VIDEO Martorii sustin ca atacatorul de la Fort Hood a strigat "Allah Akbar" inainte sa traga. O politista a fost cea care l-a impuscat pe agresor

de A.N.     HotNews.ro
Vineri, 6 noiembrie 2009, 18:35 Actualitate | Internaţional


Hasan, cu cateva ore inainte de atac
Foto: Captura Youtube.com
Mai multi soldati care au fost martori la masacrul de joi de la Fort Hood, soldat cu moartea a 13 persoane, au declarat ca atacatorul a strigat "Allah Akbar!" inainte sa deschida focul, informeaza AP. In acest timp, o politista este laudata ca a oprit carnagiul reusind sa-l impuste de patru ori pe maiorul Nidal Malik Hasan.

Lt. Gen. Robert Cone, comandantul bazei militare, a declarat ca, potrivit declaratiilor unor martori, Hasan a strigat "Allah Akbar!" (Dumnezeu e mare!) inainte sa deschida focul. Cone a precizat ca ancheta oficiala nu a confirmat insa acest lucru.

Alte 30 de persoane au fost ranite in urma atacului, dintre care doua se afla inca in spital. Starea ranitilor este buna.

Anchetatorii incearca sa determine motivele care l-au facut pe Hasan, un psihiatru pregatit sa ofere asistenta soldatilor intorsi de pe front, sa-si atace camarazii. Cone a precizat ca nu existau date care sa afirme ca Hasan, care are 39 de ani, ar fi o amenintare sau un posibil risc.



Un imam de la moscheea unde mergea Hasan a spus ca acesta, un musulman practicant, era un soldat devotat, nu avea opinii extremiste si uneori venea imbracat in uniforma la rugaciuni. AP sustine insa ca serviciile de informatii l-ar fi luat in vizor pe Hasan dupa ce acesta a postat pe Internet mai multe comentarii laudative la adresa atentatorilor sinucigasi.

AP precizeaza ca motivele atacului nu sunt clare, insa Hasan urma se pare sa fie trimis curand in Irak sau Afganistan. El a facut in ultima perioada mai multe remarci critice la adresa razboaielor din cele doua tari.

Pe de alta parte, oficialii de la Fort Hood n-au exclus posibilitatea ca unele dintre victime sa fi fost impuscate de militarii sau politistii care au participat la operatiunile de capturare ale agresorului.


Politista care l-a impuscat pe Hasan, laudata

Oficialii armatei au laudat, vineri, sangele rece dovedit de politista care l-a impuscat de patru ori pe Hasan si a pus capat macelului. Kimberly Munley, de la Fort Hood Police Department, a fost ranita in urma schimbului de focuri cu atacatorul.

Cone a laudat prezenta de spirit a femeii, care a ajuns la locul incidentului la trei minute dupa primele impuscaturi. "O atitudine extraordinara si agresiva din partea politistei". a spus Cone.

Potrivit CNN, pe pagina sa de Twitter, Munley are scris: "Am o viata buna...una grea, dar merg la culcare linistita, stiind ca poate am schimbat ceva in viata unei persoane".


CNN a prezentat imagini cu maiorul Hasan, in dimineata atacului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5559 vizualizari

  • -10 (22 voturi)    
    opinie (Vineri, 6 noiembrie 2009, 18:39)

    nicu [anonim]

    sigur o fi strigat alah akbar.... si nu vor trece cateva luni ca america sa declare razboi altui stat arab o fi iran de tura asta??
    • +2 (12 voturi)    
      a strigat alah akbar ,dar erau numai surzi de jur (Vineri, 6 noiembrie 2009, 19:10)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui nicu

      imprejur, dupa versiunea oficiala,care nu au auzit nimic ;SUA este intro situatie limita;lupta cu musulmanii din exterior din Siria pana in Pakistan ,dar vrea armonie cu fratii acestor musulmani din SUA-nu cred ca tine -vor trebui sa deporteze toti musulmanii din SUA in tarile de origine
      • -4 (14 voturi)    
        Geniule! (Vineri, 6 noiembrie 2009, 19:44)

        haysam [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        Ai idee cati musulmani sunt in SUA?
        AI ideea cum se poate face acest lucru?
        Ai ideea cu ce seamana aceasta "solutie"?


        Banuiesc ca nu ti-ai pus problema. e mult mai usor sa fii rasist ignorant.
        • +2 (4 voturi)    
          Ideea este intradevar extrema (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 5:26)

          bogdan [anonim] i-a raspuns lui haysam

          dar cred ca esti de acord ca avand o populatie atat de eterogena lucrul asta devine o mare problema si ca odata ajuns intr-o tara nu stergi cu buretele trecutul si sentimentele fata de tara natala. Ia de exemplu politica americana in momentul cand japonezii au atacat Pearl Harbour de a ii izola pe cetatenii asiatici din America. A fost corecta sau nu habar nu am dar cat timp ai de-a face cu niste kamikaze parca nu iti permiti luxul sa ii lasi sa zburde in voie prin tara. Evident s-au produs abuzuri fata de oameni nevinovati dar daca ai fi fost general in armata americana ce ai fi propus in acel moment? Banuiesc ca nu o idee de genul noi ne batem cu Japonia nu cu cetatenii de origine japoneza de pe teritoriul american.
        • +1 (9 voturi)    
          Psihiatru dement sau musulman normal? (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 7:24)

          Omar Hayssam, sarlatan sirian [anonim] i-a raspuns lui haysam

          In USA traiesc circa 3 milioane arabi, insa peste 60% din ei sunt crestini ce provin din Siria, Liban, Egipt sau Irak.
          Cat despre arabii islamizati si alti musulmani (negri sau asiatici), cazul psihiatrului ucigas pune niste probleme foarte grave:

          - aparent, un cetatean american de credinta musulmana e mult mai putin fidel si loial societatii sale decat ii este religiei sale. Un sondaj recent arata ca peste 2 treimi din musulmanii britanici se simt mai loiali islamului decat UK. O astfel de atitudine nu poate fi perceputa decat foarte prost de restul cetatenilor americani, care de fiecare data cand vor intalni un islamizat isi vor spune: uite, un potential ucigas, daca citeste in ziar ceva care nu ii convine va incepe sa urle allah akbar si sa omoare la intamplare!

          - aparent, chiar daca un musulman se naste si este educat in societatea americana/occidentala, asta nu inseamna ca el devine un occidental normal, cu un comportament normal, adaptat la societatea in care traieste. Psihiatrul scria pe unele formulare ca e "palestinian", nu american! Aparent, mentalitatea sa religioasa constituie un handicap in integrarea sociala. Si la un moment dat risca sa il conduca spre crima.

          - aparent, nu e de ajuns ca un musulman sa treaca prin sistemul de educatie universitara pentru ca el sa renunte la ideea de a ucide pe cei cu care nu e de acord ! Cazul medicilor pakistanezi din Uk, ce vroiau sa arunce in aer cladiri la un aeroport, cazul fizicianului algerian de la CERN, cazul psihiatrului ucigas din Texas, toate indica ca un nivel de studii ridicat nu inseamna ca un musulman e mai putin tentat de crima.

          Societatile de tip european (USA, UE, Rusia) se confrunta toate cu amenintarea islamica, cu acte de terorism, cu ura si ostilitatea adeptilor lui mahomet. Mai nou, China si India au fost si ele atacate de musulmani fanatici, islamul pare sa se afle in razboi cu tot restul umanitatii.

          Umanitatea va avea de ales, intre a renunta la islam sau la adeptii sai !
          • +2 (8 voturi)    
            really? (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 12:11)

            cu nasul la psihiatru [anonim] i-a raspuns lui Omar Hayssam, sarlatan sirian

            din cate stiu eu, a devenit un reflex ca la auzul sintagmei "un american inarmat" sa auzi continuarea "a deschis focul intr-o scoala/ gradinita/ la o petrecere..." mai nou, asemenea stiri au aparut si pentru europa - belgia, germania... oare occientalii sunt toti psihopati?
            ar trebui ca umanitatea sa scape de musulmani? dumneavoastra cand v-ati facut ultimul control psihiatric?
    • +8 (12 voturi)    
      Mestere (Vineri, 6 noiembrie 2009, 20:04)

      Goye [anonim] i-a raspuns lui nicu

      Iranul nu e stat arab! Mai deschide si tu o carte...

      Religia oficiala e Islamul, fundamental e Coranul iar Mohammed e profetul lui Allah. Hai ca nu e greu sa folosim termenii potriviti!
    • 0 (2 voturi)    
      haah (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 14:03)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui nicu

      corect, eu zic ca a strigat "Hai Steaua", dar au inteles aia gresit.
  • -2 (18 voturi)    
    Valeu! (Vineri, 6 noiembrie 2009, 18:41)

    gigi [anonim]

    SA te tii acum, cate comentarii rasiste si incitari la violenta vor aparea.
    Si asta, chiar daca ancheta oficiala nu a confirmat nimic despre ce striga ucigasul, nici daca nu nu cumva unele victime au fost ale poltistilor care au venit sa opreasca agresorul. Oare aia, politisti sau militari, nu sunt tot ucigasi? N-or fi si aia teroristi?
    • +3 (21 voturi)    
      Ce pacat! (Vineri, 6 noiembrie 2009, 18:54)

      Ioan Alexandrescu [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Ce pacat ca niste snobi ca voi nu cad victima unui atac terorist musulman; ce pacat ca nici unul dintre astia care îsi posteaza aberatiile anti-americane aici nu cad pe mâna unui musulman extremist si fanatizat care crede ca Allah i-a încredintat misiunea de a raspândi islamul în lumea întreaga,pentru asta având voie sa ucida la "necredinciosi" câti vor vrea muschii lui!Dupa cum am zis, ce pacat!
      • -2 (18 voturi)    
        hmmmm (Vineri, 6 noiembrie 2009, 20:25)

        andrei [anonim] i-a raspuns lui Ioan Alexandrescu

        ce pacat ca exista oameni incredibil de prosti ca tine incat sa creada aberatiile administratiei americane... Musulmanii isi vedeau de treaba lor se tocau acolo in tara lor daca nu aparea AMerica...cu "democratia" lor.... ce fac acum americanii sunt vechile cruciade papale...adica dumnezeul meu e mai bun ca al tau... sistemul meu politic e mai bun ca al tau...eu sunt mai tare ca tine deci am voie sa-ti calc in picioare tara...ca sa-ti fur petrolul! sa-ti fie rusine bai imfatuatule.
        • +2 (10 voturi)    
          vai, vai... (Vineri, 6 noiembrie 2009, 21:40)

          hmmm [anonim] i-a raspuns lui andrei

          urla desteptaciunea in unii!!!
          Chiar asa?!
          Ai uitat, nene, ca musulmanii se omoara de numa' intre ei... Shiiti si suniti, pe motive religioase. Ce sa mai spunem de simpatia pe care o au aceeasi musulmani fata de crestini!

          Ce poti, sincer, sa astepti mai mult de la niste oameni care sunt crescuti in ideea ca religia lor doar e buna si trebuie sa existe... Cind nu poti sa porti o discutie normala, civilizata cu nici un arab, de exemplu, in Franta, pe subiecte religioase ...
          • -1 (9 voturi)    
            Dap! (Vineri, 6 noiembrie 2009, 23:25)

            hoho [anonim] i-a raspuns lui hmmm

            In unii urla destepciunea - e cazul meu, in altii tace - e cazul tau.
      • -3 (7 voturi)    
        Ce pacat (Vineri, 6 noiembrie 2009, 23:24)

        gigi [anonim] i-a raspuns lui Ioan Alexandrescu

        ca hotnews pastreaza incitarea ta la viol;enta dar nu mi-a trecut 2 posturi "explicative"
      • -1 (5 voturi)    
        Domnule Ioan Alexandrescu (Vineri, 6 noiembrie 2009, 23:35)

        ciucur [anonim] i-a raspuns lui Ioan Alexandrescu

        Sincer mi-e mila de dumneavoastra,dar totusi am un motiv de bucurie vazand ca exista oameni mai prosti ca mine,dupa ce am citit ce ati postat incep sa ma mandresc cu propriul mei iq
        • +3 (5 voturi)    
          ... pana nu e si fudul... (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 2:37)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ciucur

          nici ca se putea altfel, bre ciucurel!
      • -2 (8 voturi)    
        Comment sters de user (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 0:09)

        florinelul [anonim] i-a raspuns lui Ioan Alexandrescu

      • -1 (5 voturi)    
        nu e vb de musulmani (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 1:36)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Ioan Alexandrescu

        ci de orientarea bahai, cei care sustin si incita la ideile astea printre musulmani. cauta pe net, poate te lamuresti. e o mare greseala sa dai in stereotipuri din astea gen "musulmanii e rai"
    • +11 (15 voturi)    
      ai dreptate: (Vineri, 6 noiembrie 2009, 18:57)

      max [anonim] i-a raspuns lui gigi

      E un biet ucigas nedreptatit de societate si neinteles de mama lui!
      Adevaratii vinovati sint CIA, Obama si Basescu.
    • +7 (15 voturi)    
      e groasa (Vineri, 6 noiembrie 2009, 19:51)

      hasan [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Draga Gigi, noi care stam aici la trei mese pe zi, la cescuta cu lapte caldut si la TV am cam scapat realitatea din vedere. Mancam spanac pe seama lui Basescu zilnic cu plata la livrare si avem impresia ca suntem mari politicieni.Acolo in Pakistan, Afganistan si Irak treaba-i groasa. Baietii astia ai tai stiu una si buna : moarte cruciatilor, toata lumea la picioarele lui Alah. Crezi ca-i gluma, da o fuga intr-o excursie de informare. Vor cu orice pret sa puna gheara pe arma atomica si din pacate Pakistanul o are. Daca nu, se chinuie Iranul s-o faca. N-au sare la scrumbie dar vor arma atomica. De ce oaree...?Ca oameni civilizati, educati, crestini si cu dragoste de oameni cred ca ar trebui sa tinem cu lumea civilizata. Dar noi tinem cu ursul (vezi bancul). Eu unu' nu vreau sa pasc capre, fata mea vreau sa mearga la scoala, baiatul meu vreau sa-nvete si el (nu sa puna bombe), vreau sa ma bucur de frumusetile si placerile acestei lumi asa cum este ea: cand mai buna, cand mai rea. Pot sa fie americanii astia pe care-i urasti tu cat de rai, eu tot cu ei am sa tin si am sa-i ajut si daca va fi cazul am sa lupt de partea lor. Tu se pare ca-ti vei pune turban asa ca pazea ca strecuratoare te fac.
      • -2 (8 voturi)    
        ok...dar (Vineri, 6 noiembrie 2009, 22:21)

        Critic [anonim] i-a raspuns lui hasan

        "asa ca pazea ca strecuratoare te fac": Optiunea ta, dar inceteaza atunci ipocrizia de a te autointitula "civilizat, crestin, educat si cu dragoste de oameni" cand faci refertinte la imaginea despre tine. Daca ai fi fost cum iti imaginezi ca esti ai fi avut taria sa recunosti marsaviile celor de la putere si ai fi fost onest in a critica civilizatia din care faci parte in numele principiilor care o fac mareata.
      • +1 (3 voturi)    
        Asalaam 'Alaykum (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 13:55)

        StefanAlin [utilizator] i-a raspuns lui hasan

        stii ce inseamna? Pacea fie cu tine!

        Tu ai spus ca arabii vor moartea cruciatilor. De ce le spun cruciati? cine erau acesti cruciati si ce faceau? Vor si ei arma atomica? Foarte bine! Israelul o are, America o are si a aratat ca este dispusa sa o foloseasca, nu o data ca sa demonstreze ceva Japoniei, ci de 2 ori ca sa demonstreze ceva URSS-ului.
        Ai sa lupti de partea americanilor? De ce nu ai mers atunci impotriva sarbilor atunci cand sarbii se razboiau cu albanezii musulmani??
        Reomandare: citeste Istoria Religiilor de Eliade, poate intelegi putin mai bine religiile nu chiar atat de diferite din lumea asta...
      • 0 (0 voturi)    
        felicitari pt comentariu (Duminică, 8 noiembrie 2009, 20:18)

        pop gheorghe [anonim] i-a raspuns lui hasan

        felicitari pt comentariu! God bless America! God bless Romania! and so on..
    • -1 (3 voturi)    
      Pastrati incitarea la violenta! (Vineri, 6 noiembrie 2009, 20:30)

      multumesc pentru cenzura [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Bravos!
    • -4 (6 voturi)    
      Valeu! redivivus (Vineri, 6 noiembrie 2009, 23:30)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Si am avut dreptate!
      Cata violenta mi-am atras!
      Am aflat, de la useri "buni crestini" precum Ioan Alexandrescu sau Hasan ca as fi snob, ca ar trebui sa fiu omorat, ca sunt antiamerican, ca imi voi pune turban si voi fi facut strecuratoare!
      Las la o parte ca nu am putut raspunde la amenintari datorita cenzurii, dar unde au decoperit cele enuntate in postul meu?
      Unde au vazut ei "antiamericanism"?
      SAu ei functioneaza dupa principiuyl "hotul striga hotul!?"
    • -1 (5 voturi)    
      comentarii rasiste (Vineri, 6 noiembrie 2009, 23:56)

      noahh [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      doar admiratorii lui Bush.
      Ce importanta are faptul ca e musulman? este un criminal si va fi judecat la fel ca multi altii sau se uita ce s-a intamplat la liceul Columbine sau zi de zi prin Harlem? De ce nu se zice de atacatorii care-si ucid copii apoi se sinucid ?
      • -1 (5 voturi)    
        hai ca esti bun! (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 8:07)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui noahh

        asta-i sora cu alta replica, la fel de cretina: "ce conteaza etnia infractorului"! pai conteaza, terchea, fiindca statistica ne spune ca exista grupuri etnice sau sociale care comit un numar (procentual raportat la numarul membrilor grupului) de infractiuni cu muuult peste medie, si atunci trebuie luate masuri aspre de corectie! aaa, scuze, explicatia asta era prea grea pt.tine si consideri in continuare ca e scuzabil unul care da in cap ca sa-si ia bautura ori sa respecte ce i-a zis imamul la beserica cu semiluna, fiindca stramosii lui au avut probleme....
  • +1 (15 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 6 noiembrie 2009, 18:54)

    [anonim]

  • +4 (12 voturi)    
    intrebare (Vineri, 6 noiembrie 2009, 19:35)

    max [anonim]

    faptul ca nu prea auzim de atentate teroriste produse de budisti, shintoisti, catolici, ortodoxi, atei, ... are vre-o relevanta? Noooo! Precis ca e numai o coincidenta!
    • +2 (10 voturi)    
      IRA? ETA? (Vineri, 6 noiembrie 2009, 19:46)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui max

      Iti spun ceva?
      In anii 80 si 90 ele tineau prima pagina cu atentate.
      • +2 (2 voturi)    
        Da, chiar (Vineri, 6 noiembrie 2009, 21:02)

        skander [anonim] i-a raspuns lui gogu

        Probabil singurul aspect pozitiv al terorismului islamic este disparitia celui european. Mai are ETA sau IRA tupeul sa - nu zic faca - dar sa declare ceva? Nu mai vorbesc de grupari deja moarte precum Factiunea Armata Rosie.
      • 0 (6 voturi)    
        acelea nu erau motivate religios (Vineri, 6 noiembrie 2009, 22:55)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui gogu

        IRA si ETA aveau motivatii strict politice. In plus, mai ales cand atacau obiective civile, mai aveau obiceiul sa anunte din timp, atfel ca obiectivele sa fie evacuate. Au fost si ceva exceptii de la cutuma cu telefonul anonim, dar nu multe.

        Teroristii islamici au, macar la nivel declarativ, motivatii religioase. Putin le pasa daca mor militari sau civili, si chiar co-religionari de-ai lor. N-am auzit ca vreun atentat de-al lor sa fie revendicat de unii care cer libertate de exprimare in Bantustanul de Sud-Vest, sau macar "jos labele de pe petrolul nostru". Doar "Allahu Akbar" all the way...
    • 0 (6 voturi)    
      alta intrebare (Vineri, 6 noiembrie 2009, 19:48)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui max

      ai idee ce pateau "ereticii" pe vremuri - si cine si in numele cui ii pedepsea??
    • -1 (3 voturi)    
      budiste, unde?! (Vineri, 6 noiembrie 2009, 21:42)

      cv [anonim] i-a raspuns lui max

      please, pentru cultura mea generala...
      N-am auzit in veci de atentate budiste!
      Mersi.
  • +3 (13 voturi)    
    Un las,asasin, o lepedatura umana. (Vineri, 6 noiembrie 2009, 20:05)

    Dan B.Charles [anonim]

    Ce ar insemna acum sa se razbune si americanii? Sa bombardeze toate bisericele musulmane, au tehnica, precizia si suficent amunitie sai stearga dupa suprafata pamantului.Meca, o singura bomba cu Hidrogen si nu va mai exista ,pentru vecii,vecilor AMIN.Dar lumea civilizata nu face ce fac acestii monstri.Bestia va fi judecat si trimis la executare prin impuscare, in momentul cand a inceput sa impuste oameni NEINARMATI,acest monstru nu a mai facut parte din armata americana.God bless America,God bless Romania.
    • +2 (4 voturi)    
      Si, totusi, gramatica... (Vineri, 6 noiembrie 2009, 22:23)

      Rumalun1st [utilizator] i-a raspuns lui Dan B.Charles

      Nu exista asa ceva ca biserica islamica. Forma verbului devine "s-ai" nu "sai". Meca se scrie corect Mecca. Acordul la feminin al verbului se face "va fi judecata". Nu se trimite la "executare prin impuscare", ci la executie. Domnule Charles, bag'seama ca locuiti in afara tarii de multa vreme si va vine greu sa scrieti corect romaneste ca altfel ar fi foarte grav.
      O zi buna si dvs
      • -1 (5 voturi)    
        vezi ca sectiunea cultura (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 2:48)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Rumalun1st

        e cateva randuri mai jos! cu tot respectul fata de vastele tale cunostinte iti spun ca aici lumea dezbate ALT subiect!
    • 0 (6 voturi)    
      Eh (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 0:43)

      muciflenduri c-tin [anonim] i-a raspuns lui Dan B.Charles

      Culpabilizezi un miliard de musulmani?
      Individul era cetatean american, nascut in america.
      Asa cum alti indivizi dereglati mental devin ucigasi in serie sau isi impusca colegii de scoala, s-a intamplat ca un dement cu origini arabe sa o ia razna si sa impuste imprejur.
      In plus daca te-ai fi informat inainte sa explodezi, ai fi vazut ca respectivul era in armata de ani buni, ca era privit ca un bun profesionist si, ironie, era psihiatru si se ocupa cu tratarea soldatilor ce se intorceau din razboi.
      Poate mai multa cumpatare nu ar strica, ce zici?
      • +4 (6 voturi)    
        nu era DELOC privit ca bun profesionist (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 2:42)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri c-tin

        dimpotriva!!! mai cauta informatii inainte sa te contrazici aiurea!
        • 0 (2 voturi)    
          Zaboo (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 14:34)

          muciflenduri c-tin [anonim] i-a raspuns lui zaboo

          Zaboo, eu citisem pe CNN si sunt dornic sa aflu cum ma contraziceam.
          Eu nu am sursele lui zaboo in armata americana, pentru ca nu sunt un american de succes, dar daca zaboo stie mai multe decat aia de la cnn, inseamna ca m-au inselat!
          Ilumineaza-ma zaboo!
          • +1 (1 vot)    
            uite o informatie (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 15:17)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri c-tin

            "Hasan was working with soldiers at Darnall Army Medical Center on Fort Hood after being transferred in July from Walter Reed Army Medical Center, where he had worked for six years before recently receiving a poor review." (http://www.foxnews.com/story/0,2933,572448,00.html) Si vezi ca nu tre' sa indeplinesti conditiile la care ai facut (in mod patetic) referire! Trebuie doar sa cauti informatii - inainte sa bati campii!
            • -1 (1 vot)    
              agresivu' lu' mama (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 20:53)

              muciflenduri c-tin [anonim] i-a raspuns lui zaboo

              Cum urmareste dragalasul de el fox news, acea antena3 a americanilor.
              Uite zaboo, daca tot intelegi americana citeste aici
              http://edition.cnn.com/2009/US/11/05/fort.hood.suspect/index.html#cnnSTCText

              Molano described him as "far and away one of the best psychiatrists I ever dealt with."

              A soldier who served two tours in Iraq and is awaiting medical retirement for chronic PTSD and severe mental disorders called Hasan "a soldier's soldier who cared about our mental health."

              Promoted to captain in 2003, he was promoted to major in May.

              Asadar zaboo agresivule, fusese facuit maior in mai, pentru ca era un prost profesionist.
              • +1 (1 vot)    
                asa de bun era... (Duminică, 8 noiembrie 2009, 3:06)

                zaboo [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri c-tin

                ca uite ce a facut - mai mult decat clar! dar esti mult prea frustrat ca sa vezi dincolo de manipularea in care te scalzi ca un porc in mocirla! cu tine nu mai am - de azi - ce sa discut - ca e sub demnitatea mea sa polemizez cu orice manipulat!
      • +1 (5 voturi)    
        da, fireste! (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 8:14)

        Murphy [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri c-tin

        intai sa dispara din coranul ala orice referire la jihad, la dreptul musulmanului de a-i lichida pe cei care nu sunt cretini cu semiluna si apoi mai discutam! pana atunci, condamnam miliardul tau (complet inutil si daunator) de nespalati agresivi.
    • +2 (4 voturi)    
      sorry... (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 14:02)

      StefanAlin [utilizator] i-a raspuns lui Dan B.Charles

      but i don't speak "American" what is "God bless Romania"?

      lumea civilizata nu bombardeaza Mecca, dar bombardeaza Hiroshima si Nagasaki
      lumea civilizata nu porneste un razboi mondial, porneste doua.
      si e lunga lista....

      Dumnezeu sa binecuvanteze Romania!


      de america mi se rupe..
  • +3 (7 voturi)    
    Ce scarba de om ! (Vineri, 6 noiembrie 2009, 21:13)

    Quebecoisfier [anonim]

    Cum mama lui a putut sa fie atat de calm ?..uita-te la el cum isi ia o cafea, face glume cu vanzatorul, ..si sa stie ca dupa cateva ore o sa faca un macel ????....Doamne, eu nu o sa pot sa-i inteleg pe astia niciodata !
  • +3 (9 voturi)    
    americanii sunt uimiti (Vineri, 6 noiembrie 2009, 22:36)

    Tataie [anonim]

    Orice smecher de dambovita i-ar fi putut spune marelui popor american ca nu-si poate permite musulmani in armata in timp ce lupta contra teroristilor musulmani. Iar cine crede ca asta e discriminare, sa le explice celor 13 familii indoliate.
    • -1 (5 voturi)    
      cata vreme (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 2:46)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Tataie

      cine a zis "that one" a fost considerat rasist, incearca sa te pui cu ei! mai mult: cata vreme presedintele obama se caciuleste peste tot in lume - si spune cu fiecare ocazie ce greseli au facut americanii luptand in soiul ala de razboaie - te mai miri ca astia isi fac stindard din a macelari CAMARAZI in numele imbecilitatii care se cheama - in mod ironic - religie???
  • +2 (6 voturi)    
    Ce facem noi aici? (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 2:05)

    Bebe [anonim]

    La romani e bun comunismul, cenzura si pumnul in gura. De ce oare?
    Fiindca nu avem minte.
    Tot ce trebuie e un articol si un loc de pus comentarii si jignirile, prostia, incultura, batjocura sunt "verbele" noastre.
    Sa ne mai miram de parlament sau de presedinte?
    Sa ne mai plangem soarta?

    Ar trebui sa aducem un rege strain, mie imi e clar!
    • -1 (3 voturi)    
      OK, si apoi? (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 8:12)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Bebe

      se va interzice batjocorirea extremismului musulman in Romania? vom fi obligati sa adoptam corectitudinea politica? tine-le pt. tine si mesteca-le linistit, amice, oamenii cu cap functional nu vor accepta asemenea reglementari!
  • +1 (3 voturi)    
    mda.. (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 10:19)

    whatever [anonim]

    reteta dezastrului pe cale de a se produce in USofA: arme la liber + "diversitate multiculturala" samd.
    rezultatele... se vad. morala: nu-i poti spala pe creier pe toti fanaticii.
  • +2 (2 voturi)    
    Cu asemenea specimene in armata, (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 10:48)

    yy [anonim]

    nu e de mirare ca nu reusesc sa castige razboiul in Afganistan. Era maior si "se opunea trimiterii in Irak" sau "lupta cu decizia de a fi trimis in Irak".

    Era doctor psiholog si se temea sa nu omoare frati musulmani. De parca ar fi trimis doctorul in prima linie. In fine, se pare ca nu a avut probleme in a-si omora camarazi in schimb se temea sa nu cumva sa raneasca vre-un frate musulman din cabinetul lui medical.
  • 0 (2 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 7 noiembrie 2009, 12:39)

    [anonim]