Gigi Becali si PNG il sustin pe Mircea Geoana in turul al doilea

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:41 Actualitate | Politic


Partidul Noua Generatia il sustine "neconditionat" pe Mircea Geoana pentru turul al doilea al alegerilor prezidentiale, a anuntat, sambata, liderul formatiunii, Gigi Becali, dupa  sedinta a Consiliului National al PNG, potrivit Mediafax.
  • "Am avut o sedinta a Consiliului National pentru a hotarî pozitia PNG si pozitia PNG este sustinerea lui Mircea Geoana în tutrul al doilea al prezidentialelor, neconditionata, pentru ca sustinandu-l pe Mircea Geoana sustinem Romania pentru formarea unui Guvern pana la Craciun si revenirea tarii la normal", a explicat George Becali.
  • "Am avut in vedere ca acest om, sau nu e om, cum vreţi sa-i spuneti, care se numeste Traian Basescu, nu mai poate conduce Romania", a adaugat liderul PNG, care este de parere ca in tara este haos, iar vina i-ar apartine actualului sef al statului.
Gigi Becali a candidat la alegerile prezidentiale din partea PNG, obtinand, in primul tur, un scor electoral de 1,91%.

In afara PSD, Mircea Geoana mai este sustinut in turul al doilea de PNL, UDMR si PRM.


Citeste mai multe despre   













Comentarii alese de moderator

  • LIDER PSD beat sau drogat...... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:27)
    Vasile [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=v_YndXOcCQU
    http://www.youtube.com/watch?v=v_YndXOcCQU
    http://www.youtube.com/watch?v=v_YndXOcCQU






2154 vizualizari

  • +15 (27 voturi)    
    :)))) (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:43)

    Sammy [utilizator]

    Si Banel? Banel pe cine sustine? Eu votez cu cine voteaza Banel :)))))))
    • +22 (28 voturi)    
      PNG a tinut consiliul national in lift ! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:55)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Sammy

      daca si Becali face politica in Romania ,inca nu am vazut tot !
      • +7 (9 voturi)    
        nu fiti nedrepti. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:58)

        popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        claudiu raducanu cu cine voteaza.ba fratilor da geona la asta ce mai ii da GIGI IA MINISTERUL DE JUSTITIE CUMVA.astia sunt tari.
    • +1 (1 vot)    
      A da, uitasem (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:55)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui Sammy

      Era trist saracu Jiji, sa ii faca base moguli pe aia mari si p el nu? :))
  • +19 (27 voturi)    
    Titlul corect era "Gigi Becali - fara PNG" (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:46)

    Hadrian [anonim]

    PG nu mai este demult un partid.
    Daca ar trebui sa se inregistreze din nou, nu cred ca ar strange atatea semnaturi.
    "E doar banii lui Jiji"
    Cati au mai ramas
    • 0 (0 voturi)    
      Care lam respectat ca om si cea facut (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:36)

      Vanghelie de la PSD [anonim] i-a raspuns lui Hadrian

      Ca care nu la stiut pa domnu presedinte Becali sa stie acum ca eu lam cunoscut ca era baiat da mingi la Intercontinental vindea blugi cu baetii si a facut si niste parai in America treaba lui ceam eu cu el daca omu se descurca e corect asta nu stiu ca nu am eu acuma sa va zic voua la astia din presa scrisa si de televiziune pe post care si cum e treaba asta eu sunt ocupat la pus baneri cu domnu Gioana mancaiash portofelu lui da presedinte sa vedeti ca va zic ce stiu am spus doar nu?

      A fost un comunicat din partea domnului Vanghelie!

      Cel putin asa banuim !
  • +20 (28 voturi)    
    Ce surpriza! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:47)

    cet23 [anonim]

    Ce surpriza! Cine ar fi crezut? :))))))))))))))))))))))))) Ia uite ce zice Sfantul Jiji: are indoieli ca Basescu e om.... hmmm.... cata profunzime la jiji asta! As scrie mai mult legat de subiectul asta, dar va rog sa ma scuzati, ma retrag sa cuget la zicerile sfantului! :)))))
  • +6 (8 voturi)    
    .. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:48)

    ,jhyf [anonim]

    cum era cu solomon si cu alea, mai zi odata......
  • +13 (15 voturi)    
    Normal, sa lipseasca mogulgatorul de oi? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:51)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    Acum ca si ultimul mogulgator il sustine pe Prostanac (intelectualii intrei ei, ma-ntelegeti!) soarta alegerilor e clara: Basescu e condamnat sa castige!
    • 0 (0 voturi)    
      Dream Team: Becali-Vanghelie-Vadim (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:42)

      Un prostanac de la Moscova [anonim] i-a raspuns lui Cetateanul turmentat

      E pacat ca nu putem sa ii vedem pe toti trei intr-un studio, sigur iese cu "eu lam facut boul baltii, el ma facut handicapat, dar nu neam injurat" :))))

      In locul celor cat de cat mai putin prosti de la PSD mi-ar fi pur si simplu rusine sa fiu aplaudat de Becali, Vanghelie si Vadim.
      De analfabeti, tigani si psihopati !
      Dar probabil ca asta e si electoratul PSD in mare parte..

      Eu am votat cu Antonescu, sub nici o forma nu voi vota vanghelie sau becali, merg pe mana lui Basescu, macar ala isi tine partidul in frau si e roman !
  • +7 (9 voturi)    
    PNG=O (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:52)

    crt [anonim]

    VOTANTI = 0
  • +12 (14 voturi)    
    Pentru oier (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:52)

    l [anonim]

    Romania nu e oaia ta ! Nici macar PNG-ul !
  • +8 (10 voturi)    
    Monstruoasa Coalitie (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:54)

    CD [anonim]

    ..romanii cred ca erau mai constienti ,in 2007 , de
    adevarata miza a suspendarii Presedintelui Basescu ,decat sunt acum,in 2009 si nu -si pun probelma imensei manipulari dirijata de Dinu Patriciu-investitorulMoscovei in Romania si in alte state europene !Cititi si comentariile de atunci despre cei cu care s -a intalnit Kondyakov-ruda cu Putin- inaintea suspendarii presedintelui :Tariceanu si Stroe de la PNL,Gusa,Felix si era programata si intalnirea cu Iliescu care ,se pare ,nu s-a mai tinut !
    Dati cautare pe numele Kondyakov si cititi ce s-a scris in 2007 despre acest mason rus si va va fi mai usor sa intelegeti de ce Presedintele Basescu nu poate spune direct care sunt fortele politice externe care stau in spetele Monstruoasei Coalitii PSD-PNL-UMR -PNG si altii ! E trist ca poporul nu invata din istoria care se repeta intotdeauna !
  • +15 (21 voturi)    
    Normal (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:55)

    www.vladlacisco.wordpress.com [anonim]

    mai e cineva care nu sustine PSD. daca si UDMR se pupa acum cu PRM, ce sa mai zici? Criza ia facut pe toti avizi dupa ciolan... trista tara in care traim
    • +7 (11 voturi)    
      aliante de carton (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:23)

      mos Ion Roata [anonim] i-a raspuns lui www.vladlacisco.wordpress.com

      Sigur ca e de mirare ! Dar daca a fost posibil dreapta-stanga, de ce nu ar fi posibil extrema dreapta- minoritatile permanent atacate ? Noroc insa ca oamenii cu cap (exista oameni cu capul pe umeri si in aceste partide "aliate") se cam indoiesc de loialitatea sefilor si vor vota cum le dicteaza constiinta si nu cum le impun niste sefi animati de interese meschine si fara coloana vertebrala
  • +11 (11 voturi)    
    V-am tras-o! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:03)

    JB [anonim]

    V-am tras-o. Eu credeam ca avem colegi de video editing care chiar se pricep dar vad ca sunt tufa. Cum s-a procedat? Am luat secventa reala in care copilul vine spre scena chemat de Basescu. Am facut stop cadru cand Basescu i-a intis mana mascat de femeie. Apoi am lucrat mana lui B in Photoshop si Corel cadru cu cadru, am pus pumnul care nu era al lui. Am derulat imaginile invers ca si cum copilul pleca de la scena si din derularea inversa am obtinut efectul de lovire. Pentru 0:612 secunde am prelucrat capul copilului cu un flash pentru a-i da capul pe spate. Totul a durat 5 ore cu rendering cu tot. In rest chestii de viteza, zoom-uri si alte nimicuri la care se pricep toti. Ceea ce conteaza este efectul emotional.
  • +6 (6 voturi)    
    parca ar fi (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:05)

    bibi [anonim]

    frate cu antonescu... =))
  • +9 (9 voturi)    
    !!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:06)

    un Roman [anonim]

    "....si tara sa revina la normal" .. adica latifundialul a mai vazut ceva terenuri care nu sunt inca ale lui si le vrea ...!!!
    Vai de noi daca ne intoarcem iar la clica lui iliescu.
    Liberali - adevaratilor liberali le spun - ma bazez pe voi sa nu lasam tara pe mainile hotilor care au subminat cu adevarat economia tarii..
    Ce liberal cu adevarte principii voteaza langa becali, vadim si mai ales cu nastase, voiculescu, patriciu si restul partidului rosu?
  • +10 (10 voturi)    
    Ce calibruuuu! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:06)

    GorillaKilla [utilizator]

    Ce aliati de lux! Brici! S-au scos!
    Pacat ca s-a injumatatit IQ-ul mediu al votantilor lui Geoana.
    Cu chestia asta au mai determinat ceva nehotarati sa iasa la vot.
    By the way, nu vi se pare ca asta seamana cu cineva des pomenit zilele astea? Cine sa fie oare?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Donkey_(Shrek)
  • +9 (9 voturi)    
    GRAZIE JIJI (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:06)

    alicante [anonim]

    Grazie jiji,,,cel putin stim ca beaselu mai are nejte voturi in plus...ce-mi place de astia,isi fac singuri autogol,si toate astea au un impact invers proportional cu dorinta aliantei grivco....un mare merci jiji pt. miscarea asta...cel putin stim ca toti suporterii stelei vor vota cu Baselu...in rest astia doar alearga dupa cate o sarmaluta ceva..ce-o mai ramas de pe langa ciolan,,,ca ciolanul cel mare e pt. cei obisnuiti cu furatu (vantu,patriciu,nastase..si tatuca ilici)
  • +7 (7 voturi)    
    e vorba doar de afaceri... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:09)

    milu [anonim]

    Probabil ca are si Jiji ceva afaceri mai necurate si vrea sa le salveze intrand in coalitia interlopilor, e foarte simplu. Toate partidele au polarizat in tabara PSD, ca spera sa primesca ceva cascaval dupa 6 decembrie :)))
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru Milu (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:50)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui milu

      Schimburile de terenuri dubioase pe care le-a facut cu armata ( in marele lui avantaj) cum s-au lamurit? Au ramas in ceata?
  • +8 (8 voturi)    
    Gandire simpla (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:15)

    Vlad I [anonim]

    Si-a dat seama ciobanul ca poate se faca afaceri mai suculente intr-un regim psd. Ce-ar fi vrut Becali ca presedintele sa-l viziteze la puscarie ca Geoana, mai mare rasul s-a dus la puscarie , in delta si la Moscova, numai ca sa castige.
  • +12 (12 voturi)    
    Asta e motiv sa votez Basescu ! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:20)

    Alianta GRIVCO [anonim]

    In locul rusofonului Mircea Geoana as fi totusi jenat, daca Becali imi e sustinator e clar ca ceva nu merge bine :))
    Bun, acum ca stiu ca Geoana e iubit de Becali pot si eu sa ma duc la vot linistit, macar voi putea spune amicilor ca n-am votat cu preferatul lui Becali, Vadim, Vanghelie si Tokes !
    Voi vota cu un roman !
    • +1 (1 vot)    
      si eu.tot cu un roman. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:54)

      maria [anonim] i-a raspuns lui Alianta GRIVCO

      mai becalion,nici macar suporterii stelei nu te vor si te contesta, cine te baga in seama pe tine
  • +12 (12 voturi)    
    hmm (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:24)

    Raluca V [utilizator]

    Seamana cu o isterie generala ! De unde atata incrancenare, ce uneste pe acesti lideri politici? Cu siguranta nu valorile in care cred! Atunci ce sa fie?
  • +12 (12 voturi)    
    Consiliul national PNG !!!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:25)

    asgard [anonim]

    Au participat toti membrii de partid, adica cca 23 de persoane. Ca sa para sala plina, gigi a chemat si lotul Steaua, Stoichita, Giovanni, basca 43 de oi si berbeci.
    In unanimitate s-a behait ( scuze, votat ...) ca PNGul sa ia campionatul iar Steaua sa il sustina pe Geoana. Sau invers....
    • 0 (0 voturi)    
      oi si berbeci (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:20)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui asgard

      ai uitat de cainii de stana si de magari... pardon, magarii erau deja in sala.
  • +10 (10 voturi)    
    Manipulare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:25)

    .Marius. [utilizator]

    in ziua cand Curentul a dorit sa publice stenogramele SRI ale PSD-ului privitor la impartirea companiilor nationale, Postei, CEC, Combinatele Petrochimice, intre Vantu-Patriciu-Voiculescu, TOATE editiile tiparite au fost CUMPARATE inca dela imprimerie pentru a nu se difuza la chioscuri! Pe langa asta siteul online a Curentului a fost blocat pentru toata ziua respectiva! Cum catalogati acest fapt? De ce epoca ne aminteste aceasta manavra profund nedemocratica?
  • +9 (9 voturi)    
    CU PARERE DE RAU DON JIJI,CIOLAN NU MAI AVEM. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:30)

    elefantu' [anonim]

    Cu parere de rau don jiji,ciolan nu mai avem,ultimu l-a servit nea nelu cu patriciu,dac vreti o sarma ceva,un carnacior afumat,facem cumva ....va rog..luati loc....geonele!!! mai pune o sarma si pt. don jiji....
  • +11 (11 voturi)    
    PLEACA DIN PARLAMENTUL EUROPEAN! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:30)

    Sorincosmin [utilizator]

    Becalii intoarce-te la oi, lasa gargara bai hahalero care esti zdreanta.. Tu nu poti nici o echipa sa conduci.. tu cel mai mare comunist de la Steua vrei sa sustii imperiul care te-a facut bastan .. Nu-i asa.. n-ai uitat in ce perioada ai mancat o paine.. nu?! Te mai joci fotbal cu Iliescu?!
  • +14 (14 voturi)    
    Intrebare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:31)

    cosmin m [anonim]

    Spuneti-mi si mie va rog,cine este Gigi Becali?Si inca ceva.Ce este ala PNG?
  • +13 (13 voturi)    
    Pacatul lui Becali. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:34)

    mircea [anonim]

    Becali sustine ca este un bun crestin,dar practica mare majoritate din pacatele capitale.Sa nu furi spune biblia,iar averea lui Becali e din furat(sursa- propriile declaratii date in media-invarteli facute cu sprijinul PSD si PNL).Sa nu fii trufas spune biblia,comportamentul lui Becali nu este conform perceptelor bibliei si exemplele pot continua cu ficare pacat capital.Becali este un fariseu.Dumnezeu sa-i dea dupa cum se comporta.
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru Mircea (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:56)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      "Cand faci o milostenie sa nu stie mana dreapta ce face mana stanga" mai zice Biblia. El ne-a spus si cati eura a dat la manastirile dela Muntele Athos.
      Mare fariseu!!
    • 0 (0 voturi)    
      sustinerea lui Becali (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:53)

      oracol [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Bravo mai Gigi cu Geona o sa fauresst i Romanie ca soarele de pe cer!Canede eclipsa!
  • +9 (9 voturi)    
    altceva? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:34)

    balalaica [anonim]

    D-zeu pe pamant il sustine pe fiul ratacitor.cu asa sustinatori tot sa conduci tara.ar trebui sa am icnredere in geoana?ar trebui sa am increde in antonescu?ar trebui sa am icnredere in patriciu hrebenciuc voiculescu,care au furat de cand au deschis ochii?rusine sa va fie ca mai aveti sperante sa ne conduceti.
  • +10 (10 voturi)    
    jiji (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:41)

    liv [anonim]

    La o partida de scuipat seminte pe stadionul Steaua, cand venea el sa vada daca este vre-un huligan, razboinicul luminii facu o intrunire in mare secret:
    -Ptiuuu, ba eu zic sa mergem cu PSD-ul ca este ala, ma, cum il cheama de nu trece borcanul cu miere pe langa el fara sa ia si el o lingura, zi maaa tuuu, ptiuuuuuu....asa ma, Hrebengiuc, mi-a promis ca-mi , ptiuuuu....., cumpara niste pamant...Hahaha...
    Convoaca echipa
    -Ba, hahalerelor, dupa ce nu faceti nimic pe teren, macar votati PSD, ptiuuuuuuuuu.........hahahahahaha.
  • +8 (8 voturi)    
    Excelent (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:44)

    Barengott [anonim]

    Stelistii il vor vota pe Basescu :))
    • +7 (7 voturi)    
      re: (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:47)

      liv [anonim] i-a raspuns lui Barengott

      Si suporterii, tot pe Base'....ca-s mai multi decat stelistii (hmmm..cred)
  • +10 (10 voturi)    
    lista se completeaza (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:47)

    georgel007 [anonim]

    daca se chinuia cineva sa faca o lista a gunoaielor, a hotilor si a analfabetilor din romania nu ii iesea mai bine. noroc cu prostanacul ca i-a adunat pe toti sub stindardul sau: iliescu, becali, vantu, vanghelie, patriciu, voiculescu, ciutacu, stan dementul, hrebenciuc, gusa capusa, etc.
    conform principiului cine se aseamana se aduna asa va fi si la vot. cine il voteaza pe geoana are acelasi caracter, cultura si educatie ca cei de mai sus.
    • +1 (1 vot)    
      pai asa si este (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:18)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui georgel007

      uita-te la repartizarea voturilor. Diaspora e 70% cu Basescu, Transilvania a votat Basescu si au ramas puturosii, analfabetii cu micii si berea lui Vanghelie si hotii.
  • +8 (8 voturi)    
    cu basescu (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:00)

    dan [anonim]

    haideti la vot sa le dam o lectie comunistilor,trebuie prezenta mare la vot
  • +10 (10 voturi)    
    bre jiji.. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:01)

    carmabox [utilizator]

    Imi aduc eu aminte ca tare-ti mai placea tie de baselu acu ceva vreme, ca e neam corect si razboinic, ca tine. Dar dupa ce ai avut ceva timp sa numeri niste gandacei prin celula, parca Geoana e baiat mai de treaba, nu? Macar cu el o sa fie liniste tare si multa pace....
  • +8 (8 voturi)    
    Ca in Scanteia (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:09)

    A Dandanache [utilizator]

    Asa unanimitate nu am mai vazut de cind aparea Scanteia. Toata lumea sustine pe Geoana si Pesedeul. Pe cind telegramele?
  • -3 (7 voturi)    
    incercare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:10)

    tetraian [anonim]

    de 4 zile incerc sa postez un comentariu anti pdl si anti Basescu si tot ma blocati. Asta este o metoda portocalie de a face campanie sau este un site public?
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru tetraian (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:00)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui tetraian

      Vad ca nu esti blocat din moment ce am putut citi ce ai scris. Hai dai drumul Zi un comentariu anti. Sau te blochezi singur?
  • +8 (8 voturi)    
    o data in viata :-) (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:14)

    cipri_ [anonim]

    ce mi-a placut sa-l vad pe Geoana si Antonescu de mana in campanie electoala. Erau pe scena se tineau de mana triumfator.
    Are fi fruomos ca data viitoare sa-l pe si pe Becali pe scena , sa se tina de mana cu Geona si antonescu, toti drei deodata.

    Ba chiar mai mult.... cat n-as da sa-i vad pe toti care-s anti-basescu pe scena sa se tina te mana, cum ar fi:

    Geoana, Nastase, Hrebe, iliescu, Ciorbea, Constantinescu, Antonescu, Voiculescu, Vintu, Patriciu.

    Am ramas chiar surprins sa vad chiar si taranistii de partea psd. Sincer e incredibil.

    asa ceva merita vazut o data in viata.
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru Cipri (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:06)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui cipri_

      Taranisti sunt impartiti in doua;
      1. Cei ai lui Milut -cu Basecu
      2.Cei ai lui Sorin Dimitriu (iti mai aduc aminte de FPS?) cu Gioana.
      Deci hotii Sorin Dimitriu, Marian Sarbu ( tot sef la FPS- Domne ce jaf a mai facut si FPS-ul asta!!) si-au dat mana cu hotii si joaca hora impreuna. Ce o sa-i mai zburatacim noi pe 6 decembrie!
    • +1 (1 vot)    
      PNTCD (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:07)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui cipri_

      le-a promis ca-i baga in seama si le da abonamente RATB.
  • +8 (10 voturi)    
    m-am lamurit total (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:15)

    MirceaA [utilizator]

    imi era frica ca-i strica fatza lui Basescu, dar a judecat corect. Se potriveste perfect cu Vanghelie si cu toti cei din jurul lui Geoana... hoti si/sau analfabeti.
  • 0 (0 voturi)    
    lasa-ne, lasa-ne ciobane..... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:20)

    fan steaua [anonim]

    voluntari, hrebenciuc, mapn,fabrica de armament , ciolan , ani de pirnaie fara numar, dragostea suporterilir Stelei, evaziune fiscala, ciban agramat si fudul.....
    HAI STEAUA, sictir becali cu tot nemu tau de escroci.........
    suporterii o sa-ti dea stii tu ce......
  • 0 (0 voturi)    
    LIDER PSD beat sau drogat...... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:27)

    Vasile [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=v_YndXOcCQU
    http://www.youtube.com/watch?v=v_YndXOcCQU
    http://www.youtube.com/watch?v=v_YndXOcCQU
  • 0 (0 voturi)    
    lasa-ne oierule si vezi-ti de brinza ta.. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:40)

    jiji [anonim]

    asta trebuie taxata de fanii stelei care sunt vreo 2 milioane in tara si strainatate....
    deci cine este de acord cu ce face jiji la steaua sa voteze asa cum a hotarat oierul...
  • 0 (0 voturi)    
    Oierul (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:02)

    Kleenex [anonim]

    Ciobanul latifundiar nu a primit sprijin in a-si desfasura afacerile dubioase cu terenuri in jurul capitalei si acum tipa ca din gura de sarpe ca nu-l voteza pe Basescu. Oase sa fi gasit inteegere in partea opusa? I-a promis Hrebe ceva afaceri grasa sa iasa Berbecali din criza? Foarte posibil! Din fericire, aproape nimeni nu se uita in gura ciobanului. Daca sa rada de el! Asta e europarlamentar! Lasa ca intra in PSD si ajunge si deputat sa hamaie si pe aici. RUSINE!
  • 0 (0 voturi)    
    Bine ca s-au adunat! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:09)

    adrian88000 [utilizator]

    E mai usor pentru nehotarati ca vad pe toti banditii in aceeasi galeata. E mai usor sa se decida!
    De fapt ,apropo de JIJI , sa ne amintim ca in prostia lui, demult a recunoscut ca este papusa ( el zicea prietenul) lui Hrebenciuc care l-a invatat sa faca un partid.( PNG).
  • 0 (0 voturi)    
    Becali (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:20)

    Anto [anonim]

    Daca as fi il locul lui Becali as vota cu oile si n-as iesi la aparitiile televizate sau orice alt fel de aparitii pe care le poate avea. La stana cu el.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Jiji (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:45)

    victor [anonim]

    De fapt Jiji e involuntar de partea lui Base, sustinerea declarata a lui Geoana il umple de KKT pe prostanak. S-aduna zdrentele impreuna, ce bine-mi pare.
  • -1 (3 voturi)    
    Alooo (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:53)

    nano2k [utilizator]

    Mai este cineva CU Basescu in tara asta?
    Dati macar un vot pentru DA sau NU.

    Hai, se poate, sa vedem cati suntem!
    • 0 (0 voturi)    
      daaaaaa (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:56)

      maria [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • 0 (0 voturi)    
    si cu oile din pipera, cine sta ? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:56)

    Sandu [anonim]

    Daca el il voteaza pe Jeoana? Ii fug oile din stana...beeee beeeee... La stana ciobane..vine Base si te baga in stana din nou!
  • -3 (3 voturi)    
    S-a terminat sarmane marinar (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:14)

    clontopel [anonim]

    Degeaba faceti spume dragi forumisti basescieni,veti plange pe 6 decembrie,la fel ca si cei de la hotnews prm,png,udmr,pnl,psd(in total in jur de 65% in primul tur) vs pdl(30%) s-a terminat domnia basesciana.Sper sa dati dovada de democratie si sa imi postati comentariul eaorece n-am folosit limbaj trivial
    • 0 (0 voturi)    
      omuletule... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:06)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui clontopel

      pierde doar daca se unesc hotii din PNL cu hotii din PSD. Votul de duminica a aratat ca din cei trei, el e cel mai votat.
  • 0 (0 voturi)    
    inca un aliat de seama (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:16)

    clarinita [utilizator]

    Nici Jiji nu se vrea prins in offside!!! Pai tu GIGI becali sa nu halesti si o bucata de carnat???
  • +1 (1 vot)    
    Gigi (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:19)

    Dan.m [utilizator]

    De la Gigi Becali si alegatorii lui nu am nicio asteptare. Am votat Antonescu si voi vota Base!
  • 0 (0 voturi)    
    Daca Geoana pierde.... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:42)

    nelu [anonim]

    Daca Geoana pierde alegerile cu asa multi sustinatori, adica cu sustinerea tuturor fortele politice care exista in romania, atunci eu cred ca PSD, Geoana, Iliescu, Nastase, Voiculescu, Patriciu si Vantu ar trebui sa isi puna intrebari referitor la ceea ce vor ei si ceea ce vrea poporu. Ar trebui sa isi puna intrebari referitor la motivatiile pe care le au. Ar trebui sa realizeze ca romania incepe sa se modernizeze iar coruptia incetul cu incetul nu isi mai are locul in aceasta zona
  • 0 (0 voturi)    
    miorita (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:55)

    dracula [anonim]

    vrea si asta sa stea la aceeasi masa cu voiculescu,vintu patriciu,ca doar si el a contribuit puternic la mentinerea economiei subterane.la citi aliati are prostanacul si dupa cum se vede vin valuri,valuri,parca ma simt ca romania are populatia chinei.fiind si el oaie bineinteles se aduna la turma celor care au nenorocit tara.
  • 0 (0 voturi)    
    becali (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:58)

    elis [anonim]

    o inganfare si o lipsa de bun simt pt.cioban pai cu 1% care nu se vor prezenta la vot ce sa faci? Ar trebui sa si scoata icoanele la care sta cu spatele dela palat pt.ca nici nu se poate discuta despre un presoanj analfabet,plin de sine etc.
  • -1 (1 vot)    
    Conteaza fiecare procent.. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:28)

    Maxmind [utilizator]

    Nu conteaza de la cine vin procentele.. Basescu a fost izilolat de toata clasa politica, de ce? Pentru ca de fiecare data cand au facut o alianta cu un alt partid, PeDeLeii nu au vrunt niciodata sa imparta ciolanul.. l-au vrut numai pentru ei.. Acum macar scapam de Basescu - mogulul sef.. Ma bucur ca in sfarsit o sa scapam de securistul lu peste!
  • +1 (1 vot)    
    Sa nu lasam tara din nou pe mana comunistilor (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:42)

    Sorin [anonim]

    Fratilor, chiar daca nu va place Basescu, consider ca trebuie sa facem orice sa nu iasa alde Goana si cu toti mogulii din spate care s-au vazut indepartati de la cascaval rand pe rand: JiJi la parnaie un pic, Paturiciu la fel dar a durat doar o zi, pumn in gura lu Vantu care a FURAT banii la toti romanii prin FNI, etc.
    Stim ca si Base e impins din spate de cativa moguli, dar asta e viata nu ai cum fara ei, si macar sa ai curajul sa te infigi in cativa tot e mare lucru..
    Nea Nelu a tacut chitic cat au furat cu totiii tot ce au putut. Nu i-a zis lu unu nimic.

    Asa ca hai sa facem front comun si sa mergem cu totii care uram PSD-ul si sa le aratam ca cu toate aliantele lor noi votam pe BASE'.

    O seara buna