Mihai Razvan Ungureanu va lua parte la lansarea candidatilor PDL Salaj. Fostul premier urmeaza sa participe la alte 15-20 de evenimente de acest fel

de Corina Ionel     HotNews.ro
Vineri, 11 mai 2012, 19:48 Alegeri 2012 | Alegeri Locale


Candidatii din Salaj ai PDL pentru alegerile locale din luna iunie vor fi prezentati miercuri, 16 mai, la Zalau, in prezenta fostului premier Mihai Razvan Ungureanu, a declarat presedintele organizatiei judetene a democrat liberalilor, Lucian Bode, fost ministru al Economiei in cabinetul Ungureanu, potrivit Agerpres.

"Evenimentul de va desfasura la Zalau, pe data de 16 mai, la Casa de Cultura a Sindicatelor, incepand cu ora 17:00. Evenimentul in sine nu este ceva spectaculos. Fiecare formatiune politica, si PDL, organizeaza astfel de evenimente la inceputul campaniei electorale. Mai exact, vom lansa candidatii PDL la functiile de primari, consilieri locali, consilieri judeteni si, bineinteles, la functia de presedinte al Consiliului Judetean. Ii vom prezenta in fata a 700-800 de delegati. [¬] Evenimentul nu este spectaculos prin natura obiectului activitatii. Spun ca este spectaculos prin confirmarea prezentei la acest eveniment a domnului Mihai Razvan Ungureanu", a declarat Lucian Bode vineri, in cadrul unei conferinte de presa.

Presedintele PDL Salaj a precizat ca actiunea va fi prima dintr-o serie ampla de participari ale fostului premier la lansarea, in tara a candidatilor democrat liberali.

"Este prima intalnire de acest gen din seria celor 15-20 de intalniri pe care Mihai Razvan Ungureanu si le-a proiectat in cele 28 de zile de campanie electorala. Este prima intalnire la care participa - vor urma si altele, din cate stiu eu la Brasov, la Baia Mare, la Bacau, la Timisoara, in toata tara - intalniri la care Mihai Razvan Ungureanu, pe langa sprijin pentru candidatii nostri, doreste sa ia pulsul de aici, de la baza, de la radacina, de la oamenii care gandesc, simt si actioneaza in spiritul Dreptei romanesti si nu numai", a adaugat Lucian Bode.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1429 vizualizari

  • +8 (18 voturi)    
    Doamne ajuta!!! (Vineri, 11 mai 2012, 19:57)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    MRU e din alta galaxie a politicii! E singurul care mai poate schimba ceva in politica mizerabila din Romania.
    In doua luni a demonstrat ca a tace si a face este cheia reusitei in politica, ca si in viata. Sunt sigur ca la ora actuala este mult deasupra tuturor celorlalti politicieni si din aceasta cauza s-au cheltuit resurse de milioane de euro pentru ca guvernul lui sa fie inlocuit.
    Sper sa intre repede in politica si sa-si faca auzit glasul curat, fara invective, la obiect si transant, avand cel mai bun discurs european al momentului.
    Are aceeasi determinare ca Traian Basescu de a face ceva bun pentru tara, e mai elevat si cel putin la fel de periculos!!!
  • -5 (15 voturi)    
    Dreapta romaneasca? (Vineri, 11 mai 2012, 20:13)

    salaj [anonim]

    cu ce drept vorbeste acest Bode despre dreapta romaneasca? El care a avut ca nas de botez seful Securitatii pe judet? Care a intrat in politica in ApR -ul lui Melescanu? Care a fost promovat pana la deputatie de catre securistul Stanca, informator dovedit cu acte in regula? Bode care n-a lucrat in viata lui decat la RENEL? Care a fost lider sindical in timp ce era parlamentar al Puterii? Care a promovat numai neamuri in functii, in detrimentul meritocratiei? Asta vorbeste despre Dreapta?
    In fine, daca il sprijina Ungureanu vor fi doi securisti care se ajuta reciproc, nimic nou sub soare!
    • +8 (16 voturi)    
      da ? (Vineri, 11 mai 2012, 20:43)

      jeff [utilizator] i-a raspuns lui salaj

      de unde e ungureanu securist? avea 19-20 de ani in 89?
      stiti ce vorbiti?
      • 0 (6 voturi)    
        stie ce vorbeste (Vineri, 11 mai 2012, 21:29)

        bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui jeff

        e securist pe stil nou! e vorba aia: lupul isi schimba parul, dar naravul...
      • 0 (6 voturi)    
        dar tu stii? (Vineri, 11 mai 2012, 22:36)

        Serpico [anonim] i-a raspuns lui jeff

        crezi ca la plezneala l-au facut membru supleant al CC al UTC? flacaul era de pe atunci disperat sa faca o cariera fara efort, asa l-au mirosit baietii de la Secu, ca e de-al lor! ticalosia nu depinde de varsta.
        • +3 (7 voturi)    
          Moralitatea lui Felix, Stolnici si alti securisti (Sâmbătă, 12 mai 2012, 0:20)

          eugeni [anonim] i-a raspuns lui Serpico

          @Serpico
          Si doctoratele si alte alea tot securistii i lea dat ca stiu io ca aia iera in totati tarile. Si cu tine ma'ntalnesc maine la un pahar cu:Voiculescu, Quintus, boier stolnici si alti vjnici aparatori ai moralii noastre.
          @jeff
          Nu incerca sa argumentezi logic cu troll-ii. Baietii sunt cu state de plata la voiculescu & Co. ceea ce ii face cea mai josnica speta umana (Stolnici? spune ceva? ). Ei vor fi primii care sa ceara de la stat si ultimii care sa dea
        • +1 (3 voturi)    
          Cati ai ai tu? (Sâmbătă, 12 mai 2012, 6:49)

          Steliana [anonim] i-a raspuns lui Serpico

          Se vede ca esti tanar. Daca ai fi din epoca Ceausescu atunci ai sti cum cei mai buni elevi cu cele mai mari note( atunci se obtineau pe merit totusi) erau facuti pionieri, apoi UTC-isi iar cand erau studenti si aveau cele mai mari note la examene deveneau membrii PCR. Era o regula clara si nimeni nu se putea impotrivi ca securitatea si partidul erau totul. Nu exista loc de intoarcere, ori inainte cu partidul ori la chinuri in puscarie. Flacaul nu era disperat de cariera, era un copil destept, muncitor si studios si evident ca partidul avea nevoie si de asemenea oameni. Muncitorii erau pentru demonstratii si lozinci iar elitele pentru imagine.
          • -1 (1 vot)    
            Si asa, si altminteri... (Duminică, 13 mai 2012, 12:43)

            Prostu' satului [anonim] i-a raspuns lui Steliana

            Pionier si-apoi utecist erai facut la gramada, nici nu te intreba nimeni de sanatate, dar nici notele nu contau.
            Trebuia sa fi fost un caz fara speranta, delincvent minor sau asa ceva ca sa NU te faca utecist la 14-15 ani.
            Pe de alta parte, chiar si in "ierarhia" pionierilor, nemaivorbind de cea a UTC nu prea urcai involuntar, ca sa zic asa, sau doar pe baza de note; astea erau o conditie necesara, dar nici pe departe suficienta. Nici membru de partid nu te faceau automat in facultate. Trebuia sa vrei, sa ceri si mai ales sa "ai activitate" politica, sociala, obsteasca.
            Pe scurt, este exclus ca MRU (sau oricine altcineva) sa fi ajuns la nivel de CC din intamplare sau doar pentru ca invata bine.
            Omul se pregatea din junete pentru o cariera de (inalt) functionar public, ca sa ma exprim neutru, si se adapta conditiilor. Dupa '90 s-a adaptat noilor conditii, asta-i tot. Nu e nici de laudat, nici de condamnat.
            Ce ma contrariaza pe mine mai mult este ce-a mentionat salaj mai sus - faptul ca, nu stiu cum se face dar, in imensa lor majoritate, politicienii si reformatorii de dreapta din tara asta sunt oameni care au fost toata cariera lor la stat, sau in umbra lui.
            De-aia si are dreapta atata succes la noi. La aia batrani e cumva mai de inteles, ca asta e, inainte de 90 n-au avut de-ales, dar MRU, ca si Bode asta, ca tanara speranta Neamtu, ca si Cristian Preda, ca EBA si ca multi altii... ei ar fi avut de ales, dar au preferat sa ramana tot sub aripa ocrotitoare a statului, de unde explica prostimii cazute pe spate cu labele-n sus de admiratie cum devine chestiunea cu initiativa privata si antreprenoriatul si statul gras etc.
        • +1 (3 voturi)    
          atunci... (Sâmbătă, 12 mai 2012, 8:24)

          jeff [utilizator] i-a raspuns lui Serpico

          se stie foarte bine ca primii din liceu, olimpicii nationali erau in numiti acolo, fara voia lor.
          apoi,

          ce e rau sa fii ambitios si sa vrei sa faci cariera?la noi , problema e ca nu cei mai buni au asemenea ambitii . el e o exceptie fericita
  • +1 (1 vot)    
    vedeti titlul ala ca suna ca naiba (Vineri, 11 mai 2012, 21:32)

    iuli [anonim]

    ..
  • 0 (6 voturi)    
    some day (Vineri, 11 mai 2012, 21:33)

    jeff [utilizator]

    MRU este speranta multor oameni rationali si cinstiti din aceasta tara. Spre disperarea acelor oameni, el a fost dat jos cu ajutorul propriului partid ( sau ma rog a patidului sustinator, chipurile) pentru ca mafia securisto-comunista e in toate si nu putea fi agreat un om asa inteligent , onest, harnic. O sa vedem o vreme cum e iar cu mediocrii nesatui, lipsiti de caracter si viziune!
    • -1 (3 voturi)    
      MAfia PDL racoleaza (Sâmbătă, 12 mai 2012, 1:44)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui jeff

      Despre mafia PDL s-a uitat deja?
  • +2 (6 voturi)    
    nu este inca totul pierdut (Sâmbătă, 12 mai 2012, 0:46)

    Pavel [anonim]

    cine considera ca Ponta,Crin,Voiculescu,Nastase si lista lor este destul de lunga nu ne vor duce inapoi in istorie sa nu urmeze planul lui MRU,dar cine este ferm convins ca populizmul lui Ponta,Crina etc.este un mare nenoroc pt. aceasta tara sa fie foarte atent si optimist la cele ce va face MRU in viitorul f.apropiat
  • +1 (1 vot)    
    cea mai proasta alegere (Sâmbătă, 12 mai 2012, 13:16)

    carina [anonim]

    cea mai proasta alegere pt MRU sa se afiseze cu PDL si in special cu cei din Salaj....in condittile in care acestia sunt toti cunoscuti pt rapacitate,, condusi pana nu demult de un fost securist
    • +1 (1 vot)    
      mru= somer ? (Sâmbătă, 12 mai 2012, 18:57)

      maria [anonim] i-a raspuns lui carina

      Cu cine vrei sa se afiseze ? Poti da 2-3 nume de pdl-isti onesti ?Cica face nu stiu ce miscare ! cu cine ? va continua ,, ascunderea '' pdl-ului ? culoarea au schimbat-o ! de ce ? le e rusine cu ei ? !
      • -1 (1 vot)    
        Ungureanu va face o Construtie politica cu Geoana (Duminică, 13 mai 2012, 9:53)

        Goe [anonim] i-a raspuns lui maria

        Mihai Ungureanu va face o Construtie politica cu Mircea Geoana.
  • -1 (1 vot)    
    asa da independent ... (Duminică, 13 mai 2012, 19:57)

    adrian [anonim]

    aservit 100% baronilor pdl , tarat ca o mascota pe la lansari de mafioti ...

    10 clase , alta galaxie .... etc . toate termenede comparatie a supuneri acestui utc-ist .

    din pacate noua generatie din politica e mai mizerabila decat cea veche : mru,ponta, ... alde'
    boureanu ... etc .