Gigi Becali dupa eliberare: Vreau sa multumesc trusturilor de presa pentru ca mi-au luat apararea

de Dumitrina Galantonu     HotNews.ro
Vineri, 17 aprilie 2009, 20:01 Actualitate | Esenţial


Gigi Becali a declarat la iesirea din arest ca multumeste "trusturilor de presa ale lui Vantu si Voiculescu" si presei in general pentru ca "a simtit o adevarata alinare a suferintei cand i-au luat apararea". "Astazi dimineata a venit duhovnicul meu si m-am impartasit, deci prea multe declaratii in saptamana mare nu va pot spune".

"Mi-a dat Dumnezeu o palma ca sa ma pot spovedi", a mai spus Becali printre tipetele celor cativa sustinatori adunati la iesirea din Directia Cercetari Penale.

"Eu pot fi umilit, demnitatea omului tine numai de comportamentul lui in anumite situatii si intrebati-i pe sefii acestui arest ca au fost uimiti de comportamentul meu".

"La un moment dat mi-au venit in minte vorbele domnului Hristos: de ce te indoiesti de mine necredinciosul?".

Omul de afaceri Gigi Becali a iesit din arestul Directiei de Cercetari Penale, la mai putin de doua ore dupa ce Tribunalul Bucuresti a admis recursul fata de decizia Judecatoriei sectorului 1 de respingere a cererii de eliberare sub control judiciar.


Declaratii Gigi Becali in Pipera: Europarlamentarele sunt ultima mea lupta politica

  • pentru mine a fost o experienta, un lucru bun;
  • veti vedea de acum un alt Becali, care nu va mai jigni, nu va mai judeca pe nimeni;
  • am intrat intr-o lupta politica si nu sunt omul care sa abandonez, dar politica este ultima lupta;
  • le cer scuze procurorilor, probabil si-au facut ambitia;
  • bodyguarzii sunt in arest, desi nu au nici o vina;
  • ii iert si pe cei care mi-au furat masina;
  • pericol public e daca Becali sta in arest si nu apare;
  • declaratiile hotului au fost luate in prezenta unui politist, care era in civil, era in timpul liber;
  • le-am spus judecatorilor ca stau numai in curtea mea;
  • daca cineva pateste ca mine cu masina sa apeleze la lege;
  • nu candidez la presedintie; nu ma intereseaza sa speculez politic situatia.
Update: Dupa ce a trecut pe la biserica, Becali a ajuns la casa din Pipera, unde era asteptat de reporterii si realizatorii Realitatea TV, care au amplasat si un mini studio chiar in fata casei omului de afaceri.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3816 vizualizari

  • +6 (20 voturi)    
    in romania.... (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:06)

    G.Marius [utilizator]

    .... sa ne bucuram de eliberarea lui Gigi
    In Moldova de moare din bataie pentru faptul de a striga o singura data "Romania".

    Paste fericit tuturor!
    • +2 (12 voturi)    
      Becali a fost victimizat de Hrebe. (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:35)

      scamatorul Hrebe [anonim] i-a raspuns lui G.Marius

      Si cetatenii au pus botu.Urmatorul pas-Becali candideaza la presedintie pentru a lua din voturile lui Base,asta e planul lui Hrebe.
      • +3 (9 voturi)    
        Ministerul de interne al PSD. (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:44)

        Ion [anonim] i-a raspuns lui scamatorul Hrebe

        Ei au pus la cale circul cu arestarea si au dat vina pe Basescu.Manipularile vor continua in acest an.Becali va candida la presedintie fiind sustinut din umbra de Hrebe.
        • -6 (10 voturi)    
          Diversiune portocalie... (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:39)

          dinu [anonim] i-a raspuns lui Ion

          ...,scamatorule hrebe.A fost cu siguranta mana matrozului Basescu iar tu dai vina pe rosii.N-or fi pesedistii ingerasi dar chiar asa de ticalosi si perversi nu sunt.oricul rosii n -au punctat cu nimic in cazul Becali si nici portocalii cum si-ar dori ei s Basescu. Becali-daca este corect pana la capat-va merge cu Vadim...
        • -1 (7 voturi)    
          pardon? (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:53)

          advokaat [anonim] i-a raspuns lui Ion

          Poate n-ati inteles ca procurorii si judecatorii nu fac parte din MAI, ci din ministere ale PDL...
          • +1 (1 vot)    
            nici un pardon (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 9:20)

            Alex [anonim] i-a raspuns lui advokaat

            Dosarul, anchetele, hartiile le-a facut politia lui Vanghelie care l-au dat pe mana justitiei, institutie neutra conform definitiei, si care l-a eliberat pana la urma.
            Tonomatele antene l-au folosit din plin pe Jiji pentru a trage in presedinte ca de altfel de Jiji ii dor direct in c...
          • +1 (1 vot)    
            Becali eliberat din arest. (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 12:01)

            ion roata [anonim] i-a raspuns lui advokaat

            Lui advokaat ,care ia raspuns lui ion, observ ca esti unul dintre tampitii cretini din parinti betivi si te anunt ca esti prost pentruca procurorii si judecatorii nu fac parte din ministere ale PDL.Ministerul Public (Procuratura Generala) si Judecatorii care fac parte din Cnsiliul Superior al Magistraturii sunt organisme de stat independente.Si Procurorii si Judecatorii sunt coordonati de CSM.
            Pune mana si citeste Constitutia mai prostavanule betiv.
            • -1 (1 vot)    
              ia mai judeca si tu (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 15:19)

              clujean [anonim] i-a raspuns lui ion roata

              cine numeste,in realitate, procurorul general? dar pe seful DNA? cine se spovedea la tv ca sta la telefon cu base despre cazurile in ancheta, daca nu Morar? deci nu veni cu textele Constitutiei, pe care base al tau o foloseste ca si kurpapier!
      • -4 (4 voturi)    
        lol (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 0:46)

        Maxmind [utilizator] i-a raspuns lui scamatorul Hrebe

        esti bolnav securistule, du-te si mai periaza-l un pic pe zeul tau Basescu..
        • 0 (0 voturi)    
          iar (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 9:28)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Maxmind

          va hirjoniti in biroul pnlsd din kiseleff 10?
          V-ati terminat manichiura si integramele, dar v-a vazut sefu' si v-a pus la treaba. Ghinion, ce sa-i faci.
          Pe criza asta e buna si slujba asta umila, rusinoasa si prost platita. E clar ca rrrromii iliescu, patriciu, sau voiculescu nu platesc prea bine.
    • -4 (8 voturi)    
      nu are (Vineri, 17 aprilie 2009, 22:01)

      nero [anonim] i-a raspuns lui G.Marius

      ma bucur ca a fost eliberat. Nu mi se parea defel vinovat dar in parlamentul european... nu prea are ce cauta
    • +4 (6 voturi)    
      Ce se petrece in... (Vineri, 17 aprilie 2009, 23:02)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui G.Marius

      Moldova nu are legatura cu banditul Fecali !
    • 0 (0 voturi)    
      daca (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 23:13)

      Codruta N [anonim] i-a raspuns lui G.Marius

      Daca stiam ca zici asa, ca le multumesti celor mai mari talhari ai Romaniei, preferam sa ramai in celula.
      O alta mare prostie dupa razboiul murdar cu Hagi.
      Pacat de cele bune ce le-ai facut. Macar iti dai seama de greselile colosale pe care le faci !?
  • +11 (19 voturi)    
    bekarromania (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:06)

    The Saker [utilizator]

    ce scarbos, penibil, jenant; halal justitie in Romania!
    adica ma apuc sa trag cu gun-ul , apoi bat si schingiuiesc, iar in fata judecatorului plang si ma milogesc ca bekali, iar judecatorul va scoate o lacrima si ma va elibera? cam asta sa inteleg?
    pppp...de ce nu am plecat eu din tara acum 6 ani cand am avut ocazia?
    • +6 (8 voturi)    
      Imi pare rau ca n-ai plecat (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:29)

      qwerty6 [utilizator] i-a raspuns lui The Saker

      De acord cu tine. Imi pare rau ca n-ai plecat, eu m-am dus cand am avut ocazia si dus raman!
      • 0 (0 voturi)    
        AUGURI si lasa-neeeeee (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 23:21)

        Axul [anonim] i-a raspuns lui qwerty6

        Daca zici ca ai plecat, de ce te mai bagi in treaba noastra?
        Daca tot esti curios, atunci sa stii ca aici e rau, e urat, e galagie, e mizerie, e iadul pe pamant.
        Sa-ti zic o poezie. A scris-o un prost pe care il chema Cosbuc:
        "Tara? Avem si noi sub soare/ Si-o ravnesc dusmani destui/ Dar prin vremi asupritoare/ N-am lasat-o nimanui".
        Tu n-ai... Sper sa traiesti mult, dar acolo unde esti, si sa lingi monitorul la saiturile din Romania.
      • 0 (0 voturi)    
        AUGURI si lasa-neeeeee (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 23:21)

        Axul [anonim] i-a raspuns lui qwerty6

        Daca zici ca ai plecat, de ce te mai bagi in treaba noastra?
        Daca tot esti curios, atunci sa stii ca aici e rau, e urat, e galagie, e mizerie, e iadul pe pamant.
        Sa-ti zic o poezie. A scris-o un prost pe care il chema Cosbuc:
        "Tara? Avem si noi sub soare/ Si-o ravnesc dusmani destui/ Dar prin vremi asupritoare/ N-am lasat-o nimanui".
        Tu n-ai... Sper sa traiesti mult, dar acolo unde esti, si sa lingi monitorul la saiturile din Romania.
    • +7 (9 voturi)    
      Iti pare rau ca nu ai fost un las acum 6 ani? (Vineri, 17 aprilie 2009, 22:07)

      Axul [anonim] i-a raspuns lui The Saker

      Tu crezi ca vreunul din politie, procuratura sau justitie traieste din leafa?
      Cand ii duci pe hoti la politie si aia le dau drumul, iar tu ramai cu paguba, cum crezi ca este?
      Atentie cu cine votezi data viitoare, daca nu cumva te hotarasti sa devii un venetic cine stie pe unde!
      Sa-ti dau un pont: cu niciunul dintre partidele actuale si mai ales NU cu PNG.
      Nu trebuie sa disperi, Romania mai naste oameni!
    • +1 (5 voturi)    
      scuze (Vineri, 17 aprilie 2009, 22:17)

      Gauloise [utilizator] i-a raspuns lui The Saker

      am vrut sa iti dau POZITIV insa am apasat NEGATIV. Considerati votul +1.
      • 0 (0 voturi)    
        scuze (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 3:06)

        obnoxious [utilizator] i-a raspuns lui Gauloise

        si eu tie
  • +14 (20 voturi)    
    Trusturi de panarama (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:08)

    athyx [utilizator]

    Toate televiziunile care s-au tiganit la poarta puscariei sunt jenante..de nivelul lui jiji de cultura..un puscarias mediatizat mai ceva olimpicii la matematica...
  • +17 (19 voturi)    
    Rusine! (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:09)

    Marcel [anonim]

    Ne-am convins inca o data cat de justa poate fi justitia romana... dati-le drumul tuturor talharilor ca vine Pastele si e pacat. Dati-le drumul tuturor...
    • -4 (6 voturi)    
      da? (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 0:50)

      Maxmind [utilizator] i-a raspuns lui Marcel

      daca becali e talhar, talharii care i-au sterpelit masina ce sunt? ei de ce sunt liberi? ai dreptate daca hotii sunt in libertate au facut bine ca l-au eliberat si pe mafiot..
      dar tu nu vezi decat ce vrei si ce-ti convine..
      esti securist de-al lui Basescu?
      • 0 (0 voturi)    
        tara p**i (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 10:43)

        Un revoltat [anonim] i-a raspuns lui Maxmind

        Ba da prost esti ! Ce dracu îi puneţi palma în c..r ciobanului.Un nemernic agramat şi prost. Vai de c...r nostru,când vom ajunge să fim condusi de asemenea specii !
  • +12 (12 voturi)    
    huh? (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:14)

    Dan D. [utilizator]

    Cum, s-a luminat ciobanu? :-) nu mai e cu "sa-mi s*** *** hahalelor?" :-) tu si cu zdreantza aia de V****? :-)
  • +14 (14 voturi)    
    interesant (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:15)

    yo [anonim]

    interesant lucru... parka era mare dusman cu voiculescu.. si acuma ii multumeste? lol la schimbat puscaria pe becali. deja o sa fie mai pasiv :))
  • 0 (8 voturi)    
    Hrebe si Gigi ne manipuleaza. (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:17)

    George [anonim]

    Au pus la cale chestia asta cu arestarea pentru a-l victimiza pe Becali care va candida la presedintie. Am picat de prosti in manipularea lui Hrebe. Gigi, marioneta lui Hrebe, are misiunea de a rupe sute de mii de voturi din electoratul lui Basescu.
    • -4 (4 voturi)    
      Mda si il voi vota pe Becali in locul marinarului (Vineri, 17 aprilie 2009, 22:37)

      Zuz [anonim] i-a raspuns lui George

      Prefer circul facut de Becali decat cardasia lui Basescu.
      Si inca ceva.
      Lui Basescu nu-i ramane decat sa se traga singur in teapa in Piata Victoriei.
      E cel dintai corupt al Romaniei.
  • +5 (11 voturi)    
    In simplitatea sa.... (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:19)

    judex1 [anonim]

    Gigi a spus adevarul. Poate va amintiti de vizita facuta de Hrebenciuc. Complotul incepe sa prinda contur. In curand vor incepe atacurile la Basescu. Mai discutam dupa sarbatori. Se pare ca Gigi este arma secreta a rechinilor Voiculescu, Vantu si Patriciu, asezonati cu KGB-ul.
    • -3 (5 voturi)    
      mai mai mai ... (Vineri, 17 aprilie 2009, 23:22)

      nufarul alb [anonim] i-a raspuns lui judex1

      ... cata intuitie ! ! !

      si ... cata perspicacitate ? ? ?

      zeus este nepatat , neprihanit si ingenuu iar RESTUL sunt toti niste hoti si niste haimanale ...

      uiti ca si marinerul tau dulceag vine tot din randurile aceluiasi partid mare si muncitoresc - recte PCR, dar si din aceleasi servicii bine pregatite la scoala ruseasca - recte SECU ...

      nu te mai iluziona ca BASESCU este mai breaz !
      • 0 (0 voturi)    
        Nu intru in dialog cu... (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 11:35)

        judex1 [anonim] i-a raspuns lui nufarul alb

        nufarul ROSU, pardon, alb.
        • 0 (0 voturi)    
          evident ca nu intri! (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 15:21)

          clujean [anonim] i-a raspuns lui judex1

          vorba unui securist, pe vremuri: cand nu ai argumente, da cu barda! asta faci si tu, tov.cu propaganda!
          • 0 (0 voturi)    
            Auzi, manelistule.... (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 16:07)

            judex1 [anonim] i-a raspuns lui clujean

            sa-ti traiasca Vanghelie. Si...nu vorbi de funie in casa spanzuratului. Vrei sa-ti fac o lista cu securustii de la voi din partid?
  • +8 (10 voturi)    
    licitatie (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:21)

    englezu [utilizator]

    Cine da odata? cine da de doua ori? cine da de trei ori? free gigi adjudecat.
  • -7 (9 voturi)    
    Ceata locala (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:29)

    Martens [anonim]

    Nu spun ca Becali e lacrima, insa arestarea lui, acum si in acest fel, a fost pusa la cale de sus ca sa se abata atentia publica de la cazul Popoviciu care are legatura cu clanul Basescu. Si a functionat.
    • +5 (7 voturi)    
      o mirare (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:41)

      valentin [anonim] i-a raspuns lui Martens

      La ora cand Gigi intra in direct in Biserica la TV, in toate bisericile ortodoxe din Romania era slujba de Vecernie si erau pline.Aia era aproape goala ! WOW
    • +3 (9 voturi)    
      pacat (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:44)

      Codruta N [anonim] i-a raspuns lui Martens

      Nu mai fa propaganda clanurilor mafiote reunite : securistul Felix Voiculescu, Vantu FNI. Latra destul pe canalele lor ticaloase.
      Mai Gigi imi pare rau ca te dai cu mafiotii, cu slujitorii dracului.
  • -4 (10 voturi)    
    oricum (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:54)

    Ioan [anonim]

    Becali e nevinovat fata de talharii din PD-L si PSD.
    Ca prostimea, invidioasa pe averea lui, s-a bucurat cand l-au bagat la racoare e una, dar asta nu e justitie...
    Nu cei ca Becali au ridicat lagarele de exterminare sau puscarii politice, ci jigodiile de partid pe care, voi, astia "inocenti", o sa va inghesuiti sa-i votati. Astfel, in final, veti avea ce meritati ! Pacat ca vor trebui sa plateasca si copiii vostri...
  • +9 (11 voturi)    
    prostia nu doare? (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:56)

    liv [anonim]

    Ma uit pe Realitatea Tv si vad doi reporteri,imi scapa numele,tipul acela inalt si cu duduia lui de pupitru care numai nu-l sufoca pe GB in dorinta lor de a creste rating-ul postului TV reespectiv,speram ca mai au cat decat decenta ....RUSINE!
  • -6 (12 voturi)    
    Nu-l simpatizez pe Becali (Vineri, 17 aprilie 2009, 20:57)

    K [anonim]

    insa, daca intradevar i s-a furat masina "pe bune", e normal ca omul sa faca ceva in privinta asta . Doar nu ar asteapta dupa politia romana :)) . Pe langa asta, nu i-a facut nimic hotului(hotilor) .
  • +5 (7 voturi)    
    Dansez la Radio Erevan (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:00)

    Procurian Eliberian [anonim]

    Vineri seara. Lider de audienta necontestat: ProTV, cu Dansez pt Tine.
    Daca tot e sa se aprobe o cerere de eliberare, oare merita sa fii judecator/judecatoare, sa te faci ca nu se poate de dimineata, ci sa-i dai drumul abia seara seara, cand e audienta maxima si sa castigi si tu o vacanta in Tenerife de la Felix si una in Baleare de la Vantu?
    Nu stiu, ma intreb si eu... ;)

    Eu credeam ca in Vinerea Mare, la orele astea, magistratii fac cozonaci, nu stau prin tribunale. Decat daca merita. ;)
    • +6 (8 voturi)    
      Audientias Vulgaris (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:19)

      G. V. Stirea [anonim] i-a raspuns lui Procurian Eliberian

      PS. Mai ales ca "Dansez pt tine" si eliberarea becalului sunt cam pe acelasi target. :P
  • +11 (11 voturi)    
    televiziunile in extaz (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:05)

    sadwank [anonim]

    Uraaa, le-a iesit bufonul din pivnita! Incepusera deja sa-si faca probleme, mai aveau un pic si-i invitau la talk-show-uri pe aia care au cistigat la salonul de inventica de la Geneva.
  • +8 (8 voturi)    
    nedumeritu (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:16)

    o [anonim]

    dragii mei

    scarba e putin spus... mai departe

    citesc uimit comentariile voastre de mai sus si nu vad nici macar unul in care sa sugerati hotnews-ului sa renunte la genul asta de foileton...

    il meritam, asa suntem si noi astia care comentam... in fiecare din noi e un beeeee_cali

    ura
  • +6 (8 voturi)    
    Pai normal (corb la corb...) (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:25)

    Adonis [anonim]

    Pai de ce credeti? Pt ca se stie, daca PICA unul pica si restul. Nu vedeti hienele ca Ciutacu sau Badea care pana acum latrau ca justitia din Romania e varza si ca da drumu la toti infractorii, acum schimbasera tactica si boceau ca se culca seara cu o arestare si se trezesc dimineata cu alta arestare....

    Normal ca trusturile au luat apararea lui Jiji, pt ca infractorii se apara intre ei, chiar daca in restul timpului isi infing cutite in spate si se haraie la aceeasi bucata de buget al tarii...

    Sunt dezamagit de treaba asta cu Jiji, speram ca va ramane in arest pana o sa-i putrezeasca ciolanele, sau macar pana cand il va prinde Bombonel scapand sapunul la acelas dush de la Jilava. cand Bombo va ajunge la mititica, atunci nu va mai fi nevoie ca Romania sa se imprumute de la FMI
    • +6 (6 voturi)    
      Ciutacu - mercenar fara scrupule (Vineri, 17 aprilie 2009, 23:08)

      Pippolino [anonim] i-a raspuns lui Adonis

      Unul mai limitat si innebunit sa parvina decat individul asta, nu am prea vazut. Nu ma omor dupa Basescu, dar de fiecare data cand il vad pe ecran pe Ciutacu asta, il ia iarasi ticul nervos cu Basescu. Ne-a tampit pe toti cu ticul lui nervos si apropo l-as mai sfatui sa schimbe freza aia, pare ceva intre un ilegalist rus si intectual de alta data. Chestia e ca baiatasul din Sinaia nu e nici una, nici alta.
  • +3 (5 voturi)    
    Justitia=O gluma proasta (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:27)

    Goa Uld [anonim]

    Acum se vede, mai clar ca niciodata, ca sunt 2 romanii.
    Una pentru cei cu bani si oameni politici ( mafioti lucratori la stat ), si lumea noastra a celorlalti... adica "pulimea" ca sa-l citez pe un ilustru clasic in viata.

    M-am saturat de tara asta si de nepasarea noastra. Daca nu facem ceva concret ne meritam cu prisosinta soarta. Nu avem decat sa ramanem - pentru totdeauna condamnandui si pe copii nostri- slugi si fraieri obedienti sistemului.

    Limbricii de politicieni ne joaca pe degete. Ei fac si desfac lucruri in tara asta in propriul lor interes.

    Un vecin, parlamentar spunea zilele trecute:
    - Voi nici macar nu va puteti inchipui ce lupte se dau in parlament pentru ciolan. Astia de acum ( politicienii noi veniti ) sunt cu mult mai rai decat cei ai lui Tariceanu. Tot ce ii intereseaza este banul public. Poporul este doar un detaliu de luat in seama cu 2-3 luni inainte de alegeri."

    Cam astea sunt vorbele unui actual parlamentar!!!

    Ce spuneti, oameni buni, mai merita astia sa traiasca ?

    Jos cu ei si judecati pentru crime impotriva poporului.

    JOS GUVERNUL! JOS PARLAMENTUL! JOS MAFIA POLITICA!
  • -1 (7 voturi)    
    Pro Becali (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:38)

    Cioara din varful parului [anonim]

    Nu merita sa fie in puscarie, orice ar spune atat de cultii forumisti de aici.
    Va dati loviti si vreti cu tot dinadinsul sa pareti scarbiti de prezenta unuia ca Becali in societatea romaneasca?
    A ajuns cumva o moda, un lucru de bon ton printre asa -zisii intelectuali forumisti sa isi manifeste indignarea fata de tot ce reprezinta Becali?
    Va e cumva ciuda pentru ca el are bani multi, iar voi, intelectuali rasati, cu obrazul subtire, va scormoniti prin buzunare?
    Va pot spune multe.
    M-am saturat nu neaparat de Becali si de altii ca el, cat de micimea unora ca voi, care sunt cu mult mai prefacuti sub poleiala subtire a dramului de cultura pe care o aveti.
    Nu sunteti cu nimic mai breji, ba dimpotriva.
    Macar Becali a mai ajutat cate un sarman aflat la nevoie.
    Si a facut-o cu sufletul curat.

    Hai, bagati acum minusuri cat cuprinde.
    • +3 (3 voturi)    
      well... (Vineri, 17 aprilie 2009, 22:26)

      Gauloise [utilizator] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

      Îți trebuie un pic de cap ca să știi să citești printre rânduri, să vezi dincolo de aparențe. Lucruri pe care tu nu le poți face. Din care cauză nu ești unul dintre "culții forumiști".

      Și... mai mult de atât, observă că nimeni nu ți-a dat nici un vot. Nici minus, nici plus. Asta nu îțu spune nimic?

      Well... never mind. Mergi tu și-l votează pe Gigi. Noi ceilalți culți nu o vom face.
      • +2 (4 voturi)    
        Ce-i aia, well ? (Vineri, 17 aprilie 2009, 22:41)

        Cioara din varful parului [anonim] i-a raspuns lui Gauloise

        Oi fi si tu din aia super engleziti care o dau in continuu cu "determinat" in loc de atat de romanescul hotarat.
      • +1 (3 voturi)    
        Eu i-am dat... (Vineri, 17 aprilie 2009, 23:00)

        dami365 [utilizator] i-a raspuns lui Gauloise

        totusi un minus.Am mai citit din comentariile acestui pupi-ncu....Toate pe aceeasi linie. Tine cu banditii pentru ca e de al lor,sau pur si simplu e platit.Goonoy !!!
      • +2 (2 voturi)    
        si eu (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 0:00)

        The Saker [utilizator] i-a raspuns lui Gauloise

        mda, si eu i-am dat un minus, desi ai dreptate, nici macar nu merita vreun vot, indiferenta pt astia ca el e cea mai buna atitudine.
    • +7 (7 voturi)    
      lasa asa (Vineri, 17 aprilie 2009, 22:57)

      sadwank [anonim] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

      Ce sa-ti mai dau si eu vreun minus ca ti-a dat Al de Sus din belsug.
      Eu nu sint un "cult forumist", si nici nu sint invidios pe Becali. N-as schimba locul cu Becali nici daca ar avea toti banii din lume, toate masinile si toate echipele de fotbal. Pentru ca Becali e foarte, foarte sarac. Nu le are cu limba romana, dar nici cu logica. A vazut un film si s-a crezut Mihai Viteazu'. A citit o carte (paragrafele care nu i-au placut le-a subliniat cu verde si nici nu le-a citit) si s-a crezut Razboinicul luminii. A cumparat o echipa de fotbal si a crezut ca si campionatul e de vinzare. Prinde hoti si le da drumu' ca sa-mi fure mie bicicleta legata de balustrada. Becali e o jumatate de om.
      • 0 (0 voturi)    
        cultura o data, cultura de doua ori, adjudecat (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 5:37)

        atreus [anonim] i-a raspuns lui sadwank

        becali e un element distractiv in politica. Nu are ce cauta in parlamentul european. Totusi, a incercat sa ajute oameni, si nimeni nu se poate preface ca nu observa. Pana la urma fiecare face ce vrea si pune accentul pe ce domeniu vrea din viata lui. Cultura nu e echivalenta cu inteligenta.
    • +3 (5 voturi)    
      lasandu-l pe (sfantu' ) becali la o parte (Vineri, 17 aprilie 2009, 23:22)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

      , nu te-ai plictisit de circul mediatic din preajma lui, regizat cu atentie de trusturile de presa ? Crezi ca totul e intamplator. Se vrea ceva. Poate o viitoare papusa presedinte, manevrabila.
    • +1 (1 vot)    
      de acord (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 5:30)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

      sunt 100 % de acord cu comentul lui "cioara din varful parului"
      Ar fi fost totusi mai inspirat sa multumeasca ziaristilor care au prezentat corect subiectul, nu trusturilor de presa. In rest, da, multa ipocrizie pe forumuri...
  • +1 (5 voturi)    
    SUNT FERICIT .. (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:39)

    montreal [anonim]

    ca am ales acum 20 de ani sa nu mai fac parte dintr un popor de ca..cat...
  • -4 (6 voturi)    
    Sa fim mai buni toti! (Vineri, 17 aprilie 2009, 21:58)

    un roman [anonim]

    Sunt bucuros ca Gigi Becali e liber....este o sarbatoare pentru noi toti romanii(ma refer la Paste)....de ce am ajuns sa fim asa rai?....ma bucur pur si simplu ca si el poate sa se bucure de aceasta sarbatoare in familie....toti suntem rai in felul nostru la un moment dat si nu ne dam seama...va doresc la toti un Paste Fericit!
    • 0 (0 voturi)    
      paste fericit si tie! (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 3:22)

      obnoxious [utilizator] i-a raspuns lui un roman

      sper ca intelegi ca nu de asta ti-am dat minus :)
  • +7 (7 voturi)    
    avem justitie ? (Vineri, 17 aprilie 2009, 22:22)

    roman [anonim]

    Am avut impresia ca justitia din tara asta incepe sa functioneze. Se pare ca m-am inselat amarnic.
    Sa intelegem ca toti mafiotii trebuie eliberati de Paste ca e pacat sa-i tinem la racoare, saracii.
    M-am convins definitiv ca romanica nu mai are nici o sansa...
  • +5 (5 voturi)    
    Asta e chiar culmea (Vineri, 17 aprilie 2009, 23:01)

    pippolino [anonim]

    Deci Becali care a luat cu japca hectarele armatei din Pipera ii multumeste lui Vantu care a luat cu japca baniii romanilor sub sigla Cec-ui si lui Voiculescu care a luat cu japca valuta rezultata din comertul exterior (cand noi ceilalti muream de foame). Oameni buni, daca nu ati invatat nimic, stati in tara si continuati sa contribuiti cu taxe si impozite la bunastarea "Alesilor".
  • -4 (4 voturi)    
    Parerea mea (Vineri, 17 aprilie 2009, 23:48)

    Stefan cel Mare [anonim]

    A fost o inscenare intr-adevar
    A lui Basescu si a amicului lui, Popoviciu.
    Dupa ce s-a luat Becali de Basescu la Nasu, combinata cu rivalitatea de moarte dintre Becali si Popoviciu si cu relatiile acestuia din urma printre fostii securisti si actuali sefi de politie.

    Cred ca Becali e ultimul detinut politic al Romaniei.
    Halal democratie in regimul Basescu.
    • 0 (0 voturi)    
      oare (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 12:53)

      Codruta N [anonim] i-a raspuns lui Stefan cel Mare

      Stefan Cel Mare a fost un domn viteaz al natiei romane. Nu-i intina numele cu vorbele tale de sluga nemernica a talharilor mafioti care au subjugat Romania.
  • +4 (4 voturi)    
    ireal (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 0:22)

    I [utilizator]

    astia de la Realitatea au devenit si ei "zero TV". Ce face audienta din om...
  • +1 (1 vot)    
    Intrebare (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 3:39)

    o0o [anonim]

    Stiti ce face Fekali intr-un lan de canabis?
    Paste Fericit!
  • +1 (1 vot)    
    E clar,ne meritam soarta (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 7:33)

    MTV [anonim]

    Ce telenovela nationala in jurul unui mascarici fanfaron,paranoico-mistic,ca nu stii cum sa-l mai califici...Am ajuns sa vedem in Vinerea Mare studio ad-hoc Realitatea TV in Pipera unde trona printre alte specimene un stalp al moralitatii,al credintei,al apararii valorilor familiei-recte Ion Becali.Te crucesti.Pe langa politicieni verosi,coruptie endemica,autoritate statala beteaga,incompetenta generalizata,justitie dezorientata,acum avem si prostitutie media.Realitatea si Antena 3 au pus bomboana pe coliva credibilitatii televiziunilor.Si ne mai miram ca poporul asta se prosteste...
  • +1 (1 vot)    
    ma baieti (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 7:55)

    DlGoe [anonim]

    Ma baieti,
    eu nu stau sa judec justetea injustetea arestarii/eliberarii lu Becali.Cunoaste cineva dosarul sa comenteze? E judecator ?

    Da un lucru stiu fara a apela la dosare si fara a avea masterate: Ticalosii care au vandut tot ce se putea vinde , is liberi in tara asta si noi ne imbatam ca facem curat in...fut-bool.
    O sa pastem ca vitele pe gazon curat.
  • +1 (1 vot)    
    Multumirile lui Becalii (Sâmbătă, 18 aprilie 2009, 12:12)

    ion roata [anonim]

    Era normal ca sa le multumeasca trusturilor de presa ale lui Vantu si Voiculescu,hot pe hot se sustin,corupt pe corup se sustin,infractor pe infractor la fel se sustin pana la moarte ca doar Romania este este teatrul lor de moguli care fac si desfac totul in Romania .
    Tara a saracit iar ei sau inbogatit pe spinarea acestui popor pe care l-au jefuit dupa cum au vrut muschii lor.Daca am avea un parlament si un guvern responsabili tuturor acestor infractori ar trebui sa li se aplice un impozit de 90% pe intreaga lor avere pentruca aceasta a fost furata sau obtinuta prin inselatorie,coruptie si hotie.
  • 0 (0 voturi)    
    GIGI A IESIT (Miercuri, 22 aprilie 2009, 17:01)

    MONI [anonim]

    insfarsit a scapat dl gigi.