Doua persoane impuscate in Bucuresti

de D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 24 iunie 2009, 21:12 Ultima ora

Doua persoane au fost impuscate miercuri seara in Bucuresti, in Parcul IOR, transmite Antena 3. Este vorba despre doi barbati, care au ajuns la spitalul Bagdasar - Arseni. Potrivit medicilor viata celor doua persoane nu este pusa in pericol. Este vorba despre un barbat in varsta de 33 de ani si un minor in varsta de 16 ani.

Purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei a declarat ca este vorba despre o altercatie in care au fost implicate sase persoane.

Doua dintre acestea sunt cei doi barbati aflati la Spitalul Bagdasar. Alte doua persoane, un barbat si o femeie, se afla in prezent la sectia 12 de Politie, in timp ce alte doua persoane neidentificate se presupune ca ar fi deschis focul.



Citeste mai multe despre   






















3876 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    la temnita (Miercuri, 24 iunie 2009, 21:35)

    alecu [anonim]

    cu cei care folosesc arme de foc sau chiar si cutite in altercatii. ar trebui inchisi zeci de ani sa aiba destul timp sa reflecteze la ceea ce au facut. cum poate sa fie atit de josnic sa foloseasca arme?
    • +3 (5 voturi)    
      @alecu (Miercuri, 24 iunie 2009, 21:55)

      tot ala [anonim] i-a raspuns lui alecu

      uite asa...personal sunt impotriva violentei dar daca sunt in parc cu prietena si ajung in situatia sa am de-a face cu "smardoi de cartier" ce fac?...asez fata pe banca...imi suflec manecile si ma iau la pumni cu respectivii...eventual aranjam sa facem cate o pauza la 3 minute. Pe strada sunt alte reguli si fiecare se descurca cum poate mai ales in societatea cocalarista in care traim...vorba aia "mai bine sa planga maicasa decat mama"
    • +2 (2 voturi)    
      Solutia: arme pt persoane cu IQ peste 120 (Joi, 25 iunie 2009, 10:21)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui alecu

      Daca toate persoanele care au un minim de inteligenta (nu cocalari manelisti cu 4 clase) ar purta arme DE FOC (cu glont, nu cu bile) si ar deschide focul ori de cate ori cei din jur sunt talhariti, batuti, furati de POLITICIENI, iti GARANTEZ ca am fi cel mai tare stat din Europa.

      Solutia e ca toate persoanele sa stie sa traga cu o arma de foc si in caz de necesitate -- coruptie excesiva, invazii, etc -- sa le foloseasca.

      La noi s-a inoculat ideea asta ca armele sunt ceva rau si doar securistii au voie sa le poarte ca sa se apere de populatia suparata.

      Repet, in Romania lucrurile o sa mearga bine cand securistii/procurorii/judecatorii vor castiga de 4 ori mai putin ca un medic (cum e in SUA) iar cetatenii vor avea dreptul sa poarte asupra lor arme de foc.
    • 0 (2 voturi)    
      LA TEMNITA CU TATII DE 33 DE ANI CU FII DE 16 (Joi, 25 iunie 2009, 12:18)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui alecu

      Impuscatul cel matur a avut la
      17 ani un fui conceput cu 9 luni
      inainte, adica pe la 16 ani.
      *
      Cinste lui ca , desi ocupat cu tezele
      din clasa a 11 a
      de la Liceul de Informatica Vianu...
      ...daca nu cumva de la Sava
      sau Mihai Vitezu...
      omul a dat si o mana de ajutor natalitatii
      aflate in declin.
      *
      Pe vremea cand tatal termina masteratul
      si se pregatea de doctorat, ăl mic tocmai intra in clasa intai.
      *
      Cat de greu i-a fost acestui parinte
      sa-si creasca copilul ne putem doar imagina.
      *
      Iar ieri cand se plimbau prin parc ,
      iar tatal isi mustruluia fiul de ...
      ...ups, din nou 16 ani...
      ca prea se ocupa
      doar cu analiza matematica
      la o varsta cand i-a venit sorocul
      sa faca si el un copil,
      o mana criminala i-a impuscat .
      *
      Doi tigani aveam si noi, care se integrasera ,
      si si pe aia ii mitraliem .

      PS. Sunt absolut de acord cu ideea
      construirii unei mari platforme de beton
      peste mizeria napadita de plante
      numita Parcul IOR.
      Desi as da prioritate ansamblului rezidential
      de 12 blocuri turn de cate 40 de etaje
      ” Cismigiu Towers ” care ar permite conservarea acualului lac...sub forma de piscina.
  • +10 (16 voturi)    
    aceste focare de criminalitate si nesiguranta (Miercuri, 24 iunie 2009, 21:44)

    Ovidiu [anonim]

    care este parcurile, trebuiesc taiate din radacini si starpite pana la capat...
    • +4 (8 voturi)    
      exact (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:05)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      viata este mult mai sigura intr-un beton de neam prost care se poate planta in locul parcului. si populatia o sa devina mult mai calma, ia mai incearca sa dai din maini si din picioare cu emfizem pulmonar datorat poluarii excesive.
    • +6 (8 voturi)    
      asa e (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:14)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Si in locu lor trebuiesc construite blocuri moderne si sigure de beton ca sa fim siguri ca n-are sa faca iara parc. Care este.
    • -7 (9 voturi)    
      Ai gandit-o (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:30)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Cat ti-a luat sa te exprimi asa glorios? Tu crezi ca baietii daca vor vedea ca nu mai sunt parcuri, se vor retrage linistiti si se vor apuca de munca cinstita. Mi se pare si logic....
      Mai bine ai da o tura prin parc....
    • +5 (5 voturi)    
      se voia ironie (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:35)

      gic [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      dar se pare ca e mai greu de inteles.
    • 0 (2 voturi)    
      da, e-o ironie greu inteleasa... (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:36)

      crisStella [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      asta-i.
      pacat ca ne tot lamentam pe forumuri si-n rest suntem complet impasibili
    • 0 (0 voturi)    
      Humm (Joi, 25 iunie 2009, 23:37)

      dragos [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      "Dupa blocurile gri" e mai sigur ?
  • -5 (5 voturi)    
    ALOOOO PARCURILE NU AU (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:12)

    lucia [anonim]

    nicio vina, ci oamenii ! Parcul inseamna verde = aer curat !
    • 0 (0 voturi)    
      PARCURILE SUNT O MIZERIE ! (Joi, 25 iunie 2009, 12:22)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui lucia

      Sati fie rusine !
      Cred ca esti dintre aia care
      nu vor sa facem o parcare civilizata
      pe locul actualului Atheneu !
  • +6 (6 voturi)    
    ha-ha-ha! (Miercuri, 24 iunie 2009, 22:51)

    Geo [anonim]

    ce-i cu voi mai oameni buni?! nu mai stiti sa recunoasteti o ironie? hmmm, e grav...

    Ovidiu era ironic, si batea un apropo la monumentul holocaustului... cu taiatul din radacini...in fine... ironie, you know...
  • 0 (0 voturi)    
    Miercuri seara? (Joi, 25 iunie 2009, 7:07)

    monkey_business [anonim]

    Ma bucuram ca am si io unde sa alerg in nenorocitul asta de bucuresti... Mi s-a parut mie parcul cam gol aseara pe la 9.30.
    • 0 (0 voturi)    
      MILITIA + PARCHET = LOVE (Joi, 25 iunie 2009, 13:23)

      tragatoru' de servici [anonim] i-a raspuns lui monkey_business

      nu ne explicam cum de organele de Politie si Parchet nu au luat atitudine la fel ca si cazul Becali, sigur vinovatii sunt persoanele ce au fost impuscate, tragatorii nu au facut decat sa se apere fata de postura indecenta in care se aflau victimele in timp ce se deplasau pe propriile picioare prin parc, in loc sa mearga cu masina, cu nu se face sa arestam infractorii ce ne marca banu'lunar, cand trebuie sa ii arestam le spunem sa se plimbe putin pana trece razia,
  • 0 (0 voturi)