Elena Udrea: In mod categoric, nu voi candida la sefia PDL

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 15 octombrie 2010, 20:58 Actualitate | Politic


Ministrul Dezvoltarii Regionale si Turismului, Elena Udrea, a declarat, vineri seara, la Sibiu, ca "in mod categoric" nu va candida la sefia PDL, afirmand ca este o diferenta intre a dori ceva si a putea.

Elena Udrea a fost intrebata de jurnalisti daca intentioneaza sa candideze la sefia PDL.

"In mod categoric, nu voi candida", a raspuns Udrea, ciatat de Mediafax.

Intrebata insa daca si-ar dori sa faca acest lucru, Elena Udrea a raspuns: "Este o diferenta intre a-ti dori ceva si a putea".

Vicepresedintele PDL Ioan Oltean a declarat, vineri, intr-o conferinta de presa, la Bistrita, ca ar vota pentru functia de presedinte al partidului "o femeie frumoasa, desteapta si bine, bine intentionata".

Ioan Oltean a facut aceste afirmatii dupa ce a fost intrebat de un jurnalist daca partidele din Romania sunt pregatite sa fie conduse de o femeie, el refuzand sa raspunda initial la o alta intrebare referitoare la o posibila candidatura la sefia PDL a Elenei Udrea.

"De ce nu? Poporul acesta este unul misogin? Eu nu sunt misogin, asa ca eu as vota o femeie frumoasa, desteapta si bine, bine intentionata. De ce nu? Frumoasa, desteapta si bine intentionata, cu cunostinte vaste si cu dorinta de a face ceva in tara aceasta", a subliniat Ioan Oltean.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















651 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    hmm.. ce sa zic (Vineri, 15 octombrie 2010, 21:28)

    cosminrs [utilizator]

    Asta e pe post ce confirmare. Conform experientei tot ce spune cineva din PDL e de obicei exact pe dos sunt sigur ca Udrea va candida.
  • 0 (0 voturi)    
    poporul te vrea (Vineri, 15 octombrie 2010, 22:03)

    qwerty [anonim]

    dna Udrea te rugam noi ca catindezi pentru ca poporul roman te vrea in presedinta la pdl
  • 0 (0 voturi)    
    Mda (Vineri, 15 octombrie 2010, 22:12)

    Tylenol [anonim]

    Ea vrea sefia tarii, nu sefia gastii. Ce catel ascultator e Ioan Oltean asta, nu credeti?
  • 0 (0 voturi)    
    Sigur ca da (Vineri, 15 octombrie 2010, 22:12)

    ulea [anonim]

    Si marmota invelea ciocolata in staniol.:-)
  • 0 (0 voturi)    
    Va rugam!! (Vineri, 15 octombrie 2010, 22:15)

    serafima [anonim]

    Dna. Elena, sunteti singura noastra speranta!
    Va imploram, acceptati si conduceti-ne catre un viitor luminos!
  • 0 (0 voturi)    
    Cred si eu... (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 0:04)

    tudorel [anonim]

    E mai bine sa conduci din umbra.
  • 0 (0 voturi)    
    viva Anghel (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 0:28)

    monica L [anonim]

    Si eu imi indrept gindurile spre invatatoarea Anghel din Caracal si ii doresc sa reziste in greva foamei atit cit va considera ca merita sacrificiul... despre lelita udrea, bleah, nu mai are niciun haz daca nu candideaza....
  • 0 (0 voturi)    
    Nu faci bine! (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 3:35)

    Luk [utilizator]

    Macar incearca...
  • 0 (0 voturi)    
    Frumoasa,desteapta, (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 8:05)

    Alegatorul pedelist [anonim]

    bine intentionata...Cred ca Oltean se gandeste la cineva gen Mihaela Radulescu,Paula Andresan,Gina Pistol,Bianca lui Bote(sau Cristea,ma rog...)...Cam astea s-ar lipi pe tiparul PDL.Succesuri in alegeri,fetelor!
  • 0 (0 voturi)    
    Udrea este un excelent om politic (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 9:22)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Ar fi un bun Presedinte al PDL .
    Cu Baconski s-ar putea sa avem surpriza pe care am avut-o cu Blaga candidand la primaria capitalei.
  • 0 (0 voturi)    
    Ei, lasa .... (Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 10:44)

    Carcotescu [anonim]

    Poate o sa ai prilejul, peste vreo trei luni, cand PEDELEU o sa fie in afara Parlamentului.
    Precum presedintele asta de acum, de la PNTCD. Cum l-o chema, oare?
  • 0 (0 voturi)    
    veti sfarsi ca ceausescu sau hitler (Duminică, 17 octombrie 2010, 21:40)

    ionut [anonim]

    normal doamna elena udrea ca nu vreti sa candidati la sefia pd-l din moment ce avet impreuna cu amantul dvs. traian basescu hotelul ala din dubai de 3miliarde de euro,conturi in monaco si insulele cayman si etc.va cred si inteleg,dar soarta pentru voi nu va fi una buna cu toate miliardele care le aveti.
  • 0 (0 voturi)    
    schimbare (Luni, 18 octombrie 2010, 9:03)

    bambina [anonim]

    ar trebui sa ne gandim la o schimbare, iar elena udrea este cea mai benefica
  • 0 (0 voturi)    
    mai bine putin mai in spate (Marţi, 19 octombrie 2010, 17:56)

    codreanu [anonim]

    Udrea e fata desteapta. Nu o sa se bage la presedentia partidului pentru ca stie ce inseamna asta.
  • 0 (0 voturi)    
    mai in spate (Joi, 21 octombrie 2010, 14:05)

    qwas [anonim]

    E desteapta Udrea. De ce sa candidezi la sefie cand oricum sefia se schimba atat de des? Mai bine stai in spate unde e sigur.