Tariceanu: Filmul reflecta adevarul, chiar daca nu am vazut exact ce s-a intamplat intre Traian Basescu si acel copil

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:00 Actualitate | Politic


Calin Popescu Tariceanu
Foto: AGERPRES
Fostul premier Calin Popescu Tariceanu afirma vineri, intr-o postare pe blogul personal, ca imaginile din timpul mitingul electoral de la Ploiesti din 2004 sunt reale, intrucat, chiar daca el nu a vazut exact ce s-a intamplat intre Traian Basescu si acel copil, actualul sef al statului i-ar fi confirmat incidentul intr-o discutie ulterioara, considerandu-l "o greseala".
  • "Vreau sa spun de la inceput ca nu mi se pare ca este bine pentru Romania sa ne petrecem ultimele zile ale campaniei electorale concentrandu-ne numai asupra evenimentului de la Ploiesti, din 2004. Din contra, mi se pare ca subiecte mult mai potrivite ar fi fost solutiile politice si programele guvernamentale propuse de candidati pentru a conduce Romania (...)", isi incepe declaratia Calin Popescu Tariceanu.
  • "Dar nu pot face abstractie de faptul ca eram pe scena, la Ploiesti, in seara cu pricina. Acum am impresia ca se asteapta din partea mea un punct de vedere, ca martor ocular. De altfel, am primit astazi numeroase solicitari de a depune „marturie"", continua fostul premier.
  • "Filmul prezentat in aceste zile la televiziunile din Romania reflecta adevarul, chiar daca nu am vazut exact ce s-a intamplat intre Traian Basescu si acel copil, in timpul mitingului electoral de la Ploiesti."
  • "Tin minte foarte clar ce s-a intamplat dupa aceea. Am parasit locul concertului intr-un microbuz, impreuna cu Traian Basescu si cu cativa lideri ai PNL si ai PD. Atunci, a inceput o discutie despre faptul ca Traian Basescu ar fi lovit un copil in timpul concertului. Pe acest fond s-a manifestat o preocupare foarte serioasa din partea lui Traian Basescu personal fata de acest gest al sau, la care el s-a referit ca fiind o greseala", explica Tariceanu sirul evenimentelor.
  • "M-am dus acasa in acea seara gandindu-ma la modul in care ar fi trebuit conceput un mesaj de scuze din partea lui Traian Basescu pentru a doua zi. Totodata, ma intrebam in cel fel si cat de brutal il lovise pe acel copil."
Tariceanu poveste ca acel fapt a fost comentat de ziaristii aflati in apropierea scenei, dar intrucat presa nu a relatat despre el si in zilele urmatoare, a sperat ca incidentul nu a fost "atat de grav pe cat i se crease impresia".
  • "Timpul a trecut si uitarea parea ca s-a asternut peste eveniment/incident. Cine mai credea ca povestea va iesi la suprafata intr-un astfel de moment ... Poate decisiv!", conchide Calin Popescu Tariceanu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3745 vizualizari

  • +43 (51 voturi)    
    Lasa-ne tariceneee! (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:32)

    Sorincosmin [utilizator]

    Esti fumat! Tristuleee... n-ai facut nimic bun pentru tara asta.. Numai tu ai fost contra lu Basescu.. Ai uitat de scrisorica aia pentru PAtriciu?! ai uitat aaaa!!?!?!?!

    Ciorditor josnic ce esti.. Merge bine Citroenu?! merge nu?!...
    • +23 (27 voturi)    
      clica de mafioti! (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:23)

      geordan [anonim] i-a raspuns lui Sorincosmin

      asta reflecta si cu siguranta asta chiar ai vazut-o, ba chiar simtit-o, tarincele!
      • +1 (1 vot)    
        da, (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:33)

        yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui geordan

        filmul reflecta realitatea pe care nu am vazut-o dar mi-am imginat-o - esti cel putin stupid, daca nu chiar dus rau de tot - prostanacu' te crede sigur
    • +12 (16 voturi)    
      apropo, era o intrebare la radio erevan.... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:07)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Sorincosmin

      I : e adevarat ca se da la toata lumea cate o motocicleta ?
      R : Partial adevarat, nu se da - se ia si nu e motocicleta - e bicicleta.
    • +10 (12 voturi)    
      tariceanu: "filmul reflecta adevarul... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 1:44)

      aciduzzu [anonim] i-a raspuns lui Sorincosmin

      ..... desi personal nu am vazut, stiu sigur ca Basescu a violat cateva babe ingenunchiate la Sf Paraschieva".

      (ceea ce va urma in caz ca filmuletul cu bataia nu da randament)
    • +8 (8 voturi)    
      Reflecta (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 10:27)

      Dan.m [utilizator] i-a raspuns lui Sorincosmin

      Reflecta realitatea exact asa cum este. Si anume ca filmuletul este un fals. Taricene esti fumat.
    • +4 (4 voturi)    
      Cine ridica piatra.. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 11:10)

      Justin Puscasu [anonim] i-a raspuns lui Sorincosmin

      si ne serveste lectii de morala televizate?
      Tariceanu-Sterling, Iliescu cel cu mainile patate de sange, Patriciu-Petromidia, Vantu-FNI, Felix turnatorul Crescent, Nastase-termopane....
      Cum dracu de nu observa nimeni ca trauma la care a fost supus copilul ACUM, prin hartuirea permanenta de catre asa-zisii nostri ziaristi, e infinit mai mare decat cea provocata de presupusa palma pe care ar fi incasat-o acum 5 ani?
    • +5 (5 voturi)    
      i-auzi (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:26)

      andra [anonim] i-a raspuns lui Sorincosmin

      Declaratia e cel putin amuzanta. Pai dle Tariceanu, cum puteti baga mana in foc pentru un lucru pe care nu l-ati vazut? Sau mergeti pe mana lui Patriciu? Atata incredere va inspira?
  • +33 (41 voturi)    
    Hop si Moliceanu (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:35)

    l [anonim]

    Timp de 4 ani, cat a fost prim-ministru, Tariceanu a dormit linistit, fara tulburari de constiinta, fara sa aiba cosmaruri. Acum, cand incheie o alianta care ar trebui sa-l umple de scarba, s-a trezit constiinta si isi aminteste de acel incident. Desigur, o recunoaste si el "intr-un moment decisiv". Desi nu a vazut nimic, se bazeaza pe asa zisele pareri de rau ale lui Basescu. Din tot microbuzul,el a auzit cel mai bine :) I-a trebuit ceva timp, de aseara pana azi, sa-si aminteasca !
    • -5 (11 voturi)    
      oricum ar fi, e o campanie murdara (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:33)

      gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui l

      haha, imi place de voi care sunteti potocalii si spalati pe creier. una e sa fii portocaliu, una e sa fii rosu, una e sa fii galben.
      dar cel mai mult conteaza sa fii om cu un creier care inca mai e activ si sa poti vedea dincolo de personalitatea unui lider
      • 0 (0 voturi)    
        dincolo de personalitatea unui lider... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 6:30)

        titi palton [anonim] i-a raspuns lui gica pantalon

        Ai pus bine punctul pe i: chiar ne uitam dincolo de personalitatea unui anumit lider. Facand abstractie ca aura sa e rosie-rozalie, personalitatea sa e transparenta, am putea spune invizibila, iar dincolo de ea putem vedea alte personalitati, una si una: vanghelie, hrebe, sov, patriciu, razvan dumitrescu, ilici, rodica stanoiu, antonescu (si lista poate continua ehehe!) ... numai oameni onesti, cu coloana vertebrala, ce se gandesc la binele poporului!
      • +1 (1 vot)    
        Vina nu este a lor (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 6:41)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui gica pantalon

        Vina este a celor care fac apel la dreptate in mod radical. Aduti aminte ca un om a reusit sa manevreze o tara intreaga in acest fel provocand ultimul razboi mondial.

        Are dreptate Basescu cand zice privilegiatii din sistemul de stat huzuresc pe spatele poporului care munceste. Insa calea radicala pe care o urmeaza pentru rezolvarea problemei s-a intors impotriva lui, si-a pus in cap aprope toate institutiile statului.

        Binele poporului nu-l poti obtine facand rau privilegiatilor, ci convingandu-i pe privilegiati sa-si puna capul la contributie si sa actioneze si pentru binele lor si pentru binele poporului.
      • +1 (1 vot)    
        ... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 11:15)

        ApH [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

        Vedem foarte bine ce-i in spatele personalitatii lui Geoana, nu-ti mai bate capul ca n-are nici o vina carcasa...
  • +18 (24 voturi)    
    Si marmota (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:37)

    varu.maftei [utilizator]

    ciocolatea inveleata ;-)
    • +27 (31 voturi)    
      Taricene ... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:55)

      Costin [anonim] i-a raspuns lui varu.maftei

      Adevarul este ca ai scris un anume bilet. Adevarul este ca ai chemat Ministrul la ordin pentru a-ti ajuta prietenul, Patriciu.

      Intre timp au trecut cele 15 zile legale in care trebuia supus votului lista Guvernului Negoita. Ce importanta are legea pentru unii!

      Iar despre facatura de videoclip, este folosita pentru a se uita ca te-ai alit cu partidul condus de Iliescu, Hrebe si Vanghelie. Iliescu cel cu mineriadele. Si ca ii ajuti sa ajunga la putere.
  • +24 (30 voturi)    
    ce neispravit.... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:37)

    egroeg [anonim]

    dar nu ma mira. Incidentul de care ti-ar fi vorbit se referea la faptul ca pustiul,probabil emotionat situatia in care era,a gresit facand o urare catre Iliescu in loc de Basescu,lucru pentru care pustiul voise chiar sa-si ceara iertare si nu ca s-ar fi dat pumni si palme.Probabil speri sa te ia Geoana sub aripa si incerci sa-i faci un mic serviciu prezentand un pic amestecat lucrurile: stiti? nu am vazut,dar a fost un incident,Basescu mi-a spus etc.Romanii insa or sa va plateasca cu varf si indesat pe cat de marsavi sunteti.
  • +24 (30 voturi)    
    Chiar asa... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:38)

    Ion Bulion [anonim]

    "Timpul a trecut si uitarea parea ca s-a asternut peste eveniment/incident. ..."
    Si dint-o data, pac, o lumina puternica si totul mi-a revenit in memorie, parca ar fi fost ieri.
    Ce la-ba trista esti tovarase tradiceanu!
    Pai daca era ceva adevarat, ati fi lasat-o voi pana acuma? N-ati fi scos-o de 100 de ori pana acuma?
    Hai, mai cinta si la alta masa.
  • +21 (27 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:39)

    [anonim]

  • +21 (27 voturi)    
    rusine pnl..iarasi voi???? (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:41)

    marlene [anonim]

    domnule tariceanu, mai bine taceai..si pt. a face un bine romaniei il puteti lua de mana si pe paturica si poate dispareti...In afara de voi, prietenii lui paturica, nimeni nu isi aminteste asta..mai mult nimeni, nici macar voi, nu insistati pe marturia lui paturica, ca l-a batut de 2 ori. In rest, propun sa se faca reconstitutirea, sa stati aliniati cu totii si sa va dea cate 2 pumni, cum pretinde paturica, in fata si apoi sa incepeti sa radeti..sa vedem daca e reala..ce parere ai??/pana una alta..a la agamita dandanache e toata povestea,
  • +15 (21 voturi)    
    si totusi... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:41)

    athyx [utilizator]

    cine mai credea ca dupa perioada 2000-2007 mai sunt meseriasi ca tine si Vosganian care pot sa lase in 2008 o tara in faliment si cu un deficit de 12 mld de euro...si totusi iti mai acord o sansa pentru faptul ca nu te-ai afisat (inca) cu liberalii neocomunisti...
  • +24 (30 voturi)    
    Josnic (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:42)

    mm [anonim]

    Stimate domnule Tariceanu,

    cred ca razbunarea intuneca mintile politicienilor. Cineva v-a dat ordin sa iesiti sa confirmati? Patriciu? Ati pierdut respectul meu. Nu am fost de acord cu d-l Traian Basescu cind a facut public biletelul dvs catre domnia sa prin care ii cereati sa-l ajute pe Patriciu. Nu pentru ca ar fi trebuit protejat Patriciu, ci pentru ca nu faci publice lucrurile discutate cu un prieten atunci cind te superi pe el. E chestie de principiu. La fel si acum. Numai ca ceea ce faceti dvs alaturi de Patriciu & Co este incomparabil mai josnic. In plus folositi imaginea unui copil care nu intelege nimic din ceea ce se intimpla, va folositi de matusa, de mama pentru a va razbuna. Urit, foarte urit si jalnic in acelasi timp. Sper sincer sa iasa Traian Basescu.
  • +27 (33 voturi)    
    Va sustinem si noi Dle Tariceanu (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:42)

    Ghita [anonim]

    semnam mai jos

    RAFO
    SIDEX
    PETROM
    PETROMIDIA
    TRAFICUL CU COPII
    CONTRACTUL BECHTEL
    PLATFORMA CONTINENTALA
    DRAKULA PARK
    CARITAS
    ICA - terenurile lui voiculescu cu CRESCENT si GRIVCO
    FNI
    AUTOMOBILE CRAIOVA
    ROMAN BRASOV
    DACIA FELIX
    BANCOREX
    BANCA AGRICOLA (statul a cheltuit 150 milioane si a vandut-o cu 15)!
    MECHEL TARGOVISTE
    MECHEL CAMPIA TURZII

    nastase
    voiculescu
    vantu
    patriciu
    danmateiagathon
    vanghelie
    bogdanolteanu
    noricanicolai cu sotul si hayssam
    puwak
    vacaroiu
    vadim
    funar
    catarama
    mitrea
    miky spaga
    stanculescu atanase
    chitac
    sotii ceausescu

    precum si ai nostrii
    copii
    nepoti
    frati
    surori
    matuse si unchi

    VA MULTUMIM ! sa speram ca ne veti conduce spre o societate multilateral dezvoltata de tip colhoz.
    Pana atunci bagati divertisment cu casete, sutiene,sfarcuri, ciutaci, karate mircea badea, poezii vosganienice si niste privatizari asa mai mici si pentru saracii membrii de partid fara functii ce va sustin (inclusiv pe forumul hotnews)
    • +23 (25 voturi)    
      pe noi ne-ati uitat? (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:54)

      Fratii camataru [anonim] i-a raspuns lui Ghita

      hrebe si remes
      sustinuti de:
      sarbu
      muresan
      dan ioan popescu
      ioan mircea pascu
      babiuc
      dan nica
      codrut seres
      sechelariu
      smecherii cu masini de 70.000 EUR si alea loganuri
      delfinii de pe platforma continentala obligati sa devina patricieni
      nemirschi
      ludovic orban
      radu mazare
      verestoi atila
      dan docan
      • +15 (23 voturi)    
        noi sigur am fost uitati ! (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:23)

        Ghita [anonim] i-a raspuns lui Fratii camataru

        Ion C. Brătianu
        Constantin I.C. Brătianu
        Dumitru Brătianu
        Ion I.C. Brătianu
        Ion Gheorghe Duca
        Dimitrie A. Sturdza

        noi LIBERALII am fost la inchisorile din Sighet, Aiud, Jilava, Gherla, Botoşani, Râmnicu Sărat, si in lagarele de munca propagandista de la Bicaz sau Canalul Dunare-Marea Neagra.

        DVS VA E BINE LA FUNDATIA PATRICIU, FUNDUL LUI ILIESCU, INTELECTUL LUI VANGHELIE, REPORTOFOANELE LUI VOICULESCU??????!!!!
  • +12 (20 voturi)    
    Cine sa creada, seful tau de partid... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:43)

    hahalera [anonim]

    nu ala mic cu nume de floare ci ala mare... altfel, mi se pare cea mai inteligenta declaratie data de un membru al aliantei Anti, legat de acest caz (desi spre final apar inevitabilele accent fals-dramatice).
  • +11 (17 voturi)    
    Ion Neculce si Popescu Tariceanu calin constantin (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:44)

    Eneas [anonim]

    si elena,.....etc ,ca mai are si alte nume! Marele povestitor Tatar-Riceanu isi aduce aminte si el ,in corul celor care isi aduc aminte ca ieri, la miting,unde nu a vazut ,ca nu e Ochi de Sloim Patriciu sa vada tot, dar stie si el ca si Melescanu,care nu a vazut chiar nimic ca era absent, ca s-a intimplat ;dupa 5 ani nu a mai putut sa tina in el secretul ,il chinuia noaptea imaginea copilului lovit si avea remuscaturi de constinta -nu ca o are,dar asa se spune- si s-a predat !
    am vazut filmul in oglinda pe blogul Yoda-blog pnlist : Basescu i-a dat prietenului sau Bogdan ,care il bazaia de o ora jumate ,cand pe scena cand la baza scenei
    o scatoalca -cuvantul vine din ruseste (pt Geoana ) -skatulka -din dictionar :" lovitura cu dosul palmei data cuiva in gluma "
  • +16 (22 voturi)    
    .... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:45)

    tirolez [utilizator]

    mai dar cum i-a marcat pe toti evenimentul asta de acum 5 ani, dar pe nimeni nu intereseaza ca nu avem ministru de interne, ca avem o constitutie de 2 lei si alti copii sunt cu adevarat maltratati, fortati sa cerseasca si autoritatile inchid ochii pentru ca... oare de ce?
    inclusiv copilul asta e supus acum unor abuzuri psihologice si n-am auzit o autoritate de protectia copilului sau cna-ul sa intervina. da, stiu, au si ei credite.
    • +11 (17 voturi)    
      Ce memorie colectiva fantastica (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:59)

      cetateanu [anonim] i-a raspuns lui tirolez

      Curios e ca tocmai Patriciu si Tariceanu isi aduc aminte asa de bine de toata povestea. Dar e totusi absurd. De ce? Dansii nu isi aduc aminte ce s-a intamplat pe piata de capital cu actiunile Rompetrol. Poate Patriciu totusi isi aduce aminte cum a eludat autoritatile fiscale romane. Patriciu isi are domiciliul + centrul de interese in Romania, prin urmare, datoreaza la fisc multi, multi, multi bani.
  • +12 (18 voturi)    
    uite cine vorbeste! (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:47)

    sadwank [anonim]

    Vineri, 12 ianuarie 2007, ora 10:00. Calin Popescu Tariceanu: "E ca si cum i-as cere lui dracu' sa intervina pe linga Dumnezeu, sa ma pun bine pe linga El. Am sa va spun ca nu puteam sa ii cer presedintelui asa ceva si ca acel bilet nu exista."
    • +4 (10 voturi)    
      ai dreptate! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:12)

      James Bond [utilizator] i-a raspuns lui sadwank

      ai dreptate sadwank! Imi amintesc inversunarea lui tariceanu la acel moment... ziceai ca are dreptate, cum naiba sa scrie presedintelui sa apere un presupus infractor?

      Nu il credeam pe Basescu, insa atunci cand l-am vazut cu biletelul in mana, mi-am spus ca tariceanu este un impostor, si ca din secunda doi ar trebui sa isi incheie cariera, sa isi dea demisia din Guvern...

      Ti-ai gasit!
      Daca ai sti, cat de mult il urasc!!!!!!!!!!!
      Pe tariceanu, pe patriciu, pe norica nicolai (cu nepoata sa care vota in parlament), pe remes (caltabosh), si acum pe antonescu, care vinde sperantele a 53% din romani,,,

      Astia vor sa vanda tara la PSD, si noi nu trebuie sa acceptam asta! Nu degeaba au murit tineri in revolutia din 89, tineri impuscati din ordinul lui iliescu!!!!!!!!!!!

      Mergeti la vot!!!!!
  • +9 (15 voturi)    
    Pa i asa da :-) (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:48)

    SDG [utilizator]

    Nu il suport pe Basecu si nici pe ceilaltzi atei si credinciosi intru binele poporului si al patriei. Nici macar pe dvs CT (macar din perspectiva afacerii pierdute cu Panasonic..., daca nu ceva mai mult de atit).

    Lasatzi tinarul in pace, nu il traumatizatzi. Oricine poate face o greseala intr-un momemnt de stress. Ma mira preocuparea dvs acuta acum la atita timp de la eveniment.

    Referitor la cele citate mai jos:
    :
    * M-am dus acasa in acea seara gandindu-ma la modul in care ar fi trebuit conceput un mesaj de scuze din partea lui Traian Basescu pentru a doua zi. Totodata, ma intrebam in cel fel si cat de brutal il lovise pe acel copil."

    * "Am fost mirat in zilele urmatoare, atunci cand am vazut ca presa nu a relatat despre acest fapt. Am sperat ca este posibil sa nu fi fost un incident chiar atat de grav, pe cat mi se crease impresia."

    V-ati mirat vreodata cum fabrica de ceai a lui DP s-a transformat in achizitionarea rafinariei de la Navodari?
  • +5 (11 voturi)    
    daca l-ati santajat pe presedinte (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:49)

    cibi [anonim]

    e mai bine sa va legati cu o piatra si sa va arunvati in mare. ca ati facut asta acum, un alt santaj e si mai mare prostia care e la vf. o sa platiti cu totii, aveti rabdare...hei serviciile, ce mai asteptati? sau participati la joaca? mai e ba unul integru acolo?NFDM
  • -4 (10 voturi)    
    bastard renegat si de tasu adoptiv... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:53)

    krik [anonim]

    propun sa deschidem o lista publica unde toti romanii sa adauge bce ar mai fi de furat in tara asta si sa urmarim ce se finalizeaza in timpul luminoasei guvernarii comunisto-mafiote ce ne asteapta sub luminoasa conducere a tatucului natiunii........
  • +11 (17 voturi)    
    Really? (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:53)

    Anya [anonim]

    Sa analizam. Smecheria...
    Daca as fi eu in locul lui Tariceanu as fi spus totul la fel.
    Nu pot sa sustin dea dreptu ca asa s'a intamplat. Prea stupid. Deci camuflez totul intr'o panza de falsa surprindere, falsa nevinovatie.. Sa semene cu o simpla relatare a unui martor... intamplator.

    Eu n'am nimic cu Basescu si de fapt imi pare asaaaaaaaaaaaaa de rau ca se aduce faptul la iveala acum cand ai poate dauna sa de mult... ce straniu! Ma mir.. Oare cum de chiar acum? saracul :( ...
  • -12 (18 voturi)    
    Deveniti patetici pe bune (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:57)

    marinelu turmentat [utilizator]

    Trebuie sa marturisesc ca sunt impresionat de echipa de postaci ai PDL-ului. Fara glume acuma felicitari vad ca sunteti organizati ca la armata. Cum apare un articol pe undeva cum navaliti si dati plusuri, minusuri si raspunsuri. Trebuie totusi sa va aduc la cunostinta faptul ca cei ce o ard pe net nu prea merg sa voteze, de obicei au altceva mai bun de facut....iar dupa alegeri tot aceiasi se plang ca au votat altii pentru ei. Decat sa va umflati degetele tastand mai bine iesiti si voi in strada si faceti campanie daca mai aveti cu cine .
    • -2 (8 voturi)    
      La fel si io..numai ca eu am o problema mai grava (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:28)

      io [anonim] i-a raspuns lui marinelu turmentat

      de 2 h.stau si tot postez si nu -mi apare nimic...Fac si o marturisire, nici n-am fost prea dura cu IDOLUL PDL.ui si nici n-am folosit cuvinteurate, dar...asta e ,cine nu e cu dansii ,clar sunt impotriva lor !
    • -2 (2 voturi)    
      Postacii (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 1:29)

      Omul de pe strada [anonim] i-a raspuns lui marinelu turmentat

      Dupa nivelul intelectual al postarilor si votarilor banuiesc ca postacii nu sunt altii decat asfaltisti si bordurari care nu isi vor primi salariul daca nu posteaza.
  • +6 (12 voturi)    
    halal liberali (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:58)

    mar [anonim]

    Nu-mi vine sa cred cat tupeu pot avea astia.
    Pentru mine cea mai mare dovada ca asta-i o facatura e faptul ca e sustinuta de oameni ca Lavinia Sandru,Tariceanu,Guse,Nicolai etc pentru ca astia nu putea tine atat timp o placinta asa fierbinte.

    Din pacate (daca geoana va ajunge presedinte)vom ajunge sa spunem, peste putini ani, ca liberali sunt un soi de comunisti ori ca cel putin sunt buni prieteni iar pentru asta nu-i de vina basescu ,ci propia lor lipsa de constiinta.
  • +5 (15 voturi)    
    Rusine (Vineri, 27 noiembrie 2009, 22:59)

    Dema-gogu [anonim]

    Din toata istoria voastra ati ajuns porta-voce la schingiuitorii.
    De la revolutie, Piata universitatii v-am tot votat .
    Acum pentru ca m-ati tradat, va urasc din tot sufletul.
    Remember: mai bine mort, decat comunist!
    Decat votul meu mai bine iti ofer secera si ciocanul .
  • +6 (12 voturi)    
    Adevarul (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:02)

    Vlad [anonim]

    Nu v-ati prins, copilul era chiar Tariceanu, deghizat in copil handicapat
  • +10 (16 voturi)    
    animalul (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:04)

    Isidor [anonim]

    Taricene, esti un bou. Nu am crezut ca te poti preta la amenea imbecilitati. Crezi ca parsivitatile tale vor vi inghitite ? Jigodie ai fost in facultate, in activitate si ai ramas in actualitate. Faci scarba !
  • +8 (12 voturi)    
    intrebare (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:12)

    ion [anonim]

    caline, iar te bagi pentru dinu?
  • +9 (13 voturi)    
    Acum se vede care is oameni de caracter... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:17)

    iancu [anonim]

    Cum a dat ordin Patriciu si Iliescu, toti au inceput sa declare ca filmul e adevarat!!! Am vazut ca si PSD-istul de Sergiu Nicolaescu spune ca filmul e 100% adevarat. Probabil ca la anii lui, nu stiu ca mai nou se poate edita si vedea exact daca e sau nu trucat...Halal regizor Nicolaescu...
    Tariceanu, nu a terminat 1km de autostrada in 4 ani...dar acum isi da cu parerea. A cheltuit ceea ce s-a obtinut din cresterea econimica...si acum ne imprumutam la FMI...
    PNL+PSD = o adunatura de neispraviti care fac orice sa prinda ciolanul!!!!!!!!
    HAI BASE!! Rupe-i ca merita!!!
  • +7 (13 voturi)    
    spielberg & cameron (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:17)

    vvvali [utilizator]

    daca spielberg sau james cameron (mareane asta'i ala cu titanicu):) vor sa faca un film despre istoria comunismului si manipularea maselor, trebuie sa vina in romania, sa ia lectii de la nashu dinu, srs, jhoana& comp. vantu, etc.

    ps: pe crin nu l-am mentionat ca joaca doar 'rezerva' iar marean e doar figurant!

    ps pt marean:
    figurant, figuranți s.m. (peior.) 1. om fără caracter; om de nimic. 2. persoană neînsemnată, om mărunt. 3. persoană plină de ifose, veșnic nemulțumită de ceva, care își dă încontinuu aere. (Notă: Definiția este preluată din Dicționar de argou al limbii române, Editura Niculescu, 2007)
  • +1 (3 voturi)    
    Cotroceni (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:21)

    Gioni [anonim]

    (null)
    • +4 (6 voturi)    
      Nu mai inteleg nimic! (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:50)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui Gioni

      Patriciu spune ca a vazu cum copilul a fost lobit in fata si plex

      Basescu spune ca nu l-a lovit
      Copilul spune ca l-a impins
      Un domn din film spune ca basescu nu nu l-a lovit pe copil
      Felix Tataru spune ca nimeni nu a lovit nici un copil
      Femeia cu petitia spune ca nu a fost lovit copilul

      Tariceanu spune ca a auzit ca l-a lovit
      Un liberal spune ca s-a discutat
      Lavinia Sandru spune ca Roberta Anastase spune
      Matusa copilului spune ca capilul a spus ca a fost lovit

      Oare intr-o sala de judecata care din marturii ar fi luate in considerare?
  • +5 (9 voturi)    
    com. (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:25)

    simplex [utilizator]

    un martor ocular este persoana care a vazut incidentul. sti ... de-aia spunem martor ocular,
    tu vi aici si spui ca .... stiti nu am vazut dar... mi-a spus mie...
    ba da, nu stiu de altii dar eu chiar ma simt ca sunt luat de prost, si DA mai sunt MUULTE alte discutii care trebuie dezbatute intr-o campanie, uhhhh cum ar fi economia ca se pare ca toti au uitat de ea....(sau poate e data disparuta), nu tu idei nu tu strategii.... NU
    barfe....... barfe si iar barfe... ca asta stim.

    este incredibil cum va curviti voi politcienii nostri pentru voturile noastre, va e frica fraierilor, si se vede pe voi, invatati sa pierdeti (din nou).

    fuckin' muppets
  • +4 (10 voturi)    
    Nimeni nu a vazut dar toti afirma (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:28)

    x [anonim]

    Jegurile astea nu pot spune ca au vazut ca traian a lovit copilul ca daca se demonstreaza ca este trucata caseta sunt pasibili de un tribunal ceva pentru calomnie
    Romani, judecati pe fapte si haideti la vot sa terminam cu jegurile astea
  • +6 (12 voturi)    
    amintiri... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:30)

    Dan [anonim]

    Pana acum nici nu ma gandeam sa votez la alegeri. Nu am votat nici in primul tur. Studiez in SUA si nu ma pasioneaza politica din Romania. Acum sunt insa foarte motivat sa il votez pe Basescu. Se vede foarte clar ca filmuletul respectiv a fost manipulat. Domnule Traiceanu, va sugerez sa va uitati la el si sa nu mai vorbiti din amintiri.
    Nu imi place nici Traian Basescu nici Mircea Geoana, dar cel mai mult urasc campania negativa si manipulare.
  • +4 (12 voturi)    
    Tariceanu a confirmat (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:32)

    miticosul [anonim]

    Intr-adevar, si eu am vorbit cu Tariceanu acum 3 ani si mi-a confirmat ca a furat jumatate din bugetul pe sanatate. Si a regretat apoi. Care din afirmatii e mai adevarata? :)
  • +4 (10 voturi)    
    Vrajeala de "liberal" (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:34)

    Cristi [anonim]

    Taricene, ia spune drept!, te plateste bine Patriciu pentru gogonelele pe care le spui? Perversi, mincinosi, lipsiti de caracter, dispusi la orice pentru compromiterea unui om care nu i-a lasat sa fure asa cum planuisera peste capul lui. Indivizi fara pic de caracter. Constat cat de mizerabila este solidaritatea voastra nemernicilor. Insa inutila.
  • -10 (16 voturi)    
    pdl-ul nu are ce face ? (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:35)

    Zbardoiul [utilizator]

    mai fanaticilor voi nu aveti ceva mai bun de facut? cred ca trebuie sa il pupati pe Base in cur ... nu mai scrieti aici comentarii tampite , nu intereseaza parerea voastra incultilor , nu va pricepeti nici la politica nici la economie si va spuneti si voi parerile ca niste babe.Nu ma intereseaza politica dar sunteti gretosi rau fanatici ai lui Basescu m-am saturat de voi peste tot comentati ....luati-l voi acasa si teminati !
    • +3 (9 voturi)    
      alo (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:00)

      saladin [anonim] i-a raspuns lui Zbardoiul

      Alo, mata ai auzit de dreptul la opinie ?. Cu ce drept ne ceri sa nu mai comentam ?. Si daca mai comentam, chemi minerii sau imgb -ul ?.
    • +2 (6 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:04)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui Zbardoiul

      Imi amintesti de vremea cand duminica era inchis la paine, cu exceptia brutariilor turcesti. Se formau niste cozi formidabile si aproape de fiecare data se gasea unul care sa-i injure pe patroni, ca e painea prea scumpa, in timp ce-si indesa franzelele in sacosa.

      Asa si dumneata, nu te-ai putut abtine! Imi pari genul singuratic, ca in reclama cu ala de statea pe net si canta "Siiingur! Atat de siiingur!". Mai postezi si cu identitati multiple...
    • +3 (7 voturi)    
      nu zau? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:45)

      Valentin [anonim] i-a raspuns lui Zbardoiul

      da nu mai bine te abtii de la comentarii? eventual daca tot te-ai saturat, poti sa nu mai citesti, ca te pricepi la economie si politica din cate spui. Asa ca lasa-ne pe noi sa il pupam pe base in cur, si du-te tu si fa economie politica cu comunistii tai.
  • -11 (17 voturi)    
    A lovit un copil de 10 ani fara aparare (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:38)

    Votantul [anonim]

    Mi-e sila de un astfel de personaj josnic.
    Mai are tupeul sa ne ceara voturile.
    • -2 (8 voturi)    
      Era un obraznic (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:55)

      Elvis [anonim] i-a raspuns lui Votantul

      Care nu fusese educat de ma-sa si a primit ce merita. Ia mai lasa-ne cu textele astea moraliste.
    • +3 (9 voturi)    
      Pune in balanta... (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:56)

      alin [anonim] i-a raspuns lui Votantul

      PSD-ul a omorat oameni la revolutie, a declansat mineriade, a tarat in mizerie milioane de romani!! Basescu nu a facut mai mult decat sa il impinda pe copilul respectiv! Filmul e trucat!!
      Punand in balanta....daca tie iti e sila de Base, mie imi e sila de oameni ca tine, care au memoria scurta si au uitat ce rele au facut personajele care acum acuza!!! Daca iese Geoana nu am de gand sa ma intorc in Romania in urmatorii 5-10 ani!!! O sa retrogradam la movelul din 95.
      PSD=PCR!!! iar PNL tinde sa devina PCR....
      • 0 (2 voturi)    
        Bune argumente :)) (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 1:48)

        Omul de pe strada [anonim] i-a raspuns lui alin

        PDL-ul oare nu este nascut tot de sub fusta lu Tata Ilici? Basescu nu a fost ministru in timpul mineriadei din iunie 91? (asta apropos de memorie scurta)
        Daca filmul asta este trucat, atunci vreau filmul ala real cu Basescu cand ii da un cap in gura arabului care avea magazinul langa intrarea de metrou de la Crangasi:). Base s-a comportat eroic in acel moment, avand in vedere ca arabul era fost coleg de facultate si prieten cu Omar Hayssam (pesedist, terorist si facut scapat de serviciile care nu au reusit sa-l invinga pe Base).
        PS: Ma ia greata. Dupa 20 de ani de capitalism avem 2 prezidentiabili iesiti de sub umbra comunistului Iliescu. PNL-ul, de altfel, si-a calcat in picioare istoria, cazand in genunchi in fata lui Hrebenciuc, Nastase si alte peronaje carora le sta bine cu basca...
        • 0 (0 voturi)    
          mineriada din iunie 1991? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:03)

          Alma [anonim] i-a raspuns lui Omul de pe strada

          Mineriada din 1991??? Amice...Mineriada din iunie 1990 conteaza...dar ideile tale NU atat vreme cat nu sti despre ce e vorba....
          • 0 (0 voturi)    
            da ... 1990, ai dreptate (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:18)

            Omul de pe strada [anonim] i-a raspuns lui Alma

            Din pacate stiu despre ce este vorba, am fost acolo.
        • 0 (0 voturi)    
          mineriada din iunie 1991? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:03)

          Alma [anonim] i-a raspuns lui Omul de pe strada

          Mineriada din 1991??? Amice...Mineriada din iunie 1990 conteaza...dar ideile tale NU atat vreme cat nu sti despre ce e vorba....
    • +1 (5 voturi)    
      invataturi de la oameni intelepti (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:49)

      Valentin [anonim] i-a raspuns lui Votantul

      Scria undeva in biblie o chestie foarte misto. Nu pot sa citez ca nu sunt un religios(adica nu prea am de unde sa citez), dar din memorie suna ceva de genul: "Cel care e fara de prihana sa arunce primul cu piatra".
      Hai s-o lasam cum a cazut, nu ti-a cerut nici un vot Basescu, cum nu mi-a cerut nici mie. Dar EU as fi un idiot complet sa nu-l votez mai ales in contextul asta.
    • 0 (0 voturi)    
      Copilul rade (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 4:53)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui Votantul

      La doua secunde dupa "lovitura" rade . Azi la 1 zi dupa ce televiziunile s-au folosit de el face atac de panica iar in familia lui e scandal . Care grupare i-a facut mai mult rau ?

      Este exact motivul pt care il votez pe Basescu. Si in politica desi face greseli (placa Eba Ridzi etc ) reprezinta un rau infinit mai bun decat alternativa .
  • +5 (11 voturi)    
    buf (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:39)

    mda [anonim]

    ia uite cine a cazut de pe trotineta si s-a trezit vorbind. ai invatat cum e smecheria aia cu "care" si "pe care", taricene? treci si tu pe-a doua acum ca nu se mai cere la scoala?
  • +2 (8 voturi)    
    Memorie pe termen lung (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:41)

    Nae [anonim]

    Dar de Orban ce-ti aduci aminte Taricene?
  • +2 (8 voturi)    
    Minciunile = valorile si etica noii coalitii (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:43)

    cix [anonim]

    PDSR&PNL deja ne arata "programul lor politic"= MINCIUNI pe paine, devalizarea tarii ... asta ne aduce aminte de anii 90, 91-96, 2000-2004 etc. Important e copii LOR sa o duca bine restul majoritatii ce mai conteaza daca traiesc in mizerie injustitie, daca au antena 1, 3, taraf etc le ajunge Daca Romania o sa fie la fel ca o tara din Sud America sau poate Africa.
  • +2 (8 voturi)    
    ????? (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:44)

    Cristi [anonim]

    "Filmul reflecta adevarul chiar daca nu am vazut...." Bla, bla, bla. Esti jalnic si penibil. Iti merge bine treaba Taricene? Patriciu e multumit de tine? Nevasta-ta e multumita de milionul ala luat prin legalizarea afacerii Ford in Romania prin firma de notariat special infiintata pentru asa ceva? Dar Sterling e pe bune? L-ai multumit pe Patriciu? Cu biletelul ala roz, cand te faceai pres lui Basescu ca sa-l scapi pe Patriciu cum e? In general... Dormi bine? Avand in vedere ce tinichele ai atarnate de picioare cred ca nu prea. Amintirile te cam chinuiesc Taricene. Nu-i asa?
  • +2 (8 voturi)    
    Pt. dl Tariceanu: Dvs legitimati fapte mai grave! (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:52)

    ardelean [anonim]

    Daca gestul d-lui Basescu ar fi fost adevarat, desi sunt dubii serioase, oricum e un flintic pe langa atrocitatile comise de mineri, aprobate de Iliescu si ... albite azi de PNL. Dar crimele financiare si morale comise de Patriciu si SRS? Din p.d.v. moral e grav sa strecori tantarul si sa inghiti camila. Imi pare rau ca am votat PNL.
  • -3 (7 voturi)    
    PNTCD, Ionut Popescu si Basescu (Vineri, 27 noiembrie 2009, 23:54)

    gicu maracine [anonim]

    Nimeni nu isi imagineaza ca guvernul Ciorbea a cazut in urma unui interviu al lui Basescu, in urma cu 12 ani! Basescu i-a fortat mana sefului sau de partid, Roman, cerand retragerea ministrilor PD (USD) din guvernul Ciorbea in momentul in care Valerian Stan (seful Corpului de Control al Primului Ministru) inceput cercetarea in dosarul "Flota" in care era implicat nimeni altul decat dl Traian Basescu. Urmarea: din ratiuni mai inalte (stabilitatea Romaniei si continuarea proceselor de Reforma), presedintele Constantinescu a renuntat la Ciorbea pentru continuarea guvernarii in coalitie cu USD (PD) si UDMR. Perceptia electoratului taranist a fost ca s-a renuntat la un om moral Ciorbea, (dovedit moral in timp), de dragul guvernarii cu partidul lui Basescu! Taranistii au parut ca isi abandoneaza electoratul insetat de dreptate si de lupta anticoruptie! Din acel moment incepe declinul PNTCD, nu Basescu a ingropat PNTCD, el doar a contribuit cu toata puterea sa, restul au facut taranistii insisi. Rand pe rand , Basescu a "recuperat" taranisti: fosti prim-ministri (ex: Radu Vasile), ministri (ex. Dudu Ionescu) parlamentari, sedii de partid (ex. Simleu Silvaniei), organizatii locale (ex. Cluj, Salaj) si lista ar putea continua pana la ultimul, Milut. A preluat o parte din doctrina, a preluat pana si tema anticomunismului etc. Practic, a contribuit din plin la daramarea PNTCD, partid de dreapta, ca sa ii poata lua locul si nisa cand aceasta a ramas libera! Sa speram ca Providenta o sa ii intoarca totul, cu varf si indesat!
    PS: Duminica, 6 decembrie 2009 e o zi neagra pentru Romania, nu va bazati pe votul meu voi comunistilor, nici tu Geoana si nici tu Basescu. Amandoi sunteti doua fete ale aceleiasi monezi...
    • -2 (6 voturi)    
      ai dreptate (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:39)

      saj [anonim] i-a raspuns lui gicu maracine

      Din pacate majoritatea celor care fac politica azi joaca o singura carte:populism si lipsa de respect, incalcarea cuvantului.
      Politician precum Coposu nu vom mai avea vreodata, un om de o moralitate deosebita.
      PDL = factiune a FSN + traseisti din diverse partide. Se dau de dreapta, auzi..ca e la moda.
      Mai devreme sau mai tarziu cel de sus va pune ordine in toate.
      NU voi vota in 6 dec. pentru ca ar fi o rusine sa dau votul unor demagogi propagandisti.
  • +4 (10 voturi)    
    Filmul guvernarii Tariceanu... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:01)

    maria [anonim]

    Filmul guvernarii Tariceanu l-am vazut cu toti si e cat se poate de adevarat! Sa punctam realizarile:
    - 0km de autostrada
    - 0 reforma in invatamant
    - 0 reforma in sanatate
    - nici un caz de coruptie rezolvat
    - banii din cresterea economica(de conjunctura) cheltuiti
    - nu a fost consecvent in nimic
    - profit bun la magazin la el
    - s-a aliat si cu dracu numai sa stea la guvernare!
    - a distrus alianta DA
  • +4 (8 voturi)    
    bla bla bla (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:08)

    aiureala [anonim]

    Spume la gura, convulsii, ham-ham peste tot pe internet si la televizor, pentru un filmulet in care un copil e(sau pare) "atentionat" de Basescu la un miting electoral prin 2004.

    I-as spune mai poetic, "Eclipsa de dos de palma" sau "Eclipsa de pumn".

    Si acum:
    * Trucat, scoase cadre pentru a imprima o viteza foarte mare bratului.
    * Nuuuu, e real, i-a dat una in mufa si a inceput sa rida de fericire.
    * Nuuuu, e trucat, uitati-va la lumina de pe fata copilului.

    WTF?

    Interviuri cu copilul pe care il seaca toata lumea la creieri de nu mai stie ce sa spuna si se incurca in declaratii cu o ruda.
    Auzi, declaratii ale unui copil de 15 ani folosite in campanie electorala!!!!...GIZAS...
    Spume la gura din nou, infierare proletara, rating, otevizare, invitati care sint pe linga subiect (specific romanului expert in toate), fete blurate (cam tirziu), declaratii de presa, emotii, tot felul de viteji care comenteaza reactia presedintelui la vizionarea filmuletului...

    WTF!?!?!?

    Mai munceste cineva in tara?
    Toata lumea e paralizata la un scandal ieftin, de campanie electorala mioritico-damboviteana, cu personaje pitoresti, care mai de care mai penibile (TOTI sint penibili, fara discutie), scandal care poate fi inlocuit lejer cu ceva confruntari decente intre candidati, stiti voi, chestii d'astea care se fac normal intr-o campanie electorala...NORMALA!
    Dar nuuuu, hai sa aruncam cu c***t in ventilator sa sara pe toti peretii si pe geamuri ca oricum dupa 6 decembrie nu mai conteaza.

    Asa-i?

    Alooo, coalitia PSD+PNL, PD-L-ule, e mai savuroasa o confruntare intre domnii Mircea Geoana si Traian Basescu decit ce vedem acum!!!

    Mai sint si persoane(foarte multe) la care sinapsele nu se fac prin reflexie din cutia craniana, asa ca vrem sa vedem si altceva in afara de circ!

    Se-aude? :)
  • +3 (7 voturi)    
    Atentie batalion!!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:08)

    Patriciu [anonim]

    Va vorbeste Patriciu, cel cu frica ca Base mai ia un mandat si il baga la celula!
    Deci, ca sa scapam de Base, trebuie sa aruncam cu marmelada contrafacuta in el, sa il denigram, sa aratam ca nu e bun de nimic. Pt asta, trucati filme, distorsionati adevarul, apoi sustineti tare si raspicat ca totul e adevarat! Prostimea o sa va creada...si noi castigam!! Aleluia!!! Dupa aia o sa ma joc eu cu milioanele de euroi...haha!!
  • -1 (3 voturi)    
    un pumn? un braț de voturi? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:08)

    Lombago [anonim]

    Să chibzuim touși puțin: daca l-a ars pe micuț, cu pumnul, cu adierea,o nouă achiziție media,mă rog, peu importe, poate i-a transmis o misiune politică, așa...părintește.. Să lucrăm mai bine puțin la efect. Păi unde se repercutează faptul? În drepturile copilului? În idealizarea unei imaginii de președinte? În spectrele închipuitei noastre europenizări? În Europa care e ea însăși un cuvânt? Nu. Un nu la toate astea. În electori doar. Vreau să zic că se traduce totul în voturi, portocalii dacă nu mă înșel, cam atâtea câți pixeli lipsesc mâinii lui băse lovind. O grămadă.
    Oricum, ideea e că electorii își apleacă urechea, mult mai repede la ceva afectiv, la ceva care se întâmplă, care prinde.. Toate astea prind la un cu totul alt nivel decât ce scontat. n-ati văzut la geoană ceva afectiv niciodată.
    • 0 (4 voturi)    
      CNA-ul trebuie sa se sesizeze (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:40)

      ionut i [anonim] i-a raspuns lui Lombago

      ca i-a facut rau copilului...
      asta e nebunie... in ipoteza ca e adevarat, desi eu nu cred, televiziunile mogulilor i-au facut mult mai mult rau copilului

      asa cum a spus el.. atunci a ris de intimplare, acum a fost traumatizat de televiziuni, de hartuiala presei....
      presa nu a respectat nici o lege... i-au incalcat drepturile de minor, dindu-i numele, fata si luindu-i interviuri fara acordul parintilor...

      si atunci, daca s-au luat de Base fiindca a abuzat un copil, ele cum l-au aparat pe copil?

      Astept amenzi record din partea CNA!
  • +3 (9 voturi)    
    ce minciuni.... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:13)

    newyorkezul [utilizator]

    Ce minciuneanu. Pai daca era adevarat, n-ati fi folosit-o voi cand cu biletelul, sau la suspendare. Nu esti cu nimic mai bun decat sandru. Sper ca poporul sa te taxeze, pentru ca ne iei de prosti. Ai ajuns un pupin comunist
  • 0 (4 voturi)    
    statistic (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:18)

    Ion [anonim]

    Statistic vorbind, toti sunt, dar toti, niste escroci. Lasind la o parte criza globala, pe timpul lui tariceanu am avut totusi o crestere economica buna. Basescu anul trecut striga inainte de alegeri ca Romania nu are nicio treaba cu criza, ca nu va fi atinsa, afectata, ca suntem pe treaba noastra, probabil pe luna si nu ne atinge nimic. Daca e sa vosrbim de timpeniile facute de PSD cit au fost la putere e mult de spus, dar nici PDL-ul nu e mai prejos si daca sunteti clar impartiali o sa vedeti ca sunt la fel de escroci ca si ceilalti. Dar nu inteleg de ce nu vedeti. Deci in final toti sunt niste mari escroci. Sper ca Romania sa se loveasca de un mare gard si sa ne facem praf ca sa ne trezim si sa o luam de la capat pe un drum nou si mai corect.
  • -1 (7 voturi)    
    Sa nu uiti, Darie! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:21)

    Gimmy [anonim]

    "Draga Traiane,
    1. Iti trimit alaturat un document redactat de Petromidia in legatura cu cercetarile care au loc.
    2. Daca ai ocazia sa vorbesti la Parchet despre subiect?"

    De asta, Caline! de asta incercati voi sa-l infundati pe Basescu!
    Dar NOI nu avem memoria atat de scurta pe cat v-ati dori VOI!...

    Si nu uitam, Caline! Nu uitam!
  • -1 (7 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:24)

    calin22 [utilizator]

    Zise Tericeanu - prost si mai lua o gura de...
    Asta chiar ne grede prosti in continuare. Auzi ca cica "Atunci, a inceput o discutie despre faptul ca Traian Basescu ar fi lovit un copil in timpul concertului". Ti-au trebuit 5 ani ca sa-ti amintesti?
    De ce nu ai zis atunci cand te-ai certat cu Basescu (stii tu din ce cauza).
  • -3 (7 voturi)    
    Despre tucalari (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:28)

    Clujean [anonim]

    Spusele lui Tariceanu ("credeam ca n-a fost ceva grav") concorda cu spusele baiatului ("o palma stearsa") si cu miscarea de retragere amuzata a pustiului (un pumn lateral in barbie l-ar fi facut gramada sau l-ar fi proiectat lateral, nu in spate).Personal cred ca descrierea corecta a faptului real ar fi fost "Traian Basescu a bruscat un copil mult prea insistent" iar presedintele putea sa recunoasca pe loc asta, pentru ca este foarte clar ca purtatorii de tucal ai lui Patriciu si Vantu au transformat palma in pumn, impingerea in croseu si incidentul in agresiune , cu intentia de a face din Romania o tara de faieri. Sant curios daca vor reusi. Cu mine nu.
  • +3 (5 voturi)    
    Am observat ceva (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:33)

    ionut i [anonim]

    seara si noaptea posteaza mult mai multi alegatori ai lui Base. Dimineata apar postacii PNL si PSD... urmaresc de cind a inceput campania chestia asta si nu e exceptie..

    asa mi s-a confirmat ca este vorba de postaci. observati dimineata cum intra baietii in tura si incheie spre seara... program 8 ore:).... nu pot sa-mi imaginez ca astia au un job de unde isi permit sa stea toata ziua pe forum, iar acasa nu mai sint interesati de ce se intimpla... e imposibil sa frece menta la munca...

    din 2 una: ori sint bugetari pe la vreo primarie etc, ori sunt postaci, platiti la comentariu:)

    am comparat cu comportamentul meu.. sint om ocupat, fac politica in timpul liber, adica seara, noaptea, mai arunc un comentariu pe aici, dupa ce citesc sa vad ce s-a mai intimplat peste zi... cine naiba are timp sa stea toata ziua cu ochii pe stiri si pe forumuri?
    • +2 (6 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 1:08)

      Gimmy [anonim] i-a raspuns lui ionut i

      Pai nocturnii sunt in general diaspooreni... si cum diaspora este covarsitor pro-Basescu, e normal sa vezi mesajeel pro-TB aparand noaptea!

      Dar stii ce ma uimeste pe mine?
      Faptul ca odata trecuta granita tarii, toata perspectiva se schimba:
      - romanii voteaza majoritar Base
      - Ciolos e bun (si nu Adrian Severin)
      - Macovei primeste premii pentru activitatea anticoruptie
      - Patapievici este ales presedintele Asociatiei Institutelor Culturale Europene
      - Blaga e laudat pentru reforma rapida a administratiei si interneelor
      - Daniel Morar primeste bile albe pentru activitatea DNA.

      Cam toti cei care au fost injurati si catalogati drept slugi ale lui Basescu...
      Niste tampiti, europenii astia!
      • +1 (1 vot)    
        Da si sintem izolati:) (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 12:34)

        ionut i [anonim] i-a raspuns lui Gimmy

        Ai dreptate... dar nici asta nu-i pune pe ginduri pe cei anti-Base... faptul ca Base marcheaza puncte peste puncte afara..

        ei o tin langa, toata ziua, cu izolarea Romaniei:)

        si nu vin sa recunoasca: "am fost un dobitoc" atunci cind au sustinut ca n-avem nici o sansa sa luam agricultura..
        stirea asta a trecut la tvznile mogulilor ca o nimica toata, de parca ar fi fost numit un director de agentie in romanica

        ce ticalosi mai sint jurnalistii de la tvziunile mogulilor
  • +2 (8 voturi)    
    Cine suntem (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:35)

    liberal adevarat [utilizator]

    Nu suntem postaci ai PDL. Suntem oameni care facem asta din convingere, pentru binele tarii. Si stii ceva? Vom merge la vot! Si vom vota Basescu!
    Va fi ca la referendum: peste 60%.
    Nemernicilor.
    • +2 (2 voturi)    
      Trateaza-te! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 1:13)

      taranistu [utilizator] i-a raspuns lui liberal adevarat

      .
    • -3 (5 voturi)    
      Cine sunteti? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 1:58)

      Omul de pe strada [anonim] i-a raspuns lui liberal adevarat

      Uite ce minune. Sunteti mai multi care scrieti un singur post!!! Probabil nu aveti creier suficient ca sa scrieti fiecare un post, asa ca v-ati strans la gramada ca sa faceti de-un creier. Deci... sunteti gramada :)).
      PS: Dupa cum zicea un mare psiholog social, lipsa identitatii personale duce la formarea identitatii colective. Daca suna prea complicat, nu va sfortati sa intelegeti, caci s-ar putea sa fie inutil :)).
      • -1 (1 vot)    
        Situatie tensionata (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 7:01)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui Omul de pe strada

        In cateva randuri ai descris perfect atmosfera de pe aici. Problema este cum ii imbunam pe cei care posteza pe aici ca sunt destui si o sa ne trezim ca ne luam de guler unii cu altii. Si se mai pune si gaz pe foc cu fraudarea asta a alegerilor.
      • +2 (2 voturi)    
        daca asa vorbeste un liberal adevarat.... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 12:50)

        ionut i [anonim] i-a raspuns lui Omul de pe strada

        .... e nashpa:)

        permite-mi sa am o parere mai bune despre liberalism decit cea pe care o faci tu pe net:)

        plus: daca esti atent, opiniile alegatorilor lui Base sint mai diverse, mai nuantate, mai argumentate si mult mai decent exprimate...

        cum ati ajuns asa, intreb? erati ca noi, domnilor... la fel de pasnici si credeati ca si noi ca mai conteaza si metodele prin care iti atingi scopurile... unde v-ati pierdut?

        refuz sa cred ca toate aceste casete trucate care exista si care se mai pregatesc in laboratoarele mogulilor sint acceptate de voi...

        am fost impreuna in piata Universitatii, domnule? este posibil. cert este ca Geoana nu a fost cu noi, cum spune Antonescu... si nici macar Antonescu nu era, ca statea la Tulcea...
        de ce minte Antonescu incercind sa-l faca pe Geoana de-al nostru?
        Nu, ei nu au fost, desi afirma asta!
        Si atunci, domnule liberal adevarat, te intreb de ce ma faci nemernic pe mine, care am fost poate linga dumneata in Piata Universitatii?
        Poate si pe 21 decembrie, daca ai fost atunci la Universitate?
        intelegi absurdul in care joci?
        am luat bataie la mineriada... ma vezi pe mine sa-l votez pe Geaona?:))))))))))
        • 0 (0 voturi)    
          Lui Ionut (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:27)

          Omul de pe strada [anonim] i-a raspuns lui ionut i

          Voteaza-l pe basescu atunci, ca el a aprobat venirea trenurilor cu mineri. Nu uita ca si Basescu si Geoana sunt copilasii politici a lui Tata Ilici. Iar PNL-ul le-a cazut in genunchi PDL-istilor (nascuti tot din FSN). Hai sa votam ce ramane .... :) ... adica nimic.
    • +2 (2 voturi)    
      Asa sinteti voi (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 12:39)

      ionut i [anonim] i-a raspuns lui liberal adevarat

      nu ma deranjeaza ca ma faci nemernic... dar nici nu te astepta sa-ti raspunde cu limbajul tau.

      poti sa verifici tot ce am comentat eu de jumatate de an de nd am simtit pentru prima oara ca trebuie sa-mi scriu si eu parerile pe aici

      niciodata n-am folosit cuvinte din astea, chiar daca sint suparat sau nervos pe unii si altii

      este o diferenta de educatie intre noi, nu doar de optiune politica.

      ce sa zic? spune ce vrei, eu nu sufar virtual cu tine:) imi pare rau insa ca liberalii sinteti asa...speram ca semanati mai mult cu noi, adica sinteti mai civilizati decit PSDistii:)
  • +1 (7 voturi)    
    corect (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:54)

    gabhry_el [anonim]

    Filmul reflectă adevărul prin ochii lui Patriciu.

    Cum bine zice un comentator pe blogul lui Dan Şelaru:

    Vasile D spunea...

    "o sa apara clipuri din ce in ce mai clare pana cand o sa vedem in reflectia camerei ochii bulbucati ai lui Patriciu super socat de urakenul lui Basescu,pe urma precum fractalii zoom dupa zoom o sa ii vedem si pe toti post martorii pnlei."
  • +1 (5 voturi)    
    hehe (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 0:58)

    radu [anonim]

    Daca pana acum nu eram sigur cu cine sa votez, acum m-am convins...nu cu astia.
  • +1 (7 voturi)    
    ce idiot! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 1:00)

    lol [anonim]

    nu a vazut ce s-a intamplat, dar stie ca e adevarat filmul. Cata prostie! Cred ca poate fi mai convigator numai daca ar spune in fata camerei de luat vederi ca e prost.

    Prostia aia lu Geoana(aka definitia prostanacului pe google) e contagioasa.
  • +2 (8 voturi)    
    Adevarul? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 1:07)

    OZ [anonim]

    Adevarul e Taricene ca o sa te ajut sa faci parte dintr-un partid fantoma. Acum v-ati inhaitat cu PSD-ul, ciuma aia rosie de partid cripto-comunist si aveti tupeul sa pretindeti ca electoratul liberal sa va voteze cadidatul securist, dupa ce ati folosit toate metodele de dezinformare si manipulare pe care aia le-au experimentat pe Romania vreme de 45 de ani.

    Ati tinut insa cu tot dinadinsul sa (re)transformati PNL-ul intr-un partid istoric. Ati reusit. Nu mai dati vina pe altii. Ati facut-o prin voi insiva.
  • +2 (6 voturi)    
    Manipulare pe fata! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 1:10)

    conducatoarea [anonim]

    Daca Tariceanu spune ca au vazut si ziaristii,si alti oameni,era imposibil ca cineva sa nu sesizeze acest incident,plus ca a fost demonstrat si trucajul!
  • +1 (5 voturi)    
    Incearca sa manipuleze pe ultima suta... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 2:59)

    ContraPSD [anonim]

    De 5 ani cineva incearca sa faca fata PSD-ului si armatei de jurnalisti si afaceristi ce se afla in spate!

    Hai sa le taiem craca de sub picioare. Oferiti-va sprijinul votand impotriva PSD!

    Pentru toti care refuza sa fie indobitociti, va asteptam pe: http://nusuntemsinguri.wordpress.com/
  • +1 (1 vot)    
    Nici unu' de la PNL n-a vazut nimic.... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 7:46)

    misha [anonim]

    ...da' asta nu-i impiedica sa-si dea cu parerea. Fix ca-n Catavencu. Era ceva...io n-am vazut nimic...da' daca ziceti voi sigur s-a intamplat ceva... Sunteti patetici. Sunteti patetici. Si tu, d-le Tariceanu, si Melescanu si sinistra de Norica. Cu voi liberalismul ajunge in rai...
  • +1 (1 vot)    
    Cadoul lui Tariceanu pentru Romani (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 8:05)

    observator [anonim]

    Din momentul liberalizarii pietei de energie electrica anual baietilor destepti li se ofera spre vanzare 10 miliarde Kwh energie electrica anual. Aceasta energie e cumparata cu 2 eurocenti pe Kwh si revanduta populatiei cu 10 eurocenti. Bulgari plateau in 2008 cu 2 eurocenti mai putin decat romanii. In conluzie anual fiecare consumator de energie electrica care consuma 2000 Kwh/an plateste pe an cu 40 euro mai mult decat bulgarii.In cei cinci ani dela liberalizare fiecare ROMAN a platit in plus 200 euro.Multumim din inima politicienilor au votat aceasta lege in 2004/2005 in conditiile in care conform cerintelor UE legea trebuia sa intre in vigoare la 1.01,2007.
  • +1 (1 vot)    
    n-ai vazut dar stii precis (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 8:30)

    gaby [anonim]

    Tipic securisto- manipulator, domnule tariceanu.
    L-am vazut cat gîfîia paturiciu cand povestea aceea manipulare .
    Poate-i face rau la inima daca mai continua .
    Si pacat de banii pe care ii are . Ce mai face cu ei?
    Doamne , nu ne lasa pe mana mafiotilor securisti!
  • -1 (1 vot)    
    32 % (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 9:29)

    Roby [anonim]

    Traian Basescu 32 %- E prosti dar e multi, atata prostime injectata potocaliu inca nu mi-a fost dat sa vad. Iliescu e deja un erou in comparatie cu basescu, imi pare rau ca in tara mea sunt atatia prosti care inca mai apleaca urechea la basescu, udrea, blaga, videanu, berceanu, cocos, etc
  • 0 (2 voturi)    
    aloo (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 11:35)

    iar [anonim]

    da' biletu'? cu biletu' cum e, taricene?
  • 0 (2 voturi)    
    Implaturi ! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 11:36)

    ovi [anonim]

    Acum inteleg de ce Tatar-riceanu si clica, nu a facut nimic in ultimi ani ,
    Dureaza 5 ani pana cand creierul lor poate transforma un semnal auditiv (auzit in autobuz) intr-unul verbal .
    Deci pana la urma ,nu copilul avea asa zise probleme de intelectuale ...........................
    Hiene rosi
    Vulpi galbene
    NU stiati fabula in care hiena rosie manca vulpea galbena ! !!!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    wow (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 11:50)

    dj [utilizator]

    Dar de ce atunci, in 2004, cand era premier bombonel, din cati oameni si cati cameramani erau acolo nu s-a gasit nimeni sa spuna adevarul? Fix toti si-au pierdut subit memoria si le-a revenit la fel de subit acum?
    Cum se face ca a aparut fimuletul fix acum?
    Cat de prost trebuie sa fie un candidat sa loveasca un copil in timpul unui meeting electoral cu atatia oameni si atatea camere de filmat in jur?
    Vi se pare ca Traian Basescu este prost? Mie nu mi se pare?
    De ce nu apare filmarea secventei de catre cameramanul care era exact in fata si care ar fi prins perfect faza?
  • +2 (2 voturi)    
    Calin Mincinosul (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 12:03)

    DAn [anonim]

    Voi chiar credeti ca nu ar fi zis nimeni nimic pana acum, la cate certuri au fost in 5 ani! IMPOSIBIL.
  • +1 (3 voturi)    
    Minciuni cu aroma liberala! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 12:21)

    KaTaNa [anonim]

    Minciuna are diferite grade si nuante:
    a) a Laviniei Sandru este totala: habar n-avea, n-a deranjat-o niciodata, daca ar fi stiut, sigur ar fi avut multe ocazii pana acum sa iasa la rampa cu treaba asta, pentru ca este o femeie moarta de ambitie si fara scrupule, fara viitor in politica, plina de venin si resentiment. In amintirea vremurilor bune, ea a raspuns telefonului lui Cozmin Gusa si a venit la Realitatea,sa ne joace o mica sceneta.
    b) Minciuna lui Patriciu este dupa chipul si asemanarea lui: greoaie, cinica, disperata. L-am vazut cam pamantiu pe domnul Dinu si stiu ca suportul tehnic vine de la Srin Rosca Stanescu. Spre deosebire de domnul Vantu,care este brici de destept, dar la fel de imoral, domnul Patriciu este cam prostanac, aidoma lui Mircea Geoana. Daca se stapanea si isi masca satisfactia de a-i da lovitura de gratie lui Basescu, poate cineva ar fi crezut sincer ca omul e un mare iubitor de copii si ca el ne poate apara de Basescu.
    c) Cea mai interesanta este de departe minciuna lui Tariceanu. Va amintiti ca, spre deosebire de Crin, el nu a exclus asa radical o viitoare colaborare cu PDL-ul. E usor de inteles si de ce: omul a mai fost la guvernare, stie beneficiile si se stie cu musca pe caciula pentru afacerea Sterling. Totusi, ca sa-si acopere fundul in eventualitatea in care PDl-ul nu ar castiga alegerile, a strecurat timid pe blog o relatare 'poltically correct"
    ceva de genul: nu am vazut cu ochii mei,dar stiu si-atentie! - stiu si ca omul a regretat. Sa fie oare Tariceanu mai la curent cu adevaratele sondaje, nu cele comandate de trustul lui Vantu?
    d) Matusa baiatului a mintit cu folos. Cu cel mai mult folos, de fapt, pentru ca, din toata povestea asta ea s-a ales cu banii. Ai lui Patriciu, desigur. Adica ai nostri si ai copiilor nostri, dar ce dracu mai conteaza copiii carora le-a furat el viitorul si resursele, vanzand pe nimic Romania? Matusa minte de ingheata apele, e smechera, e ingrozitoare.
  • -2 (2 voturi)    
    Disperare, (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 12:42)

    Pantera Roz [utilizator]

    numele tau e PDL.Nu mai incercati sa convingeti lumea normala la cap ca Basescu e la fel de normal.Nu e.Daca-l iubiti asa tare-plecati cu el pe mare.Care-fiind mare-suporta multe si multi.
  • 0 (0 voturi)    
    ASTEPT RASPUNS (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:29)

    andrei [anonim]

    Aici sunt 2 link-uri cu imaginea lui basescu inaintea "loviturii". Primul este arhicunoscut..prezentat de realitatea si desfiintat de staful lui basescu (e calitatea proasta). Al doilea a aparut tot la realitatea...alt unghi ..calitate HD. (ca sa nu mai comenteze basescu). Eu am 1 SINGURA intrebare.
    CU CE MANA IL LOVESTE BASESCU PE COPIL? (stanga/dreapta).

    PS: nu trb sa va uitati decat la primul frame(imagine)..personajele din spate sunt identice..momentul este acelasi..mana intinsa...e alta.

    1.Mana stanga: http://www.realitatea.net/foto_1043239__689452.html

    2.Mana dreapta: http://prezidentiale.evz.ro/emain/articolul/877677/Staff-ul-lui-Basescu-Filmul-este-o-diversiune-a-quotmogulilorquot


    Daca nu as vedea ca este exact acelasi moment de timp (omul din spate este identic)..as crede ca e vorba de cele 2 lovituri de care isi aminteste patriciu...deci i-a bagat un croseu stanga si upercut dreapta ?
  • +1 (3 voturi)    
    Da, reflecta cu distorsiuni, ca o oglinda ... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 13:54)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    dintr-acelea, cu suprafete defomate.

    In care paturiciu se vede Brad Pitt!
  • +2 (2 voturi)    
    Tariceanu uitucul. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 14:48)

    mircea [anonim]

    Sa-i aducem aminte lui Tariceanu de s-a certat cu Basescu.Tariceanu i-a cerut lui Basescu sa intervina pentru scoaterea lui Patriciu din puscarie,Basescu i-a cerut lui Tariceanu sa intervina urgent pentru deblocarea traficului rutier pe valea oltului(blocat de surpari) si spre Moldova(pod distrus la Maracineni),la care Tariceanu a dat o replica de rasul lumii:nu sunt diriginte de santier.Daca stia sarcinile unui diriginte de santier,nu raspundea asa.Era premier,dar nu stia ce trebuie sa faca un premier.El facea doar ce-i spunea Patriciu si vedea dupa cum batea VANTU.Vreau sa sa-i spun lui Tariceanu,pentru-ca nu a vazut faza,ca s-a aflat cine era ala micu batut de Basescu-era GEOANA.
  • 0 (0 voturi)    
    auzi bre ce zic europe lui klaus johanis.... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:34)

    amadeo,amadeo.... [anonim]

    Nu numai RTL a analizat acest trucaj ci chiar inside media Comisia Europeana studioul din Berlaymont. Toata cadrele descompuse si analizate in Photoshop fac astazi deliciul e-mailurilor care circula cu falsul grosolan in Comisie. Oamenii se intreaba daca acest post TV are autorizatie de emisie si de ce nu este imediat taiat de la difuzare pana la lamurirea situatiei? Scandalul odata ajuns aici Realitatea are mari probleme de credibilitate. Va fi sacrificat Razvan Dumitrescu de post ca acarul paun sau editorul si directorul?
    amadeo ce sarpe ai tinut la san.....!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Datator de parere (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:45)

    Anto [anonim]

    Cum poate Tariceanu sa spuna ca filmul este adevarat din moment ce zice mai apoi ca nu a vazut exact ce s-a intamplat. Multa ipocrizie pe politicienii romani.