Teo Trandafir se va opera din nou la Viena

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 21 august 2011, 16:30 Actualitate | Esenţial


Teo Trandafir se va reintoarce la Clinica AKH din Viena, pentru a fi supusa unei noi interventii chirurgicale, cauzata de aparitia unor complicatii dupa operatiile suferite in primavara acestui an, a declarat, duminica, deputatul PDL.

"Este vorba de o complicatie care apare destul de frecvent si care trebuie rezolvata. Nu stiu inca data. Nu s-a facut o programare", a declarat Teo Trandafir pentru Mediafax.

In ceea ce priveste perioada de recuperare, deputatul PDL a spus ca nu stie cat va dura. Perioada de recuperare "depinde de ce vor gasi acolo", a mai spus Trandafir.

Deputatul PDL Teo Trandafir s-a intors in tara pe 20 aprilie, dupa aproape patru luni de spitalizare la Clinica AKH din Viena.

Teo Trandafir a fost transportata, pe 11 ianuarie, cu un avion privat, la Clinica AKH din Viena, dupa sase zile de internare la Spitalul Elias din Capitala, cu diagnosticul de pancreatita acuta de severitate medie.

Pe 24 februarie, Teo Trandafir a fost supusa unei interventii chirurgicale majore, in urma complicatiilor provocate de pancreatita si a unei infectii abdominale. Partile necrozate ale pancreasului au fost inlaturate si s-a efectuat drenaj extensiv si lavaj al cavitatii abdominale, precizau medicii de la clinica vieneza, spunand ca interventia a fost un "succes".

La sfarsitul lunii martie, Teo a fost din nou operata, pentru a inlatura alte urme de necroza si tesut infectat din abdomen, anuntau medicii clinicii din Viena.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7333 vizualizari

  • 0 (10 voturi)    
    Multa sanatate! (Duminică, 21 august 2011, 16:51)

    JohnAndrew [anonim]

    Multa sanatate, draga Teo! Ne vom gandi la tine, iti vom fi alaturi cu inima si gandul!
  • +1 (13 voturi)    
    in ce consta stirea ? (Duminică, 21 august 2011, 17:16)

    serban [anonim]

    ce inteleg eu din stirea asta e ca din pacate pdl-ului iar ii lipseste un vot in lupta cu handyclub usl . de teo trandafir nu ma intereseaza .
    • +2 (10 voturi)    
      In ce consta comentariul (Duminică, 21 august 2011, 20:00)

      Doc [anonim] i-a raspuns lui serban

      Ce inteleg eu din comentariul asta e ca din pacate unii comenteaza doar de dragul de a comenta. De serban nu ma intereseaza.
  • +5 (7 voturi)    
    !*&*)#ˆ!(*@ˆ$ (Duminică, 21 august 2011, 17:40)

    vlad dracul [anonim]

    Da ce au frate spitalele si medici din Romania??!!

    De ce nu ramaneti aici sa va operati ca voi v-ati ocupat de sistemul de sanatate si de sistemul de invatamant.

    Asa ca daca nu sunteti multumiti de nivelul de pregatire al doctorilor si de tehnologia din spitale, poate ar trebuii sa merge la firmele capusa sa va tratati cu cimitirol.
  • -2 (6 voturi)    
    ... (Duminică, 21 august 2011, 17:48)

    Gabimarquez [utilizator]

    Fii tare, Doamna!
  • -2 (6 voturi)    
    Sanatate multa! (Duminică, 21 august 2011, 18:00)

    Dan [anonim]

    Multa sanatate Teo, sa te intorci sanatoasa de la Viena!
  • -4 (6 voturi)    
    Niste spagari! (Duminică, 21 august 2011, 18:49)

    worker [anonim]

    Au gresit-o la prima operatie si o cheama acum sa-i mai ia niste bani. Spagari ordinari medicii astia din Romania! (ups!... ma scuzati, vad ca nu s-a operat in Romania). Oricum, ramin la parerea mea - dezinteres si spaga pe toata linia!

    PS: sanatate Teo!
    • +1 (5 voturi)    
      E greu sa crezi ca medicii nu sunt Dumnezeu. (Duminică, 21 august 2011, 20:44)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui worker

      Oriunde in lume,tratamentul la un medic nu este garantat 100% ca te vindeci si majoritate pacientilor inteleg asta si poate ca intelegerea asta-i ajuta sa se vindece.Mai sunt unii,e drpt putini,dar vocali nevoie mare,care sar cu acuzatii.De obicei acestia sunt dintre cei care traiesc din pomana statului,pe spinarea parintilor,bunicilor si care se plang ca este saracie si nu le ajung banii.Cand banul este obtinut din munca cinstita,oricat ar fi de putini,nu-i dai pe prostii si iti ajung.Si fara multe comentarii rautacioase,dar spaga la medic nu-i inventie romaneasca.Peste tot in lume se da.