​​VIDEO Cum lucreaza jurnalistii de la RTV si Realitatea TV dupa divortul dintre Elan Schwarzenberg si Sebastian Ghita. Cateva imagini din cele doua studiouri

de Attila Biro     HotNews.ro
Luni, 24 octombrie 2011, 21:22 Actualitate | Esenţial


RTV-RealitateaTV
Foto: Hotnews
Realitatea TV (aripa Elan Schwarzenberg) isi produce emisiunile in cladirea Willbrook Platinum Busines, imobil localizat pe DN-1 Bucuresti-Ploiesti. Studioul a fost amenajat la etajul doi al cladirii, intr-un open space pe cateva sute de metri patrati. La 24 de ore de la ruperea in doua a televiziunii, echipa lui Elan Schwarzenberg a “incropit” un studio din care transmite jurnalele Realitatea TV si unde isi primesc invitatii. In acelasi spatiu deschis a fost organizata si redactia unde reporterii si-au instalat birourile.

De cealalta parte, RTV (aripa Sebastian Ghita) isi transmite programul pe Internet din acelasi studio din Casa Presei. Jurnalista Corina Dragotescu a relatat pe Imapactnews.ro cum s-a scindat postul TV. Corina Dragotescu a postat mai multe imagini video in care a suprins “momentul istoric” in care Realitatea TV din Casa Presei a devenit RTV- televiziunea lui Sebastian Ghita.


Vezi mai jos imagini din studioul Realitatea TV (aripa Elan Schwarzenberg)



Vezi mai jos imagini cu studioul RTV din Casa Presei- imagini filmate de jurnalista Corina Dragotescu. Vezi si relatarea de pe Impactnews.ro











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















17658 vizualizari

  • 0 (10 voturi)    
    un post TV israelian emite ilegal in Romania! (Luni, 24 octombrie 2011, 21:54)

    Eneas [anonim]

    nu uitati ca acest mossadnik de tovarasu Cerbu care sifoneaza banii FNI depusi de tovarasu Vantu in Israel !
  • +3 (7 voturi)    
    din partea mea ; (Luni, 24 octombrie 2011, 22:04)

    banateanul. [utilizator]

    sa emita cand ma vei uita eu la una din aceste posturi !
  • +3 (7 voturi)    
    apai si eu am niste dulai la stana (Luni, 24 octombrie 2011, 22:14)

    Daniel [anonim]

    dar cand mi-o cerut si alt cioban pentru stana lui , i-am dat cativa de prasila...

    asta este realitatea
  • +4 (8 voturi)    
    Pai Corina unde injura? (Luni, 24 octombrie 2011, 22:22)

    Vlad [anonim]

    Pe Corina ati lasat-o afara, si pe barbosul de Striblea, nu vreau sa ii vad la Universitate, cerand un ban ca-l injura pe Base
  • +4 (8 voturi)    
    iRealitatea moare... (Luni, 24 octombrie 2011, 22:39)

    carstea [anonim]

    si ce bine imi pare! La cat rau a facut de cand a facut-o sarlatanu' ala nenorocit, isi merita soarta! O sa moara pe limba ei!
  • +2 (12 voturi)    
    sa speram ca nu dureaza mult (Luni, 24 octombrie 2011, 22:48)

    razvan_cluj [anonim]

    cu ajutorul lui Dumnezeu poate poate va inchide cineva! , sa nu mai aud de voi, ca de uitat oricum nu ma uit, si de citit nici atat

    Doamne, daca existi, da-mi un semn! ! !
    • 0 (2 voturi)    
      gandesti, deci exist! (Marţi, 25 octombrie 2011, 5:25)

      Dumnezeu [anonim] i-a raspuns lui razvan_cluj

      Dar n-am ce sa le fac. Am mai incercat sa-i inchid, dar Vantu e prea smecher. M-a sunat si mi-a spus ca de-ai ca mine a ingropat in dealurile Moldovei.

      Ma retrag, incearca la celalalt baiat, rivalul meu,
  • +5 (11 voturi)    
    Nu e nici-o diferenta (Luni, 24 octombrie 2011, 23:05)

    Bogdan C [anonim]

    Citesc ca se tot schimba proprietarii, dar pe ecran nu se vede nici-o diferenta. Aceiasi jurnalisti amatori, aceiasi asa-zisi comentatori si analisti, aceeasi incrancenare anti-Basescu si anti-guvern.
  • -4 (14 voturi)    
    si totusi (Luni, 24 octombrie 2011, 23:15)

    Vlad Ionescu [anonim]

    Nu cred ca putem asista indiferenti la ceea ce se intampla la Realitatea. Nu putem sa ignoram faptul ca acest Ghita a jefuit la drumul mare Realitatea. A fost instalat ca manager si ne-am trezit ca vrea sa-si insuseasca intregul postul cu japca. Nu vad nici un fel de atitudine in fata unui jaf pe fata. De ce nu a plecat de la Realitatea sa-si faca ce post dorea si sa atraga ce jurnalisti dorea prin ofertele financiare facute? De ce a preferat sa jefuiasca? Ne place su nu, Realitatea nu a fost si nu este a lui Ghita. Si totusi suntem indiferenti. In fata unui astfel de fenomen nu cred ca mai conteaza daca ne place sau nu Vantu, Elan sau Tatulici &Co. Nimeni nu poate comite, intr-o tara civilizata, un astfel de jaf, in public, fara ca in secunda doi sa fie dupa gratii.
    • +3 (7 voturi)    
      Nu-i așa că nu știi ce vorbești? (Marţi, 25 octombrie 2011, 0:51)

      meioza [utilizator] i-a raspuns lui Vlad Ionescu

      Știi, Realitatea TV avea un contract de management cu Asesoft... Ca să denunțe unilateral contractul Realitatea trebuia să plătească vreo 20 de milioane de €... De ce crezi că a „vîndut” Vîntu Realitatea?
      • -1 (1 vot)    
        evident (Marţi, 25 octombrie 2011, 13:09)

        Vlad Ionescu [anonim] i-a raspuns lui meioza

        In comparatie cu tine este evident ca nu stiu ce vorbesc!
    • +1 (5 voturi)    
      stii ceva? (Marţi, 25 octombrie 2011, 9:28)

      leopold [anonim] i-a raspuns lui Vlad Ionescu

      La cate jigodii sunt adunate la cele doua posturi nu au decat sa emita si din grajdurile CAP-ului de la Otopeni! La cat rahat au mancat si au imprastiat asta merita.Nu au decat sa se autodistruga si dupa aia sa-i mai ia si oamenii legii la bastoane.Le-a venit si lor randul.Iar tu(probabil esti din cercurile vantoase) nu ai decat sa faci greva foamei.Nu se va uita nici dracu' la tine si nici la rahatii de ziaristi.Meritati si voi ce i-ati facut lui Huidu:l-ati distrus mediatic. Meritati ceea ce i-ati facut ani in sir presedintelui.Se pare ca exista o scadenta pentru fiecare pe lumea asta.Si stii ce este mai frumos:romanii vor asista la circ fara sa intervina,se vor distra copios pentru ca asa i-ati educat voi ,cei de la Realitatea si Antena! Sa va fie de bine!
    • 0 (2 voturi)    
      asta cam asa e (Marţi, 25 octombrie 2011, 11:03)

      ion [anonim] i-a raspuns lui Vlad Ionescu

      dincolo de calitatea dubioasa a jurnalismului pe care il practica ambele echipe, ai dreptate. Ghita a venit in vizita si a refuzat sa mai plece. Acuma are post, cu aparatura, cu oameni, cu contracte cu ce-i mai trebuie, luate cu japca... ii da si CNA licenta si iata un bun exemplu pentru alti romani: nu trebuie sa munciti ca sa aveti, puteti sa luati cu japca de la altii :)
      • -1 (1 vot)    
        morala (Marţi, 25 octombrie 2011, 13:03)

        Vlad Ionescu [anonim] i-a raspuns lui ion

        Dar de la oamenii rai e voie!
  • -1 (9 voturi)    
    Mai tare evreul... (Luni, 24 octombrie 2011, 23:48)

    harapp [anonim]

    Ce l-a facut pe Ghita, cred ca in urmoatoarele 2-3 nopti o sa viseze numai schema lui Elan...
    • 0 (2 voturi)    
      despre scheme (Marţi, 25 octombrie 2011, 13:01)

      Vlad Ionescu [anonim] i-a raspuns lui harapp

      Nu cred ca a fost o "schema". Faptul ca Realitatea lui Elan urmeaza sa emita din noul sediu a fost anuntat public de mai multe ori. Necunoscute erau ziua si ora exacte. Si pentru care post vor opta angajatii. In rest, nici o shema!
  • +3 (5 voturi)    
    vai de steaua lor ! (Luni, 24 octombrie 2011, 23:53)

    vantulescu [utilizator]

    Niste Ratati... Ratatii lui ghitza :))
  • +2 (4 voturi)    
    Banii vorbesc. Spun lucruri despre ziaristi. (Marţi, 25 octombrie 2011, 0:34)

    Adriana [anonim]

    Mda...De ce m-as uita la asa-zisii jurnalisti de la RTV, dispusi sa faca orice pentru bani? Chiar si sa ia parte la un furt? Ce i-ar impiedica sa ma si minta? Pleaca la drum cu un urias deficit de credibilitate. De ce m-as uita la ei? Dragoteasca e singura de care mai auzise lumea, inainte sa apara pe la Realitatea. Ceilalti erau celebri pe scara lor, iar acum se dau mari, la ei in parcare.

    A nu se intelege ca Dragoteasca ar fi cool. Femeia e un personaj toxic, o mahalagioaica in haine de clovn, fara pic de bun-simt etc.
  • +5 (7 voturi)    
    Epilog (Marţi, 25 octombrie 2011, 1:11)

    NO COMMENT! [anonim]

    O televiziune schizoida s-a imbolnavit de schizofrenie!
    QED!
  • +4 (6 voturi)    
    duca-seee (Marţi, 25 octombrie 2011, 4:19)

    casandra [anonim]

    paguba-n ciuperci!duca-se! au intoxicat destuigugumani!
  • -2 (2 voturi)    
    >>>>>>>>>> (Marţi, 25 octombrie 2011, 7:42)

    Invincible [utilizator]

    acum am vazut cum arata pe dinauntru masinaria dezinformarii.
  • +1 (3 voturi)    
    Tovarasi ati fost, tovarasi ati ramas ! (Marţi, 25 octombrie 2011, 8:24)

    andrei [anonim]

    pe vremea lui ceausescu, talibanii puterii se luptau cu Europa Libera, in epoca lui Iliescu dusmanul era "o anumita parte a presei", vad ca "marinarii" lui potemkin, pardon basescu, au un fix cu realitatea si antena 3. Nimic nou sub soare, toti viseaza la o presa de curte, cu laude, imnuri si ode inchinate iubitului conducator...
  • +1 (1 vot)    
    rtv (Marţi, 25 octombrie 2011, 8:57)

    felix ghitza-schwartzenvintu [anonim]

    e bine mersi in grila romtelecom/dolce.
    s'au inmutit lansatoarele de zvonuri.
    la rand, dupa cnn. cam la aceaiasi valoare :-)
    in schimb, de cateva luni, dolce nu mai transmite euronews.
    criza ioropeana, ce sa'i faci ! :-)
    ...sau nu mai vrem in ioropa.
    ca cica insularii fac tapaj mare pe chestea asta...
    poate, maine poimanine vor transmite, "vorbeste moskova !"

    s'auzim de bine, de la latrine ! :-)
  • +3 (3 voturi)    
    Slogan (Marţi, 25 octombrie 2011, 10:05)

    zuperman [utilizator]

    Mi se pare mie sau sloganul de langa logo-ul RTV e "Noi facem realitatea"? Cred ca un slogan mai neinspirat pentru o televiziune de stiri nu puteau gasi.
    • +1 (1 vot)    
      >>>>>>>> (Marţi, 25 octombrie 2011, 14:24)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui zuperman

      au scapat porumbelul pe gura :D