O belgiana de 17 ani obtine un contract de modeling, dupa ce pozele cu ea in tribune la CM de fotbal au ajuns virale

de A.C.     HotNews.ro
Joi, 10 iulie 2014, 14:08 Magazin


Axelle Despiegelaere
Foto: Facebook
Axelle Despiegelaere, o adolescenta in varsta de 17 ani din Belgia, era prezenta in tribuna la Campionatul Mondial din Brazilia si sustinea echipa tarii sale cand i-a fost facuta o poza, care cel mai probabil ii va schimba cursul vietii, scrie BusinessInsider. Compania de cosmetice L'Oreal i-a oferit adolescentei un contract de modeling dupa ce fotografiile cu aceasta au devenit virale pe internet.

Imaginea frumoasei belgiene imbracata in culorile tarii sale a devenit virala pe Twitter si a aparut in publicatii din intreaga lume.

Dupa ce s-a intors in Belgia, adolescenta a infiintat o pagina de fan pe Facebook si a strans pana acum 18.300 de like-uri.

Imediat dupa aceea, compania L'Oreal a abordat-o pe Axelle si i-a propus un contract de modeling. Aceasta a filmat recent un videoclip de promovare pentru compania de cosmetice.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















23611 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    yeah shit (Joi, 10 iulie 2014, 15:08)

    Gobelin [utilizator]

    sigur de-aia a primit contractul!
    belgianca asta e fata de afaceristi bogati, la 17 ani se duce la vanatoare in Africa, la surfing in Australia, face parasutism si tot felul de sporturi unele mai costisitoare ca altele.
    presupun ca si pozele profesionale cu fatuca in tribune sunt absolut intamplatoare, ajunse absolut intamplator pe pagina ei "oficiala" de feisbuci ...
    si mai e un amanunt: toate pozele cu ea in tribune au cateva sute de like-uri, cu exceptia uneia, care are 25.000 de like-uri.
    hai, bre, ma leshi !
    • +2 (2 voturi)    
      da (Joi, 10 iulie 2014, 16:34)

      I [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

      nu cunosc nimic despre cazul ăsta dar da, în general, publicul a cerut lucruri reale iar companiile s-au adaptat și produc evenimente "reale" :))
    • +5 (5 voturi)    
      iaca (Joi, 10 iulie 2014, 16:50)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

      de fapt, zvonuri:
      http://www.lexpress.fr/styles/beaute/non-la-belge-axelle-despiegelaere-n-est-pas-egerie-l-oreal_1558075.html
    • -3 (13 voturi)    
      Lucruri normale pt clasa de mijloc (Joi, 10 iulie 2014, 18:17)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

      din Western Society, nu trebuie sa fii bogat pt ati permite activitatile respective.
      • +2 (8 voturi)    
        Visezi (Joi, 10 iulie 2014, 19:58)

        marty70 [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        Da, asa cred multi. Ca societatea de mijloc din west isi permite partide de vanatoare in africa, si surfing in celalalt capat al lumii. Si probabil un avion personal ca sa ii duca peste tot.
        • -1 (9 voturi)    
          ? (Vineri, 11 iulie 2014, 0:50)

          uzu [utilizator] i-a raspuns lui marty70

          Nu stiu cum e in Belgia dar in Canada, clasa de mijloc iti permite sa mearga in concediu in Asia sau Africa sau America de sud. (mai scump e sa mergi in Europa ...)
          Romanii din Toronto se duc in Caraibe (Mexic/Cuba/Dimonicana - in special) mai des decat merg majoritatea bucurestenilor la Marea Neagra.
          Romanii din Romania n-au timp ca tre' sa se uite la TV ...
          • -2 (4 voturi)    
            little red commies (Vineri, 11 iulie 2014, 10:12)

            stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui uzu

            Ha ha... comunistii astia nu mai pot de ciuda si-ti dau minusuri! =))
          • 0 (4 voturi)    
            Mai canada bre, (Vineri, 11 iulie 2014, 12:54)

            Ponta [utilizator] i-a raspuns lui uzu

            Nu stiu cand ai plecat tu din Romania, dar simt inca mirosul de izmene nespalate pe care-l emani.
            Poate chiar nu stii sau esti prea marginal in gandire dar in Romania partea salariala a "mult clamatei clase de mijloc" se invarte in jurul mediei de 1000 sau daca nu cumva chiar este subt acest prag.
            Daca vrei sa faci comparatii vino in Romania de unde ai plecat de foame, vezi ce-ti poti permite cu acest salariu si apoi mai vorbim, no.
            • +1 (1 vot)    
              and your point is... ? (Sâmbătă, 12 iulie 2014, 10:43)

              stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui Ponta

              In afara de problema ta olfactiva cam care este ideea ta?
          • 0 (2 voturi)    
            concediu turistic (Vineri, 11 iulie 2014, 14:07)

            Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui uzu

            e una, safari de vanatoare e altceva.
            autorizatia pentru animale mari (oryx, bivol, hipopotam) costa pe la 40.000 de euro.
      • +1 (1 vot)    
        familia fetei (Vineri, 11 iulie 2014, 13:58)

        Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        patroneaza in comertul cu "haute couture".
        asta nu prea e clasa de mijloc, corect?
        P.S.
        un safari de vanatoare in africa centrala costa la vreo 40.000 euro.
        cam multi bani de concediu pentru fata unora din clasa de mijloc.
    • +5 (5 voturi)    
      Felicitari! (Joi, 10 iulie 2014, 19:08)

      Paul GabrielCristea [anonim] i-a raspuns lui Gobelin

      Felicitari pentru un mai bun profesionalism jurnalistic decat al autorului articolului!
  • +1 (3 voturi)    
    Tocmai in Brazilia... (Joi, 10 iulie 2014, 20:33)

    Elle_est [utilizator]

    Sa fim seriosi! Cred ca puteau gasi, linistiti, cel putin 100 brazilience mai frumoase.
    • +4 (4 voturi)    
      sau (Vineri, 11 iulie 2014, 12:37)

      Maica Reteza [utilizator] i-a raspuns lui Elle_est

      Sau să le spună să vină colea în AFI unde stau de vreo juma de oră la o cafea și-am văzut deja 100 de modele. Și în versiune originală, fără tricolor pe față, de-mi vine să-mi dau palme la fiecare 10 secunde.
      Aaaau, ce pisi trec acum... două pisi 906090... Gata, văd numai 69.