Iliescu: ''N-o sa ma implic prea tare in campania PSD, nu mai am 70 de ani''

de George Florea     HotNews.ro
Marţi, 23 octombrie 2007, 0:00


Iliescu, in forma / Foto: Rompres

Presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, acum in varsta de 77 de ani, a declarat ca nu va exagera cu deplasarile in tara in cadrul campaniei electorale a PSD. “N-o sa exagerez, nu mai am 70 de ani”, a spus Iliescu, citat de NewsIn.

Iliescu joaca un rol tot mai activ in PSD, dupa ce in 2005 a pierdut sefia partidului in fata lui Mircea Geoana, cu care a avut cateva contre in ultimul an.

In ceea ce priveste campania PSD pentru PE, Iliescu a mentionat ca, in cadrul CEX de luni, s-a discutat despre un sondaj in care social-democratii se situeaza in jurul a 20%, fiind a doua optiune de vot a cetatenilor, dupa PD. Iliescu a apreciat, citat de NewsIn, ca partidul sau va face o campanie buna in cursa pentru PE.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


99 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Ilici (Marţi, 23 octombrie 2007, 13:39)

    EccE [anonim]

    Nu-i nimic, cu putin formol este ca nou!!! exista precedente
  • 0 (0 voturi)    
    haios (Marţi, 23 octombrie 2007, 13:45)

    florin [anonim]

    Haios, totushi, sa recunoashtem, dincolo de orice partipriuri, mi-a placut replica.
  • 0 (0 voturi)    
    Cind om scapa de el? (Marţi, 23 octombrie 2007, 14:11)

    Cris [anonim]

    Hahahaha. Ce tare. Adica la 70 de ani omu' iesit de mult la pensie are nesimtirea ca sa aduca in fata toata experienta sa de partid comunist si sa hotarasca viitorul Romaniei! Saraci cu sufletul cei care l-au votat. Nu pot sa ii iert. Tovarasi ca el si ca nea Nicu Paharoiu au tras tara 10 ani in urma.
  • 0 (0 voturi)    
    pe vremea cand era tanar... (Marţi, 23 octombrie 2007, 14:17)

    http://tudorina.blogspot.com/ [anonim]

    Ehe, cand eram tanar, la 70 de ani, ce mai alergam prin campanie, jucam la hore, dadeam mana cu pensionarii, mosnegii aia ramoliti de 50-60 de ani, ma pupau toate babele si-mi urau de bine.
    Iar cand eram mic, ce-mi mai placea sa ma joc la plenarele Comitetului Central al PCR. Ce de nazbatii faceam, ba chiar i-am dat un bobarnac unuia care facea pe seful, Nicusor parca se numea. L-am caftit mai tarziu intr-un joc numit "revolutie". Ce vremuri, dom'le!
  • 0 (0 voturi)    
    Puneti altfel intrebarea (Marţi, 23 octombrie 2007, 14:31)

    Claude [anonim]

    Problema e nu ce virsta are, ci la ce virsta se simte!
  • 0 (0 voturi)    
    Mai bine te lua Nicu cu el... (Marţi, 23 octombrie 2007, 14:49)

    theMask [anonim]

    @3: Nu 10 ani, ci cu peste 20 suntem in urma din cauza mumiei bolnave de putere... Ma intreb ce a facut efectiv la viata lui, a plantat un copac, a crescut un copil? Nu, sigur ca nu, betia puterii i-a dat un sens in viata...
  • 0 (0 voturi)    
    Cine e Iliescu (Marţi, 23 octombrie 2007, 15:02)

    io [anonim]

    cine e iliescu, cine e PSD (PDSR, FSN...)
    partea intai
    http://members.tripod.com/~Fratiile_de_Cruce/ion-iliescu.htm
    p artea a doua
    http://members.tripod.com/~Fratiile_de_Cruce/ion-iliescu1.htm
    S unt convins ca lucrurile astea se stiu! De ce inca mai e pe scena?
  • 0 (0 voturi)    
    nea nelule cara-te (Marţi, 23 octombrie 2007, 15:51)

    macaragiu beat [anonim]

    nea nelule du-te in Republica Populara Democratica a Coreei la fratii tai si lasa-ne, vezi ca la anu' o sa-l realeaga pe Kim Jong-il, dute sa-i faci campanie
  • 0 (0 voturi)    
    sa traiasca (Marţi, 23 octombrie 2007, 16:15)

    mozzy [anonim]

    iliescu sa ma traiasca macar vreo 20-30 de ani, sa ajung sa-l vad in puscarie pentru cate a facut.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu, sa nu mori (Marţi, 23 octombrie 2007, 16:36)

    Mircea [anonim]

    Cea mai mare pedeapsa este sa traiesti 200 de ani sau poate vesnic si sa ti se reaminteasca tot timpul ca au murit oameni din cauza ta. Sa ajungi la varsta la care sa traiesti fara prieteni si rude, sa-ti cada mancarea din gura si sa vezi patru pereti afumati si sa te intrebi ce dracu ai facut in viata de rahat pe care ai dus-o.
  • 0 (0 voturi)    
    Viata lunga zdreanta rosie. (Marţi, 23 octombrie 2007, 18:21)

    suedezul [anonim]

    Doresc tovarasului Ion iliescu viata lunga si inca cel putin 20 de ani pe acest pamant dar pe care sa ii petreaca in ,,statiunea de odihna,, Jilava ca rasplata pentru lupta sa revolutionarea de modificare a gandiri romanesti si aducerea ei la linia filozofiei marxist-leniniste.Sa pieri in IAD caci acolo predomina culoarea rosie atat de draga tie si unde esti asteptat cu nerabdare de O.Paler si A.Iorgovan.
  • 0 (0 voturi)    
    prea multa ura (Miercuri, 24 octombrie 2007, 9:13)

    dionis [anonim]

    Cate jigniri aici. Ma ingrozesc!!! Se pare ca niciodata nu vom reusi sa trecem peste trecut, in speranta fauririi unui viitor adevarat. Pericolul apare insa in alta parte. Daca ne vom creste copiii in acelasi spirit va fi vai si amar de noi. Vom muri striviti de pietrele aruncate de copiii nostri cu ura asupra noastra. In aceasta tara nu va fi niciodata liniste. Niciodata nimeni nu va mai crea nimic viabil, datorita acestei lupte continue pe ... nimeni nu stie exact ce, incepand de la cel mai inalt nivel in stat si terminand cu lupta intre doi frati pentru ... o sticla de bautura pe care o au pe masa. E cumplit. Iliescu este un nemernic, recunosc asta, dar poate ca fara el putea fi mult mai rau, sau poate mai bine, nu stim exact. Oricum este iesit total din viata politica romaneasca, nu mai reprezinta nimic. Nu vad de ce am mai fi interesati de el.
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru Dionis (Miercuri, 24 octombrie 2007, 17:26)

    liviu [anonim]

    Pentru Dionis -recunosc in formulare frazelor tale constructii si cuvinte pe care comunistul asta le foloseste si el .Dupa cum scrii santeti cam de aceiasi varsta si orientare.Ma intreb cum de stii sa folosesti internetul...Atunci cand un copil iti este ucis laOtopeni in noptile Revolutiei sau cand student fiind au intrat minerii in orele decurs si au impartit bate in stanga si dreapta,atunci cand protejezi ani la rand un sistem corupt ,,atunci cand semnezi in ultima zi de mandat gratieri tu ne indemni la iertare,,in speranta fauriri unui viitor adevarat" dupa cum zici.
  • 0 (0 voturi)    
    De unde atata ura? (Miercuri, 24 octombrie 2007, 18:41)

    Bogdan M [anonim]

    Nu voi l-ati votat si in 90 si in 2000, ati avut exact ce ati ales.

    Micul leninist tradator v-a "ajutat" cat a putut, cu o privatizare,
    cu o vorba dulce...peste vreo 10 ani o sa spuneti acelasi lucru despre Basescu,deja de tap s-au zis multe.....

    Nu e vina lui, ci a voastra desteptilor ca l-ati votat si daca ar mai fi putut l-ati mai fi votat odata.

    Un popor bananier cu multi capsunari "intelectuali",in continuare
    sa mergeti cu comunistii, ieri Ilici, azi Base, maine Geoana..

    Sunteti rumani nu romani., un popor fara vana care cinsteste lasii si tradatorii...

    PS.Chemati-l pe rege!Poate va mai "salveaza" odata!
  • 0 (0 voturi)    
    Bine faci (Vineri, 26 octombrie 2007, 11:09)

    Bula [anonim]

    Ar fii un mare castig pentru PSD ca bolsevicul Iliescu sa nu se mai implice in nimic.
  • 0 (0 voturi)    
    Curat-murdar! (Vineri, 26 octombrie 2007, 22:33)

    Ionica [anonim]

    Cred si eu, vede ca nu se mai poate fura nimic la ora actuala....
    PSD-istii, mai au si curaj sa deschida gura, dupa ce ani de zile au furat tara. Mi se face greata cand apare la TV, o mutra de pungas comunist!