Codrin Ștefănescu: ”Rețeaua soroșistă din România a decis zilele astea ca Cioloș să devină iarăși premier”

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 18:01 Actualitate | Esenţial


Codrin Stefanescu
Foto: Facebook
Rețeaua soroșistă din România a decis zilele astea ca Cioloș să devină iarăși premier”, susține Codrin Ștefănescu, fost secretar general al PSD, într-o postare pe pagina personală de Facebook.

”Āstia de la penele nici n-au aflat incā. Si nici ce rāzboi de presá urmeazā in scurt timp. Cu multe dezvāluiri si multe delatiuni. Asta votati, asta meritati!”, scrie Ștefănesu pe rețeaua de socializare.

Postarea vine la o zi după ce Codrin Ștefănescu a anunțat că s-a împăcat cu Viorica Dăncilă pentru că amândoi sunt ”înconjurați de dușmani fără milă”.

Ștefănescu a anunțat că a avut o întrevedere, vineri, cu Viorica Dăncilă. El a precizat că cea mai importantă concluzie care s-a desprins după întâlnire a fost că „trebuie să ne unim forțele. Acum la greu”.

Codrin Ștefănescu a fost secretar general al PSD în perioada când președintele partidului era Liviu Dragnea, iar după condamnarea acestuia a fost înlăturat din funcție. El a acuzat-o, la vremea respectivă, pe Dăncilă că i-a pus pe toți pe „lista neagră”.

Invocarea inamicului Soros nu este o premieră pentru Ștefănescu - nici pentru PSD - fostul secretar general al partidului acuzând și cu alte ocazii că protestatarii anti-guvernamentali și ONG-uri sunt finanțate de miliardarul american.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9255 vizualizari

  • +34 (44 voturi)    
    Pff (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 18:10)

    Tony_K [utilizator]

    Cine vorbeste, otra,va asta...
  • -37 (43 voturi)    
    ar fi chiar prea mare favorul catre PSD (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 18:11)

    Crup [utilizator]

    Desi nu e complet exclus, ma indoiesc ca PNL-istii sunt chiar atat de ridicoli incat sa il pun tot pe Ciolos prim ministru, cu scopul nedeclarat de crestere exploziva a procentajelor PSD in opinia publica.
    De data aceasta, pentru ca PSD sa ajunga anul viitor, la alegerile parlamentare la procente in jur de 50%, PNL va pune un alt premier de sacrificiu intru salvarea fratelui USL-ist, PSD-ul.
    • +11 (15 voturi)    
      Dar ce darcu aveti cu Ciolos ? (Duminică, 8 septembrie 2019, 9:47)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      Cat timp a fost la guvernare a facut doar treburi bune, de ce sa nu revina ?
    • -9 (11 voturi)    
      pai, (Duminică, 8 septembrie 2019, 10:14)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      daca ma scarpin dupa ceafa, intre csolosi si orban, il prefer pe primul. sica sa stea la mandolina, singurul lucru la care se pricepe.
      si la accidente de circulatie, ca doar fura pt. cateva clipe si menistru al transporturilo, prilej cu care o fi taiat si el fo' banglica, la cap de pod.
      cu altceva nu se poate lauda.

      csolosi a fost menistru' agriculturii, unde s'a descurcat binisor, a fost menistru' agriculturii pe mareatza uniune, a fost prim ministru pt. un sezon, chiar la bucale, are pile la varful uniunii.
      deci mult peste sica orban, fiu de securel cu grade mari, purtator de geaca rosie, cu trandafiri, alaturi de kkrau si dottore.

      imi amintesc seara cand, dupa primul tur, kkrau si sica, alaturi de dottore, au anuntat alianta contra base, de fapt inceputul rodnicului usl, care n'a reusit nimic din ce'si propusese: schimbari la constitutie(responsabil kkrau) si regionalizarea.
      am fi scapat de multi baroni, poate nici dracnea nu se cocotza asa de sus.
      i'au mancat baronii pesedei, dar si grofii penelei.
      sau, poate fura numai de amgeala electorala...


      ps. in viitorul guvern sorosist, al lui xolosi, poate vor infiinata un minister si pt. borno, ministerul afacerilor paguboase. ma rog, cum le zice, ioropene.
  • +26 (32 voturi)    
    care soros ? reptilienii! (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 18:17)

    Francisc 1 [utilizator]

    nu se mai da haloperidol compensat?
    • -5 (11 voturi)    
      soros (Duminică, 8 septembrie 2019, 10:18)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      nu mai este o persoana, de multisor. este trade majk pt. miscarea globalista a progresismului de rit marxist.
      in ioropa, macroism.
      ca tot imbatranire mos sorosi.
      cum zice borno, loc pt. tanaru' macro si'ai sai.
      caci, in america, trompa le'a taiat macaroana, a schimbat macazul spre the greatest america.
  • +30 (34 voturi)    
    Tot la aceea intalnire (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 18:17)

    ipolitic [utilizator]

    s-a convenit crearea unui numar special (109) la care pesedistii anunta daca depisteaza un contract sau o tranzactie la care nu s-a dat spaga de zece la suta. Nu uita, daca interesele de partid sunt in pericol, suna urgent la zece-noua !
  • +26 (32 voturi)    
    Aceasi placa (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 18:44)

    vasile-roaita [utilizator]

    de pe vremea lui Drac-nea.
  • +27 (33 voturi)    
    Wow (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 19:04)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Nulitatea asta are o parere foarte buna despre el, gen ca exista persoane carora le pasa ce imbecilitati ii trec prin cap.
  • +26 (30 voturi)    
    programare la doctor psihiatru (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 19:04)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Pentru a face un bine societatii, sunt gata sa il duc pe acet domn la o vizita la un prieten de al meu,cunoscut medic psihiatru.
    Sigur are probleme, si are nevoie de un tratament rapid.
  • +30 (36 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 19:05)

    transpenibilus [utilizator]

    Se pare ca reteaua sorosista e mai interesata de bunastarea reala a romanilor decat Grupul Infractional Organizat din PSD. Touche.
  • +24 (28 voturi)    
    Mda... (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 19:23)

    Jolly Roger [utilizator]

    Si cei satui de incompetenta au decis ca nu vor sa mai auda de psd si orice a facut parte din el...!
  • +32 (38 voturi)    
    dragă Hotnews... (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 19:39)

    Cosimo [utilizator]

    ...ar fi posibil oare să nu-l mai băgaţi pe ăsta în seamă şi să nu ne mai spuneţi ce scrie mintea lui bolnavă pe Facebook? Chiar credeţi că ne interesează?
    • +13 (19 voturi)    
      Din moment ... (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 20:00)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Cosimo

      ... ce ai postat aici ceva, inseamna ca te-a interesat. Cand articole referitoare la astfel de idioti nu o sa mai fie citite (adica 0 vizualizari), atunci nici Hotnews nu o sa mai scrie despre ei.
      • +3 (5 voturi)    
        Uiti (Duminică, 8 septembrie 2019, 11:17)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Vor fi mereu psotacii cititori de luju, sputnik si RT care vor preaslavi reusitele acestor nulitati care se cred importante si intangibile.
    • +5 (5 voturi)    
      Draga HotNews, (Duminică, 8 septembrie 2019, 11:38)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Cosimo

      Cei care scriem aici suntem frustrati de climatul politic romanesc si de aceea ne intalnim aici. Ne face o deosebita placere sa-i ridiculizam pe acesti nefericiti ai soartei care s-au erijat sa conduca un popor extrem de inteligent si cu un simt al umorului de exceptie. Asa ca va rugam sa ni-i livrati in continuare ca sa stam in forma atat politic, dar mai ales pamfletic.
      Pai degeaba a spus Eminescu :"Cum nu vii tu, Tepes Doamne,"...?
    • -2 (2 voturi)    
      hahaha (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:32)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Cosimo

      vreti sa ramaneti intre voi !
      ar fi numai plusuri pe saitu' asta...

      vezi, de asta se teme lumea de salvaplus.... ca daca ajung la guvernare, interzic pana si critica, sa nu mai vorbim de pamflet. ca ustura, aaaaa ?!
      pai cum vreti voi sa fiti cu boboru, daca nu'l ascultati, ii varati pumnul in gura ?!
  • +23 (27 voturi)    
    l-am avansat.. (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 19:51)

    sile1 [utilizator]

    ...pe codrin stefanescu de la idiot la idiotul national...pentru ca MERITA !
    • 0 (2 voturi)    
      il faci sa se umfle'n pene ! (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:33)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      :-)))
  • -8 (14 voturi)    
    Gura pacatosului, jumatati de adevar graieste! (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 22:03)

    ww [utilizator]

    Pe principiul "stapanii prietenului nostru, sunt si stapanii nostri" sa ne amintim ca Ciolos a guvernat cu voturile psd. Si tocmai urmare a "bunavointei" lui de a prelua guvernarea dar mai ales jocurilor mizerabile facute in timpul parlamentarelor ("hai ma candideaza!", "nu si nu", .... "vai, ce naiv am fost, nu credeam ca ...") a luat psd cu asalt Parlamentul in 2016.
    Acum, daca guvernul Dancila va fi inlaturat si in locul lui va fi instalat Papuselul, blestemata de matematica spune ca acest lucru va fi posibil tot cu voturile pesedistilor.
    Dar rezolva consilierii evrei problema (sa vezi dizidenti, pucisti si rascolnici in vreo doua saptamani, de te ia cu ameteala) ca doar in interesul capitalului sorosisto-americano-evreiesc a guvernat psd-alde, nu al românilor. Ca sa putem fi jecmaniti sistematic am fost transformati intr-o republica bananiera. Iar acest lucru s-a facut in liniste, tocmai in spatele fumigenelor cu Soros, cu asasinii care au incercat sa le faca pocinogul lui Liviu si Irinucai, cu pucistii si disidentii din psd, cu zâna blondina izgonita din partid.
    Chiar, mai tineti minte cum va descanta Bărbosu' cu basme de-astea? Si cum stateati toti gura-casca asteptand inlaturarea lui Dragnea de catre Badalau, Tutuianu, Andronescu si alti nazdravani? Cam cum stati si acum la noile povesti cu puciurile din Alde, cu ruptura alde-psd, cu preluarea guvernarii, din nou, de Papusel "sa faca bine, ca sa nu fie rau" etc.
    Oare cand o sa ne trezim?
  • +9 (11 voturi)    
    ! (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 22:11)

    jaoju [utilizator]

    a-nviat codrin !
  • +9 (11 voturi)    
    Vrednic este! (Sâmbătă, 7 septembrie 2019, 22:15)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    De ce nu candideaza la Presedentie?!

    Bine a facut, i-a demascat pe sorsisti!
    A dovedit ca este mare partiot si clarvazator, merita sa fie seful Partidului, al intregii Romanii!

    Codrin rulez!
    • +1 (1 vot)    
      omul are simtul masurii (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:36)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

      simte ca e altul mai....bun ca el. :-)) a recunoscut, ii va face si campanie vasilichii.
  • +10 (12 voturi)    
    Oare de ce i se face reclama (Duminică, 8 septembrie 2019, 8:41)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Acestui "limbricoid". Toate aberatiile "secretarului cu interlopii" din PSD sunt reluate in presa ca mari "panseuri" politice. Omul e total inept si spune numai tampenii. Macar Hotnews sa ne mai scape de gretoasa figura.
  • +11 (11 voturi)    
    Vadim inca traieste. (Duminică, 8 septembrie 2019, 9:21)

    HogNews [utilizator]

    Codrin Ștefănescu, Vulguta Vasilescu, Cătălin Rădulescu, Pleșoianu, Șerban Nicolae, toata echipa de soc a lui Dracnea n-a inteles nimic. Inca mai cred ca vadimismul este formula de castig. Dracnea inca isi conduce micul lui imperiu banditesc prin fiu-su asa ca ei cred ca nu s-a intamplat nimic ireparabil, ca afacerile inca merg, inca au acces la presa, prosti sunt inca destui sa-i asculte. Dar sunt la fel de morti politic ca si mentorul lor.
  • +6 (6 voturi)    
    Medicamente! (Duminică, 8 septembrie 2019, 11:14)

    consumator2 [utilizator]

    Nu le mai lua cu alcool!!! Doctorul nu ti-a zis?
  • +5 (7 voturi)    
    da (Duminică, 8 septembrie 2019, 11:35)

    MarinelaBolovan [anonim]

    Un hot care spune doar minciuni!Astai tot PSD, adunatura de codrini.
    • -3 (5 voturi)    
      daaa (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:00)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui MarinelaBolovan

      nu ca penele, usere si joianis care sunt patroti, cinstiti si competenti :)))
  • -4 (4 voturi)    
    pai sunt finantati! (Duminică, 8 septembrie 2019, 11:57)

    srpc [utilizator]

    asta recunoaste inclusiv Soros!
  • 0 (0 voturi)    
    Partikip, amin& (Duminică, 8 septembrie 2019, 13:59)

    Lespezi [utilizator]

    Thuamne-ajuta!
    pentru caini ramane tot 50 RON sau se ajusteaza cu inflatia?
  • +3 (3 voturi)    
    Strang randurile sobolanii rosii. (Duminică, 8 septembrie 2019, 14:41)

    clint [utilizator]

    Dupa ce l-au scos putin de pe scena ca batea la ochi, acest impertinent care nu poate avea un dialog civilizat cu nimeni, caci se enerveaza si sare calul cautand sa joace cartea indignatului de serviciu, este readus in prim-plan pentru ca stie sa rezoneze cu indignarea unei generatii iesite la pensie care nu intelege niciodata nimic ( definitia lui N. Iorga pentru prostiei ).

    Trebuie sa revina si Plesoianu, celalalt corifeu care stie sa trambiteze celalalt lucru pe care cei mai sus amintiti il inteleg: un patriotism gaunos, de om care nu s-a zbatut prea mult sa fie un bun profesionist si sa cotizeze la bugetul statului ci mai degraba a supt de la buget si de la sistem. Apropo de a fi un bun profesionist si de a cotiza la stat, e cea mai buna si onesta forma de patriotism, spun unii.
    Ca sa va dau o imagine semnificativa, PSD e partidul celor cu masini inmatriculate in Bulgaria ca sa fenteze statul, dar cu stegulete tricolore agatate la usi ca sa isi arate iubirea de neam si tara. Unii ar numi asta schizofrenie si chiar e.