Vaslui: Personal medical agresat de mama unui copil aflat in coma alcoolica

de I.B.     HotNews.ro
Duminică, 15 aprilie 2012, 22:12 Ultima ora


O femeie din satul vasluian Cioatele, aflata in stare de ebrietate, a agresat duminica personalul medical de pe ambulanta care i-a preluat copilul in stare de inconstienta din cauza unei come alcoolice, potrivit Agerpres.

'Pe tot drumul pana la spital femeia a fost agresiva cu personalul medical si a vorbit foarte urat. S-a reusit stabilizarea copilului in varsta de doi ani, care a intrat in coma dupa ce mama i-a dat sa bea alcool', a declarat Elena Ciocan, medic la Serviciul de Ambulanta Judetean Vaslui.

Femeia a avut un comportament agresiv si cu personalul de la Spitalul Judetean de Urgenta Vaslui, unde a fost transportat copilul, fiind nevoie de interventia politistilor pentru a o linisti. Femeia a fost dusa la Unitatea de Primire Urgente a spitalului vasluian, unde medicii au reusit sa o sedeze. Copilul a fost stabilizat si urmeaza sa fie supus unor investigatii suplimentare.




















Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde 

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

1959 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Geolocare (Duminică, 15 aprilie 2012, 23:13)

    Alex [anonim]

    M-ar fi mirat stirea daca era din Timis, Mures, Cluj, Arad. Dar din Moldova, NU ! Lipsa de educatie duce la cresterea numarului monstrilor cu chip de om.
    Nu conteaza ca Moldova a dat tarii si lumii ingineri, medici, poeti, prozatori de renume. Coneaza ca prea multe grozavii demne de jurnalel de groaza vin de acolo.

    Protectia Copilului ce ae de zis ? Asteapta sa faca 18 ani pana sa-l declare orfan ? Ca aia numai muma nu se poate numi. La curata de barabule cu ea ! La Master Beci.
    • 0 (0 voturi)    
      Alex, (Luni, 16 aprilie 2012, 2:29)

      Preventiv [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Nu cred ca are mare importanta zona de unde e, pana una alta, toti suntem din Romania, ca vrem sau nu. Si asta se intampla in Romania, nu doar in moldova, am si eu exemple pt ce se mai intampla si prin vestul ala al vostru asa de aparat si laudat, hai sa vedem cazul nu zona geografica.
    • 0 (0 voturi)    
      Ai nostri sunt mai putin alcoolici (Luni, 16 aprilie 2012, 7:32)

      gregorian vasiliu [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Si voi aveti "gealatii "vostri ,am locuit in Ardeal vreo 4 ani cu familia si am vazut si acolo copii scapati de sub control, facand ce vad la adulti ,consum exagerat de alcool !!!!Este "sport" national !!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      mmmmmm (Luni, 16 aprilie 2012, 8:35)

      ......... [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Invatate sa scrii corect si apoi comenteaza despre Moldova
    • 0 (0 voturi)    
      Chiar nu judeci (Luni, 16 aprilie 2012, 8:40)

      ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Chiar nu judeci deloc. Din pacate nu numai in Moldova se intampla dinastea. La o statistica a consumului de alcool pe cap de locuitor Ardealul iesise mai bine ca Moldova acum cativa ani. Si stiri despre chestii dinastea vin din toata tara. Vasluluil e un judet sarac, iar saracia face casa buna cu lipsa de educatie, dar asta nu inseamna ca aici traiesc doar monstri cu chip de om.
  • 0 (4 voturi)    
    ce se intampla cu saracimea? (Luni, 16 aprilie 2012, 0:00)

    srpc [utilizator]

    chiar e adevarat ca sarac cronic = degenerat?
    • 0 (0 voturi)    
      Daca ai bani de alcool (Luni, 16 aprilie 2012, 2:36)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Nu poti fi numit sarac :)
    • 0 (0 voturi)    
      nu (Luni, 16 aprilie 2012, 16:30)

      Cristi-M [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Nu, nu este adevarat!

      Cazul acesta este cumplit, dar dintr-un singur exemplu nu se poate trage o concluzie, nici referitor la saracie, si cu siguranta nici la "geolocare"!
  • +1 (1 vot)    
    NU (Luni, 16 aprilie 2012, 2:25)

    Preventiv [utilizator]

    Nu prea conteaza zona din care e, inacceptabil e faptul ca in 2012 o mama ii toarna pe gat alcool unui copil si apoi mai face si scandal la personalul ambulatei. Scurt, decazuta din drepturile parintesti si copilul trimis la ingrijire, ma indoiesc si de conditiile din orfelinate dar macar nu ii toarna nimeni alcool pe gat!
  • +1 (1 vot)    
    eroare grava!! (Luni, 16 aprilie 2012, 6:31)

    calugaru' vaxile [anonim]

    cum putetz arunca vina pe biata femeie? de vina este personalu' medical inuman, shpagarii nenorocitz care isi trag - ca vampirii - bani din sanatatea uaminilor muncii de la orase si sate.

    desi articolul nu spune, este clar ca medicu' de familie NU s-a deplasat la domiciliul mamei si NU i-a tinut o prelegere despre efectele nefaste ale alcoolului asupra copiilor. din aceasta cauza - adica din vina monstrului de medic de familie - s-a ajuns la aceasta situatie tragica.

    iata cum juramintu' lu' hipocrat este incalcat, terfelit, medicii corupti se sterg cu el undeva. politia trebuia sa-i aresteze pe cei din spital, nu sa se lege de biata mana indurerata!