Remus Cernea spune că pleacă azi în Finlanda, pentru ”acțiuni care vizează întreaga umanitate” și că ”biletul de avion este doar dus”

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 1 iulie 2018, 11:25 Actualitate | Esenţial


Remus Cernea
Foto: Facebook
Fostul deputat Remus Cernea anunță că în această după-amiază pleacă spre Finlanda. ”Biletul de avion este doar dus. Daca si cand voi reveni va fi o decizie pe care o voi lua acolo”, scrie Cernea pe Facebook.

Postarea lui Cernea:

”Dragi prieteni, după 20 de ani de eforturi pe care le-am dedicat schimbării în România, voi face acum tot mai mult pasul și spre acțiuni care vizează întreagă umanitate, nu doar o țară.

În cursul după-amiezii de mâine (duminică, nota red.) voi pleca în Finlanda, unde mă voi angrena pentru o perioada mai lungă în proiecte creative care au legătură și cu România, dar nu numai.

Biletul de avion este doar dus. Dacă și când voi reveni va fi o decizie pe care o voi lua acolo.

Îmi doresc să revin la un moment dat, îmi doresc să pun umărul din nou la ridicarea României. Am muncit din greu și m-am luptat pentru libertate, dreptate, justiție și o dezvoltare morală a societății noastre. Am înregistrat numeroase succese și am contribuit la schimbări de mentalitate de natură să apropie țara noastră de cele civilizate, prospere și dezvoltate din occident.

E drept și că de multe ori nu am fost înțeles, iar alteori am fost crunt lovit, chiar de către apropiați în care investisem încredere și prietenie. Dar cumva mă așteptam la astfel de lucruri, iar tot ceea ce am avut de suferit m-a fortificat interior în cele din urmă.

Voi reveni să lupt pentru România în contextul în care voi avea sentimentul că o pot face într-un cadru eficient, alături de oameni de calitate și că beneficiez de sprijinul foarte multora. Altfel ar fi timp și energie irosite.

Vom comunica aici des, iar detalii despre proiectele la care voi lucra va voi oferi pe măsură ce ele se vor apropia de împlinire.

Numai bine vă doresc tuturor!”



















3743 vizualizari

  • 0 (46 voturi)    
    Nu mai sta cu parintii ???? (Duminică, 1 iulie 2018, 11:40)

    cartofil [utilizator]

    Cat o sa reziste ??? Pe pariu ca dupa o luna e inapoi ???
    • -1 (17 voturi)    
      Asta barbat (Duminică, 1 iulie 2018, 13:51)

      sistemulparasimpatic [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Ieri partenera civila (fosta) ii ducea valiza iar el pasea agale cu manile in buzunar. Demn de compasiune....
      • +2 (2 voturi)    
        Un P$D ist mai aproape de granita URSS (Luni, 2 iulie 2018, 8:21)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui sistemulparasimpatic

        Nimic Altceva, asta inseamna sa Fie Creativ!
  • +8 (12 voturi)    
    Daca si hipsterii pleaca din tara, (Duminică, 1 iulie 2018, 11:44)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    eu ce sa mai zic.
    • +3 (3 voturi)    
      Cernea nu este (Duminică, 1 iulie 2018, 23:45)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      hipster. El e doar traznit !
      • +1 (1 vot)    
        )))) furtunile acestea de vara? (Luni, 2 iulie 2018, 8:22)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

        Dac simtzea si Liv Jong Un asa ceva in legatura cu Fortaleza lui Draga...
  • -11 (27 voturi)    
    Bravo lui (Duminică, 1 iulie 2018, 11:51)

    Sorrows [utilizator]

    Ţara asta ar trebui părăsită de orice om cu capul pe umeri. Să rămână dragnea şi pesedeii lui stăpâni peste proşti şi neputincioşi.
    • +2 (4 voturi)    
      ..da'... (Duminică, 1 iulie 2018, 16:37)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      ... bolnavii , infirmii , neputinciosii CE VIN AU ?
    • -4 (14 voturi)    
      popo..... (Duminică, 1 iulie 2018, 20:35)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      plecati poponarilor,tara nu are nevoie de voi
  • +13 (25 voturi)    
    Era mai bine ca Remus Cernea sa faca (Duminică, 1 iulie 2018, 11:54)

    Rahan5 [utilizator]

    aceste calatorii inainte sa intre in politica si nu dupa.
    Poate se mai culturaliza putin.
  • -4 (16 voturi)    
    mostenire (Duminică, 1 iulie 2018, 11:59)

    revo [utilizator]

    actiunile dumnealui ne-au lasat cu referendumul pentru familie pe cap - mijloc prin care PSD isi va legitima si intari pozitia, + decapitarea USL-ului prin eliminarea lui Nicusor Dan. Daca asta si-a propus, atunci e brava!
  • +4 (20 voturi)    
    doar pentru blana (Duminică, 1 iulie 2018, 12:00)

    don Semaca [utilizator]

    Declaratia parintilor, conform Times New Roman: "noi l-am crescut doar pentru blana"
  • +3 (23 voturi)    
    Baiatul asta e ciudat rau.. (Duminică, 1 iulie 2018, 12:06)

    Gojifruit [utilizator]

    Sau “neinteles”, cum se alinta el.
    • +1 (9 voturi)    
      s-a dus (Duminică, 1 iulie 2018, 17:06)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Gojifruit

      sa danseze cu delfinii in Finlanda si voi repede, ca e neinteles, ca are blana mare, ca-i put picioarele, si alte alea, alea.
      El pleaca in Finlanda pentru binele umanitatii, nu asa, un mizilic. Si binenteles ca va ajuta in acest fel si Romania.
      Dupa ce o sa rezolve grava problema a umanitatii pentru care pleaca, se va gandi daca nu cumva va lua un bilet doar dus, pentru o deplasare in astral, unde va participa la rezolvarea unei grave probleme a universului.
      Asa ca nu-l mai asteptati. Prin simpla lui prezenta acolo unde se duce (mi-e mila de finlandezi), Romania va deveni mai buna.
  • -2 (28 voturi)    
    inca un "geniu" neinteles (Duminică, 1 iulie 2018, 12:30)

    Altiro [utilizator]

    Suparat ca suntem prea inapoiati, Cernea ne paraseste..A fost 4 ani parlamentar, a deplans soarta delfinilor, a unor minoritati, a educatiei, dar n-a pus macar o tigla pe vreo scoala aflata in paragina.
    • 0 (0 voturi)    
      Maestrul pleaca (Luni, 2 iulie 2018, 15:52)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      insa a scolit destui gura-casca.
  • +7 (31 voturi)    
    A fost un parlamentar bun (Duminică, 1 iulie 2018, 12:39)

    Ord [utilizator]

    cu o retorica mult peste clasa politica actuala, corect si viziuni mari pentru Romania, neinteles de marea parte a conationalilor si batjocorit de "colegii" lui cu interese marunte. Din pacate pentru el politica romaneasca era si este o mocirla iar lucrurile de bun simt pentru care milita nu erau intelese de submediocri nostri politicieni alesi. Romania a pirdut probabil un adevarat politician european verde.
    • -3 (23 voturi)    
      Cernea, tu esti? (Duminică, 1 iulie 2018, 13:47)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Sau unul care seamana cu tine?
      • +3 (21 voturi)    
        Sunt unul (Duminică, 1 iulie 2018, 14:21)

        Ord [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        care in nici un caz nu seamana cu tine.
  • +4 (18 voturi)    
    Vrajala! (Duminică, 1 iulie 2018, 12:46)

    Landser [utilizator]

    Se duce si el la vreun festival de metal!
    Se stie ca in perioada asta in tarile nordice sunt o gramada de evenimente de pagan & viking metal!
  • -8 (30 voturi)    
    Profitor al unei Europe bolnave (Duminică, 1 iulie 2018, 13:59)

    EmC [utilizator]

    Bine c-am scăpat de un asemenea specimen.
  • -5 (23 voturi)    
    Remus, intoarce-te cand te-om chema noi! (Duminică, 1 iulie 2018, 15:19)

    cenzuratul [utilizator]

    Mare paguba, un SJW mai putin!
  • -5 (9 voturi)    
    De ce atatea comentarii in batjocura? (Duminică, 1 iulie 2018, 15:53)

    Alex735 [utilizator]

    Omul acesta a facut atat de multe pentru comunitatea gay din Romania, drept "rasplata" gayii nu l-au votat..

    Va face si mai multe pentru refugiati, in Finlanda.
    Sa speram ca drept rasplata refugiatii il vor iubi pasional
  • +5 (13 voturi)    
    Un exemplu de decenta in politica (Duminică, 1 iulie 2018, 17:04)

    aramos [utilizator]

    Din pacate intr-o lume in care injuratura e la putere decenta pare stridenta.
    • +1 (1 vot)    
      Decent ? (Luni, 2 iulie 2018, 15:54)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui aramos

      ce anume este decent in promovarea anormalitatii ?
  • -1 (11 voturi)    
    cred ca si cind mergea la wc (Duminică, 1 iulie 2018, 17:05)

    Coco Whistle [utilizator]

    isi anunta intentia, era numai dus.
  • +2 (2 voturi)    
    Si cu locul in Parlament ce se intampla? (Luni, 2 iulie 2018, 13:10)

    un_deget_de_secaturi [utilizator]

    Trebuie urgent alt pedeserist promovat in Parlament, pe locul lasat liber de Cernea, care s-a dus sa lupte pentru binele intregii Umanitati!