VIDEO Sebastian Ghiță îi amenință pe manifestanți: Dacă poliția nu-i ia de pe străzi, o să ne luăm la bătaie cu ei / Doi dintre protestatarii #rezist au făcut plângere penală împotriva lui

de MH     HotNews.ro
Marţi, 12 martie 2019, 15:46 Actualitate | Esenţial


Sebastian Ghita
Foto: TVR
Fostul parlamentar PSD Sebastian Ghiță, fugit în Serbia și care a anunțat că va candida la europarlamentare pe lista Partidului România Unită (PRU), i-a amenințat cu bătaia pe cei care protestează în stradă față de modificarea legilor justiției. El a spus într-o intervenție telefonică la România TV, postul pe care îl patronează, că îi va trimite pe membrii PRU "să le dea o mamă de bătaie" manifestanților: "Dacă poliția nu-i trimite acasă, o să-i trimitem noi". Doi dintre protestatarii #rezist au anunțat marți că au depus plângere penală împotriva lui Ghiță, pentru amenințare.




Luni seară, într-o intervenție la România TV, Sebastian Ghiță s-a dezlănțuit împotriva "bandelor rezist", amenințându-i cu bătaia pe manifestanți.

"Dacă le mai prindem pe străzi pe bandele #Rezist, cum i-am văzut astăzi la Ministerul Justiției, s-ar putea să se întâlnească cu niște cetățeni de la Partidul România Unită, care să le dea niște șuturi în fund și să îi trimită acasă. Dacă poliția nu-i trimite acasă, o să-i trimitem noi. Că asta nu-i democrație", a declarat fostul parlamentar PSD.

La intervenția moderatorului, care l-a întrebat dacă vrea să facă precum în Brazilia, cu patrule civile, Sebastian Ghiță a răspuns: "Facem ca oriunde. Dacă avem o lege și o instituție, o respectăm. Nu se trezesc unii dintre noi să spargă geamurile, să-l bată pe ministru sau pe judecători. Asta curând se va termina. Dacă Poliția nu-i ia de pe străzi, o să ne luăm la bătaie cu ei (…) Ne asumăm. N-am știut și nu știm. Dar suntem atenți și cum îi vom prinde pe străzi bătând vreun ministru, distrugând instituții și sărind pe gardurile Parlamentului, o să le dăm o mamă de bătaie. Să plece la ei acasă și să ne lase în pace".

Doi dintre protestatarii #rezist, Cătălin Teniţă şi Marian Rădună, au făcut marți plângeri penale împotriva lui Sebastian Ghiţă, pentru ameninţare.

Cătălin Teniță a anunțat, pe pagina sa de Facebook, că el și Marian Rădună au depus plângerile la Parchet.

"Eu și Răduna Marian am decis să facem o plângere penală. Pentru mine e pentru prima dată în viață când fac așa ceva (Marian mai are una pentru evenimentele din 10 august), însă cred că nu mai e suficient să ne văicărim pe Facebook. Este o plângere penală împotriva lui Sebastian Ghiță. Ieri acest infractor a amenințat cu bătaia protestatarii care au fost în fața Ministerului de Justiție și a altor instituții publice. A promis că aduce el oameni de la PRU care îi vor alunga de pe străzi, prin bătaie, pe cei care militează pentru justiție. Noi am protestat (pașnic) la Minsterul de Justiție. Așa cum au făcut-o mii de cetățeni la protestul de acum vreo 10 zile (cel cu marșul). Așadar, amenințarea ne vizează direct", a scris Cătălin Teniță.

El a postat și un model de formular pentru plângere penală.
"Nu o să cerem nimănui să ne urmeze. Mai ales într-o țara în care amenințările cu violența fizică sunt proferate pe posturi publice de televizune. Nu cerem nimănui să își riște siguranța fizică sau să fie terfelit de posturile de televiziune ale acestui infractor. Dar dacă totuși cineva simte că postatul pe Facebook e insuficient, dacă cineva crede că aceste amenințări publice trebuie cercetate de justiție, atunci poate face și el o plângere penală, în nume propriu", a adăugat Cătălin Teniță.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















28153 vizualizari

  • +70 (76 voturi)    
    un hot si penal fugit din tara de frica ne da lect (Marţi, 12 martie 2019, 15:52)

    andrei63 [utilizator]

    Pana una alta hotul a fugit din tara ca un fricos ce este si acum da lecti.

    Sa nu faca greseala sa ameninte ca s ar putea sa l amenintam si noi !!!
    • +36 (42 voturi)    
      Atitudine tipica de recidivist violent (Marţi, 12 martie 2019, 16:45)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui andrei63

      Cine la iertat de inchisoare i-ar putea fi complice. Sa vina din Serbia, ca dupa cum se comporta, locul lui normal e la mititica, nu poate sta mult pe afara.
    • +26 (34 voturi)    
      ee si tu acum (Marţi, 12 martie 2019, 16:46)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui andrei63

      Te agiti pentru orice puscarias... Cauta si el o pagina 3 in ziar, sa nu uite lumea ca exista.
      Si el, ca si restul banditilor, incearca sa vanda vrajeala asta cu societatea divizata, cu romani vs romani, dar e doar o iluzie penibila.
      Nu exista ei. Nu au suporteri afara de o mana de pensionari descreierati plus aia 20 de amarati carora de dadeau 100 de lei ca sa sta in fata la Cotroceni.
      Si apropo, imediat dupa alegeri, pun pariu ca urmeaza un telefon catre Belgrad, cu anuntul ca retragem sustinerea pentru aderarea Serbiei la UE, si in maxim 2 ore apare si Ghita pe Otopeni.
    • +7 (7 voturi)    
      tzinetzi-ma, ca-i bat pe totzi! (Marţi, 12 martie 2019, 18:11)

      seb_h [utilizator] i-a raspuns lui andrei63

      Ce prost :)))))
  • +53 (63 voturi)    
    ghita (Marţi, 12 martie 2019, 15:53)

    liviu_ [utilizator]

    dovedeste irefutabil ca nu e vinovat pt nimic... el e un sfant care nu a incalcat niciodata legea!

    serios acum... amenintarea nu se mai pedepseste in tara asta?!

    acu astept postacii sa zica "bine le face" aceeasi postaci care urlau ca #rezist sunt violenti si ei, mimozele psdiste , sunt impotriva violentei!
  • +51 (61 voturi)    
    "IMGB-GHITA face ordine" se intoarce! (Marţi, 12 martie 2019, 16:03)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Cred ca i s-a urcat la cap.

    Pai, bai... ghita daca iesi tu la portita s-ar putea s-o cam musti.
    Crezi ca daca acum voi talharii, v-ati facut legea, o sa ramana asa pe veci? Adica nevinovat pentru ca legea e facuta sa te scapae?
    • +6 (6 voturi)    
      grohăie (Marţi, 12 martie 2019, 19:12)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

      și guiță din troca lui sârbească, crezând că a început campania electorală pentru europarlamentare. Până la Ignat se potolește, ca să-i priască asomatul.
  • +44 (52 voturi)    
    Fara cenzura (Marţi, 12 martie 2019, 16:07)

    blackbeard [utilizator]

    HN, daca porcul penal isi permite sa ne ameninte , ca un veritabil idiot fugit din calea legii, ar fi intelept sa ne dati si noua, "rezistentilor", drept la replica.

    Porcusorule ghita, te-asteptam cu bratele deschise! Nu te sfatuim sa te intorci, daca tii la soriciul tau.
  • +42 (48 voturi)    
    Hahahahaha (Marţi, 12 martie 2019, 16:10)

    Keni [utilizator]

    AHahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahha
    Un borfas! AHhahahahaha
  • +41 (51 voturi)    
    Grotesc (Marţi, 12 martie 2019, 16:13)

    aniod [utilizator]

    Popor roman, cat mai poti rabda? S.G. nu reprezinta poporul roman. Nu are ce cauta pe nicio lista.
    • +19 (27 voturi)    
      Nu are ce cauta (Marţi, 12 martie 2019, 16:40)

      tiberius_p [utilizator] i-a raspuns lui aniod

      ...pe teritoriul Romaniei. E un terorist periculos. Ar trebui deportat in Afghanistan.
  • +40 (50 voturi)    
    mai chelie (Marţi, 12 martie 2019, 16:14)

    Bokila [utilizator]

    poate ca tie si interlopiilor tai vi s-a urat cu binele
  • +47 (55 voturi)    
    Viitorul României (Marţi, 12 martie 2019, 16:20)

    florinos [utilizator]

    Acesta este Viitorul României, o țară unde un Condamnat, care a fost prins după ce a trecut granița ilegal, care a produs prejudicii statului român de sute de milioane de euro, isi permite sa facă amenintari in direct la o Televiziune.
    • -32 (46 voturi)    
      despre ce (Marţi, 12 martie 2019, 16:56)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      condamnat vorbesti ?condamnat de cine ? la ce pedeapsa este condamnat ?
      cum a trecut ilegal granita tarii ? nu avea pasaport ? a trecut pe altundeva decat prin punctele de trecere a frontierei ?
      in ce costau sutele de milioane paguba ? cine le-a stabilit ? cine le-a confirmat ?
      bati campiii omule !
      • +5 (9 voturi)    
        serios?! (Marţi, 12 martie 2019, 17:52)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        scrie peste tot ca a figut din tara, dar tu ignori fapte!

        acum o sa-mi zici ca dracnea e nevinovat, nu?!
        e condamnat politic?!

        serios mai... macar inventati minciuni mai plauzibile ca suntetti penibili!

        also... amenintarea e infractiune, ce ai de zis in apararea lui acum?!
      • +5 (7 voturi)    
        Esti penibil aparand Golanul asta (Marţi, 12 martie 2019, 17:54)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Dar nah, Romania Pitoreasca a ajuns Romania Golanilor si Slugilor lor.
      • +6 (8 voturi)    
        Esti prost sau doar te prefaci? (Marţi, 12 martie 2019, 18:22)

        teo4ro [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Adica omul a "donat" 10000 de euro statului sarb ca sa il ierte ca a trecut frontiera cu un pasaport FALS, si pui intrebarile astea? Cum naiba puteti trai cu voi ma oamenilor?
      • +2 (4 voturi)    
        Părere (Marţi, 12 martie 2019, 18:53)

        thinkbeforeyouspeak [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Prezumția de nevinovăție se aplica doar in justiție
        In schimb orice cetățean poate sa își dea cu părerea vis a vis de o persona care a fost cel acuzata/cercetată într-un caz de frauda
        Întrebarea mea este pe ce va bazați dumneavoastră afirmațiile ca ceea ce zic ceilalți este 100% neadevărat
  • +47 (53 voturi)    
    Infractorii ne amenință. (Marţi, 12 martie 2019, 16:21)

    asavreau [utilizator]

    Normal,doar sunt la guvernare.
    • +14 (18 voturi)    
      Romanii vor infractori la conducere, (Marţi, 12 martie 2019, 16:25)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      de aceea nu se duc la vot.
  • +31 (51 voturi)    
    hehe, aia 61% care ati mictionat pe el de vot (Marţi, 12 martie 2019, 16:22)

    Itsoc [utilizator]

    simtiti bastoanele trupelor SS agitandu-se in aer?
    pregatiti-va sa fiti snopiti in bataie si striviti de catre trupele interlopilor care conduc tara, stati fara grija, voi nu veti fi afectati si nici copiii vostri care vor "pleca" la studii in occident:))))))))))))))

    hai #rezist, cu flori la trupele lui ghita si luminite, le veti arata voi.

    altfel, era evident ca revolutiile de duminica seara, 19-21 vor fi egale cu zero.
    in romania au mai ramas doua solutii, mai ales dupa reactia impotenta a uniunii europene:
    - greva generala in privat pe perioada nelimitata
    - Euromaidan in Pta Victoriei

    Restul sunt povesti.
    Aveti alte planuri; vacante in thailanda, cumparaturi la mall? atunci ciocul mic si acceptati dictatura interlopilor.
    • +22 (26 voturi)    
      somnul natiunii naste monstri (Marţi, 12 martie 2019, 16:31)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      Indiferentii s-au pisat pe el de vot, pe romaneste
      Ei isi vad de treaba ..
    • -23 (39 voturi)    
      Euromaidan ?!! (Marţi, 12 martie 2019, 16:50)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      Bravos ! Asta vreti, sa ajunga si Romania o tara esuata ca Ucraina, tot din cauza unor descreierati ca voi... cateodata e greu sa-ti dai seama, ce e incapul astora, prostie sau ticalosie... inclin sa cred ca prostie, fiindca astia vor plati cel mai scump daca o iau lucrurile razan... dar prostia nu-i o scuza...
      • +8 (12 voturi)    
        ghivole, Ucraina nu a esuat (Marţi, 12 martie 2019, 19:51)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        din cauza Maidanului ci din cauza ca din 91 pana la Maidan au fost tinuti de rusi ca sclaveti. Iar subiectul articolului, adica Ghita, e unul din oamenii rusilor in Romania. Si nici Dragnea sau Valcov nu sunt departe.
        • -8 (8 voturi)    
          Ti-am mai zis odata (Miercuri, 13 martie 2019, 7:33)

          Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          intoarcete la jucariile tale, ca majoritatea chestiilor serioase te depasesc :) :)... sincer, ma mir ca stiti sa respirati, la cat de desprinsi de realitate sunteti... ar trebui sa fiti pusi intr-o rezervatie, unde sa traiti fericiti si sa nu puteti face rau altora... ma rog, sa mai fiti folositi din cand in cand ca material didactic, ca ar fi pacat sa fie irosite asemenea specimene :) :)
      • +2 (2 voturi)    
        doua vesti proaste.. (Miercuri, 13 martie 2019, 15:49)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        1. suntem deja "o tara esuata" din perspectiva UE. motivele sunt mult prea multe si cunoscute de toata lumea.
        2. spre deosebire de Ucraina, pe noi nu ne pot invada rusii direct pentru ca suntem deja in NATO. nici nu riscam un razboi civil in estul tarii, pentru ca nu avem rusofili in afara catorva batrani kgbisti infiltrati in #ciumarosie.
  • +26 (32 voturi)    
    Dictatura borfașilor (Marţi, 12 martie 2019, 16:32)

    Bolsevicul [utilizator]

    Asta deja e fascism. Așa au început și naziștii, cu trupele de asalt SA.

    Am cumplita impresie că retrăim anii '30...
  • +23 (29 voturi)    
    Da mai Guitza (Marţi, 12 martie 2019, 16:35)

    clint [utilizator]

    Asta e problema Romaniei, protestatarii. Care vin si strica ziua ce ati construit voi noaptea-ca-hotii. De aia nu avem pasamite autostrazi, drumuri, spitale. Ele se fac, dar protestatarii le strica. Si da, trebuie batuti ca altfel nu mai putem dormi.

    Si poate d-aia nu poate doamna Veorica sa lege doua cuvinte in limba romana de nervoasa ce e cand vede cum o saboteaza protestatarii #rezist.

    Voi sunteti irecuperabili. Nu sunt adeptul solutiilor extreme, dar pentru cazuri extreme de ticalosie ca voi, fie ca Tribunalul Poporului sa va judece si sa va trimita acolo unde va e locul, la tarnacop !
  • +18 (24 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 12 martie 2019, 16:39)

    [anonim]

  • +18 (22 voturi)    
    Nu-ti ajunge cat ai furat ?? (Marţi, 12 martie 2019, 16:40)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Usor, usor prinzi curaj in tara infractorului Dragnea. Vino acasa la Ploiesti, infractorule...
  • +16 (24 voturi)    
    2? (Marţi, 12 martie 2019, 16:52)

    Cetateanu [utilizator]

    Trebuiau sa fie 1000 de plangeri penale pana acum si impotriva Televiziunii la CNA
  • +20 (26 voturi)    
    Cati membri are PRU ? (Marţi, 12 martie 2019, 17:11)

    Cuca [utilizator]

    :-)))

    Daca numai unul din zece ar raspunde la acest "apel", la cati membri barbati aprigi si viteji are PRU-ul in tara asta, tot ar iesi cateva sute de mii de ultrasi PRU care ar rupe totul in bataie !

    :-) Comic.... Asta-i ca amenintarile lui Mitraliera in care spunea ca va aduce in Bucuresti un milion de pesedisti ca sa ii calce in picioare pe cei din diaspora !

    Ceea ce face asta SI mai comic este cine profereaza astfel de amenintari - clovnul asta de Ghita la portita....
    • +2 (2 voturi)    
      mie nu mi se pare comic (Miercuri, 13 martie 2019, 15:54)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      Vorbeste ghita asta cu un sef de clan recent iesit din puscarie si ala, alt mare patriot, incaseaza in avans si trimite la urmatorul protest cativa "recuperatori" sa se ia la bataie cu jandarmii de ochii presei. Urmarile pot fi destul de triste. Nici n-ar fi prima oara..
    • 0 (0 voturi)    
      La portita sera, (Miercuri, 13 martie 2019, 21:57)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      ziua si toata noaptea in cocina si la troaca.
  • -25 (37 voturi)    
    inainte (Marţi, 12 martie 2019, 17:11)

    martel55 [utilizator]

    sa depuna plangerea aia, ar trebui sa fie sanctionati pentru actiunile ilegale pe care le comit....pana la urma trebuia sa ia cineva o masura sa se termine cu anarhia #rezist, asa cum ei pretind altora sa respecte legea, si ei sunt obligati in aceeasi masura sa o faca...sa isi ia autorizatii daca nu au altceva de facut decat sa stea pe strazi, pe banii altora care ii intretin sa fie dmeonstranti de profesie
    • +4 (6 voturi)    
      Sa se continue cu Anarhia #psd (Marţi, 12 martie 2019, 17:56)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui martel55

      care iti distruge tara, temeinic, dar tu habar nu ai sau nu vrei sa ai!!!
    • +2 (12 voturi)    
      auzi bai "jagardel 55" (Marţi, 12 martie 2019, 20:15)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui martel55

      sper ca 55 nu este nici varsta nici anul tau de nastere altfel inseamna ca ai trait si ai imbatranit ca prostu' pana acum si nu intelegi nimic din ce te inconjoara.
      Dar ca sa scurtam: nu vrei tu sa te oferi voluntar in "brigazile" lui Ghita si sa ne vedem fata-n fata pe strazi ? ca sa rezolvam lucrurile cat mai "elegant" asa cum isi doreste si jegul infractor?
      • -3 (5 voturi)    
        Wow (Miercuri, 13 martie 2019, 7:30)

        Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

        ce "tigru de tastatura" avem aici... vezi peste carcasa pc-ului daca te inalti pe varfuri ? :)
  • +20 (28 voturi)    
    Plangere penala (Marţi, 12 martie 2019, 17:14)

    Carcalete [utilizator]

    Plangere penala. Exista dovada (inregistrarea TV). trebuie doar depusa plangere penala. Unii deja au facut-o.
    Nu va mai ascundeti pe Facebook sau pe forumuri.
    Dati-le in cap cu plangerile penale.
  • +17 (19 voturi)    
    PRU sau Jandarmeria? (Marţi, 12 martie 2019, 17:25)

    barba-neagra [utilizator]

    Cred ca postul de televiziune Romania TV trebuie sa hotarasca, alaturi de PSD, pe cine trimit sa cotonogeasca magistratii, actorii, profesorii si studentii. Pe ciomagarii "sportivi", platiti tot de PSD ca in ziua de 10 august, sau, mai simplu, pe jandarmii Carmelitei?
    Ii inteleg frustrarea domnului de peste Dunare, a stat la murat in puf si sampanie, aparat si protejat de gorilele statului sarb, dar poate domnia sa nu isi da seama de frustrarea unui Nicolicea, unui Nicolae, unui... Dragnea, lasati sa astepte ca fraierii pana se decide Gargamel sa dea OUG-urile salvatoare.
  • +18 (22 voturi)    
    de neacceptat (Marţi, 12 martie 2019, 17:38)

    mistydo [utilizator]

    Am ajuns la mana infractorilor. Ne dau lectii , ei sustin ca au facut afaceri corecte... cand au furat din buget fara rusine...
    Unde nu a corupt Ghita?
  • +3 (3 voturi)    
    fumigene (Marţi, 12 martie 2019, 17:59)

    Dedalus [utilizator]

    Pai, sa o faca!

    Pentru asa ceva insa e nevoie de uniforme. Si de organizare. Ori, un grup in uniforme, care se organizeaza sa bata este fie o traznaie a unui adolescent intarziat, fie o amenintare impotriva ordinii de drept.

    Ar mai fi si varianta nebuniei.

    ///

    Cred insa ca toata povestea are drept scop abaterea atentiei de la principala problema a Romanie de astazi: erodarea rapida a economiei.
  • +3 (3 voturi)    
    Tupeu de borfas din clan mafiot (Marţi, 12 martie 2019, 18:00)

    Brici [utilizator]

    acest baietas fugar, ca orice infractor. I-a dat nas scoaterea de sub urmarire internationala si e din nou smecher. Ca atunci cand siifona milioane din contracte cu statul, pe dedicatie. Au ajuns hotii care ne-au furat, sa ne ameninte pe noi oamenii cinstiti. Pai ia sa vedem daca are curajul sa mai calce in tara. Ca daca nu-l mai asteapta politia cu catusele (deocamdata), sigur il vor astepta niste romani cinstiti.
  • +3 (3 voturi)    
    . (Marţi, 12 martie 2019, 18:07)

    Ingwar [utilizator]

    da ce zice guvernul in cazul cind un individ penal ameninta cetatenii sai ? oare nu se autosesizeaza si-i deschide dosar penal ? sau Ghita e o piesa foarte importanta in reteau actuala kgb-psd ?
  • +3 (3 voturi)    
    ? (Marţi, 12 martie 2019, 18:08)

    europeanul2 [utilizator]

    Porcul asta ne ameninta?
  • +3 (5 voturi)    
    ha ... (Marţi, 12 martie 2019, 18:43)

    maryus999 [utilizator]

    si cand ii trimite ? ca abia astept sa ies si eu ... vorba lui firicel de cand eram in armata n.am mai dat o palma :D acum serios asta chiar crede ca partidul lui conteaza ? eu acum am auzit prima oara de ei ...
  • +3 (5 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 12 martie 2019, 18:44)

    [anonim]

  • +3 (5 voturi)    
    Incredibil. Asa incepe. (Marţi, 12 martie 2019, 18:57)

    V. Istina [utilizator]

    Un mafiot condamnat la puscarie, sustinut de rusi ameninta pe cei care apara statul de drept din Romania direct cu bataia, fara fasoane. Trimite el „niste baieti“!!! Niste mineri patrioti.

    Cata vreme Romania lasa gurile inveninate ale dezinformarii slobode, nu avem nici o sansa!

    CNA-ul desfiintat, Latrinele inchise si un cod deontologic clar pentru jurnalisti, controlat de o institutie neafiliata politic, cu reprezentanti din intreaga UE.

    Pe urma, putem vorbi despre un inceput de democratie. Pentru ca democratie fara decenta, buna cuviinta si respect fata de celalalt cetatean, nu e democratie. Cata vreme latrinele exista, Romania va fi bolnava!
  • 0 (6 voturi)    
    ... (Marţi, 12 martie 2019, 19:28)

    vitan.sandu [utilizator]

    Paimai neispravitilor, tot voi sariti in sus!? Mie imi pare au ca nu mai avem militienii de pe vremuri sa va ia la poceala asa cum meritati.
  • +3 (5 voturi)    
    Inteleg imunitatea parlamentara (Marţi, 12 martie 2019, 22:22)

    ABBV [utilizator]

    la declaratii de genul asta. Dar pentru "x" cu dosar penal, etc alte probleme cu justitia .....Oricat de calculat incerci sa fii ALO JUSTITIA ?? Se pot face amenintari in direct fara nici o problema ??
    Lasa-ti oameni de genul asta liber si garantat o sa dispara Rromania ca tara.
  • +3 (5 voturi)    
    Razbunarea Rusiei ca nu le-au iesit jocurile (Miercuri, 13 martie 2019, 0:31)

    John_english [utilizator]

    devine din ce in ce mai clar.

    vor sa distruga tot in Romania.
  • +2 (2 voturi)    
    La spart pietre (Miercuri, 13 martie 2019, 9:54)

    ruskimushki [utilizator]

    impreuna cu copiii, sa -I aiba langa el.

    La nivelul lui de banditism, copiii nu sunt deloc mai buni.
  • 0 (0 voturi)    
    ia intrebati-l pe ghita cine e Domente ? (Miercuri, 13 martie 2019, 15:25)

    viziru [utilizator]

    ia intrebati-l pe ghita cine e Domente ? ..... dac se face ca nu stie ..... Domente e unchiul lui ghita, securist dovedit .......