VIDEO Marian Vanghelie, dupa vizita in SUA: Toate intalnirile pe care le-am avut au fost foarte excelente

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 16:30 Actualitate | Politic


Primarul sectorului 5, Marian Vanghelie, a declarat sambata, la intoarcea din vizita efectuata in Statele Unite, ca toate intalnirile pe care le-a avut au fost "foarte excelente" si ca "si-a implinit visul american". O delegatie a organizatiei PSD din Bucuresti, condusa de liderul filialei, primarul sectorului 5, s-a aflat la Washington, in perioada 18-21 ianuarie, la invitatia fostului ambasador american Richard W. Carlson, vicepresedinte al Fundatiei pentru Apararea Democratiei din SUA.

Sambata, la sosirea pe Aeroportul International "Henri Coanda" din Bucuresti, primarul sectorului 5 a spus, preluat de Agerpres, ca "si-a vazut visul american cu ochii", dupa ce a fost primit la Casa Alba de asistentul special al presedintelui Barack Obama pe probleme de politici urbane si metropolitane, Derek R. B. Douglas. Vanghelie a adaugat insa ca "a picat intr-un moment complicat", pentru ca in aceeasi perioada se afla la Washington presedintele chinez Hu Jintao.

"Totusi si-au facut timp si m-au primit", deoarece "acolo lucrurile sunt altfel", a spus Vanghelie, adaugand ca "am preluat o parte din expertiza din America si incercam acum sa le explicam si sa reusim sa ducem la final ceea ce am inceput".

Intrebat cum a fost vizita in SUA, Marian Vanghelie a afirmat ca "'a fost mai mult decat ma asteptam". El a anuntat de altfel ca va efectua o noua vizita in America in luna mai, urmand sa aiba intalniri cu reprezentanti ai administratiei americane si ai unor companii.

Vanghelie a declarat ca a primit sigiliul orasului Washington de la primarul capitalei federale, Vince Gray, precum si un "un dop de cristal de pus la sticla".

Din delegatia PSD Bucuresti au mai facut parte Ioan Enciu, membru al Parlamentului European si deputatii Doina Burcau, Dumitru Chirita, Georgian Pop.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2928 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    The hero has returned! (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 16:49)

    Florin [anonim]

    Cine altul decat "SuperM(are)an" ar fi reusit sa intareasca relatiile CU Romania si Statele Unite, la intalniriri foarte excelente, desi a avut dezavantajul sa pice cu presedintele Chinei! Priceless...
    • 0 (0 voturi)    
      le cretin,le coucou et le coco ,3 in 1 (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:10)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Florin

      o rusine pentru Romania ,pentru tigani si pentru evrei ,aceasta facatura umana pe post de primar de sector!cel putin dovedeste stiintific ca metisajul iudeo-gitan e nociv speciei umane...
    • +16 (16 voturi)    
      Ghinion (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:28)

      aura [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Daca nu pica cu Hu Jintao, Vanghelie s-ar fi intilnit cu Obama. :)
      • +2 (2 voturi)    
        :)) (Duminică, 23 ianuarie 2011, 14:34)

        Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui aura

        +1
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Luni, 24 ianuarie 2011, 0:49)

      Red.Scarlet [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      Ce pacat ca nu avem si noi "doua stalpi grosi gemeni" foarte excelent de inalte in care sa se fi bagat avionul domnului Vanghelie la intoarce. Sunt sigur ca nimeni nu l-ar plange.
  • +1 (1 vot)    
    Ce bufon... (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 17:00)

    martianu [anonim]

    Cred ca analfabetii si retardatii care l-au votat sunt foarte mandri de ei.
  • +20 (20 voturi)    
    marioneta (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 17:04)

    Anonimul [utilizator]

    O marioneta analfabeta care ne face de ras peste tot unde merge.
    • +14 (14 voturi)    
      PSD (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 17:13)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Anonimul

      subscriu
    • -12 (18 voturi)    
      da' EBA ne reprezinta mai bine ??!!!! (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:48)

      costica [anonim] i-a raspuns lui Anonimul

      pe ea o vedeti mai portocaliu sau cum ??!!!!!!!!!! nici o diferenta intre EBA si Vanghelie asta.....
      • +5 (5 voturi)    
        asa e ! (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:07)

        John [anonim] i-a raspuns lui costica

        Dar asta iti va plati maine factura la intretinere?!
      • +10 (10 voturi)    
        @costica (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:13)

        Florin [anonim] i-a raspuns lui costica

        Costica, cu siguranta ne mandrim cu EBA la fel de tare cum ne mandrim cu Marean, cu Vadim si cu Jiji. De acord cu @dorel: SuperMa(rea)n merita portofoliul de externe. Si atunci, Vadim la Interne, Jiji la Cultura si EBA la Educatie?!
      • +14 (14 voturi)    
        nu e chiar asa (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:23)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui costica

        nici EBA nu este vreo somitate insa mai agramat ca vanghelie nu exista om in clasa politica, sa fim seriosi.
      • 0 (0 voturi)    
        Mai fedesenarilor (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 21:45)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui costica

        Aratati-mi intr-un alt partid un analfabet de "talia" lui Goagle care este la un nivel comparabil cu al lui. Suntetri unici. Si nu mai incercati diversiuni cu EBA, chiar daca nu e o somiutate cu Vangheie al vostru nu se compara. Si oricum nu este atat de nociva ca el.
  • +21 (21 voturi)    
    N-aveti dreptul (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 17:22)

    Trojan.H [utilizator]

    N-aveti dreptul sa faceti misto de viitorul ministru de interne. Va rog foarte mult!
    • 0 (0 voturi)    
      Ce min de interne, PRIMINISTRU (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:04)

      ogi [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

      CEL PUTIN PRIMINISTRU DACA NU PRESEDINTE DACA NU........ ETC
      Daca si analfabetul asta e promovat inseamna ca ne meritam soarta .Chiar n-are PSD alti membri mai cu scaun la cap??
    • 0 (0 voturi)    
      Ministru de Internet (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:16)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      Caci de-aia incepem cu Goagal, asa manual la manaca sa ne implimnim visul american care este in mod foarte excelent :)
    • 0 (0 voturi)    
      Intai pe tatsu l-o spanzurat. (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:20)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

      Vanghelie,viitorul ministru de interne.Poate reuseste sa-l aresteze pe Nastase.Nu se spune ca tiganul cand ajunge imparat,intai pe tat'su l'o spanzurat.
    • +11 (11 voturi)    
      ba dimpotrivă (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:27)

      ampersand [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

      Să facem mişto acum, cât se mai poate, că după ce va deveni ministru de interne vom fi pasibili de pedepse severe, care este...
    • +11 (13 voturi)    
      nu, nu sunt de acord ! (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:43)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

      si-a dovedit abilitatile cu aceasta ocazie : sa-l punem la externe !
  • +1 (1 vot)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 17:40)

    florinelul [anonim]

  • +1 (1 vot)    
    Te doare capu', mon cher! (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 17:41)

    Un cetatean [anonim]

    No comment.
  • 0 (0 voturi)    
    :)) (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 17:43)

    nelu [anonim]

    Uitati-va bine la video. Meseriasul are ceva la bord. Cred ca a baut toata taria din avion. E varza!!! :))))))) Poate se gandeste si el sa mearga inapoi la scoala ca sa invete sa faca macar o fraza cu inceput si sfarsit care sa spuna si ceva :)))) Mareane Mareane....
  • -2 (2 voturi)    
    Still... (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 17:46)

    marian [anonim]

    The mayor of the 5th district of Bucharest is well known for his gramatical errors. Nevrtheless tehre is an ugly lady the Romanian people calls her "eba" who frequently made and makes by far bigger errors which are already famous throughout the entire Europe. Mr. Vanghelie is always under the pressure created by the media controlled by the so-acalled president traian bashinescu famous for the non-democratic way he was elected and installed . The presidential party (pd), has stolen an important number of votes especially abroad, (in Paris is very well known!) All pd members are very rich, and made a good fortune since Mr. bashinescu took over the political power. eba is Mr. bashinescu's daughter so the errors made by her are not accountable unlike those made by Mr. Vanghelie. According the important western media, ROMANIAN PRESIDENT LIVES HIS LAST DAYS AT COTROCENI PALACE IN THE MIDDLE OF BUCHAREST...
  • 0 (0 voturi)    
    perle de subcultura...... (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:13)

    costica [anonim]

    "am preluat o parte din expertiza din America si incercam acum sa le explicam si sa reusim sa ducem la final ceea ce am inceput".
    Ce repede prinse saracu' de el......Asta o sa revolutioneze tarisoara amarata.....
    Vai de mama noastra, de la "foarte excelentele intalniri" ale lui Vanghelie pana la "legislatia noastra, la care au participat si numerosi experti internationali, este in perfecta coordonanta cu cea europeana" de zilele trecute a mezinei prezidentiale si mare europarlamentara de Brusselles, Elena Basescu.... Ce ne facem, Doamne, cu ce-am gresit sa-i avem p-astia ??
  • +10 (10 voturi)    
    nasol de Obama in martie.. (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 18:49)

    dada [anonim]

    cand se intoarce Vanghelie al nostru ca nu mai e Jintao sa-l salveze
  • +5 (11 voturi)    
    este sublim (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:04)

    visio [anonim]

    în stilul lui caracteristic; oricât ar fi de proastă ziua, vine Vanghelie cu almanehele lui şi ne face să râdem...o pereche absolut demenţială ar fi Vanghelie - Mircea Badea; unul nu ştie cu literele altul dă din mâini şi picioare; dacă mai pui un poliţist lângă ei, înger te-ai facut....vei muri în cel mai fericit moment posibil, vei muri de râs...dar, chiar trebuie să plătesc clownii aştia? moca is no good?
  • -3 (3 voturi)    
    hei... (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:05)

    John [anonim]

    La urma urmei Ceausescu era mai destept ?!
    • 0 (0 voturi)    
      Stii ceva? (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 21:47)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui John

      Desi il urasc inca pe Ceausescu, totusi nu se poate compara cu Vanghelie. Ceausescu nu era un interlop mafiot.
    • +1 (1 vot)    
      Ai pus punctul pe I... (Duminică, 23 ianuarie 2011, 14:09)

      370H-SSV-0773H [utilizator] i-a raspuns lui John

      Tocmai in asta consta pericolul. Ca unul ca Vanghelie poate ajunge intr-o buna zi sa repete performantele lui Ceausescu, ajutat fiind de lehamitea si dezinteresul din ce in ce mai pronuntat al populatiei pentru politica. Si istoria ne da o sumedenie de exemple de calai "hazlii". Idi Amin, Pol Pot, Hitler, Stalin, sunt doar cateva personaje despre care, la inceputul carierei, se spune ca erau foarte simpatici si plini de umor (mai mult sau mai putin voluntar). Cine a ras pana la urma s-a vazut !!
  • +6 (6 voturi)    
    Vanghelie merita decorat (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 19:44)

    denvarel [utilizator]

    Pentru merite deosebite in politica externa unde a avut foarte excelente, ce spun eu foarte, cele mai excelente intalniri. Basescu e putin mort de ciuda ca e mai nul din acest punct de vedere. Pana si Geoana e mai putin excelent cand vine vorba de contacte internationale.
  • 0 (0 voturi)    
    politica externa (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 20:38)

    vlad dracu [anonim]

    Un mare imbecil.
  • +6 (6 voturi)    
    Oameni buni... (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 20:47)

    stref [anonim]

    Viata bate filmul..noroc ca nu inteleg prea multi americani limba romana..:::)))
    In alt ordine de idei, sa nu va mirati daca o sa-l vedem ministru nu peste mult timp..
    Ce distractie trebuie sa fie pe jurnalisti, la interviurile "live"...
  • +12 (12 voturi)    
    nu e vina lui (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 20:56)

    MirceaA [utilizator]

    sunt multi prosti si agramati in tara asta, dar sa pui un specimen ca el sa-ti reprezinte partidul... deh. Pentru mine e clar.. PSD = Vanghelie
  • 0 (0 voturi)    
    Reprezentant reprezentativ (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 22:06)

    Oblio [anonim]

    Si mai mult de atat... conduce organizatia de Bucuresti! E de plans.
  • 0 (0 voturi)    
    vraistenghelie (Sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 22:13)

    danarad [anonim]

    aceste intilniri ,,foarte excelente'' ,vor ramine in ,,almanahe''...
  • 0 (0 voturi)    
    habar nu are ce vorbeste (Duminică, 23 ianuarie 2011, 1:07)

    gogu [anonim]

    oare stie pacaliciul asta care este visul american? Eu traiesc aici de aproape 20 de ani si tot nu mi l-am realizat. Vorbeste si el ca sa nu taca, vai de mama lui de prost!
  • 0 (0 voturi)    
    Foarte Excelente... (Duminică, 23 ianuarie 2011, 2:21)

    Ai lav iu [anonim]

    Intalnirile cu "omologii" le-a stabilit pe Goagal.
    Mareane sunt mandru ca sunt roman ,mai ales cand aud ca intalnirile foarte excelente s-au tinut si pe la White House.
    Asta imi aminteste de un alt ambasador celebru al Romaniei,care a inscris pe Santiago Bernabeu.
    Fara voi viata nu are culoare.
  • 0 (0 voturi)    
    e reprezentativ pentru tziganii din sect.5 (Duminică, 23 ianuarie 2011, 7:46)

    mike [anonim]

    asta ii reprezinta pe tziganii din sect 5 care l-au votat si se plimba pe banii romanilor in america , rusine romanika
  • 0 (0 voturi)    
    Aoleeeuuu (Duminică, 23 ianuarie 2011, 8:39)

    Mihai [anonim]

    Auauauaua, vai de capul si de zilele mele...there is no hope.
  • +1 (1 vot)    
    MaryAnn Wanghelie (Duminică, 23 ianuarie 2011, 16:08)

    Gie [anonim]

    Intalnirile au fost excelente... pacat ca el n-a inteles nimic din ele :))
  • +1 (1 vot)    
    butonul de panica (Duminică, 23 ianuarie 2011, 19:40)

    panica [anonim]

    Ce naiba se intampla aici? Cum este posibil ca
    Marean sa fie primul roman care pune piciorul la Casa Alba de cand e Obama acolo? Daca s-a intalnit cu un asistent "special", este ca si cum s-ar fi intalnit cu Obama personal (oricum protocolul nu ar fi permis mai mult). Si chiar nu a mai gasit pe nimeni in PSD, doar cu VANGHELIE a putut sa discute?! De ce, ce?
    Sigur, au unele lucruri in comun: amandoi s-au nascut in medii defavorizate, amandoi au profitat la maxim de oportunitatile oferite de societate. Obama a profitat de discriminarea pozitiva si a terminat la Harvard, Vanghele a profitat de haosul din invatamantul de dupa Revolutie si a terminat liceul si si-a luat si o diploma de drept, deci amandoi sunt absolventi de drept. Obama s-a ocupat de ziarul facultatii, Vanghele a citit almanahe. Obama a desfasurat o munca in folosul societatii, in special al oamenilor de culoare, Vanghele a ajuns primar si a dat ajutoare etniei lui, in paralel cu umflarea buzunarelor proprii din invarteli cum ar fi magazinele tip economat etc. Obama a fost uns presedinte, Vanghele a ajuns mare, da' mare de tot in PSD - seful celei mai mari organizatii PSD din tara.
    Probabil ca Obama il simpatizeaza ca pe un frate spiritual, dar... sa-l inviti in America cand nu ai mai invitat pe nimeni pana acum, sa-l primesti la Casa Alba, sa-l declari "prieten" pe un sef al PSD, adica al unui partid moscovit, e prea mult! Si se mai duce inca o data, in primavara! Nu cumva asistam la o schimbare de macaz, la o intoarcere de 180 de grade?
    Stim ca este comunist, dar chiar sa dai Romania inapoi rusilor, dupa ce ti-ai instalat bazele aici, la Marea Neagra, fara sa tragi un foc de arma, este de neconceput.
    Este cumva cazul sa intram in panica?
  • 0 (0 voturi)    
    "Goagal"... (Luni, 24 ianuarie 2011, 14:16)

    popa [anonim]

    Daca nu a ajuns si pe la "Goagal", tot degeaba...
  • 0 (0 voturi)