BEM a respins candidatura Laviniei Sandru pentru Camera Deputatilor

de L.P.     HotNews.ro
Miercuri, 22 octombrie 2008, 14:06 Actualitate | Politic


Biroul Electoral Municipal a respins miercuri candidatura Laviniei Sandru pentru un mandat de deputat in colegiul 22 din Bucuresti, anunta Agerpres. Presedintele BEM, Alin Valentin Visan, a declarat ca decizia a fost luata deoarece candidatul independent nu a depus patru liste originale de semnaturi cu cei 2.000 de sustinatori.

Pana in prezent, membrii Biroului Electoral Municipal au respins si candidatura independentului Bogdan Ratiu, pe aceleasi considerente.

Lavinia Sandru a demisionat din PIN si a decis sa candideze ca independent.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2114 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    a (Miercuri, 22 octombrie 2008, 14:13)

    a [anonim]

    e razbunarea lu' Oprescu!
  • +1 (1 vot)    
    Ce ironie (Miercuri, 22 octombrie 2008, 14:16)

    marius [anonim]

    Sa il pui pe cruce pe Oprescu pentru listele lui falsificate si sa nu fii in stare sa iti gestionezi corect propriile liste....
    • 0 (0 voturi)    
      mai corect fara liste... (Miercuri, 22 octombrie 2008, 16:48)

      claudiopolis [utilizator] i-a raspuns lui marius

      decat cu semnaturi falsificate!
  • -1 (1 vot)    
    oricum nu castiga, asa o folosesc ca "victima" (Miercuri, 22 octombrie 2008, 14:40)

    - [anonim]

    "in platourile de televiziune" unde-si cam pierduse tot farmecul
    o s-o vedem din nou imbracata-n negru cu fata de sfanta si martira, acuzand "sistemul" ca oprescu
    "inlocuitorii" de revoltati si rebeli adevarati se construiesc si ele cu greu, nu pica asa din cer
  • -2 (2 voturi)    
    Confirmarea micimii si josimii. (Miercuri, 22 octombrie 2008, 14:41)

    Alin [anonim]

    Ma refer la Justitie. Din cate inteleg, din laconicul dvs articol, s-a dus femeia fie cu: a. o lista cu semnaturi originale, restul fiind copii, fie B numai cu copii, tinand originalul/originalele asupra ei.
    In ambele cazuri exista cel putin 2000 de cetateni care si-au dat acordul pentru candidatura ei, deci legea este respectata in spiritul ei. Ce te faci insa cu Rromania, tara unde legea trebuie sa fie respectata doar in litera ei.
    • +2 (2 voturi)    
      Ai dreptate (Miercuri, 22 octombrie 2008, 16:12)

      irina [anonim] i-a raspuns lui Alin

      Cum de si-au permis sa faca asta in tara lui "las' ca merge si asa"? In fond legile sunt date ca sa fie interpretate. La fel ca aia care fura dar, nu-i asa, ce atita tevatura ca doar nu au omorit pe nimeni, tot asa si listele: ce daca in lege scrie patru originale, or merge si copii legalizate ca este tot pe-acolo pe undeva. De ce s-or fi oprit tocmai la ea ca sa-i ceara sa respecte legea? Nu puteau sa treaca inca o data cu vederea?
  • 0 (4 voturi)    
    Lege iresponsabila ! (Miercuri, 22 octombrie 2008, 14:48)

    martin [anonim]

    Desi sunt oameni extrem de inteligenti atat Lavinia Sandru,cat si Cozmin Gusa, nu pot uita ca sunt transfugi din PD si ca au tratat cu PDSR-ul reactivarea pentru viitor. Nu cred insa ca nu putut strange 2000 de voturi regulamentare. Problema este bunul plac al justitiei,care dupa enormul scandal cu Oprescu, musamalizat din multiple interese oculte, nu se simte deloc obligata sa tina seama de precedente.
    Iar legea nu poate fi schimbata decat de o majoritate parlamentara responsabila si gata de a incepe schimbarile majore necesare. Nici PNL-Tradiceanu,nici PDSR nu vor sa schimbe nimic.
    Deci stiti cu cine trebuie sa votati !
    • +1 (3 voturi)    
      URA (Miercuri, 22 octombrie 2008, 15:37)

      prm [anonim] i-a raspuns lui martin

      stiu, cu UDMR sau PRM! sau PLM!?
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru unul cu nume de WC Tudor ! (Miercuri, 22 octombrie 2008, 23:53)

    martin [anonim]

    Cred ca ai inteles foarte bine,dar nu-ti convine. Eu discut numai despre partidele importante. Daca tot nu intelegi,este vorba de PD-L, singurul partid important, care vrea sa schimbe clasa politica !
  • 0 (0 voturi)    
    nu pricep si ei o data? (Joi, 23 octombrie 2008, 10:24)

    florin [anonim]

    Lavinia Sandru si Cosmin Gusa...eternii candidati nealesi...cred ca si la 100 de ani vor mai incerca sa puna mana pe ciolan