VIDEO Un avion de mici dimensiuni a aterizat de urgenta pe o autostrada din New Jersey

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 1 februarie 2010, 16:31 Actualitate | Internaţional


Niciun pasager nu a fost ranit
Foto: abcnews.com
Un avion de mici dimensiuni a reusit sa aterizeze de urgenta pe o autostrada din statul american New Jersey, anunta BBC News. Niciunul dintre cei doi pasageri aflati la bord nu a fost ranit.

Oficiali ai aviatiei civile americane au precizat, pentru ABC News, ca avionul, cu un singur motor, a decis sa aterizeze dupa ce un senzor a semnalat o scadere a presiunii combustibilului.



Avionul implicat in incident este un Cessna 172 RT.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2493 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Norocul lor (Luni, 1 februarie 2010, 16:43)

    sile [anonim]

    Daca trebuia sa aterizeze pe o autostrada din Romania, citeam anuntul la rubrica decese.
    • -6 (8 voturi)    
      Huh? (Luni, 1 februarie 2010, 17:12)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui sile

      Asta faci tu toata ziua?
    • +2 (2 voturi)    
      . (Luni, 1 februarie 2010, 18:10)

      mda [anonim] i-a raspuns lui sile

      care autostrada?
      • -3 (3 voturi)    
        autostrazi (Luni, 1 februarie 2010, 19:24)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui mda

        mai iesi si tu din casa ma ... si pentru nivelul tau de cultura incepe sa citesti ; pentru inceput , pentru tine e suficient daca recunosti litera A mare de tipar, iar vreo 3 - trei - cifre i-ti ajung, 1, 2, 3. Dupa ce termini si cursurile postuniversitare- pe toate, sa nu cumva sa bei cerneala, poate, poate discutam de ce nu prea seamana autostrazile noastre cu cele de pe afara; da asta e alta poveste, e prea grea pentru tine acum..
        • 0 (0 voturi)    
          . (Luni, 1 februarie 2010, 20:54)

          Mda [utilizator] i-a raspuns lui anonim

          nu esti in stare sa intelegi o ironie dar ma trimiti pe mine la invatat. esti un... roman autentic.
          • +1 (1 vot)    
            ... (Luni, 1 februarie 2010, 21:06)

            lol [anonim] i-a raspuns lui Mda

            nu e neparat roman autentic eu sincer cred ca are 12-14 ani sau inteligenta corespunzatoare, orice alta categorie intelege ironia. oricum ontopic cred ca e destul de aiurea sa pui frana ca aterizeaza un avion :)
  • +1 (1 vot)    
    Oil vs fuel (Luni, 1 februarie 2010, 23:52)

    Ioan [anonim]

    "after a low oil pressure indicator came on" adica i-a scazut presiunea de ulei.
    In acest tip de avion nici nu exista masura de presiune pe combustibil, doar lampa martor.
    Ineresant este ca pe site-ul FAA accidentul nu a fost inca inregistrat.
    In SUA se intampla destul de des astfel de evenimente avand un foarte mare nr de avioane inregistrate.
    PS Scuze pentru domnii de mai sus pentru ca va intrerup balacareala stupida pe teme de eterna si fascinanta Romanie
  • 0 (0 voturi)    
    "Rise of the Machines" (Marţi, 2 februarie 2010, 12:37)

    MihaiMese [utilizator]

    "..., ca avionul, cu un singur motor, a decis sa aterizeze..."
    A decis avionul singur sa aterizeze? :)
    • 0 (0 voturi)    
      You bet ! (Miercuri, 3 februarie 2010, 18:43)

      John [anonim] i-a raspuns lui MihaiMese

      Japonezii sunt de vina.