FOTO O poză cu Viorica Dăncilă, izolată între oficialii Serbiei, Greciei și Bulgariei, sursă de meme-uri pe rețelele de socializare

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 22 mai 2018, 19:23 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila (1)
Foto: Facebook
O poză realizată de Octav Ganea/ Inquam Photos și publicată de Republica marți dimineață în care Viorica Dăncilă stă izolată, părând că nu știe ce să facă, între oficialii Bulgariei, Greciei și Serbiei la o reuniune cvadrilaterală care a avut loc în luna aprilie, a devenit sursă de meme-uri printre internauți.

Micul val de meme-uri vine după mai multe gafe ale premierului român, ultima fiind chiar luni, la Bacău, când i-a spus unui jurnalist să facă un ”exercițiu de imagine”.

HotNews a strâns câteva din meme-urile apărute pe Facebook care au devenit virale și vi le prezintă mai jos:


(sursa Utopia Group)
 










(sursa Utopia Group)

















16688 vizualizari

  • +38 (38 voturi)    
    Docila in Lanul de Secara (Marţi, 22 mai 2018, 19:28)

    un domn [utilizator]

    Asteptand Sperietoarea cu Dintzi de Grebla
    • +10 (10 voturi)    
      Dintzi de Gabriela (Miercuri, 23 mai 2018, 8:26)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ca e toata un zambet. Chiar si cand planteaza copaci.
  • +40 (40 voturi)    
    Nu-i de ras (Marţi, 22 mai 2018, 19:33)

    mitg [utilizator]

    Ca specimena e la butoane intr-o perioada in care guvernul ar trebui axat pe maxima dezvoltare si stabilitate, nu pe educarea coafezelor ...
    • +24 (24 voturi)    
      de acord (Marţi, 22 mai 2018, 19:54)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Dar să le dăm ce-i al lor celor care-au făcut mixajele, pentru imaginație/creativitate - excelent :)))
  • +10 (10 voturi)    
    imaginatie (Marţi, 22 mai 2018, 19:55)

    gpavel [utilizator]

    "un exercitiu de imagine"e o expresie corecta(exista un film pe youtube, facut de o casa de filme,unde se explica ),dar depinde de ce a gandit!,a gandit "un exercitiu de imaginatie"sau "de imagine"(adica de prelucrari de imagine)
  • +15 (15 voturi)    
    venetienii au palatul dogilor (Marţi, 22 mai 2018, 22:53)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    noi avem palatul doagelor.
  • +14 (14 voturi)    
    Doamne, ce drama... (Miercuri, 23 mai 2018, 3:56)

    Sthelian [utilizator]

    ...poate trai poporul roman.
    Peste tot in lume se fac bacnuri si glume cu politicienii, dar "premianta" Dancila e in top.
    Si nu are nici o jena.
    Oare ce intrebari isi pune dimineata, in fata oglinzii???
    Cred ca in curind numele Dancila va fi propus ca unitate de masura.
    Si asa cum Faradul e mare pentru masurarea capacitatii, cred ca si Dancila va fi la fel de mare.
    Ce sa se masoare in Dancila? Gradul de autosuficienta, de exemplu.
    • +11 (11 voturi)    
      Gradul de imbecilitate. (Miercuri, 23 mai 2018, 7:52)

      MadameDuRecamier [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      Are si surori si frati: Pop genunche, Grapina-agrapini, tovarasa cu motostivuitorul, e plina politica rosie de ei. EBa a fost imbecila modesta pe linga astia, guvernul si parlamentarii lor. Mai au reprezentanti si in noile trupe de securitate, zise de danjarmi cu dactilografa lor sefa cu tot, ssmd. Atata imbecilitate la putere, n-a avut Romania in toata suta ei de ani de existenta.
  • +7 (7 voturi)    
    deci... (Miercuri, 23 mai 2018, 9:51)

    liviu_ [utilizator]

    a se rretine: oficiallii serbiei, bulgariei si greciei... nu cele mai cinstitie tari...
    daca era germania cred ca deja fuceau aia ...
  • +7 (7 voturi)    
    Din pacate (Miercuri, 23 mai 2018, 12:09)

    mondrian [utilizator]

    Din pacate aia din poza nu e Dancila, ci e Romania actuala, paduchele Europei, de care pana si tarile de mana a treia se feresc. Asta e tristul adevar. Si acum haideti cu minusurile.....
  • +3 (3 voturi)    
    tuta (Miercuri, 23 mai 2018, 14:35)

    costelm [utilizator]

    ce pozata e
    ai impresia ca e extraterestra