TAROM a anulat cursa Bucuresti - Londra, din cauza inchiderii aeroportului Heathrow

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 19 decembrie 2010, 15:34 Actualitate | Esenţial


Cursa TAROM Bucuresti-Londra de duminica a fost anulata din cauza inchiderii aeroportului Heathrow din Londra, afectat de ninsoarea abundenta inregistrata in ultimele zile, a anuntat compania printr-un comunicat de presa.

De asemenea, cursa TAROM ROT391 Bucuresti-Londra de sambata,18 decembrie, a aterizat la Bruxelles din cauza situatiei de pe aeroportul Heathrow, urmand a se intoarce, astazi, la Bucuresti, din cauza inchiderii aeroportului londonez. Aeronava a decolat catre Bucuresti la ora 14:01, ora locala a Romaniei.

"Intrucat inchiderea aeroportului Heathrow a determinat depasirea capacitatii de cazare a hotelierilor londonezi, gasirea unor solutii de cazare este dificila, la fel ca si asigurarea transferului aeroport-oras. Compania TAROM va deconta cheltuielile pentru acei pasageri care isi pot gasi singuri cazare si transfer aeroport – oras," se arata in comunicat.


Citeste mai multe despre   


















1549 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    decontare ? (Duminică, 19 decembrie 2010, 16:21)

    petre [anonim]

    As avea si eu o intrebare....se deconteaza la toti calatorii de obicei , si pentru cei care fiind mai "saraci" si nu si-au bifat optiunea cu "travel insurance" ?
  • 0 (0 voturi)    
    ca la noi (Duminică, 19 decembrie 2010, 19:32)

    un calator [anonim]

    este o mizerie.
    de dimineata ii sunam pe cei de la tarom in incecarea de a afla mai multe detalii in ceea ce priveste reprogramarea si nu raspunde nimeni nici la londra si nici la bucuresti. nimeni de la companie nu a trimis un sms/email sau dat telefon ca sa ne anunte ca astazi nu se zboara. ba mai mult websiteul l-au updatat in jurul orei 2pm - probabil in urma emailurilor trimise de persoane revoltate ca si noi.
    intelegem ca aeroportul este inchis dar asta nu inseamna ca cei de la tarom nu au datoria sa-si tina clientii informati.
    la aceasta ora nu este nici un reprezentant al companiei tarom pe aeroportul din heathrow care sa ofere informatii (sunt doar "partenerii" de la alitalia care nu au amanunte despre zborurile operate de tarom)
    o mizerie.
    • 0 (0 voturi)    
      ca la ei (Luni, 20 decembrie 2010, 1:00)

      diegis [anonim] i-a raspuns lui un calator

      Stai pe pace, e EXACT aceeasi situatie si la Lufthansa; la aeroport (heathrow) ne-au dat un nr de telefon la care sa sunam pentru reprogramare; numar la care nu raspunde NIMENI
  • -1 (3 voturi)    
    Cursa Tarom anulata (Duminică, 19 decembrie 2010, 20:06)

    Byo [anonim]

    Romanii dragi,aeroportul e blocat de ninsoare!Cine vreti sa va anunte?
    Numai la noi pasagerii cred ca daca au un bilet de avian sunt regi si toata lumea trebuie sa le stea la picioare.
    • +1 (1 vot)    
      ce ne mai bagam in seama.... (Duminică, 19 decembrie 2010, 21:20)

      un potential pasager [anonim] i-a raspuns lui Byo

      Cap ai minte ce-ti mai trebuie! Tu crezi ca un aeroport e magazinul de la tine de la coltul strazii? Au pus cheia in cui stau cu totii acasa! Esti tare nene. E vorba aici de sute poate chiar mii de lucratori. Ei n-au nici o legatura cu starea vremii si cu faptul ca s-a decis inchiderea aeroportului. Si cel mai important este respectul fata de client.......
  • 0 (0 voturi)    
    sunt in londra (Luni, 20 decembrie 2010, 7:38)

    nobody [anonim]

    sunt blocat in londra de sambata. duminica nu a aterizat sau decolat nimic la heathrow. pe gatwick se zboara. la numarul de la British Airways nu raspunde nimeni. am asteptat 1 ora la telefon si doar mesajele lor tampite!!!
    partea proasta e ca nu a mai nins de sambata dimineata dar nu au utilaje de deszapezire. Djibouti - nu alta!!!
    ROMANIA RULZ!!!!!!!!!
    Englezii sunt niste puturosi ordinari.
    Le-as scrie si niste cuvinte de ocara dar nu mi publica adminul comentaiul :(
    • 0 (0 voturi)    
      BA (Luni, 20 decembrie 2010, 15:04)

      easy [utilizator] i-a raspuns lui nobody

      asa au facut si anul trecut cei de la BA, sunt total nepregatiti pentru situatii de genul asta si nici nu au un proces organizat pentru cazuri decriza.
      la fel de stangaci, ca sa nu zic haotic, au actionat si cand li s-a stricat sistemul de benzi rulante care preia bagajele...
      de tarom nu mai am ce zice, mezozoici ca de obicei