Un avion al Tarom a ratat de doua ori decolarea de pe "Henri Coanda"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 26 septembrie 2007, 0:00



Dupa prima decolare ratata, tehnicienii au intervenit pentru remedierea problemelei, insa avionul nu a reusit sa decoleze nici la a doua incercare.

Adrian Preda, director de zbor la Autoritatea Aeronautica Civila, a declarat, pentru Antena 3, ca aeronava a suferit o lucrare la ansamblul de franare si nu a reusit sa intre in viteza, motiv pentru care a fost nevoita oprirea zborului. Acum avionul se afla la sol, pentru inspectie.

Potrivit sursei citate, o parte din pasageri vor fi rerutati in cursul zilei de miercuri, iar restul, joi dimineata.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


199 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ?? (Miercuri, 26 septembrie 2007, 17:34)

    Kevi [anonim]

    Referitor la articolul cu baiatul care a zburat "pe" aripa unui avion. Cititi mai cu atentie sursa citata si vedeti ca a zburat inauntru aripii.

    Si daca nu ati fi avut sursa cum credeti ca cineva poate ramane agatat de aripa unui avion care zboara cu 900 km/h??!
  • 0 (0 voturi)    
    in care viteza (Miercuri, 26 septembrie 2007, 17:55)

    gigi [anonim]

    In care viteza n-a reusit sa intre avionul? S-o fi blocat ambreiajul? Nu mergea cu a-ntiia? Au incercat cu a 2-a, ca poate merge ca la Dacie...
  • 0 (0 voturi)    
    ce fel de avion (Miercuri, 26 septembrie 2007, 18:31)

    gigi [anonim]

    ce fel de avion mig 21? an 24? iar 80?
  • 0 (0 voturi)    
    e nou avionul (Miercuri, 26 septembrie 2007, 21:42)

    grig [anonim]

    sunteti siguri ca nu ati achizitionat vreo aeronava noua de 50 de ani.La urma urmei orice lucru aranjat arata ca nou.E ca la noi voi va uitati la noi si noi urat la voi .Si asta pentru ca aratati cat de incompetenti sunteti.De fapt asa ati fost mereu,noroc ca exista presa sa va mai dea in gat.Succes
  • 0 (0 voturi)    
    Avioane in multime... (Joi, 27 septembrie 2007, 8:43)

    Med [anonim]

    Faptul ca a ratat de doua ori decolarea se pare ca nu deranjeaza pe nimeni, insa alta ar fi fost situatia daca "ar fi ratat aterizarea!! " Aici nu ar mai fi numarat nimeni, va asigur.
  • 0 (0 voturi)    
    autoarea articolului e tembela (Joi, 27 septembrie 2007, 10:39)

    Ion [anonim]

    Avionul este un Boeing 737-700, care NU e cea mai noua achizitie aTarom. Aircus 318-100 e cea mai noiua achizitie. cat despre faptul ca avionul "nu a reusit sa intre in viteza", nu mai am alt comentariu decat ca presa e facuta din fatuci tampite care habar n-au nici sa se f., darmite sa scrie cu noima.....
  • 0 (0 voturi)    
    pt 6 (Joi, 27 septembrie 2007, 13:52)

    Psycon [anonim]

    Fraza reclamata de tine este citata in cadrul articolului asa ca nu mai plasa vina unde nu este. Nu e vina ei ca un director de zbor nu se pricepe sa vorbeasca.