Fostul preşedinte Emil Constantinescu, operat la Spitalul Militar după ce şi-a fracturat clavicula şi glezna

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 8 iulie 2020, 14:34 Actualitate | Esenţial


Emil Constantinescu
Foto: Wikimedia Commons
Fostul preşedinte Emil Constantinescu a suferit un accident casnic în urma căruia şi-a fracturat grav clavicula şi glezna, fiind operat la Spitalul Militar Central "Dr. Carol Davila".

Potrivit unui comunicat de presă transmis miercuri de spital și citat de Agerpres, Emil Constantinescu, în vârstă de 80 de ani, a alunecat, săptămâna trecută, pe o suprafaţă spălată cu detergent.
În prezent, continuă recuperarea medicală acasă, pentru o perioadă de o lună şi jumătate.

"Preşedintele Constantinescu transmite toată aprecierea sa şi cele mai călduroase mulţumiri echipei de medici, asistente şi infirmiere din Secţia Ortopedie, condusă de doctorul Marius Stănescu. Mulţumiri doamnei prof. dr. Mariana Jinga, director medical al spitalului şi şef al Clinicii de Medicină Internă. Preşedintele Constantinescu mulţumeşte, de asemenea, Serviciului de Protecţie şi Pază pentru sprijinul acordat", se mai arată în comunicat.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3222 vizualizari

  • +3 (13 voturi)    
    spitalul militar e spitalul securistilor? (Miercuri, 8 iulie 2020, 14:39)

    Boham [utilizator]

    sau de ce se opereaza toti astia cu grade acolo?
  • +12 (16 voturi)    
    /// (Miercuri, 8 iulie 2020, 14:40)

    GemstonePig [utilizator]

    Dupa Securitate l-a invins si gravitatia. Bine, daca nu avea buzunarele asa de pline cu arginti ar fi cazut mai lejer.
  • +12 (14 voturi)    
    m-au invins structurili ..... (Miercuri, 8 iulie 2020, 14:40)

    viziru [utilizator]

    m-au invins structurili ..... dar am papat 4 ani banii si am tinut Romania pe loc.....
  • +14 (16 voturi)    
    Invis (Miercuri, 8 iulie 2020, 14:46)

    Pink Z [anonim]

    Dupa ce l-a invins sistemul, l-a invins si doamna cu mopul.

    Sau.. how low can you go ? Not lower than the floor.

    :))
  • +14 (16 voturi)    
    Ce e de mirare? (Miercuri, 8 iulie 2020, 14:48)

    Sparafucile [utilizator]

    Acesta era un accident obisnuit in vechiul Levant.
    • +6 (10 voturi)    
      a cazut pe scari la institutul levantului! (Miercuri, 8 iulie 2020, 15:38)

      Antenistontel [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      trebuie o majorare de buget!
    • +4 (8 voturi)    
      Alea erau letale ! (Miercuri, 8 iulie 2020, 15:40)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Astea cel putin il ajuta sa stea izolat in casa de protocol, departe de covizii ce pot bantui prin Institut !

      PS. Cu ocazia asta i-or mai fi spus si medicii de cine stie ce alte noi comorbiditati astfel incat e posibil ca in toamna pe postul de se al institutului sa vina un pesedache si astfel PSD sa preia in mod natural si "problemele" Levantului, cu tot cu bugetul de ("zero") venituri" si ("multe) cheltuieli ! :)))
  • +6 (8 voturi)    
    Si-a dat din gresala (Miercuri, 8 iulie 2020, 16:07)

    Futurist Irefutabil [utilizator]

    Cu Levantul in cap.
    • +4 (6 voturi)    
      Ba sa împiedicat de el. (Miercuri, 8 iulie 2020, 16:29)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

      Levantul este periculos dacă nu știi să-l folosești.Constantinescu sa dat priceput în Levant și a alunecat.
  • 0 (0 voturi)    
    Îi ținem pumnii lui nea Nelu! (Miercuri, 8 iulie 2020, 17:55)

    Nyk1 [utilizator]

    Cu puțin noroc, mojo-ul lui comunist îl va ajuta să-i supraviețuiască Țapului.
  • +1 (1 vot)    
    blestemele oamenilor (Miercuri, 8 iulie 2020, 18:19)

    Mag@ [utilizator]

    L-au ajns blestemele oamenilor.
  • 0 (0 voturi)    
    A călcat pe minge iar? (Miercuri, 8 iulie 2020, 22:18)

    florinu [utilizator]

    Ghinion...