VIDEO: Donald Trump a fost externat, după trei zile petrecute în spital / El și-a scos masca pentru a fi fotografiat

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 6 octombrie 2020, 8:59 Actualitate | Coronavirus


Donald Trump
Foto: Brendan Smialowski / AFP / Profimedia
Președintele american Donald Trump, diagnosticat cu COVID-19, a fost externat după trei zile petrecute în spital și s-a întors la Casa Albă. Imediat ce a ajuns, Trump și-a scos masca, într-un moment regizat, pentru a fi fotografiat de jurnaliști. El și-a pus masca în buzunar și așa a intrat în clădire, deși, oficial, încă este bolnav de COVID-19, potrivit NBC.

La puţin timp după ora locală 18.30, el a părăsit Walter Reed Medical Center, purtând un costum şi cravată, precum şi o mască. A salutat cu pumnul ridicat, în semn de reuşită, şi a refuzat să răspundă întrebărilor jurnaliștilor. A urcat scările exterioare, la Casa Albă, şi a pozat în faţa steagurilor de la balcon, unde imediat şi-a scos masca. El a rămas fără mască în timp ce a fost salutat de angajaţi de la Casa Albă, care purtau măşti.

Momentul de luni seară de la Casa Albă, din Balconul Truman, a fost unul pregătit atent, la câteva ore după ce Trump a sugerat pe Twitter că va fi externat şi că boala nu este o ameninţare serioasă.

"Am învăţat atât de multe despre coronavirus (...) Acum sunt mai bine. Poate sunt imun, nu ştiu”, a afirmat Trump într-un clip filmat la Casa Albă.

Potrivit unor surse citate de NBC, Donald Trump va rămâne la reședința sa cât timp este tratat pentru COVID-19, și nu în aripa de vest, unde se află birourile prezidențiale.

Nu se știe cât de mare este focarul de COVID de la Casa Albă și nu este clar nici cât de gravă este forma pe care a făcut-o liderul american.

"Am învăţat atât de multe despre coronavirus. Şi un lucru e sigur: nu-l lăsaţi să vă domine, nu vă temeţi de el, îl veţi învinge. Avem cele mai bune echipamente medicale, avem cele mai bune medicamente, toate dezvoltate recent, şi îl veţi învinge. Am mers la spital şi nu mă simţeam prea bine. Apoi, acum două zile puteam să şi plec. Acum două zile mă simţeam grozav, mai bine decât m-am simţit după multă vreme. Am mai spus-o, mai bine ca acum 20 de ani”, le-a transmis americanilor Donald Trump, aflat în plină campanie electorală, cu puțin timp înainte de a ieși din spital.
Deși Trump a spus că se simte foarte bine, doctorul de la Casa Albă, Sean Conley, a părut să tempereze observațiile acestuia, spunând că președintele SUA, care a fost internat timp de trei zile de vineri seară, "poate că nu este complet în afara pericolului”. El a spus că echipa medicală, "prudent optimistă”, nu va fi total ușurată timp de o săptămână.

Echipa medicală a președintelui Trump a spus că acesta va primi a cincea doză de Remdesivir marți la Casa Albă și că acesta nu a mai făcut febră de peste 72 de ore, iar nivelurile sale de oxigen sunt normale, scrie Reuters. Trump a primit oxigen suplimentar de două ori, a mai spus echipa lui medicală.

Donald Trump, în vârstă de 74 de ani, a fost internat în spital de vineri seară după ce a fost testat pozitiv pentru Covid-19 joi seara.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5660 vizualizari

  • +9 (35 voturi)    
    Teatru iefin, (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:04)

    persuasiv [utilizator]

    grandoman penibil.
    • -9 (39 voturi)    
      Poate, (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:08)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      dar grandoman imun.
      • +3 (27 voturi)    
        "imun" ? (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:36)

        paniri [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        ce imun e ala in care baga medicii patru tipuri de medicamente (dintre care niciunul hidroxiclorochina)? imun era daca nu facea febra si nu avea probleme respiratorii cu scaderea saturatiei. el a dezvoltat simptome - probabil atat de nasoale incat au bagat medicii in el tot ce au avut mai puternic. dexa, de exemplu, nu se face decat la formele grave pt ca are anumite efecte secundare deloc de dorit, iar la formele usoare poate da complicatii in contextul covidului. deci imunitatea grandomanului o cred doar cei care ii cred toate minciunile fara pic de ratiune.
        • -4 (14 voturi)    
          pentru paniri (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:29)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui paniri

          Se vede ca habar nu ai despre ceea ce inseamna imunitate. Esti frizer, probabil, dar te dai doctor. Hai sa ma indur de tine si sa te luminez. Imunitatea se obtine DUPA ce faci o boala infectioasa. Organismul lupta, creind anticorpi la acel virus si astfel se obtine imunitatea. Dar daca nu ai boala , cu simptomele ei , nu ai cum sa dezvolti imunitate . Ai priceput ? Oare toti sustinatorii democratilor sunt asa de slabisti ca tine ?!
          • +3 (9 voturi)    
            ce bine... (Marţi, 6 octombrie 2020, 18:05)

            paniri [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

            ca te-ai gasit tu sa ma luminezi. sunt convins ca esti un mare profesor doctor cu studii publicate in nenumarate reviste stiintifice. nu stiu ce era cu mine daca nu te indurai, in nemarginita ta bunatate, sa ma luminezi. sunt convins, de asemenea, ca l-ai si testat pe trump si ca nu vorbesti in necunostinta de cauza cand afirmi ca are deja anticorp (desi au trecuyt doar cateva zile de la testarea pozitiva), pt ca, ce sa mai, chiar si cei cu simptome usoare au facut anticorpi de durata... sau...nu?
            https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmc2025179
            dar sunt convins ca tu, in calitate de profesor doctor recunoscut pe scara internationala, erai deja la curent cu acest studiu... scuza-mi ignoranta, maretule conservator sau fascist, dupa preferinta ta...
            • -3 (3 voturi)    
              E imun (Marţi, 6 octombrie 2020, 23:50)

              Razorxyz [utilizator] i-a raspuns lui paniri

              Nu mai crede tot ce scrie în ziarele românești. Dacă ai un virus ai și anticorpi. Nu s-a vindecat nimeni fără anticorpi, virusul nu moare singur, se multiplica continuu. Nu exista desinfectant de uz intern care sa omoare viruși. Asta a întrebat și Trump, repet : a întrebat nu afirmat, e o mica diferența.
              • +3 (3 voturi)    
                crede si nu cerceta (Miercuri, 7 octombrie 2020, 11:57)

                paniri [utilizator] i-a raspuns lui Razorxyz

                Linkul dat de mine nu este nici catre un ziar, nici catre o sursa romaneasca. Nu stiu atat de multa medicina incat sa stiu sigur daca toate infectiile virale trec prin dezvoltarea de anticorpi si nu prin alte instrumente de aparare ale sistemului imunitar (pe care imunologii buni recunosc faptul ca medicina inca nu il cunoaste in totalitate), dar stiu suficiente incat sa am dubii cu privire la dezvoltarea de anticorpi impotriva SARS COV2 de catre un pacient recent diagnisticat, care a dezvoltat simptome severe rapid (mai ales in contextul unor comorbiditati) si care nu a depasit inca boala. Dupa ce o depaseste complet putem discuta despre posibila prezenta a anticorpilor. pana atunci...
                PS: intrebarea lui Trump cu dezinfectantul denota ignoranta dincolo de orice nivel rezonabil
            • -3 (5 voturi)    
              pentru paniri (Miercuri, 7 octombrie 2020, 20:40)

              adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui paniri

              Cu placere ! Sa stii ca oricand vei avea nevoie sa te ajut cu cunostinte de specialitate, in medicina, si imi vei cere ajutor , nu voi ezita sa te ajut. Ca sa nu mai faci incercari nereusite de a ma pune intro categorie iti spun eu: sunt crestin , conservator. Si inca o informatie:intre conservator si fascist este o mare deosebire. In schimb Antifa este foarte asemanatoare cu miscarea nazista la inceputurile ei . Cred de fapt ca antifa vor sa zica Aninazi , pentruca fascistii italieni nu au fost asa de periculosi ca nazistii germani. Dar antifa este formata din sfertodocti care habar nu au istorie si confunda notiunile. Sper ca nu ii simpatizezi !
              • 0 (0 voturi)    
                cata grija (Joi, 8 octombrie 2020, 9:05)

                paniri [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

                de-a dreptul impresionanta grija ta pentru simpatiile mele, doar ca de fapt e doar aroganta nefondata. de ce nefondata: 1) am identificat clar cele doua categorii in care puteai intra- nu ma interesa exact in care din cele doua categorii intri, de asta am si zis ca e la alegerea ta. 2) precizarea cu diferenta dintre conservatori si fascisti era inutila (nu mi-e clar de ce ai inteles ca eu as crede ca ar fi acelasi lucru, dar nici ca ma intereseaza). 3) antifa este marele bogeyman pt conservatori care nu isi vad propria aripa radicala, momentan responsabila de suficiente acte de terorism in SUA.
                E bine ca te preocupa orientarile naziste ale antifa (si mai ales cata istorie stie antifa), dar ar fi bine sa te preocupe si mesajul lui Trump pt gruparile rasiste ("stand back and stand by")... sau de fapt mesajul e aliniat la gandirea "conservatoare" din SUA... Anyway, just a thought, you have a good night!
      • +4 (12 voturi)    
        Da,nici filoxera nu-l mai atinge (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:12)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        pe fanfaron
      • +4 (12 voturi)    
        imun... (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:33)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        ...la ce !!??? Poate la bun simt si caracter !!! Era normal sa fii un admirator al maimutoiului !!!
    • -3 (3 voturi)    
      <br> (Marţi, 6 octombrie 2020, 23:59)

      Razorxyz [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      Adică este președintele Statelor Unite, are milioane de fani si milioane de subalterni, ce trebuia sa facă ? Trebuia sa intre pe ușa din spate fără sa spună cum se simte, sa-I lase pe toți cu ochii în soare? Ce ar fi spus atunci "jurnalistii" ?
  • -9 (35 voturi)    
    Ce tristete in propaganda stangista! (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:28)

    Miky60 [utilizator]

    Acum se vad toti propagandistii stangisti, stanga inseamna Rusia, care il sustin pe Biden si dau numai mesaje anti-Trump acum sunt in tristete si plang...
    • -2 (16 voturi)    
      cum se spune (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:27)

      an_drei [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      leftist tears .. :))
    • +2 (18 voturi)    
      zise (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:54)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      postacul lui dragnea și al psd. :))
      Ca de obicei te umpli de penibil și ridicol.
    • -2 (14 voturi)    
      fals (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:06)

      Razorxyz [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Te inseli. Este vorba de comunistii chinezi.
    • +2 (12 voturi)    
      Gresit,cloaca sustine pe altcineva (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:15)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      pe Biden,nu.
  • +6 (30 voturi)    
    Toata Casa Alba se va infecta (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:35)

    emil bobu [utilizator]

    Bravo Trump, mi se facea rau cand te vedeam, dar acum li se face rau tuturor celor de la Casa Alba.
    • -3 (3 voturi)    
      emil bou (Marţi, 6 octombrie 2020, 21:06)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      suferi de haterism!
  • -6 (26 voturi)    
    Eu zic ca a fost o inscenare (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:38)

    palilula [utilizator]

    Trump nici macar nu a fost infectat cu coronavirus. A facut o inscenare indrumat de stafful sau pentru a mai recupera ceva (daca mai este recuperabil) din dezavantajul fata de contracandidatul sau Binden.
    • +4 (12 voturi)    
      daca l-ai urmarit (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:34)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui palilula

      cum a vorbit de la spital vineri sau sambata, cred ca sambata, iti poti da seama usor ca nu a mimat nimic - este copt rau de tot.
    • +3 (17 voturi)    
      daca a fost... (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:37)

      paniri [utilizator] i-a raspuns lui palilula

      ...nu prea i-a iesit. se pare ca Biden a castigat (cel putin momentan) in sondaje.
      • -1 (19 voturi)    
        Sondaje (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:10)

        Tescovin [utilizator] i-a raspuns lui paniri

        Și Hillary câștigase clar în sondaje în 2016. Ce a urmat, știe toată lumea. Ce vă face să credeți că făcătorii de sondaje din SUA s-au profesionalizat brusc din 2016 până azi ?
        • +5 (17 voturi)    
          Păi (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:00)

          Encounter [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

          Păi nu făcătorii de sondaje au fost problema ci mâna lui putin.
          • -2 (14 voturi)    
            Vise, taică, vise ! (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:27)

            Tescovin [utilizator] i-a raspuns lui Encounter

            Unii mai cred și în ziua de azi prostia cu mâna lui Putin. După cum unii mai cred că Pământul e plat.
          • -2 (8 voturi)    
            Mana lui Putin? Sper din suflet ca nu (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:19)

            pancu_dan [utilizator] i-a raspuns lui Encounter

            Cum adica? Putin a reusit sa influenteze alegerile americane atat de mult incat sa castige Trump?? Pai scuzati-ma dar atunci inseamna ca agentiile de informatii din SUA erau varza in 2014-2016. Sub limita penibilului. Inseamna ca agentiile rusesti bat la f..dul gol agentiile americane care nu sunt in stare sa deconspire propaganda mincinoasa a vodkarilor. Sa iei bataie la tine acasa de la adversarul mai slab de care razi toata ziua ... jenant.
            Si cine era presedinte? Democratul Obama. Asa oameni incompetenti a promovat el la serviciile secrete?? Pe aia nu ii evalueaza nimeni? cum sa stea ani la rand in functie daca echipa ce o conduce nu face treaba? Au si ei PSDistii lor...:( ce trist... Dac pe americani ii au la mana, de noi ce o fi?? Dumnezeu cu mila, ca rusii nu au asa ceva.

            Deci indirect dumneata recunosti ca rusii au fost mai buni si au la mana SUA, pe serviciile secrete din SUA, au oameni de influenta si chiar au reusit sa si-i instaleze in cea mai inalta functie. Iar serviciile SUA au facut ce??..., habar n-am, nimic, poate ca nici nu stiau ca sunt penetrate, nici nu stiu ce sa banuiesc. Foarte umilitor pentru administratia Obama...

            offtopic: Sa nu uitam ca tot sub Obama & Clinton a fost destabilizat Orientul Mijlociu cu primaverile lor sangeroase si noi ducem greul refugiatilor. Multumim 'partidului iubit' si lui Obama. Sa fie de la magarul pe stema? (simbolurile magarului - incapatanare, prostie, stangacie, incompetenta)

            Sper din suflet ca nu aveti drepate si dvs sunteti doar un mincinos agent de influenta rus care incearca sa ridice in slavi 'mareata Rusie' si pe cel mai mare dintre pitici. Daca nu, va rog schimbati-va argumentul ptr ca fara sa vreti laudati rusii.
        • -3 (5 voturi)    
          in afaceri si investitii financiare nu se aplica (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:22)

          pancu_dan [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

          Succesul din trecut nu reprezinta garantie pentru viitor. As zice subiectiv(!) ca nici in politica, dar nu are argumente pertinente.
        • +2 (6 voturi)    
          si atunci (Marţi, 6 octombrie 2020, 18:09)

          paniri [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

          de ce asta trump atat de disperat dupa sondaje? de ce face crize ori de cate ori fox news prezinta un sondaj care nu il avantajeaza. eu doar am spus ca, pe baza datelor disponibile in acest moment, episodul cu boala nu i-a crescut cota (chiar i-a scazut-o) nu ca el va pierde in mod cert cursa.
    • +6 (12 voturi)    
      oportunitate (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:00)

      Andreiasu [utilizator] i-a raspuns lui palilula

      Nu cred ca a fost inscenare dar, oportunitate da. Insa, daca un supraponderal la 75 de ani este pus pe picioare in 3 zile, de ce noi murim pe capete ? O fi din cauza partenerului strategic care-si sechestreaza tratamentele revolutionare ?
      • +3 (3 voturi)    
        raspuns (Miercuri, 7 octombrie 2020, 14:58)

        paniri [utilizator] i-a raspuns lui Andreiasu

        " Insa, daca un supraponderal la 75 de ani este pus pe picioare in 3 zile, de ce noi murim pe capete ?" Pt ca au bagat medicii in acel supraponderal toate medicamentele (unele inca experimentale), la care muritorii de rand (inclusiv din SUA) nu au acces. Plus la noi, raportul medici/pacienti nu este in favoarea oamenilor de rand, iar daca te uiti la cat de mare a fost echipa care l-a tratat / il trateaza pe Trump, nu prea exista loc de comparatie. Observatiile se aplica, in primul rand, pt americani deci nu are nicio treaba niciun parteneriat.
    • -2 (6 voturi)    
      adica vrei sa spui (Marţi, 6 octombrie 2020, 12:42)

      Mary80 [utilizator] i-a raspuns lui palilula

      ca oamenii sanatosi pot avea teste pozitive? Esti negationist?
      • -1 (5 voturi)    
        Da ! (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:35)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Mary80

        Exista purtatori de virus sanatosi !
    • -2 (6 voturi)    
      Inscenare ?! (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:33)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui palilula

      Si cam cu cat au fost platiti toti medicii , asistentele medicale care au paricipat la acesta inscenare ? Nimeni nu a refuzat sa joace acesta piesa de teatru ?!
      • +2 (8 voturi)    
        Simplu.. (Marţi, 6 octombrie 2020, 23:41)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

        Medicii si asistentele nu au vazut nici un virus. Au vazut doar un pacient batran, obez si sedentar care a venit la ei cu o hartie pe care scria ca are covid-19. Asa ca au pompat in ele toate antiviralele pe care le aveau. A stat doar 3 zile in spital, deci simptome serioase clar nu a avut. O mica apnee sa-i scada oxigenul noaptea si gata.
        Si ala care a procesat testul poate sa fie de buna credinta ca doar nu i-a recoltat chiar el proba lui Trump.
        • -3 (5 voturi)    
          Complicat ! (Miercuri, 7 octombrie 2020, 20:52)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          Eu cred ca a fost testat de cateva ori in spital. Nici un medic nu ar risca sa ia o decizie terapeutica doar pe baza unei fituici. Recoltare facuta de cine stie cine si de la cine stie cine. Cam aberezi aici, nu crezi ?
          • -1 (3 voturi)    
            Desigur.. (Joi, 8 octombrie 2020, 13:01)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

            Vine presedintele SUA la tine cu rezultatul testului si ii spui ca nu-l crezi? ;)
            • -1 (3 voturi)    
              Adica (Joi, 8 octombrie 2020, 13:27)

              adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui pehash

              rezultatele testului sunt scrise pe o hartie semnata de Trump ?? Hai ca est penibil. Nu mai am ce sa-ti raspund ! Habar nu ai de circuitul informatiilor in medicina. Eu sunt medic si puteam sa te ajut, sa intelegi. Dar esti incapatanat ca un catar. ramai cu cunostiintele tale gresite !
  • 0 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:44)

    [anonim]

  • +5 (29 voturi)    
    mda (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:46)

    liviu_ [utilizator]

    "El și-a scos masca pentru a fi fotografiat" - idiot pana la capat
    • +2 (10 voturi)    
      L-a invatat consoarta (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:19)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      cum sa-si puna freza sub vant si in valoare
    • -4 (10 voturi)    
      pentru liviu (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:37)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Era in balcon la 50 de metrii de fotografi. De ce ar fi purtat masca ?!
  • -2 (28 voturi)    
    Cum adică (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:49)

    Un cititor [utilizator]

    oficial este bolnav?
    Numai în mintea OMS și a ciracilor ei socialiști de aiurea trebuie să-ți spună altcineva dacă ești bolnav sau nu.
    • -3 (9 voturi)    
      asa (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:12)

      Razorxyz [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      Acum incearca sa spuna ca de fapt Trump a avut "o forma usoara a bolii".
  • +3 (19 voturi)    
    Ce sa mai spui...!? (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:55)

    dsge [utilizator]

    no comment :\
  • -4 (28 voturi)    
    Donald Trump si-a scos masca ptr (Marţi, 6 octombrie 2020, 9:58)

    bancher [utilizator]

    ca nu mai putea sa respire, nu ptr ca vroia sa fie fotografiat.
    • +2 (22 voturi)    
      si dupa ce a tras doua dusti de aer (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:37)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      Imediat si-a pus masca la loc...

      vreau sa vad numarul celor care il vor vota un astfel de individ care ar trebui sa fie investit cu o mare putere
    • +6 (12 voturi)    
      de mirare, (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:00)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      doar se știe că reptilienii pot răspira și prin urechi.
      În plus, nu a vrut să fie confundat cu cealăltă fosilă, biden.
    • +4 (10 voturi)    
      El inspira prin freza (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:23)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      dar de expirat,expira traditional.
  • +3 (23 voturi)    
    Propaganda (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:01)

    iolea [utilizator]

    Pana si ai lui s-au prins ca e terminat.
    https://www.drudgereport.com/

    Se sufoca
    https://www.nbcnews.com/video/trump-removes-mask-after-returning-to-white-house-from-walter-reed-93193285613
  • +3 (15 voturi)    
    Ca in filme.. (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:08)

    hamangiul [utilizator]

    A fost sau n-a fost...aceasta-i intrebarea..poate ca a vrut sa arate americanilor fata lui de supermen care a invins covitul in 3 zile...
    • +2 (12 voturi)    
      Hollywood (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:38)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui hamangiul

      sau WH???
    • -4 (14 voturi)    
      da (Marţi, 6 octombrie 2020, 11:10)

      Razorxyz [utilizator] i-a raspuns lui hamangiul

      Din greseala a aratat adevarata fata a covidului. Spre disperarea alarmistilor.
  • -5 (21 voturi)    
    Chiar ma mir (Marţi, 6 octombrie 2020, 10:18)

    adi_69 [utilizator]

    ca nu a aparut vreun ultras anti-Trump sa ne spuna ca asta e dublura lui. Ca de fapt Trump e la ATI, intubate si i s-a luat masura pentru cosciug...
  • +3 (9 voturi)    
    Abia respiră, (Marţi, 6 octombrie 2020, 17:27)

    Falx_D [utilizator]

    gâfâie, n-are aer. E terminat. Asta e doar un exercitiu de imagine: -Vedeti, ce v-am spus? -Covid e un fleac