaphoss [utilizator]

    Multa prostie e in Romania!
  • -1 (21 voturi)    
    Alianta Romania trage pe Dreapta - cu asa obiectiv (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:24)

    .... [utilizator]

    sigur or sa va voteze curcile. Luati-va dupa eminente cenusii spre cacaniu gen vlaston (cine e asta, o fi responsabil cu datul diplomelor la ARD?) si ajungeti departe.
  • -1 (21 voturi)    
    foarte matur (Duminică, 25 noiembrie 2012, 20:35)

    nu-conteaza [utilizator]

    :))), romanii vor trai mult mai bine dupa asta.
    • +3 (7 voturi)    
      Asa este (Duminică, 25 noiembrie 2012, 22:34)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui nu-conteaza

      Pt ca este un semnal ca hotia nu mai este tolerata.
  • -1 (21 voturi)    
    Eu credeam... (Duminică, 25 noiembrie 2012, 21:30)

    cristian_n [utilizator]

    Ca va apucati de treaba...
  • +3 (9 voturi)    
    bravo!!! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 21:57)

    vercingetorix [utilizator]

    Felicitarile mele!

    Tocmai m-ati convins sa nu mai merg la vot!

    Si mie mi se pare penibil ca Ponta inca e prim-ministru dupa copy-paste-ul ala, dar daca asta e prima voastra grija, atunci bafta in alegeri!

    Extrapolez vorbele lui Marcel Iureş: Trăim într-o ţară ai cărei politicieni trăiesc în altă parte
  • -5 (9 voturi)    
    Pentru inteligentii de mai sus... (Duminică, 25 noiembrie 2012, 22:51)

    aiureantramvai [utilizator]

    ...da, voi, cei cu minusuri la activ. ARD nu inseamna un singur om, inseamna ca-s mai multi, pot face mai multe lucruri odata, pricepeti voi? Sau nu va lasa latrina 3 sa ganditi?
    S-apoi mizeria in care se scalda tara nu se curata intr-o zi, daca ar fi sa se apuce de curatat de cum ajung la putere.
    Dar stati linistiti...useleul vostru va ajunge la putere si-l vom avea PM pe acelasi plagiator minunat! Hai sictir!
  • +1 (7 voturi)    
    Corect si incurajator! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 22:59)

    mucenic [utilizator]

    E drept cand gandesti cu burta nu te mai gandesti la intelect, insa un vechi proverb spune (in traducere libera) ca "un corp sanatos nu se poate asocia decat cu o minte sanatoasa" .
  • +4 (8 voturi)    
    presa nu mai zice nimic? (Duminică, 25 noiembrie 2012, 23:16)

    Orizont [utilizator]

    Gata presa s-a obisnuit cu plagiatul lui Ponta?
    Cum de e posibil in anii 2000 sa poti fii chiar atit de nesimtit?
    Eu daca bag in CV-ul meu o minciuna, compania care m-a angajat ma da imediat afara, nu? Ehh, de ce Ponta sa fie mai presus? El se crede buricul pamintului? Nu ii e putin rushine? Nu are pic de respect fata de cetatenii acestei tari.
  • -2 (10 voturi)    
    Zero + PDL (Duminică, 25 noiembrie 2012, 23:36)

    pablo [utilizator]

    Asta-i campania ARD, aruncam cu oua in tinte false si cu vorbe in tinte reale. Tipic NR, al carei reprezentant mascat (disimulat) e acest S. Valston. Program nula, adica un fel de dreapta nula, cu masuri care masoara disperarea lor de a ajunge din nou la putere, nu nevoile si solutiile reale pentru piata si societatea romaneasca. Masuri de-un populism isteric si desantat. Dar ce sa-i faci, asta e soarta celor ce se simt cu musca pe caciula si se asociaza, din disperare, cu toti ciudatii si inventatii peste noapte, crezand ca mai pot pacali pe cineva. Dupa ce ai fost partener de guvernare cu UNPR, care s-a intors cu coada intre picioare la USL, si ti-ai tras partener un nepartid si un neprieten, NR (Neamtu), care te lovea acu' un an si la inceputul lui 2012 mai rau decat USL-ul, ce mai vrei sa inteleaga lumea?! NR in loc de UNPR, adica zero in loc de zero barat, plus Forta Civica, adica MRU, deci unu, plus PNTCD, adica Pavelescu, deci minus unu, fac cat, domnule profesor, fost PNL, presedinte EDU CER, vicepresedinte NR, candidat ARD din partea PNTCD, aliat PDL?! Fac Zero plus PDL, domnule profesor, adica "Stati jos, ati cam picat examenul acesta! Mai veniti peste 4 ani, daca va tine! Sanatate si Sa traiti bine!".
  • +2 (6 voturi)    
    bravo! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 23:56)

    bors cu miere [utilizator]

    este un motiv bun pentru a vota ARD in 2020!
  • +4 (8 voturi)    
    Deranj mare in randul titularilor de dimplome! (Duminică, 25 noiembrie 2012, 23:56)

    a4 [utilizator]

    In privinta diplomei de doctorat a d-lui Ponta problema nu este numai a lui! Proverbul romanesc spune ca "e deajuns o maciuca la un car de oale!". Atacand diploma lui Ponta se ameninta miile de doctoranzi care au obtinut acest titlu fara al merita (fabrica de doctoranzi!), Intelectualitatea romaneasca s-a dezvoltat pe un fundal putred creat de politic!
    Sunt multe probleme in tara asta, dar daca nu avem politicieni competenti si oameni potriviti la locul potrivit o sa ne zbatem ca chiorii!
    Va fi greu, dar trebuie sa luptam!
    La multi ani!
  • +2 (8 voturi)    
    frumos discurs (Luni, 26 noiembrie 2012, 0:01)

    toubib [utilizator]

    Cand ii aud si pe asta si pe Neamtu ce declaratii fac mai nou, ma ia cu friguri.
    Universitatea care i-a dat titlul trebuie sa i-l retraga, nu Vlaston sau ARD, pentru ca daca nu vor cadea in capcana si nu vor fi cu nimic mai buni decat actualii.
    Daca vor castiga alegerile (ceea ce le si doresc) sa faca bine sa consolideze un cadru legal si sa respecte separatia atributiilor si lucrurile vor intra de la sine in fagasul normal.
    • +2 (2 voturi)    
      universitatea s-a pronuntat (Luni, 26 noiembrie 2012, 17:42)

      Ion Zapada [utilizator] i-a raspuns lui toubib

      miniterul mai trebui sa demneze hartiuta de retragere a titlului....vezi ca nu stii legea pt. studii doctorale dar te bagi in seama ca musca?

      In plus, memorie tare scurta mai aveti mai uselaci, cand vine vorba de abramburica & com. uitatti ca pe acest subiect s-au pronuntat toate comisiile si comitelele doar abramburici mai are nevoie de timp de reflexie.
  • +4 (10 voturi)    
    Exact (Luni, 26 noiembrie 2012, 0:51)

    KostasP [utilizator]

    Insanatosirea incepe cu curatenia morala. Nu va mai vaitati atit dragi tovarasi, retragerea doctoratului va lua doar jumatate de ora. Dupa aceea se apuca de treaba.
  • -2 (4 voturi)    
    Observ ca nu sunt singurul (Luni, 26 noiembrie 2012, 9:14)

    sile231 [utilizator]

    De drum lung si de grija altuia. Am senzatia ca aceasta declaratie a fost facuta de cineva infiltrat. N-ar fi rau sa verificati. O zi buna !
  • -2 (4 voturi)    
    Grija altuia (Luni, 26 noiembrie 2012, 11:51)

    LucianAndrei [utilizator]

    Desteptul moare de grija lui si prostul de grija altuia....
    Pai ce grija sa aiba astia care o ARD degeaba, daca nu grija lui Ponta?
    Ar avea ei probleme economice de rezolvat? Ar avea ei programe de implementat? NUUUUU! Avem treaba cu Ponta!
    Uite de-asta nu o sa-i aleaga nimeni, ca s-a saturat lumea de nemernici.
  • -2 (4 voturi)    
    Penibil (Luni, 26 noiembrie 2012, 12:24)

    Alexandrup [utilizator]

    ARD-ul se gandeste doar la cum sa retraga o diploma. Dar e normal.. asta stiu pdl-istii: sa fure sa dezinformeze si sa ne minta!!
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Luni, 26 noiembrie 2012, 14:30)

    ionut123 [utilizator]

    ei chiar sunt baieti destepti pt ca au stiut sa minta si sa dea mita si sa fure ...ce motive ne dau sa ii mai votam vreodata in viata noastra?ca au furat 10 ani din tara asta ?Rusine sa le fie!!!noi ne spunem opiniile dar pe ei nici nu ii intereseaza e de acum sa ii intereseze pt ca vin alegerile si tot ce au facut dealungu timpului o sa ii distruga acum...daca as putea i-asi baga pe toti la puscarie domne si le-as retrage si taote averile daca nu pot fii dovedite ca fiind munca lor!!!
  • -1 (3 voturi)    
    putere de convingere (Luni, 26 noiembrie 2012, 14:34)

    alexino [utilizator]

    Adica toata activitatea ard-ului sta in masura asta? cu asta o sa convinga ei oamenii sa-i voteze? atunci mai bine lasa-l pe Ponta cu lucrarea lui plagiata decat sa avem in guvern oameni cu ata de putere de convingere!
  • 0 (0 voturi)    
    zicale, cimilituri si snoave (Marţi, 27 noiembrie 2012, 0:08)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Vaz c-ati luat-o pe intelepciune populara. Pai atunci, lu' musiu Vlaston i se potriveste manusa zicala: Vrabia malai viseaza si flamindul praznic...