Theodor Stolojan infirma categoric negocierile cu PNL

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 12 decembrie 2008, 10:42 Actualitate | Politic


Premierul desemnat, Theodor Stolojan, a negat vineri ca PDL ar purta negocieri cu liberalii, informeaza NewsIn.

"Infirm categoric zvonurile legate de discutii sau negocieri politice pe care eu, in calitate de prim-ministru desemnat, sau alti reprezentanti ai PD-L le-am avea cu membri ai Partidului National Liberal", se precizeaza intr-un comunicat de presa semnat de Theodor Stolojan.

Premierul desemnat sustine ca discutiile pentru crearea unui program de guvernare si pentru definirea unei echipe guvernamentale au loc intre PDL, PSD si UDMR.

"PNL a refuzat sa participe la negocierile privind crearea unei formule de guvernare, prezentandu-se de o maniera inflexibila si blocand practic orice dialog. Din aceste motive, discutia cu PNL privind participarea la constituirea viitorului guvern este incheiata", declara Stolojan. 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1248 vizualizari

  • +6 (12 voturi)    
    intoxicare ieftina pnl (Vineri, 12 decembrie 2008, 10:47)

    ups [anonim]

    asta era o intoxicare de 2 lei marca dan andronic -olteanu de a dinamita alianta psd-pdl care e facuta 100%. cei doi, cascadorii rasului au fost cititi de vulpoii batrani din psd-pdl si acum ii intoxica ei ! ramane cum s-a stabilit , pnl in opozitie ! liberalii sunt nauciti, nu isi revin, nu inteleg ce li se intampla..pt ca dupa alegeri au fot intoxicati ca fara ei nu se poate si ei prostii au crezut si au supralicitat ! fraieri ! oricum andronic , dupa ce l-a ingopat pe nastase la prezidentiale, acum ingroapa si pnl-ul, mishto consilier !
    • +3 (9 voturi)    
      :) (Vineri, 12 decembrie 2008, 11:02)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui ups

      Da frate, PDL-ul face alianta cu PSD-ul si tie iti pasa de PNL?
      Asta e bucuria ta, ca se ingroapa PNL-ul?
      PNL-ul se va curata in opozitie, asta e un plus.
      • -1 (13 voturi)    
        Tariceanu e de vina pentru scufundarea Atlantidei (Vineri, 12 decembrie 2008, 11:14)

        sa traiti bine [anonim] i-a raspuns lui Anonim

        Da, Tariceanu e de vina pentru primul razboi mondial, pentru moartea lui Mihai Viteazul, pentru eruptia vulcanilor, pentru evolutia speciilor, pentru epidemiile de ciuma din Evul Mediu. Tariceanu si Olteanu sunt vinovati pentru rotatia Pamantului in jurul Soarelui Basescu si Stolojan sunt cei mai inteligenti si cinstiti oameni de pe planeta, sunt neprihaniti ca IIsus Hristos. Ei nu au avut nici o legatura cu grupuri de interese, ei nu au mintit electoratul cand au spus ca nu se vor alia cu PSD.Romani, e bucurie mare.Tariceanu nu mai e, deci in tara va curge lapte si miere.
        • +1 (5 voturi)    
          sa traiti! BINE!? (Vineri, 12 decembrie 2008, 12:10)

          Don Patriciu Dumnezeu [anonim] i-a raspuns lui sa traiti bine

          ei, domnu, nu mai dezinformati aici asa ieftin. patriciu e de vina, tariceanu e doar o marioneta. a, si sa nu o uitam pe bunicutza :D
          acum ca lucrurile sint clare, io va doresc sa traiti, ca de partea cu binele se ocupa base cu intelectualii.
        • +1 (1 vot)    
          Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisus (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 21:00)

          stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui sa traiti bine

          Asa-i cum zici, iar Tariceanu ii neprihanit (adica nu-i prihanit - daca o mai stii cineva in ziua de azi ce inseamna "prihanit"), ca Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijos.
          Am scris mai multi "i" inainte de "jos" ca sa nu se creada ca in greaca sau eventual in zulu inseamna "magar".
  • 0 (10 voturi)    
    PNL va deveni o amintire pioasa in 2-3 ani ! (Vineri, 12 decembrie 2008, 10:51)

    Eneas [anonim]

    ..iar Tariceanu va pleca din PNL inaintea lui Pavelescu care va stinge si lumina !
    jocurile sunt facute ,nimic nu mai poate fi plusat !
    • 0 (12 voturi)    
      Sau nu (Vineri, 12 decembrie 2008, 11:18)

      Cioara din varful parului [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      PDL va ajunge la 20 % si PNL la 40%.
      Eu sunt primul care migreaza.
      • -2 (8 voturi)    
        Succesuri ! (Vineri, 12 decembrie 2008, 11:27)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

        Cuibul de hoti te ateapta ...
        • +1 (5 voturi)    
          asta a spus-o vajnica PDL-ista cu sange albastru (Vineri, 12 decembrie 2008, 11:50)

          Cioara din varful parului [anonim] i-a raspuns lui Eneas

          ea a fost cea atrasa de puietul guzganului rozaliu si totodata primul semnal al apropierii dintre cele doua fractiuni de stanga ale politicii romanesti
          ramaneti intre voi, baieti.
          eu unul nu vreau sa fiu in cloaca voastra.
      • 0 (4 voturi)    
        Ai votat cu PNL (Vineri, 12 decembrie 2008, 14:25)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

        mai slabeste-ne!
    • -1 (1 vot)    
      Esti snob pana-n maduva oaselor! (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 21:24)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      "..., nimic nu mai poate fi plusat!"?! Esti bun, nene! Si-ti mai dai savant cu parerea! Macar stii cine-a fost Eneas sau doar iti place ca suna bine?
  • -1 (9 voturi)    
    aaa (Vineri, 12 decembrie 2008, 10:52)

    gogo [anonim]

    stolojan oricum este un papagal, degeaba se da de coco. Acum 4 ani trebuia sa fie prim ministru , acum nu prea mai e de el, nu cred ca face fata.....
  • +6 (10 voturi)    
    PNL este PSD-aripa Iliescu (Vineri, 12 decembrie 2008, 10:54)

    A Dandanache [utilizator]

    In orice formula ar fi ajuns PNL Tariceanu la guvernare nu insemna nimic altceva decit ajungerea din nou la putere a tandemului Iliescu-Nastase prin calul lor troian Tariceanu. Pactic PSD a cistigat alegerile cu 51% (33% PSD clasic + 18% PSD aripa Tariceanu-Iliescu-Nastase). Sa ne aducem aminte cine erau cei care il aplaudau pe Iliescu in parlament: PNL-istii. Adica curat "liberali".
    • -2 (2 voturi)    
      gagamita (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 20:30)

      bucuresteanul [utilizator] i-a raspuns lui A Dandanache

      Cand ti-ai zis Dandanache ai avut dreptate nea Gagamita : "Si clopoteii clinca, clinca..."
    • -1 (1 vot)    
      Sa ne aducem aminte... (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 21:28)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui A Dandanache

      ... cine recunostea valoarea acolo unde o vedea, prin 1996, fara sa fi retractat convingator cele spuse atunci!
  • +4 (8 voturi)    
    Bancuri cu rusi si americani. (Vineri, 12 decembrie 2008, 11:02)

    ei cu ei, noi cu noi [anonim]

    In perioada Razboiului Rece se intalnesc Nixon si Brejnev. Nixon spune:
    -In URSS nu se respecta drepturile omului iar disidentii sunt trimisi in Gulag.
    Brejnev raspunde-Voi vorbiti, care ati exterminat pieile-rosii si ati exploatat negrii?
    Morala-PDL spune-voi penelistii ne acuzati ca ne-am aliat cu PSD. Dar voi ce ati facut , nu v-ati aliat? Concluzia-daca cei de la PNL au fost lichele, noi cei de la PDL, putem fi niste lichele si mai mari.
    • +1 (1 vot)    
      ei (Duminică, 14 decembrie 2008, 22:46)

      Gica [anonim] i-a raspuns lui ei cu ei, noi cu noi

      Pana nu-i vezi la treaba nu ai dreptul sa spui nimic. Numai peste 6 luni putem sa mai vorbim. Asa arunci numai cu zoaie de-a pomana, fara nici o justificare. Conteaza si cum si pentru ce te aliezi. Acum e o alta gasca in alta traista. Nici atata n-ai sesizat ratoiule !?