Alina Bica a fost reținută în Italia / Fosta șefă a DIICOT are o condamnare de 4 ani și a fugit din țară

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 10 iulie 2020, 21:36 Actualitate | Esenţial


Alina Bica, data in urmarire generala
Foto: Politia Romana
Alina Bica, fosta șefă a DIICOT, a fost reținută în Italia și va fi adusă în țară în perioadă următoare, a anunțat vineri seară șeful Poliției Române, Liviu Vasilescu. Alături de Bica a fost arestat și omul de afaceri Ioan Bene.

„În această seară, au fost depistați pe teritoriul Italiei doi urmăriți internațional: Bica Alina Mihaela - urmărită internațional, cu mandat european de arestare, pentru infracțiunea de favorizare a infractorului, fiind condamnată la 4 ani de închisoare; și Bene Ioan - tot urmărit internațional, fiind condamnat la 6 ani și 2 luni de închisoare pentru evaziune fiscală, fals în înscrisuri și uz de fals”, a anunțat Liviu Vasilescu, șeful Poliției Române.

Acesta a spus că nu poate face mai multe precizări, dar că, „în acest moment, cei doi sunt în custodia colegilor din Italia”.

Întrebat dacă Bica și Bene au fost arestați în același timp, şeful IGPR a explicat: „Au fost descoperiți în aceeași zonă, dar nu pot oferi mai multe detalii”.

„Vor fi prezentați unei instanțe, care va dispune demersurile de a-i aduce în țară”, a precizat Liviu Vasilescu.

Alina Bica a fost condamnată definitiv, în noiembrie 2019, la 4 ani de închisoare cu executare, în dosarul în care este acuzată de favorizarea omului de afaceri Ovidiu Tender. Alina Bica, fugară din România, a fost dată în urmărire internațională pentru executarea pedepsei, conform procedurii.

Cine este Ioan Bene

Ioan Bene
Foto: Actual de Cluj
Omul de afaceri Ioan Bene, a fost condamnat în 2018 de Curtea de Apel Cluj la 3 ani și 8 luni de închisoare pentru dare de mită în dosarul fostului președinte al Consiliului Județean Cluj, Horea Uioreanu, și își executa pedeapsa în Italia, conform legilor din această țară, în libertate supravegheată.

Comunicatul IGPR

In urma cooperarii politienesti internationale, precum si a bunei relatii instiutionale intre ministrul afacerilor interne din Romania si ministrul de interne Italian, in aceasta seara, colegii din Italia au identificat si retinut doi urmariti internationali:

1. BICA Alina Mihaela, urmarita international in baza Mandatului European de Arestare emis de catre Tribunalul Bucuresti, pentru favorizarea faptuitorului. Aceasta are de executat 4 ani închisoare.

2. BENE Ioan, urmarit international in baza Mandatului European de Arestare emis de catre Tribunalul Bucuresti, pentru fals sub inscrisuri sub semnatura privata, dare de mita, evaziune fiscala. Acesta are de executat 6 ani si 2 luni inchisoare.

”Cei 2 urmăriți internațional sunt în custodia autorităților din Italia, urmând a fi prezentați unei instanțe pentru a dispune asupra executării Mandatelor Europene de Arestare și asupra predarii către Romania.

Alte detalii, cu privire la operatiune din aceasta seară, nu pot fi făcute publice, în acest moment, procedurile judiciare fiind inca in derulare. Este doar o chestiune de timp până îi vom aduce acasa”, a declarat șeful Poliției Române, Liviu Vasilescu.


Judecarea dosarului Alina Bica - ANRP, suspendată până la o decizie a Curții Europene de Justiție privind completurile de la instanța supremă / Ce dosare ar putea fi rejudecate

Înalta Curte de Casație și Justiție a decis suspendarea judecării în apel a procesului ANRP - Alina Bica, până când Curtea de Justiţie a Uniunii Europene se va pronunța asupra unor sesizări privind aplicarea deciziei CCR de rejudecare a unor dosare de corupţie, scrie Agerpres. În acest dosar, fosta șefă a DIICOT - fugară din România - a fost achitată în prima instanță, dar are o condamnare definitivă la 4 ani de închisoare în dosarul în care este acuzată de favorizarea omului de afaceri Ovidiu Tender.

Din luna aprilie 2019, instanţa supremă a trimis mai multe sesizări la CJUE cu privire la aplicarea deciziei Curţii Constituţionale privind rejudecarea unor dosare de corupţie, deoarece completurile de trei judecători nu ar fi fost specializate.

De asemenea, judecătorii au suspendat judecarea mai multor dosare de corupţie, printre care cele în care sunt acuzaţi Elena Udrea, Victor Ponta, Darius Vâlcov, Constantin Niţă, Traian Berbeceanu, până când CJUE va da o soluţie în acest caz.

În iunie 2018, fosta şefă a DIICOT Alina Bica a fost achitată în dosarul ANRP pentru luare de mită şi abuz în serviciu. În acelaşi dosar, omul de afaceri Dorin Cocoş a fost condamnat la 3 ani, o lună şi 10 zile cu executare pentru trafic de influenţă, iar fiul acestuia, Alin Cocoş, a fost achitat. Dorin Cocoş trebuie să plătească daune de 19 milioane euro.

Acuzațiile procurorilor față de Alina Bica în dosarul Tender

Potrivit DNA, în cursul anului 2013, omul de afaceri Ovidiu Tender i-a cerut sprijinul Alinei Bica pentru a obţine o condamnare cu suspendare în dosarul RAFO, aflat pe rolul Tribunalului Bucureşti. Alina Bica le-a solicitat subordonaţilor săi de la DIICOT să ceară în instanţă condamnarea lui Tender la o pedeapsă cu suspendare, potrivit procurorilor DNA.

Astfel, în contextul în care, în primăvara anului 2013, Ovidiu Tender era judecat în dosarul ''RAFO'', instrumentat de DIICOT, în care rechizitoriul a fost întocmit de Bica, omul de afaceri a pus, prin avocaţii săi, la dispoziţia lui Ionuţ Florentin Mihăilescu, fost ofiţer de poliţie judiciară şi consilier al Alinei Bica, documente privind respectiva cauză penală, în scopul consultării şi exprimării unei opinii, atât de el, cât şi de către Bica, pentru a avea şansa unei soluţii favorabile.

"Având în vedere relaţia existentă între Mihăilescu Ionuţ Florentin şi Bica Alina Mihaela, numitul Tender Ovidiu i-a cerut sprijinul magistratului prin intermediul angajatului şi avocaţilor săi în vederea formulării unei apărări favorabile inculpatului Tender Ovidiu, luând în considerare că procurorul Bica Alina Mihaela a fost cel care a instrumentat dosarul şi a dispus trimiterea în judecată a acestuia. Pentru sprijinul acordat, în scopul arătat mai sus, Mihăilescu Ionuţ Florentin, angajat al SC Prospecţiuni SA, firmă deţinută de Tender Ovidiu, a beneficiat de un card emis de Unicredit Bank, în care îi sunt virate diferite sume de bani. De asemenea, din actele şi lucrările dosarului nr. 393/P/2013 a rezultat că Mihăilescu Ionuţ Florentin şi Bica Alina Mihaela au dobândit bunuri imobile (teren), iar, pentru disimularea provenienţei acestora, actele de proprietate au fost întocmite pe numele lui Gavrilă Ştefan şi pe numele altor persoane interpuse", spunea DNA.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















53960 vizualizari

  • +29 (45 voturi)    
    hehe (Vineri, 10 iulie 2020, 21:41)

    transpenibilus [utilizator]

    Ia uite ca se poate...
    Pizideilor #NUscapati !!!
    • +21 (29 voturi)    
      Nu se mai poate ca PSD a oprit inregistrarile (Vineri, 10 iulie 2020, 22:56)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      SRI si DNA nu mai pot face astfel de dosare dupa ce PSD a oprit dreptul acestor institutii de a face inregistrari
      • -18 (24 voturi)    
        şi îţi pare rău că nu mai poţi fi spionat? (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 7:08)

        let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui Boham

        sau, în sfârşit, tot eşti spionat dar măcar nu se mai admite ca probă în justiţie...
        ţi-e dor cumva de ororile deceniului stalinist ???
        • +17 (19 voturi)    
          Gargara (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 8:40)

          robyzs [utilizator] i-a raspuns lui let_s_twist_again

          Exact cu aceasta gargara PSDista au reusit infractorii sa scape de puscarii, mii de dosare au fost inchise pe motivul ca SRI i-a spionat pe infractori? dar daca ii spiona DNA sau Parchetul nu era acelasi lucru? FBI-ul nu ii asculta pe infractori? cum altfel sa-i prinzi? sa dai molifte la Biserica?

          Olguta si Dragnea au mintit poporul si au eliminat interceptarile SRI care dovedeau infractiunile, asa infractorii sunt hoti cinstiti, sa tot furi in Romania ca Legea si politicienii te protejeaza.
        • +18 (18 voturi)    
          Daca nu fur ma deranjeaza ca sunt (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 9:04)

          cartofil [utilizator] i-a raspuns lui let_s_twist_again

          spionat ???? Intr-un mall sunt camere peste tot. Te deranjeaza cumva la cumparaturi, s-a plans careva de ele ??? 99% din cetateni sunt cinstiti, nu sunt deranjati de asa ceva. Cei care au de ascuns ceva sunt deranjati. Dragnea si-a inlocuit ofiterii de la SPP cu interlopi. De ce ??? Vedeti si dvs.
    • +15 (35 voturi)    
      dar vai, Alinutza nu era pretena lui Nutzi? (Vineri, 10 iulie 2020, 23:05)

      Je__ [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      nu stiu de ce aveam impresia ca si ea si Nutzi, cantau la tromboane galbene-portocalii
      • +2 (16 voturi)    
        portocalii 100% (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 7:09)

        let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui Je__

        .
    • +4 (24 voturi)    
      Scapa, banii nu-i ia nimeni (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 0:24)

      Fides [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      Asta e justitia. Apropo Bica a fost numita de Basescu, pe filiera Udrea? Aka PDL? Turcan isi aminteste cum se zgaraia pe Facebook cu Udrea, numa sa nu scoata la iveala Elena niste chestiuni ce dor? Pacat ca fetile nu au reusit atunci sa se vada.
      • +10 (18 voturi)    
        Va inselati, (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 5:33)

        Mita Beciuklista [utilizator] i-a raspuns lui Fides

        borfasa Bica a ajuns la putere in primul mandat de ministru al ciordacului Predoiu, a fost mina lui dreapta, cind au inceput batjocoririle Codurilor..., fiindca, chipurile, asa cerea UE. Pina sa se imprieteneasca cu futeuza a lui Petrov, a fost prima "sfatuitoare" a penelacului ciordac, Predoiu, pupilul impostorului Toader.
        Asta are memorii de scris, ca sa iasa mai repede de la Zuchthaus.
        • +4 (6 voturi)    
          Bica secretar de stat, Predoiu ministru (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 9:43)

          Fides [utilizator] i-a raspuns lui Mita Beciuklista

          Stiu, dar Trans-ul este atat de orbit incat nu vede realitatea. Bica a avut o companie exclusivista pe unde a umblat. Ar fi frumos sa scrie una-alta.
    • +12 (22 voturi)    
      deci Bica era de la PSD? (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 0:36)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      chiar uitasem...
      • +3 (21 voturi)    
        Suparare mare.. (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 4:07)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        Partea asta cu PDL si ciordeala apoi inglobarea ciorditorilor in PNL se doreste uitata...toti postacii au luat linia asta cu PSD in comentarii...ordin pe unitate.

        Pe Bica o aduce acum datorita faptului ca amarul ala de Basescu nu sta in banca lui si vrea la Primarie...incurca socotelile epoletilor de rit PNL, oarba dupa ei...
    • +12 (14 voturi)    
      Initial mi s-a parut ca am vazut Adina Florea (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 9:01)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      Dar sunt sigur ca voi vedea intr-un an sau doi si acest titlu: Adina Florea retinuta......
  • +32 (36 voturi)    
    Si spagile si prejudiciul s-au recuperat? (Vineri, 10 iulie 2020, 21:53)

    Excelsior [utilizator]

    Sau operatiunea ramane copiilor copiilor nostri?
    • +12 (14 voturi)    
      Relax (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 8:36)

      robyzs [utilizator] i-a raspuns lui Excelsior

      își executa pedeapsa în Italia, conform legilor din această țară, în libertate supravegheată, nici macar nu este in puscarie.

      De Sebastian Ghita a mai auzit cineva?

      Pentru ce platim Pensii Speciale daca Justitia nu isi face treaba?
  • +32 (38 voturi)    
    4 ani e o gluma (Vineri, 10 iulie 2020, 22:06)

    Fyhn [utilizator]

    astia fug de 4 ani dupa ce au furat milioane, si nu le'a fost confiscat nimic? mai rau era invers...
    din 4ani face 7 luni, scrie citeva carti la foc automat, are comportare de 'mironosita' stie cum sa vorbeasca oficial... cind iese mai candideaza si la senat... cam asta'i traiectoria infractorilor in romania... culmea este ca o sa si cistige... romania, plaiul analfabetilor functionali... PAF... nume de partid... nimeni?
  • +24 (34 voturi)    
    Incompetenta si coruptia de la ICCJ (Vineri, 10 iulie 2020, 22:26)

    Cozmin30 [utilizator]

    > ICCJ a decis suspendarea judecării în apel a
    > procesului, până când CJUE se va pronunța
    > asupra unor sesizări privind aplicarea deciziei
    > CCR de rejudecare a unor dosare de corupţie
    Cit de incompetenti sau de corupti sunt judecatorii de la ICCJ, daca trebuie sa intrebe la CJUE ce sa faca ?
    CCR nu avea nicio competenta sa se pronunte asupra legalitatii completurilor de 3 si de 5 judecatori.
    CCR se ocupa doar de constitutionalitate, nu de legalitate. De legalitate se ocupa chiar ICCJ.
    ICCJ a considerat legale completurile.
    Chiar si aberante, neconstitutionale, nelegale si netemeinice, deciziile CCR se aplica doar in viitor, nu sunt retroactive.
    Atunci, cum sa anulezi condamnari definitive si irevocabile, date de ICCJ ?
    De ce se mai tergiverseaza reluarea proceselor celor condamnati definitiv si irevocabil ?
    ICCJ trebuia sa constate ca deciziile CCR sunt neconstitutionale, nelegale, netemeinice, aberante, trebuia sa constate ca CCR si-a depasit atributiunile, a comis abuz in serviciu, a obstructionat justitia si i-a favorizat pe infractori.
    Este evident ca un numar de judecatori de la CCR au aderat la un grup infractional organizat si dau decizii aberante, criminale, in favoarea infractorilor.
    Pentru aceste fapte, judecatorii corupti sau santajabili de la CCR ar fi trebuit sa fie revocati si arestati.
    • +3 (5 voturi)    
      Ar trebui dar... (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 12:24)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

      „Pentru aceste fapte, judecatorii corupti sau santajabili de la CCR ar fi trebuit sa fie revocati si arestati.”

      ...da, asta zic și eu dar procedura cu care i-a înzestrat PSD pe cei de la CCR, ultima lor redută, îi face de nerevocat și chiar de nereținut. Și-atunci?

      Nici nu mai cred în sloganul „încă o revoluție!”
      Pur și simplu asta e țara, ăștia sunt locuitorii, de la scara istoriei se vede că și alții, mult mai înzestrați cultural, s-au dus, cîndva va veni și rândul României (iar dacă se va uni cu Moldova de peste Prut, rândul la dispariție ne va veni și mai rapid...)
  • +14 (16 voturi)    
    justitie (Vineri, 10 iulie 2020, 22:56)

    sile1 [utilizator]

    Locul tuturor celor care si~au permis sa fure,sa faca trafic de influenta profitand de pozitiile sociale in care ajunsesera,sa faca evaziune fiscala etc,este la puscarie .
    Pedeapsa ar fi intradevar completa daca si banii rezultati din activitatile lor infractionale ar fi recuperati de statul roman.

    Nerecuperarea ar putea constitui pentru unii un imbold sa faca milioane din activitati ilegale in ideea ca fac 2~3 ani de inchisoare dar s~au asigurat de banii pe viata,nu numai ei ci si urmasii lor !
  • +13 (23 voturi)    
    Hahaha, bey pesedoi, numai Japitze si Japitzoi (Vineri, 10 iulie 2020, 23:23)

    Dalinar [utilizator]

    P'acolo, pe la voi!!! Vine si Fierea din urma?
    • +10 (14 voturi)    
      Si a comandat catushe roz (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 7:21)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Si le probeaza seara inainte de culcare
  • +11 (19 voturi)    
    Uha, bring home the bacon! (Vineri, 10 iulie 2020, 23:27)

    dandra [utilizator]

    Te asteptam in inchisorile din Romania, doamna bica. unde vei scrie 17 carti si vei iesi destul de repede. De unde vei face live feeds mai multe ca dragnea si de unde te vei victimiza.

    esti in romanica, deci orice este posibil. nu plange ca te baga la parnaie, vei iesi oricum castigatoare si o eroina pentru telespectatorii antena3.

    traim in romania si prin urmare, noapte buna tara draga, la cat ai furat imi trebuie mie 2.457 de ani ca sa ajung la averea ta.

    sper doar sa ajung vreodata langa tine si sa te scuip in ochi si sa simt ca justitia din romania functioneaza, cand te fapt, tu ai bani ascunsi in conturi off shore si te doare in grasa de romania sau de prostii care muncesc la privat pe un ban cinstit.

    la multi ani Alina, sper sa nu te vad niciodata iesita din puscarie.
  • -3 (25 voturi)    
    Ce să spun (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 0:06)

    CalinMircea [utilizator]

    Ce mare subiect au mai găsit băieții să arunce pe piață! De parcă interesează pe cineva răfuielile dintre mafiile de pe la noi în care unii arestează pe alții și apoi invers. E doar nutreț pentru fraieri, să aibă subiecte fără importanță de rumegat. Suntem de râsul curcilor!
    • -5 (21 voturi)    
      „Orice subiect este bun... (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 0:20)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui CalinMircea

      ... atâta vreme cât acoperă golănelile Securității”. (Sun Tzu)
  • +5 (15 voturi)    
    . (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 0:17)

    g01an [utilizator]

    nu inteleg ce este in capul astora si cum isi imagineaza ca scapa fugind prin lume... n-ai cum sa te ascunzi in zilele noastre, dar trebuie sa fii destul de incet sa incerci sa te ascunzi intr-o alta tara a UE.
    • +9 (11 voturi)    
      şi totuşi (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 7:21)

      let_s_twist_again [utilizator] i-a raspuns lui g01an

      unii şmecheri (precum popoviciu, de ex.) sunt localizaţi dar nu şi recuperaţi...
  • +11 (23 voturi)    
    Mandate Europene... (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 0:52)

    Criogenia [utilizator]

    Misto Uniunea Europeana asta...auzi tu sa-l deranjeze pe Bene de la executarea puscariei in Italia pe plaja sub supravegherea autoritatilor...adica are si bodyguarzi gratis...

    Ce nesimtiti si inapoiati magistratii astia romani domnule...sa deranjeze omul cu inca 6 ani de plaja in Italia! Antieuropeni cu influente de la Moscova chiar...Eu in locul lui Bene as da in judecata statul Roman ca ma deranjeaza, conform aplicarii legilor Uniunii Europene si CEDO castig sigur despagubiri banesti de-mi ajung mie si la tot neamul pana parasim lumea asta...

    Ma manca-v-ar nenea, nu va mai plangeti gospodinelor ca in Romania este "coruptie", dupa cum vedeti in UE se face puscarie la plaja...cu cat furi mai mult, cu atat ai sanse mai mari sa executi pedeapsa la Monaco...

    Astia care va stiti cu apucaturi de ciordeala sa nu cumva sa va ganditi sa faceti smecherii prin USA sau care aveti cetatenie USA renuntati la ea de pe acum care va stiti cu musca pe caciula...aici pentru infractiuni de genul astora de mai sus primiti 3 vieti de puscarie cu posibilitate de extindere pana la 5 daca nu sunteti cuminti...

    Burci, Puiu Popoviciu si alti contrabandisti de teapa lor, de frica de parnaile anericane au predat pasapoartele la ambasada USA inca de acum 7-8 ani...prevazatori baietii..

    In concluzie pentru dramoletele si deontologii romani cu CEDO in suflete...Nu va mai plangeti de coruptie, in maxim 5 ani nu se vor mai recunoaste oamenii onesti pe strazi prin UE.
  • +7 (11 voturi)    
    Clarificari necesare! (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 6:39)

    hotnewsfil [utilizator]

    Motivul pentru care Bica a favorizat faptuitorul? De ochi frumosi, pentru avantaje materiale (ce fel?), dragoste la prima vedere, rude, prieten foarte apropiat, rasplata pentru un serviciu pe care i l-a facut faptuitorul? Este necesara aceasta clarificare ca sa se evite aprecierea, de catre unii cititori, ca DNA a facut un abuz aspra Alinei Bica, abuz acceptat de ICCJ.
  • +8 (10 voturi)    
    Intrebari, clarificaRi necesare (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 7:13)

    hotnewsfil [utilizator]

    Videanu a fost gasit vinovat? A fost condamnat? La cati ani? Unde se afla acum?
    Motivul pentru care Bica a favorizat faptuitorul? De ochi frumosi, pentru avantaje materiale (ce fel?), dragoste la prima vedere, rude, prieten foarte apropiat, rasplata pentru un serviciu pe care i l-a facut faptuitorul? Este necesara aceasta clarificare ca sa se evite aprecierea, de catre unii cititori, ca DNA a facut un abuz aspra Alinei Bica, abuz acceptat de ICCJ.
  • +7 (11 voturi)    
    f bine (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 7:32)

    comentacu [utilizator]

    Acum sa mai primeasca si un supliment de 100% bulau pentru ca au dat de lucru politistilor din intreaga lume...
    Adica, plus 4 ani de bulau in Romania, plus inca 4 ani in Italia si la final inca 4 ani de bulau in Costa Rica. In total 16 ani.
  • +7 (11 voturi)    
    neglijenta in serviciu (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 7:41)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    cum sa fii prinsa ma cand tu stii cum lucreaza astia? vaaaai! rusine bre! in Italia? pe bune? sa vedem cand/daca il gasesc pe Dragomir.
  • +8 (10 voturi)    
    FUGARA (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 8:41)

    BehehePapu [anonim]

    Să facă 4 ani de pușcărie judecătorul care a lăsat-o liberă inaintea procesului.
  • +11 (13 voturi)    
    Noroc cu italienii (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 8:43)

    robyzs [utilizator]

    Noroc cu italienii ca la noi infractorii traverseaza granita cu o zi inainte de verdictul justitiei. De Iorgulescu se mai aude ceva? a omorat un om, justitie romaneasca pune poze pe Facebook si se zbate pentru Pensiile Speciale.
  • +12 (14 voturi)    
    in Italia se bronzeaza Savulescu si Iorgulescu (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 9:11)

    BernierC [utilizator]

    P-astia cand ii gasiti? A, nu e gata fumigena de presa?
  • 0 (2 voturi)    
    Oare cat de prost trebuie sa fii??? (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 15:00)

    alex54 [utilizator]

    sa vi in Europa cand exact acolo esti cautat/a cu cea mai mare ardoare?? Hai ca, pe nea Ioan l-as crede atat de prost dar pe fosta sefa DIICOT care, s-ar presupune ca, cel putin, ar trebuii sa stie cu ce se mananca o urmarire internationala, si care,cel putin pana acum,nu s-a dovedit a fi proasta, nu pot s-o cred atat de proasta incat sa vina sa fie "prinsa tocmai de politia italiana". Sa fi primit vreun "ordin si promisiuni" de sus??? NUUU, nu ma gandeam la Dumnezeu nici Issus si cu atat mai putin la apostoli!
    • +4 (4 voturi)    
      vezi ca sunt mai multi fugiti in italia sau UK (Sâmbătă, 11 iulie 2020, 16:03)

      Je__ [utilizator] i-a raspuns lui alex54

      si chiar daca sunt in UE, nu se sinchiseste nimeni sa-i extradeze

      depinde cat de mult sii doresc aia din RO ( de obicei pt a ii santaja pe altii), si depinde cat de utili sunt tarii care-i adaposteste.

      In rest, dreptatea e pentru catei!