Ponta, despre disparitia din CV a Masterului din Catania: CV-ul meu ca premier trebuie sa cuprinda doar ceea ce tine de studiile pe care le am si ceea ce imi cere legea pentru a fi prim-ministru

de Corina Ionel     HotNews.ro
Miercuri, 20 iunie 2012, 14:56 Actualitate | Esenţial


Premierul Victor Ponta a declarat miercuri, intrebat in legatura cu disparitia din CV a Masterului de la Universitatea din Catania obtinut in perioada martie-iunie 2000, ca CV-ul de premier trebuie sa cuprinda "doar ceea ce tine de studiile pe care le am si ceea ce imi cere legea pentru a fi prim-ministru". "Nu mai e cazul sa ma mandresc foarte mult cu multe alte lucruri pe care le-am facut", a adaugat premierul.

"In continuare sunt foarte mandru de ceea ce am facut ca procuror, sunt foarte mandru de ceea ce am facut ca student - si am fost un student cu rezultate bune, un elev cu rezultate bune - sunt foarte mandru de munca mea pentru teza de doctorat si de faptul am fost cel mai tanar reprezentant al Romaniei in cadrul comisiei pregatitoare de la New York, comisie care a pregatit regulile de procedura si definitia infractiunilor in cadrul Curtii Penale Internationale. In ciuda oricaror batalii politice care au o singura miza, participarea pe 28-29 iunie la Consiliul European, cred ca am facut foarte multe lucruri bune, sunt foarte mandru de activitatea mea", a declarat Victor Ponta.

Amintim ca CV-ul oficial al premierului Victor Ponta, publicat pe site-ul Camerei Deputatilor si pe site-ul propriu, a suferit o modificare. In noul CV nu mai apare Masterul in Drept Penal International de la Universitatea din Catania, Italia, pe care Victor Ponta, potrivit vechiului document, l-ar fi obtinut in perioada martie-iunie 2000.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9321 vizualizari

  • +48 (50 voturi)    
    Oare? (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:00)

    dottore [utilizator]

    Cand pregatea regulile de procedura si definitia infractiunilor s-a gandit o clipa si la altii?
    • +57 (57 voturi)    
      Ponta plagiatorul este terminat! (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:28)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui dottore

      Ponta a fost la Centrul Militar unde Sorin Oprescu si-a luat in primire mandatul de cel mai slab primar pe care l-a avut Bucurestiul.
      A vorbit incoerent, alambicat si a dat semne clare de disperare...atacand obsedat pe Basescu si Videanu.
      La intrebarea privind scoaterea din CV a masteratului de la Catania a devenit brusc livid...si a baiguit ceva de genul ca poporul nu are nevoie sa stie decat ceea ce este important...:-)))
      Incercarile disperate de a distrage atentia de la persoana domniei sale prin taierea salariilor la companiile de stat si numirea Abramburicai si a muzeografului Hasotti ca ministrii ai Invatamantului si Culturii nu dau roade, subiectul plagiaturii ramanand pe tambal...
      E terminat!!!...
      • -29 (29 voturi)    
        e terminat sigur.. ;) (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:47)

        mihai_c [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        sa plece cu TOTII.... PS o sa caut postarile tale si la parte cu Videanu,,
        videanu=elena=base=ponta=crin putin ">" ca marean+otvDD
        • +11 (11 voturi)    
          Ești extrem de prolix tipule. (Miercuri, 20 iunie 2012, 17:31)

          Optimista [utilizator] i-a raspuns lui mihai_c

          Probabil că, ultima boacănă a pontosului v-a zăpăcit pe toți. Din asta nu cred că o să vă mai dezmeticiți usl-eilor, ceeace vă doresc din tot sufletul.
      • +19 (19 voturi)    
        Ce studii trebuie sa am ca sa pot fi prim-ministru (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:16)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Stie cineva ? Scrie undeva ? In Constitutie nu e o vorba despre studii...

        Mai repede cred ca prin scurtarea listei de diplome incearca sa scape de niste schelete din dulap, care incep sa zornaie...
    • +11 (13 voturi)    
      VERIFICATI-L (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:28)

      serbanb [utilizator] i-a raspuns lui dottore

      Asta a facut ceva marshav si in Spania. Sa invie tata de nu! Is convins ca baietii de la HOTNEWS verifica si maine aflam ce-a fost si-n Spania! Ponta va sta premier cu o zi mai putin ca Ungureanu!!!
  • +45 (45 voturi)    
    "cel mai tanar" (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:03)

    Nicolae Kidman [utilizator]

    Cred ca cel mai tanar a fost nepotica Noricai Nicolai, ai uitat? :)
    • +33 (33 voturi)    
      este selectiv (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:24)

      mary_ [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae Kidman

      Evident ca nu a uitat Ponta, dar una din calitatile domniei sale este selectivitatea in relevarea informatiilor...

      Dupa atatea exemple, inca o sarja, mai draga...
  • +34 (36 voturi)    
    Coruptii La Racoare! (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:05)

    popestii [utilizator]

    Hadeti in strada! Demisia hotilor, incomeptentilor, lenesilor, abuzatorilor, penalilor! Demisia, demisia, demisia!
    • 0 (0 voturi)    
      Coruptii La Racoare! Incepem cu PDL (Joi, 21 iunie 2012, 13:40)

      Buz [utilizator] i-a raspuns lui popestii

      ia mai racorestete cu o limonada, nu te mai agita ca nimeni nu pune botul la instigarile tale sau te poftesc la racoare!
  • +43 (43 voturi)    
    Idiotu`!!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:05)

    Ronin [utilizator]

    Pun pariu ca e ceva necurat cu masteratu` ala! Papagalu asta tocma` s-a autodenuntat!!!!! Doamne ce specimen!!!
  • +43 (47 voturi)    
    mai ponta draga (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:07)

    gigilone [utilizator]

    NOI nu suntem mandri de tine si nu ne reprezinti, desi temporar esti prim-ministru ... vreau voturi de la cei care se simt parte din sau alaturi de NOI, asa ca un raspuns la intrebarea Sunteti mandru/-a de primul ministru al Romaniei? Dac iau 100 de voturi sunt mandru de NOI
  • +44 (46 voturi)    
    burti de ras (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:09)

    alip [utilizator]

    Trebuie sa se mandreasca doar cu studiile pe care le-a facut, deci nici cu doctoratul, nici cu masteratul. Hai, uimeste-ne cu gradinita de inalt nivel la care ai invatat tu sa te joci cu degetele si care te recomanda pentru postul de prim ministru.
  • +32 (34 voturi)    
    comentariu (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:13)

    abcde [utilizator]

    Nu stiu daca ati observat, dar a fost cam ezitant cand a spus asta
  • +49 (51 voturi)    
    Da, numai ca nu poti face un doctorat fara master (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:15)

    Alui [utilizator]

    Ponta e chiar atat de prost? Daca s-a inscris la doctorat fara o diploma recunoscuta de master, asa cum cere legea, a comis o infractiune de fals in acte. Poate nu-si da seama, dar e in drum spre inchisoare.
    • +6 (8 voturi)    
      Ce vedem e doar virful aisbergului ... (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:18)

      linarel [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      Sper ca nu gresesc dar daca e adevarat ( indicii sint destule ca nu are masteratul ) , merita un proces PENAL de fals si uz de fals , => toate actele semnate de el sint lovite de nulitate . Chiar merita un proces penal insa "prietinii " lui din justitie sint cu deja degetele pe butoane .

      Mai mult decit atit si membrii comisiei de doctorat sint in flagrant inclusiv Nastase .
    • +4 (10 voturi)    
      Depinde de facultate... (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:45)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      Fiecare facultate are cerintele ei in ceea ce priveste inscrierea la un doctorat. Acum sunt niste cerinte, cand a facut el acel "doctorat" au fost poate alte cerinte. Eu m-am uitat pe site-uri si nu este o regula batuta in cuie asta cu masteratul.

      Plus ca nea Ponta mai are acolo niste "masterate" facute in tara, tot din acelea de cateva luni de zile. Pana la urma sunt sigur ca nu are nici un masterat curat.
      • +5 (7 voturi)    
        Nu le da idei:) (Miercuri, 20 iunie 2012, 17:31)

        Alui [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Universitatile acredidate trebuie sa respecte legea invatamantului in vigoare. Si legea cere diploma de masterat. Diploma lui de doctorat cica si-a luat-o in 2003, iar masteratul era sigur o cerinta pe atunci(ciclul masterat-doctorat a fost introdus parca in 1998-1999).
    • +4 (6 voturi)    
      Conform C.V (Miercuri, 20 iunie 2012, 17:18)

      Soundflor [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      -martie-iunie 2000-Master în Drept Penal Internaţional la Universitatea din Catania- care de fapt a fost un curs de 3 săptămàni şi pe care l-a retras.
      -iulie 2003-Doctor în Drept Penal al Universităţii Bucureşti
      -noiembrie 2003-Master ,,Management Politic” Institutul Social Democrat.
      Reiese că ăsta a fost întài doctor-iulie şi mai apoi Master-noiembrie. Nu ştiu ce valoare are şi masterul luat la P.S.D ?
      • +3 (5 voturi)    
        valoare zero (Miercuri, 20 iunie 2012, 18:18)

        Cipos Salamandros [anonim] i-a raspuns lui Soundflor

        doctor, master, guru si sensei
        nu are nici o valoare, nici Ponta nici masterul luat la psd. o rusine acest ponta....sa plece !!!
  • +40 (42 voturi)    
    obraznicie nemarginita!! (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:16)

    flitmania [utilizator]

    Crede ca toti romanii se uita ca prostii la a3!Poate aranjeaza sa-i dispara din dosar si divortul de care,cu certitudine,tot Basescu este vinovat.
  • +27 (29 voturi)    
    deci mai multe cv-uri... (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:18)

    cristi_an [utilizator]

    cam cum sunt si asasinii aia pe care ii vedem noi prin filme...cat un ID in functie de necesitati. asa esti si tu..un asasin moral!!
  • +39 (39 voturi)    
    In sfarsit a recunoscut (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:21)

    catri81 [utilizator]

    CV-ul de premier trebuie sa cuprinda "doar ceea ce tine de studiile pe care le am si ceea ce imi cere legea pentru a fi prim-ministru". "Nu mai e cazul sa ma mandresc foarte mult cu multe alte lucruri pe care le-am facut", a adaugat premierul.
    Deci recunoaste ca masterul ala e inventat. Domnul Ponta ne reprezinta cu "cinste" la CE.
  • +40 (42 voturi)    
    heeeee? (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:21)

    apoliticus [utilizator]

    A inteles cineva ce vrea sa spuna? Nu mai e coerent saracul. Nici minciunile nu-i mai vin asa usor, de oboseala probabil.
    Si bineinteles ca Basescu e de vina!
  • +32 (34 voturi)    
    ceva e in neregula cu CV-urile lui Ponta (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:22)

    Renesmee [utilizator]

    In 2007, intr-un articol preluat din gardianul, Ponta e acuzat ca si-a trecut numai activitatea lui de la Universitatea DIMITRIE CANTEMIR (atat in CV-ul de la Camera Deputatilor cat si in cartea lui de munca).

    In 2012, rectorul Corina Dumitrescu, recunoaste ca Ponta si-a inceput cariera universitara la DIMITRIE CANTEMIR, insa Ponta spune ca e o EROARE.

    Daca in 2007, era numai univ. DIMITRIE CANTEMIR, in 2012 in CV apare numai univ. ROMANO-AMERICANA.

    Nu poate fi decat o explicatie: Ponta si-a schimbat CV-ul si cartea de munca probabil (n-ar fi riscat sa scrie diferit in CV fata de carte).
  • +43 (43 voturi)    
    Dar nu e o rușine (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:22)

    AdrianCalin [anonim]

    să adaugi în CV un master chiar dacă ești prim-ministru. Dumnezeule, băițașul ăsta care a ajuns prim-ministru este o pasăre rară și foarte nocivă pentru noi. Sper să scăpam cât mai curând de el pentru că, în loc să facem treabă, stăm să discutăm despre doctorate luate aiurea. Mi-am adus aminte de tovarășa doctor docent în chimie, cred că e o boală în România să pari ce nu ești iar această boală este prezentă, în primul rând, la proștii ăia fuduli.
  • +41 (41 voturi)    
    Dezonoare (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:29)

    Daniels22026 [utilizator]

    Care cercetator, doctor in stiinta, nu este mindru de ideile sale noi, de cercetarile sale, de doctoratul obtinut prin efort si serizitate?

    Plagiatul este o forma grava, dezonoranta de furt intelectual, de simulare al unui nivel stiintific si a unor elemente de noutate. Ceea ce a facut prim-ministrul Romaniei este o rusine europeana. Acest om nu poate fi acceptat in nici o institutie nationala sau internationala.
  • +42 (42 voturi)    
    Pai, un master in 3 luni este o mare realizare ... (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:30)

    CezarN [utilizator]

    ... daca este adevarat ceea ce ai scris in CV.
    Daca nu (si cred ca asta este cazul), atunci l-ai retras repede din CV de frica sa nu patesti precum Corina Dumitrescu (sau cum Dumnezeu o cheama).
    • +24 (24 voturi)    
      informatie (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:39)

      bullet_dodger [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      se numeste doamna Corinna...
  • +35 (35 voturi)    
    vai mama lui (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:31)

    asada [utilizator]

    Omul este de o penibilitate ingrozitoare.!!!!! Acum nu ii mai foloseste!!!! Ia cercetati baieti, asta cred ca a cumparat masteratul ala cum cumpara evazionistii facturi de la tigancile de pe Andronache.
  • +35 (35 voturi)    
    Micul Copist... (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:31)

    Dinoone [utilizator]

    Ori este un tont, ori sfideaza inteligenta romanilor carora se adreseaza; eu asta inteleg... ma dezgusta acest personaj.
  • +37 (37 voturi)    
    Are dreptate! (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:33)

    Constantin3 [utilizator]

    individul are dreptate, prin faptul ca isi neaga CV-urile intiale, de fapt el ne transmite faptul ca este necorespunzator pentru functia de premier.
    Omul a mintit in CV-ul depus la parlament si acum ignora minciuna, in ideea ca romanii nu vor observa.
    Uneori si omisunea este un raspuns bun!
  • +39 (39 voturi)    
    asta-i prost de-a binelea... (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:35)

    lucyan [utilizator]

    "CV-ul de premier trebuie sa cuprinda "doar ceea ce tine de studiile pe care le am si ceea ce imi cere legea pentru a fi prim-ministru"
    adica sa intelegem ca nu avea acele studii, ca a avut o premonitie, am vazut ca se pricepe...
    deci inca o excrocherie, sa lauda cu ceva ce nu avea...
    nu stiu ce studii cere legea pentru a fi prim ministru, dar un lucru e cert, legea spune sa fii un om de onoare pentru a ocupa o functie publica, mai ales cea de prim ministru...
    nu stiu cum se impaca plagiatul tezei de doctorat cu onoarea, sau masterul din catania disparut fara urma din cauza ca nu-l aveati... asta cum se cheama toarsu' procuror, inselatorie?...
    si apoi plagiatul este confirmat international, cine mai trebuie sa-l confirme, dotorii din romania care au luat titlurile ca si tine? poate proxenetul de negoita care a terminat liceul la 32 ani si acum este dottore in management? asemenea oameni vrei sa-ti verifice teza? un strop de onoare poate te mai salveazam placa cu basescu si bruxel-ul nu mai tine, constitui un exemplu prost pentru milioane de romani, de tineri care muncesc pe branci pentru a termina o facultate ca pe urma sa nu aiba loc de oameni ca tine care prin furt obtine fel de fel de titluri cu care sa se laude...
    esti o rusine de om ...
  • +39 (39 voturi)    
    CV-ul standard de copylot efeminat (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:35)

    capingurasrl [utilizator]

    "CV-ul meu ca premier trebuie sa cuprinda doar ceea ce tine de studiile pe care le am si ceea ce imi cere legea pentru a fi prim-ministru". 1. Deci masteratul catanez nu l-ai avut, ai ? te intreb eu punandu-ti lampa in ochi.
    2. Ce cere legea pentru a fi prim-ministru????????? Ca uite, Vanghele nu stie sa vobeste citet, se linge pe buze ca prostul si a ajuns primar. Cum iesplici?
  • +22 (22 voturi)    
    Carierea universitara a domnului Ponta (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:40)

    AlexCodrescu [anonim]

    O stire de acum 2 ani - planuita se pare tot de Basescu...
    http://www.eghid.ro/Actualitatea/NewsDetail.aspx?NewsID=14081
    • +3 (3 voturi)    
      "cariera" (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:35)

      Draky [utilizator] i-a raspuns lui AlexCodrescu

      Foarte tare articolul, pacat ca e din 2007!
  • +21 (21 voturi)    
    CV offshore (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:44)

    PredeAn [utilizator]

    Seminarul pe tema companiilor offshore, trecut ba in februarie 1999, ba in decembrie 1999 a fost o prelegere de o jumatate de zi la care National Bank Of Greece (banca comerciala) a participat ca invitata si co-organizatoare. Seminarul a avut loc la Bucuresti (nu la Atena), iar domnul procuror Ponta Victor a participat din public, punand intrebari, alaturi de alti 100 de oameni (potentiali doctori, prim-ministri, sefi de partid, etc).
  • +20 (22 voturi)    
    prim ministru (Miercuri, 20 iunie 2012, 15:51)

    d2arrow [utilizator]

    Domnul Basescu pe baza carui CV a fost numit ponta prim ministru, vrem sa il vedem si noi, iar daca apar inexactitati fata de realitate atunci numirea lui ponta ca prim ministru este nula, deoarece orice beneficiu care se obtine pe baza unei minciuni sau fals in acte este declarat nul de lege.
  • +9 (9 voturi)    
    programul de master (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:27)

    politic_incorect [utilizator]

    are in general 1 sau 2 ani. nu stiam ca exista si de 3-4 luni. o sa fac si io vreo 4 anul asta, in acest caz.
  • +12 (12 voturi)    
    ciudat (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:30)

    cotora [utilizator]

    este ceva ciudat cu catania, deci este ceva neinregula, probabil, tot o infractiune, sau niste studii false, rog ziaristii sa sape mai bine
  • +11 (11 voturi)    
    logic (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:31)

    Tom_Macaragiu [utilizator]

    Adicatelea pana acu` in calitate de lacatus-cofetar aveai tot dreptul sa te mandresti cu facatura aia de master. Insa odata ajuns ditamai prim-ministru nu se cade sa iti manjesti demnitatea cu asa studii marunte.

    Pasol na turbinca drace. Dispari in mocirla din care ai venit.
  • +9 (9 voturi)    
    hmm (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:35)

    politic_incorect [utilizator]

    singurul master in drept de la universitatea din catania dureaza 5 ani.
    http://www2.unict.it/en/master-degrees-ay-2011-2012
    pot sa vad si io o copie? macar o copiuta?:)
  • +7 (7 voturi)    
    "Mandru" (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:36)

    Gladiatorul [utilizator]

    zici, si nesimtit.
  • +7 (7 voturi)    
    Degringolada. (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:36)

    cornel19 [utilizator]

    De luat aminte, victoras, ca si la varste mai tinere, se fac ticalosii. Chiar daca vei traversa aceasta perioada, cu costuri ptr. Ro., este probabil ca intreg trecutul tau, incepand de la cresa, gradinita, samd, sa fie analizat si sigur rastalmacit. Vi fi prada sigura, inclusiv ptr. sacali din psd.
  • +7 (7 voturi)    
    nu te forta, ia o caramida mai mare ! (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:43)

    mariusxmarius [utilizator]

    devine patetic, tragic & ridicol !
  • +10 (10 voturi)    
    si care e treaba cu (Miercuri, 20 iunie 2012, 16:44)

    politic_incorect [utilizator]

    Master "Management Politic" Institutul Social Democrat??? Asta nici nu e institutie de invatamant, pare-se. Mi-e o rusine. De abia am scapat de mascaricii de sarco si berlo. Probabil totusi e o medie a personajelor penibile care isi arata fata acolo si a cazut pe noi magareata sa echilibram balanta.
  • +3 (3 voturi)    
    Basescu nu este vinovat ca l-a numit pe Ponta Prim (Miercuri, 20 iunie 2012, 17:00)

    mucenic [utilizator]

    Tara noastra nusi poate permite sa treaca printr-un asemenea scandal politic care afecteaza si imaginea ei in restul lumii. Cred ca este o ocazie excellenta si datoria Presedintelui sa faca curatenie majora in randul politicienilor. CV primului ministru trebuie publicat si discutat in presa inainte de alegerea lui, intocmai ca si al celorlati ministrii.
  • +10 (10 voturi)    
    Cuvinte cheie (Miercuri, 20 iunie 2012, 17:01)

    Berzelius [utilizator]

    "sunt mandru", "sunt foarte mandru", "am facut", "student cu rezultate bune", "elev cu rezultate bune", "cel mai tanar", "foarte multe", "am facut", "lucruri bune", "sa ma mandresc", "sunt foarte mandru"...

    Acuma ziceti si voi ce deductie logica se poate face din mesajul transmis...

    Cum era vorba aia?
    "[...] daca nu-i fudul, parca nici nu-i [...] destul"
    • +3 (3 voturi)    
      faptul ca el e mandru de propria persoana (Miercuri, 20 iunie 2012, 17:46)

      politic_incorect [utilizator] i-a raspuns lui Berzelius

      ... poate spune doar ca e infumurat, plin de sine, egocentric, narcisist. recunoasterea e cea care valideaza caracterul si meritele.

      as vreau si eu o luare de pozitie a tov mentor principal ilici, sa ne puna el un calificativ. ca se pricepe cand vine vorba de ai lui.
  • +6 (6 voturi)    
    CV-ul lui Ponta, adaptat la ....foncție (Miercuri, 20 iunie 2012, 18:03)

    Optimista [utilizator]

    Nu știam că există Cv-uri pentru fiecare ”foncție” în care se înfig psd-eii; ziceam și eu că un CV trebuie să spună dept, ce ai făcut, bun sau rău, adaptat sau nu funcției pe care o țintești. Ce este acela CV de prim - ministru? Unul pentru hoți cu ”înaltă calificare”?
    Eu nu vreau ca un individ de asemenea factură să mă reprezinte la Bruxelles. Care dintre voi vrea? Să deschidem o listă cu cei care nu-l doresc acolo pe acest maimuțoi plagiator, colector de false titluri și onoruri. Mă cutremur când îi văd alături pe cei doi, sunt ca două forme fără fond . Ferească Dumnezeu ca acest cuplu să ajungă să ne determine destinele, nouă, copiilor și nepoților noștri.
  • +4 (4 voturi)    
    MasterChef (Miercuri, 20 iunie 2012, 18:20)

    partenie48 [utilizator]

    ...probabil in Catania a fost la MasterChef.
  • +4 (4 voturi)    
    Demisia, Victor Ponta (Miercuri, 20 iunie 2012, 18:20)

    Cipos Salamandros [anonim]

    Rusine internationala !
    Demisia ACUM, Victor Ponta !
  • +4 (4 voturi)    
    prea multa mandrie... (Miercuri, 20 iunie 2012, 18:42)

    ilien [utilizator]

    Asta la fiecare trei cuvinte e mandru. E mandru si de acest plagiat care e mai mult decat evident?
    E cazul sa-si dea imediat demisia. Ne-a ajuns distrugerea invatamantului in acesti 20 de ani. E timpul sa nu mai acceptam impostura si minciuna daca vrem sa mai avem o sansa ca natie.
  • +2 (2 voturi)    
    doctorul (Miercuri, 20 iunie 2012, 21:55)

    raamon [utilizator]

    micul titulescu .....sper sa demisioneze...dar nu are combustibil in motor ca este scump