Primarul Timisoarei, Nicolae Robu (PNL): Personajul Rus vorbeste ca unul care se stia inregistrat

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 august 2012, 15:18 Actualitate | Politic


Primarul Timisoarei, presedintele PNL Timis, Nicolae Robu, crede ca inregistrarile publicate in presa ale dialogului dintre fostii ministri al Internelor si cel al Administratiei Ioan Rus, respectiv Victor Paul Dobre, pe marginea modificarii listelor electorale, ar duce la concluzia ca Ioan Rus parea ca vorbeste ca si cand "se stia inregistrat" sau chiar auto-inregistrat, potrivit Agerpres.

Robu a precizat, de asemenea, ca guvernul le-a cerut primarilor sa realizeze un demers "perfect legal si de bun simt" in legatura cu actualizarea listelor electorale prin eliminarea persoanelor decedate, a celor care si-au pierdut dreptul de vot sau care au acte de identitate expirate.

"In dialogul Rus-Dobre, redat de presa, fie el autentic sau nu, personajul Rus vorbeste evidamente ca unul care se stie inregistrat - posibil chiar care inregistra el insusi -, preocupat sa creeze, pe de-o parte, o imagine cat mai proasta USL, pe de alta parte, o imagine cat mai buna pentru el insusi. Oricum, ca primar, pot spune ca nu exista nicio legatura intre ce spuneau cei doi si ce ni se cere noua, primarilor, sa facem. Nimeni nu ne-a cerut noua sa modificam fie si o litera in listele electorale dupa care s-a desfasurat referendumul, daramite sa omitem pe cineva din acele liste.

Tot ce ni s-a cerut este de bun simt si perfect legal si anume, sa spunem daca pe liste exista persoane decedate, persoane care si-au pierdut dreptul de vot, persoane cu acte de identitate expirate etc., iar daca da, cati din fiecare categorie", precizeaza Nicolae Robu in declaratia sa de presa.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















6284 vizualizari

  • +54 (56 voturi)    
    :)) (Sâmbătă, 11 august 2012, 15:22)

    Ralu75 [utilizator]

    Chiar ma gandeam ieri...cand o sa iesiti la inaintare cu acesta ipoteza. Sunteti previzibili domnilor!
    • +23 (23 voturi)    
      Gura mincinosului (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:24)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Ralu75

      Din toate motivele care afectează listele de vot, Robu a menționat doar cele care reduc cvorumul. Dacă asta i s-a cerut, asta face. Legal sau ilegal, că temeiul legal nu a putut sa-l dea. Legea junglei nu are paragrafe si aliniate care trebui invocate.
      • +5 (5 voturi)    
        prea mult dat cu capul! (Duminică, 12 august 2012, 12:50)

        foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

        dl.Robu a exagerat -cand juca fotbal- la dat cu capul in minge. Ce spune el TREBUIA FACUT pana la 11 Iulie. Incearca sa spuna ca atunci a falsificat EL listele, neoperand modificarile?
    • +18 (20 voturi)    
      ATENTIE LA TERMENI (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:28)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Ralu75

      corect este cunantul TOVARASI nu domni...
      si nu numai din perspectiva comunista...
      Tovarasi in infractiune...
    • +5 (5 voturi)    
      Apropo de "grupul infractional organizat" (Duminică, 12 august 2012, 9:06)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Ralu75

      .. si liberalul care spunea asta stia ca e inregistrat? Si de ce n-or vrea ingerasii din parlament sa fie cercetat Dobre de parchet, poate aflam ce stia el si ce facea prea cinstitul guvern?
  • +47 (49 voturi)    
    Timisoara? (Sâmbătă, 11 august 2012, 15:25)

    Supastar [utilizator]

    Domnul Robu o fi rezolvat deja toate problemele Timisoarei ?
    Sau are de decontat datorii atat de mari fata de partid?
    • +21 (23 voturi)    
      decont (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:24)

      yoko ono [utilizator] i-a raspuns lui Supastar

      E si Robu robul cuiva .. ca doar nu a ajuns gratis senator si primar..

      Robule, sa treci pe la Popa Sapca ( e puscarie ) sa te decontam
      Luna asta e mancare buna
    • +18 (20 voturi)    
      Comment sters de user (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:55)

      polonyca [anonim] i-a raspuns lui Supastar

  • +46 (48 voturi)    
    D-le Robu (Sâmbătă, 11 august 2012, 15:25)

    soringusar [utilizator]

    D-le Robu
    Las-o jos ca macane !! Va stiu ca un om de treaba , cu bunsimt , nu va faceti de ras si nu insultati inteligenta celor care v-au votat . Nu trebuie sa va afisati solidaritatea cu niste incapabili , nu va cere nimeni asa ceva , doar va compromiteti.
    • +8 (8 voturi)    
      ... Poate l-a intrebat cineva , ceva ... (Sâmbătă, 11 august 2012, 15:55)

      antibolsevicul [utilizator] i-a raspuns lui soringusar

      ... ca nu ar fi iesit , asa ca proasta in targ !!! Poate este "malad" si sufera de " nebagare in seama " !!! Ca doar este primarul locului de unde s-a aruncat "secera si ciocanul" ,in timp , spre Oprescu~Bucuresti si i-au facut fericitzi , pe Damboviteni , ca si-au facut si ei un ; " cel mai inalt loc " si nu aveau ce infige in varf !!!
    • +23 (27 voturi)    
      Suspendarea unui primar... (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:25)

      Ptr52 [utilizator] i-a raspuns lui soringusar

      ... cine o poate decide. Stiu ca la primari este tot minim 50%. Poate ar trebui sa incercam. Daca tot schimba listele pentru cvorum ar trebui ca la nivel local acestea sa ramana valide!!! Poate ramanem fara primar la Timisoara. DOAMNE AJUTA.
    • +14 (16 voturi)    
      daca avea bu simt nu .. (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:37)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui soringusar

      intra in politica..cit despre inteligenta celor care l au votat ce sa spun...ma indoiesc ca au asa ceva..
  • +26 (28 voturi)    
    "perfect legal" (Sâmbătă, 11 august 2012, 15:48)

    postacu [utilizator]

    Pana cand spune legea ca trebuie intocmite listele actualizate pentru referendum? Conform carei legi se intocmesc noi liste dupa incheierea referendumului?
    Conform carei legi cei cu acte de identitate expirate trebuie sa fie scosi de pe liste? Urmeaza sa apara cumva o OUG care sa spuna asta? Cineva cu act de identitate expirat care dorea sa isi exprime dreptul democratic de a nu vota (un drept la fel de democratic deocamdata ca si cel de a vota) la referendum, nu era nevoit sa-si actualizeze actul de identitate inaintea acestuia. Putea sa o faca ulterior, evident, suportand eventuala amenda prevazuta de lege pentru ca nu si-a reinnoit la timp actul de identitate.
  • +5 (5 voturi)    
    NU INVINUITI OGLINDA!!! (Sâmbătă, 11 august 2012, 15:51)

    bacovia2012 [utilizator]

    Primarul Timisoarei, Nicolae Robu (PNL) se face vinovat de multe falsuri admise la alegerile locale!! Se teme ca dracul de tamae sa nu se descopera aceste falsuri!!!
  • +5 (5 voturi)    
    "perfect legal si de bun simt" (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:05)

    timp tamp [utilizator]

    Daca nu ai actualizat listele pana pe 11 iulie, vei ajunge la puscarie deoarece nu ai indeplinit cerintele din HG 683... la tine nu mai trebuie sa faca cineva inregistrari. Ai dat cinstea pe rusine cand ai rostit tampenia cu Rus, El cel putin a avut curajul sa abandoneze gasca infractionala care a ajuns acum la putere!
  • +6 (6 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:07)

    NL [anonim]

  • +13 (15 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:22)

    dragos234 [utilizator]

    Rus vorbeste ca unul cu frica de lege, spre deosebire de alti usl-isti care nu dau 2 bani pe Justitie.
  • +2 (6 voturi)    
    ...deja... (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:24)

    ALTAN [utilizator]

    ...d-l rus , adevenit personaj ,pt usl-amisti !!!
  • +14 (16 voturi)    
    Poate comenteaza Robu (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:31)

    Serban. B [anonim]

    ... este sau nu legal ce "trebuie" semnat?

    Domnule Robu ce parere aveti despre plagiatori?

    Domnule Robu, imi pare rau ca aveti probleme de sanatate, dar pentru un om caruia i se poate opri motorul principal oricand, poate ati vrea sa fiti in permanenta in pace cu Dumnezeu...
  • +13 (15 voturi)    
    De prostie si nesimtire nu se moare imediat (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:40)

    andrei florescu [utilizator]

    E simplu sa-l arunci peste bord pe cel prins in flagrant, pentru a scapa pielea naufragiatilor de pe punte. Bineinteles ca e bine de a reface listele electorale pentru viitoarele alegeri.Pentru cele trecute e un pic tarziu. Nu sunt de inteles graba si secretul de a organiza aceasta actiune acum si pe ascuns; de a recenza rapid mortii, iresponsabilii pshihici sau penali, etc. Poate ar fi mai simplu mai intai de a verifica daca acei "morti", iresponsabili, etc n-au si votat, pentru a putea flutura cele 7 milioane de asa-zis alegatori. Sunt indicii clare ca unii dintre morti ar fi votat, iar in unele spitale psihiatrice participarea la vot ar fi depasit 100%, fara ca cei ce-au alergat cu urnele dupa psihiatrici sa-si fi pus catusi de putin problema iresponsabilitatii lor. Voturile lor se contabilizeaza, ca si ai romanilor de peste granita, dar ei n-ar trebui sa faca parte din cvorum. Halal logica. Sunt curios, de asemenea, daca in localitatile unde s-a depasit 100%, cati morti, iresponsabili psihici sau penali vor declara primarii ?; in excesul lor de zel poate vom avea surpriza unor noi recorduri de depasiri de plan. Oricum de prostie si de nesimtire nu se moare imediat.
  • +6 (8 voturi)    
    Duba, duba (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:45)

    KostasP [utilizator]

    Incet incet ai culege cu duba pe toti mafiotii. In alta ordine de idei, interceptarea telefonica se poate face in cazul infractiunilor contra sigurantei nationale asa cum se arata in codul penal:
    "Interceptarea si inregistrarea convorbirilor sau comunicarilor efectuate prin telefon ori prin orice mijloc electronic de comunicare pot fi autorizate in cazul infractiunilor contra sigurantei nationale prevazute de Codul penal si de alte legi speciale, precum si in cazul infractiunilor de trafic de stupefiante, trafic de arme, trafic de persoane, acte de terorism, spalare a banilor, falsificare de monede sau alte valori, in cazul infractiunilor prevazute de Legea nr. 78/2000 pentru prevenirea, descoperirea si sanctionarea faptelor de coruptie, cu modificarile si completarile ulterioare, in cazul unor alte infractiuni grave ori al infractiunilor care se savarsesc prin mijloace de comunicare electronica. Dispozitiile alin. 1 se aplica in mod corespunzator."
  • +10 (12 voturi)    
    acuma... (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:49)

    ggna [utilizator]

    la drept vorbind: care dracu' ii ATAT DE PROST incat sa nu se STIE inregistrat???? Daca umbli cu banii si destinele altora, mi se PARE FOARTE NORMAL! Cand umbli doar cu banii si pe banii tai, sa fii sanatos, nu intereseaza pe nimeni.
  • +5 (9 voturi)    
    Tot raul e spre bine (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:55)

    Daniels22026 [utilizator]

    "Tot ce ni s-a cerut este de bun simt si perfect legal".

    Trebuie sa recunoastem ca parerea primarului Timisoarei este o veste buna. Zeci si sute de primari USL-isti vor fi cercetati, amendati, sau poate chiar vor intra la puscarie. Premeditarea faradelegii este evidenta si agravanta. Solidarismul nu-i poate scapa.

    In schimb tara va scapa intr-un mod rapid si nesperat de viitoarele investitii corupte ale primarilor USL-isti. Tot raul e spre bine.
  • +2 (12 voturi)    
    Desi... (Sâmbătă, 11 august 2012, 16:57)

    ggna [utilizator]

    acum imi amintesc o intamplare relativ recenta, in toamna anului trecut: eram in biroul unui rector de universitate. Oarecare, nu asta conteaza. Si, de fata cu mine, a vorbit cu cineva la telefon, rugandu-l sa-i rezolve unui student cu cazarea. Acel cineva, se pare ca putea...In fine, nu-l banuiesc pe rector nicidecum de ceva capatuiri, nu este genul, pur si simplu ajuta pe cineva care il rugase... o cumetrie tipic romaneasca.
    La sfarsit l-am intrebat de ce vorbeste la telefon, nu stie ca-i ascultat? A ramas interzis, pur si simplu. M-a intrebat de unde stiu, ce informatii am, din astea...
    Cum dracu sa nu stii ca esti ascultat in astfel de functii????
    I-am zis si eu..."nu-i bine dom rector, nu-i bine..."
  • +11 (15 voturi)    
    Inca un mincinos notoriu ! (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:03)

    uzurpatorul [utilizator]

    Robu asta ,in tot demersul lui,minte de ingheata apaele si vorbeste prostii mai mari ca el.
    Iata,el zice ca demersul guvernului de a face un mini-recensamant este un demers de bun simt. Eu as zice ca acest demers este unul nesimtit care incalca legea flagrant. CCR a dat o decizie prin care cere guvernului sa-i puna la dispozitie listele permanente in baza carora s-a desfasurat referendumul. Robu si noul ministru al internelor nou numit spune ca ei nu vor respecta decizia CCR si vor face ce-i taie capul pe ei.Pentru ei,decizia Curtii este falsa. Trage-ti concluzia ! Robu ori e prost,ori e tampit,ori este un infractor nenorocit.
    Pe urma,faptul ca dialogul dintre Rus si Dobre a fost sau nu pus la cale cu buna stiinta,nu are nici un fel de relevanta.Relevant este ce spun cei doi si nu cum s-a realizat inregistrarea. Ei nu au avut nici o pozitie fata de inregistrarea cu pricina si nu au negat-o ceea ce inseamna ca ea este autentica si reflecta adevarul replicilor celor doi. Chiar daca acestia si-au regizat inregistrarea,ce inseamna ,ca ea nu este adevarata,sau ca parerile celor doi despre grupul infractional de la putere nu sunt reale? Nu.Oamenii au spus exact ce gandeau si faptul ca au vrut sa stie toata lumea despre cum gandeau ei,nu-i incrimineaza cu nimic. Marea descoperire a lui Robu,care-si etaleaza cu o mare nesimtire genialitatea lui detectivista,il pune intr-o situatie jenanta de ganditor de doi lei care nu are nici o baza in ceea ce spune. El ,avand in sange medodica antenei 3,dirijata de Dan Voiculescu,face afirmatii mincinoase,ilogice si lipsite de sens,mizand pe faptul ca o minciuna,chiar daca este pe jumatate crezuta,are un efect nociv si derutant pentru cei care o aud.Iata rezultatele nenumaratilor ani de dezinformare si de trucare a adevarului practicate la trustul de presa al lui Dan Voiculescu,capul mafiei useliste care a pus la cale lovitura de stat din iulie 2012. Un nenorocit de securis a reusit sa distruga in cateva luni, realizarile
    • +6 (6 voturi)    
      Stiu ca se scrie". trageti" (Sâmbătă, 11 august 2012, 21:34)

      uzurpatorul [utilizator] i-a raspuns lui uzurpatorul

      Stiu ca se scrie "trageti" si nu trage-ti,dar in graba mare am folosit liniuta de unire.Stiu de asemenea ca asta nu e o scuza. Promit sa fiu mai atent data viitoare. Imi pare rau si fiti siguri ca daca as avea o functie publica,mi-as da demisia pentru aceasta greseala.Dar nu am. Sunt doar un amarat de postac posesor al unor cunostinte gramaticale precare,de aceea nu am pretentia de a ocupa vreo functie in stat sau in guvern.
  • +16 (18 voturi)    
    imagine (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:13)

    mircearh [utilizator]

    Hai nene, stai la primaria ta acolo si vezi-ti de treburile tale. Incearca pe cat posibili sa nu iesi in fata cu declaratii pro-usl, daca vrei sa ai un viitor politic mai amplu.
    Ca universitar Robu cred ca e printre putinele figuri mai spalate din pnl si ar fi pacat sa fie tras in mocirla USL.
    • +6 (6 voturi)    
      Tras??? (Sâmbătă, 11 august 2012, 23:33)

      Alex55 [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

      Nu e tras nicidecum in mocirla,ci intra singur. S-ar putea insa sa aiba de decontat cate ceva catre partea de imagine a USL(Voiculescu), nu credeti????
  • -5 (7 voturi)    
    iar daca da, cati din fiecare categorie... (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:16)

    liviusmaximus [utilizator]

    pai, trebuia sa o faci pana la ora inceperii referendumului. ca sa nu ramana listele deformate...
  • +8 (10 voturi)    
    d-l ex rector, ex senator si cum primar al Tms (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:18)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    d-l ex rector, ex senator si cum primar al Tms se trezeste vorbind !
  • +14 (16 voturi)    
    logica de grup infractional (Sâmbătă, 11 august 2012, 17:39)

    buha [utilizator]

    Ca sa fii acceptat in astfel de grupuri trebuie sa nu ai nicio retinere in a comite ilegalitati.
    Orice ezitare e vazuta ca un act de tradare, si in discutia publica e condamnat e cel care ezita sa faca ilegalitati nu cel ce le comite.
  • +12 (14 voturi)    
    Irelevant (Sâmbătă, 11 august 2012, 18:21)

    mercedes [utilizator]

    cum a fost ascultat. Importanta este discutia in sine., iar cei vizati direct se ascund ca sobolanii contrar obiceiului de a ne intoxica in fiecare minut pe toate programele TV. Iar aceasta doamna Manescu sa ne explice mai bine cum apare sotul ei in afacerea "femei usoare de lux".
  • +7 (13 voturi)    
    Asta-i primarul pe care l-au vrut timisorenii? (Sâmbătă, 11 august 2012, 18:57)

    Trojan.H [utilizator]

    Vad ca e expert in cum se vorbeste sau nu se vorbeste cind esti ascultat.
  • +9 (11 voturi)    
    Nicolae Robu (Sâmbătă, 11 august 2012, 19:06)

    revoltat [utilizator]

    Apelez, apeläm la cei din USL (ori fi citeva persoane cinstite ) sä se desprindä grabnic din rîndul acestor politicieni corupti si imorali, cîtä vreme mai e posibil!
    În cele din urmä ordinea , dreptatea si legalitatea vor triumfa. Vor urma însä procese corecte , si fiecare îsi va primi pedeapsa pentru färädelegile comise!
    Jocul minciunii si strategia manipulärii sunt pe sfîrsite
    Nu vä dä de gîndit i cazul Nästase?
    Nu observati cä tonul celor care asteaptä si pretind din partea acestor pucisti (prea încrezätori si prea ascultätori fatä de cei ce conduc din umbrä întregul scenariu ),refacerea ordinii si respectarea
    legilor ,s-a accentuat?
    Dar ei nu mai pot da înapoi: pentru a acoperi actele lor criminale înteleg doar sä le amplfice.Strategie tpicä a criminalilor, a spärgätorilor de bänci, etc!
    Iesiti din ascunzätoare si aliniativ-vä in rîndul politicienilor cu demnitate!
    Oamenii asteaptä, încä, säracii!
  • +9 (11 voturi)    
    marea epurare nationala (Sâmbătă, 11 august 2012, 19:11)

    andrei florescu [utilizator]

    Nimic nou sub soare. Un fost asociat, devenit incomod si daunator cauzei, e linsat, aruncat peste bord, pentru a scapa pielea naufragiatilor de pe punte.
    Politica romaneasca ieftina transformata intr-o mlastina, in care toti isi "dau la gioale", fara rusine.
    Apoi, nimic mai nobil decat a curata listele electorale. Dar de unde atata graba ? De obicei listele participarii la joc, se fac inanintea inceperii jocului. Cand au votat nu i-a intrebat nimeni pe cei presupusi peste 7 milioane de capete, daca sunt vii, responsabili mentali sau penali, aflati in tara sau peste hotare. Sunt indicii clare ca unii "morti" au votat, iar prin spitale psihiatrice sau puscarii, s-a fugit cu urna dupa bolnavi sau puscariasi, ajungandu-se la procente superioare de 100%, fara a se intreba cineva asupra "responsabilitatii " lor. Au votat, au fost luati in calculul celor 7 milioane, dar acum nu sunt buni pentru cvorum.
    Suntem curiosi daca in localitatile unde s-a obtinut peste 100%, primarii vor face excesul de zel si la curatarea listelor de votanti. Vom vedea astfel daca in Teleorman, Olt sau Mehedinti planul la vot va fi depasit de recordul de morti, iresponsabili mentali sau penali, si de plecati cu pluta spre alte orizonturi.
    Oricum penibilul, ridicolul, prostia sau nesimtirea nu ucid instantaneu.
  • +7 (9 voturi)    
    Oare (Sâmbătă, 11 august 2012, 19:29)

    Gipsi [utilizator]

    oare cand o sa priceapa si cei de la guvern ca CCR nu a cerut actualizarea listelor?
    Mama lor de bosorogi, sa se reuneasca odata si sa lamureasca problema!!
  • +11 (13 voturi)    
    sindromul Uriah Heep (Sâmbătă, 11 august 2012, 19:51)

    Avaya [utilizator]

    acest Nicolae Robu imi aminteste de Uriah Heep din David Copperfield. Arivist, unsuros, suflet de sluga...
    Si oare de ce toti uselistii se aliniaza si, asa, ca la un semnal, vin cu acelasi mesaj. Aproape instant. De zici ca le ei functioneaza perfect telepatia.
    Stiti ceva? Asa era pe vremea lui ceasca. Nu trebuia sa gandesti. Trebuia sa spui ce a spus comandantul suprem.
  • +7 (9 voturi)    
    Auzi argumente: (Sâmbătă, 11 august 2012, 20:18)

    Ion B [utilizator]

    "Tot ce ni s-a cerut este de bun simt si perfect legal..."
    Doua lucruri as mentiona:
    - nu stiu de ce dar nu am de loc incredere in bunul vostru simt,
    - unde'i lege nu'i tocmeala, asa ca nu mai vorbii sa te afli'n treba.
  • +4 (4 voturi)    
    Dezamagire (Sâmbătă, 11 august 2012, 21:53)

    Calin_file_de_dosar [utilizator]

    Ma asteptam ca universitarul Robu sa reactioneze la plagiatul grosolan al lui ponta, dar nu!.. e mai usor, mai "logic", mai de "bun simt" sa contesti un act de justitie (o inregistrare ambientala a procurturii facuta cu aprobarea ICJ!)....

    Cat veti continua, tovarasi "PNL"isti sa va bateti joc de lege?

    Cat veti mai continua sa sacrificati principii, reguli si ,morala pe altarul luptei voastre oarbe cu Basescu?

    Cat timp veti mai cintinua sa fiti contaminati de virusul pontenescu?

    Cat timp veti continua sa ne faceti sa regretam ca trebuie sa va numi PNL!?!?
  • +4 (4 voturi)    
    renume (Sâmbătă, 11 august 2012, 22:00)

    zigot [utilizator]

    pacat ca singur iti transformi numele in renume
    si mai de neinteles este ca esti universitar, ca esti din Timisoara; dar ptr ce faci toate aceste mizerii?
  • +4 (4 voturi)    
    D-le Robu (Sâmbătă, 11 august 2012, 23:10)

    SKBjull [utilizator]

    Va rog sa va revizuiti atitudinea. Desi nu v-am votat, acum dumneavoastra reprezentati orasul Timisoara si eu pot trai cu ideea asta.

    Dar se intorc in morminte tinerii timisoreni morti in decembrie 1989, de fiecare data cand iesiti in fata cu asemenea declaratii. USL si bunul simt nu pot fi folosite in aceiasi fraza.

    Consider ca aveti destula treaba in oras, oamenii v-au votat ca sa scoateti din izolare Timisoara, nu sa o manelizati.
  • +5 (5 voturi)    
    Atunci cand robu e independent... (Sâmbătă, 11 august 2012, 23:42)

    Gelu. [utilizator]

    "Ioan Rus parea ca vorbeste ca si cand "se stia inregistrat" "

    "Cine nu-i cu noi , e impotriva noastra!"
    Bine c-au scapat de spionul basist!

    Inca doua,trei epurari si vor ramane cu "prima formatie" - lotul de baza pentru...Jilava !
    • -1 (1 vot)    
      ... (Luni, 13 august 2012, 10:32)

      Anonymous89 [utilizator] i-a raspuns lui Gelu.

      Lasa ca i-a venit deja randul.Un individ cu n fete ca acest purice trebuie sa plateasca.Nu are pic de onoare.Acum sa se ia de mana cu Basescu.
  • +5 (5 voturi)    
    Alt primar USL "onorabil" (Sâmbătă, 11 august 2012, 23:50)

    emigrant [utilizator]

    Ar fi fost mai inteligent sa se asocieze lui Rus si sa reformeze partidul asta de puscariabili, cum bine le zice Basescu. In loc de asta se afiseaza la meetinguri cu Crin Antonescu. Pacat, timisorenii meritau altceva. Si asta si Dragulescu de la med, deputat USL par sa fie din acelasi aluat. Tot o apa si un pamint...Se face (si) recensamintul oamenilor onorabili din sistemul Universitar, D-le Robu. Se pare ca inca nu va dati seama. Puteati sa luati atitudine fata de plagiatul lui Ponta. Evidamente...lichea, asta sinteti.
  • +4 (4 voturi)    
    Rus nici nu a existat (Duminică, 12 august 2012, 13:53)

    Wladislav [utilizator]

    Reactiile USL-amistilor au trecut in revista toate scenariile posibile si nu incape indoiala ca cel putin sapte milioane si jumatate de romani le-au sorbit cu nesat.
    - interceptari telefonice ilegale
    - un falshi (termen introdus de Iliescu in 1990)
    -prostii care nu merita citite/auzite
    -aiureli spuse cu intentie, pentru ca omul stia ca e ascultat, dar in sinea lui a ramas loial
    -cuvintele l-au dat in vileag pe tradator; cine l-o fi luat in barca guvernamentala si de ce
    Concluzii:
    - USL a pierdut niscaiva 5% din potentialul electorat: un vax fata de 70% cat va obtine la toamna
    - guvernul Ponta este cel mai cinstit si profesionist din istoria Romaniei
    - cetateanul din garaj continua sa controleze SRI, SIE, DNA, ICCJ, CSM, cu sprijin din afara tarii
    - acelasi cetatean ameninta milioane de alegatori, fete in bikini, primari nazisti, chestori labili psihic si chiar premierul natiei
  • 0 (0 voturi)    
    si ce conteaza (Luni, 13 august 2012, 8:07)

    catelu [utilizator]

    Cand, din functia de ministru, planuiesti niste infractiuni mi se pare firesc sa te uiti peste umar si sa te astepti permanent sa iti "petreci batranetile" in puscarie. Adica daca esti puscariabil e normal sa te astepti la pedeapsa.
    Dar asta ii schimba cu ceva afirmatiile?
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Luni, 13 august 2012, 10:29)

      Anonymous89 [utilizator] i-a raspuns lui catelu

      Iti dai seama ca se simtea cu musca pe caciula!Daca nu avea nimic de ascuns nu ii mai era frica !Dar daca al a decis sa il acuze pe nedrept pe presedintele interimar Crin Antonescu , acum sa suporte consecintele.
  • 0 (0 voturi)    
    Alo! Cooperativa "Munca in zadar"? (Luni, 13 august 2012, 12:47)

    marvio [utilizator]

    Tovarase Robu,

    primarii au avut timpul legal de 5 zile (6.07-11.07.2012) sa actualizeze listele permanente pentru referendum, conform legii. Si daca n-au avut timp acum in iulie, au avut timp tot anul. Inclusiv pentru alegeri locale.

    In al doilea rand, diferentele nu au cum sa fie foarte mari. Dar oricat de mici ar fi, ne arata cat de neseriosi sunt acei primari.