Radu Mazare: Nu poate fi vorba de Monica Macovei la Justitie

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Miercuri, 10 decembrie 2008, 10:42 Actualitate | Politic


Radu Mazare exclude posibilitatea ca Monica Macovei sa preia portofoliul Justitiei intr-un Guvern PSD-PD-L.

"Nu poate fi vorba de Monica Macovei pentru ca ea nu este din PD-L", a declarat, miercuri dimineata, primarul Constantei, Radu Mazare.

Reactia social-democratului vine dupa ce o parte a presei centrale a speculat faptul ca fostul ministru al justitiei in Cabinetul PD-PNL si-ar putea relua portofoliul, in cazul in care PSD si PD-L vor ajunge la o intelegere privind crearea majoritatii parlamentare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2036 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    penal (Miercuri, 10 decembrie 2008, 10:52)

    kilar [anonim]

    Un argument mai penibil nu putea sa bage.
    Orice numai sa nu vina Macovei inapoi.
    Mor de frica penalii, si asta pt ca is vinovati.
  • 0 (8 voturi)    
    Traiasca alianta PDL+PSD (Miercuri, 10 decembrie 2008, 10:53)

    Macovei flituita de PDL [anonim]

    Sunt mandru ca traiesc in aceasta tara. Bravo , domnule Basescu, ai tradat-o si pe Macovei. La mai mare.
  • +6 (8 voturi)    
    n-ai cu cine .... (Miercuri, 10 decembrie 2008, 10:54)

    make21 [anonim]

    Fara Monica Macovei la justitie probabil PDL-ul o sa ajunga undeva la 10%, oricum si asa s-au compromis f mult facand o alianta cu , comunisti
  • +3 (5 voturi)    
    hotii din psd (Miercuri, 10 decembrie 2008, 10:59)

    Mircea [anonim]

    Atunci pe cine vor psdistii la justitie? Probabil pe un hot din partidul lor care sa blocheze reforma in justitie. Monica Macovei ar fi cea mai potrivita pentru postul de ministru al Justitiei dar jigodiile din psd se opun acestei nominalizari.
  • +4 (4 voturi)    
    mazariche (o buruiana) (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:03)

    ELIS [anonim]

    am ajuns rau f . rau daca toti mafiotii isi dau cu parerea cine sa fie la justitie si cine nu.La cate tinichile are agatate de fundul lui nu o sa fie de acord cu nimeni.Mai bine desfintam justitia ca tot vedem ca se aranjeaza cand e vorba de anumite persoane.
  • +6 (6 voturi)    
    Aoleu... (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:04)

    Tetelu [anonim]

    Ma Radu Fasolica! Ti-e frica ma? Nu-i asa ca ar fi cam naspa pentru unii din PSD ca tanti Macovei sa fie iar ministrul Justitiei?
  • 0 (2 voturi)    
    macovei (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:04)

    zorro [anonim]

    Mazare nu stie ce vorbeste.monica macovei este salvarea baronilor.Daca ue nu vede rezultate in lupta anti coruptie, nu da banii,iar baronii vor face foamea
    • +1 (1 vot)    
      stai linistit (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:40)

      ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui zorro

      Baronii nu isi iau banii din fondurile europene decat probabil in plan secundar. Baronii au ca sport preferat suptul din truda poporului.... cel pe care-l tine in majoritate cu salarii la limita existentei.

      Salutari din Cipru,
      Apropo, eu am votat.
  • +4 (4 voturi)    
    BA DA (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:06)

    Mircea Rusu [anonim]

    Monica Macovei are suficiente referinte excelente pentru a putea fi considerata un candidat pentru Ministerul Justitiei. Mai mult decat atat poate fi considerata incoruptibila deci, daca PD-L doreste sa aiba un atu la carcotelile ca ar fi renuntat la lupta anticoruptie, numirea ei ar da un semnal clar electoratului propriu ca sustine in continuare acesta lupta.
    Concluzie: Macovei la Justitie este una dintre cele mai bune variante!
  • 0 (0 voturi)    
    Vrei sa bage guvernu la popa sapca ? (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:15)

    Dor [anonim]

    Sti ca are dreptate ?
    Daca vine Monica Macovei o sa se mute o gramada de chestii la popa sapca. O sa fie inghesuiala. Iti dai seama ca nu se poate lucra in conditiilea alea. Da poate il vor pe Tepes ca asta o sa faca locuri pentru toti ... Cine ii intreaba ?
  • +3 (3 voturi)    
    Vai de mine... (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:19)

    kisaki [anonim]

    Unul din principalele motive pentru care am facut un efort deosebit sa ma duc la vot a fost ca vroiam sa o vad pe Macovei inapoi la justitie...
    Inca mai sper ca o sa fie cazul. Daca nu, de acuma incolo nu mai votez decat cu ecologistii si sa-i ia dracu pe toti...
    PSD+PDL.. INCREDIBIL!
  • +2 (2 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:21)

    sadwank [anonim]

    • +1 (3 voturi)    
      te lasi pacalit de finkelstein si gresesti... (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:56)

      judex1 [anonim] i-a raspuns lui sadwank

      Sa asteptam cu rabdare sa vedem ce se intampla. Nu cred ca Basescu si PDL vor trada dreapta, asa cum a fact-o Tariceanu si PNL. Cine este de vina pentru actuala situatie? Cine trage sforile din umbra? Nu te lasa manipulat!
  • +3 (3 voturi)    
    Ar fi posibil? (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:28)

    Irod cel Bun [anonim]

    Unde am ajuns? Este posibil Macovei la justitie colega cu Mazare la ...economie si Adrian Nastase premier? Doamne ia-ne pe toti!
  • 0 (0 voturi)    
    Eu nu mai inteleg nimic! (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:41)

    andrei [anonim]

    Pana acu nu am auzit decat acuze cum ca Base face si desface cu DNA, uite dosarul, nu e dosarul. Asta desi ministru la justitie a fost unu Chioariu. Deci nu inteleg la ce mai are nevoie Base de MJ. Poate explicatia este ca daca ar fi si MJ in lupta anticoruptie mult mai multe dosare s-ar rezolva si teama lor este mai mare!
  • +2 (2 voturi)    
    pazea (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:41)

    bladd [anonim]

    Reactia mafiotului R.M. prefigureaza "ambianta" din
    viitorul guvern PSD-PDL. PDL si Basescu are trebui sa ia aminte - or sa-i inghita mafia PSD cu pene cu tot. Mai bine guvern minoritar cu UDMR, si cu Monica la Justitie!
    • -1 (1 vot)    
      Chiar nu poti sa faci un efort de gandire, sau.. (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:58)

      judex1 [anonim] i-a raspuns lui bladd

      incerci sa manipulezi. Un PDL minoritar, cu Monica Macovei, va reusi sa faca si ce a facut in perioada cardasiei PSD/PNL, adica nimic. va fi iar eliminata si PDL-ul terminat. Ma indoiesc ca, daca esti un om de bine, vrei asa ceva>
      • 0 (0 voturi)    
        nu sunt om de bine (Miercuri, 10 decembrie 2008, 12:24)

        bladd [anonim] i-a raspuns lui judex1

        Si nici nu manipulez. Macovei a facut destul de multe inainte de perioada cardasiei PSD/PNL. E drept ca atunci presiunile din partea UE erau luate in seama...

        Sa vedem mutarea lui Basescu.
    • +1 (1 vot)    
      Motiunea Anti-Macovei din SENAT (Miercuri, 10 decembrie 2008, 12:05)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui bladd

      ...a fost votata si de UDMR , mai putin Ekstein
      • 0 (0 voturi)    
        adevarat (Miercuri, 10 decembrie 2008, 12:44)

        bladd [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

        Nu idealizez UDMR-ul, dar ii consider totusi mai buni decit PSD+PC, macar pentru faptul ca nu au forta media si capacitatea de manipulare a susnumitei aliante. Manipularea care ne-a adus unde suntem azi, adica, la un pas de refacerea FSN-ului. Vai de noi. Adica, de cine mai e in Romania, eu am plecat de mult.
  • +1 (1 vot)    
    M. Macovei (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:46)

    Alandra [anonim]

    Va accepta M. Macovei functia de ministru al Justitiei intr-un guvern cu PSD?
    • +2 (2 voturi)    
      De ce sa nu accepte ?! (Miercuri, 10 decembrie 2008, 12:07)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Alandra

      Ai uitat ca e foarte foarte APOLITICA.
      Asa cum a fost cu liberalii poate fi si
      cu pesedeii.
  • +2 (2 voturi)    
    Mazare (Miercuri, 10 decembrie 2008, 11:57)

    Free your PC [anonim]

    Cind am vazut alaltaieri pe nesimtitul asta la televizor mi s-a adunat instantaneu o flegma mare in gura. Asta nu s-a uitat in oglinda inainte sa se duca la Bucuresti? Cu camasa desfacuta, lant de manelist la git, in blugi.
  • 0 (0 voturi)    
    ei cu noi (Miercuri, 10 decembrie 2008, 12:16)

    claudiu [anonim]

    daca ziceati asa de la inceput ...macar nu ma mai deranjam sa merg la vot.
    mi-e sila ...
  • 0 (0 voturi)    
    mazarike (Miercuri, 10 decembrie 2008, 12:18)

    tibirk [utilizator]

    toti constantenii "e" niste prosti in frunte cu primarul lor Radu Vrej asta......
  • 0 (0 voturi)    
    beach bou (Miercuri, 10 decembrie 2008, 12:37)

    varsatorul [anonim]

    Ma Raducule,ma,zaresti cum se stringe latzul?Ai grija sa nu te prinda cu Nicusor la un loc ca el e cam gras si iti ia aerul!
  • 0 (0 voturi)    
    ne da asta in judecata pe toti... (Miercuri, 10 decembrie 2008, 13:39)

    ceferistul [anonim]

    asa cum a facut-o cu saraca Feri Predescu, care trebuie acum sa plateasca 15000 de euro daune.
    deci eu am facut pe mine de frica deja si declar solemn cu mina pe prohab urmatoarele:
    RM NU ESTE MAFIOT
    RM NU ESTE CORUPT
    RM NU ARE NICI O LEGATURA CU LUMEA INTERLOPA
    RM NU TREBUIE BAGAT LA PUSCARIE
    RM ESTE CEL MAI CURAT OM DIN ROMANIA
    e bine asa dom' primar?
    dati o bere la baiatu'?
  • 0 (0 voturi)    
    Mazare (Miercuri, 10 decembrie 2008, 15:57)

    fasole [anonim]

    Propun Mazare ministrul de Justitie si sa se judece singur!