VIDEO Un nou viral Mircea Bravo: Repetentul clasei, candidat la europarlamentare

de MH     HotNews.ro
Vineri, 24 mai 2019, 11:57 Actualitate | Esenţial


Mircea bravo
Foto: Hotnews
Vloggerul Mircea Bravo a realizat un nou clip prin care îi îndeamnă pe români să meargă duminică la vot. În 15 ore, clipul a strâns aproape un milion și jumătate de vizualizări.



După ”Așa a zis bunica!”, Mircea Bravo a lansat un nou clip despre cum poate influența rezultatul alegerilor absența de la vot a celor informați. Clipul prezintă povestea unui "fost coleg de clasă din gimnaziu", Radu, rămas repetent.

”Nu m-am înțeles eu cu școala, dar m-am descurcat”, spune Radu, care ”duce fete, aduce mașini” din Franța, Spania sau Italia.

Spre stupoarea lui Mircea, Radu candidează acum la alegerile europarlamentare - "o combinație tare, tare, 8.000 de euro lunar, cu costum, aranjat". "Duminică acum sunt alegerile, sigur ies". Ce va face el în Parlamentul European?: "Ca la scoală - mă duc acolo în prima zi, evaluez situația, ciordesc un sandvici și mă duc acasă, stau cinci ani și banii vin.

Mircea răspunde că este nehotărât dacă va vota, iar fostul coleg de școală repetent îi spune că, dacă vrea să îl ajute să câștige, trebuie să stea acasă: "Eu sunt rezolvat, stai liniștit, că am oamenii mei. Ăia știu exact ce trebuie să voteze, nu ca voi. Că i-am cumpărat - o măslină, o sacoșă, o găină, ulei, zahăr. Vrei să mă ajuți? Stai acasă, frățioare, nu vota".

În 30 aprilie, vlogerul din Cluj a lansat un prim videoclip prin care tinerii sunt îndemnați, într-o manieră umoristică, să iasă la vot la alegerile europarlamentare din 26 mai. El redă atitudinea tinerilor care au libertatea alegerii, dar nu o prețuiesc ("eu nu sunt cu politica, nu sunt cu alegerile, că toți sunt la fel, un om în plus sau în minus nu contează") vs. experiența și pragmatismul bunicii ardelene, care și-ar fi dorit să aibă de ales în tinerețe.

















33048 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Actor excelent (Vineri, 24 mai 2019, 12:15)

    liberlamunte [utilizator]

    Mircea Bravo e excelent ca actor. Placut de urmarit poantele lui... si nu uitati: MERGETI LA VOT!
    • +3 (3 voturi)    
      Eventual Radu (Sâmbătă, 25 mai 2019, 0:00)

      i_k [utilizator] i-a raspuns lui liberlamunte

      Radu Largeanu e un excelent actor. Mircea Bravo o fi un influencer facut pentru asta, poate chiar genial, dar ca actor se vede diferenta ori de cate ori lucreaza cu actori profesionisti(a se vedea si clipurile cu Bob Radulescu in rolul Haurentiu)
  • +6 (14 voturi)    
    Vot ! (Vineri, 24 mai 2019, 12:38)

    Dimijoarei_Obt [utilizator]

    OPRITI transformarea Romaniei in Jurassic Park ! Tineri, mergeti la vot ! Ca sa punem pe puiul zanatec de militian la locul lui in istorie ! Epoca de Aur a dinozaurilor !
  • +6 (12 voturi)    
    Stati acasa si sa nu votati! (Vineri, 24 mai 2019, 12:56)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Apoi peste 2-3 ani sa va itnrebati "da' ce s-a intamplat? Cum de merge lucrurile asa rau? Cum au iesit aia? Cum de nu ii opreste nimeni?".

    Si nu uitati, daca va intreaba cineva de ce nu ati fost "am avut treaba, nu sunt cu politica, toti sunt la fel".

    Felicitari Mircea, inca un clip exceptional!

    Intrebarea este doar asta: ce si cat au invatat romanii din lectia data continuu timp de 2 ani jumate. Doar de perioada asta intreb, ca de 30 de ani, e suficient sa ne uitam in jur ca sa vedem cat au invatat.

    Romania, trezeste-te ! Votul tau conteaza !
  • +1 (9 voturi)    
    exceptional (Vineri, 24 mai 2019, 14:18)

    U_swamp [utilizator]

    Mircea, ai toata pretuirea mea, si nu e putin (sint o scorpie)! Un premier inteligent te-ar invita pe loc sa vii in echipa lui de comunicare. Nu te alarma, sint sigura ca tu ai refuza, iar premier inteligent nu vom avea veci!
    Si nu uitati, DA si DA la referendum pentru justitie!
  • +1 (1 vot)    
    Bravo! (Sâmbătă, 25 mai 2019, 9:15)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Bravo, Bravo! :-)
  • +1 (1 vot)    
    Multa lume nu mai poate spera (Sâmbătă, 25 mai 2019, 9:36)

    rov [utilizator]

    Nu mai crede ca putem avea o clasa politica responsabila, cinstita, corecta, care sa-si faca menirea si datoria fata de alegatori...
    Cred ca poporul roman sufera de Sindromul Stockholm, dupa atatia ani si atatea dezamagiri, mai ales dupa ca in ultimii 3 ani acesti nemernici pezedei ne-au umilit in ultimul hal.
    NU E TOTUL PIERDUT, DUMINICA PUTEM SCHIMABA INTRADEVAR SOARTA POPORULUI.
    AM INCREDERE IN NOUA FORTA POLITICA CE SE NASTE IN ZILELE ASTEA, I-AM VAZUT:
    - SUNT O A M E N I !!!!!!!!!!!