PIN sustine ca si bebelusii au semnat pentru Oprescu

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Joi, 29 mai 2008, 14:30 Actualitate | Politic


PIN afirma ca pe lista de sustinatori a lui Sorin Oprescu se numara si 24 de sugari, nascuti intre 13 si 16 aprilie anul acesta si ca doar 1% din cei chestionati telefonic admit ca au semnat. In paralel, o ancheta efectuata de Cotidianul, care a verificat prin sondaj citeva zeci de liste, arata ca multe persoane isi recunosc datele de indentitate dar nu si semnatura. Pe multi ii leaga o mai noua sau mai veche internare la Spitalul Muncipal.

In urma investigatiei telefonice asupra listei de sustinatori ai lui Sorin Oprescu, demarata de catre vicepresedintele PIN, Lavinia Sandru, "pe langa faptul ca nici macar 1% din cei chestionati telefonic nu recunosc ca au semnat lista de sustinere, s-a mai descoperit un fapt incredibil: 24 de sugari, nascuti in 13.04.2008, respectiv 16.04.2008, apar ca au semnat pentru sustinerea candidaturii lui Sorin Oprescu", se arata in comunicatul de presa remis Hotnews.ro.

Pentru clarificarea situatiei, PIN cere public directiilor spitalelor care au sectii de nou-nascuti sa lamureasca problema, "demna de cartea recordurilor". Lista completa  a semnaturilor se regaseste si pe site-ul PIN www.neamsaturat.ro.

Falsi sustinatori, vecini de strada

Ziarul Cotidianul a efectuat o ancheta proprie si a verificat cateva zeci de pagini cu semnaturi. Potrivit publicatiei, peste 20 de persoane chestionate, alese la intamplare de pe liste, au declarat ca nu au semnat niciodată pentru Sorin Oprescu.

Cotidianul sustine ca multe persoane care stau pe aceiasi strada si sunt trecuti drept sustinatori pe lista lui Oprescu, neaga ca si-ar fi dat acceptul sau semnaturile.

Numitor comun: internarea la Municipal

Locuitorii de pe strazile Fizicienilor (sectorul 3), Lascar Catargiu (sectorul 1), Aleea Fetesti (sectorul 2), Iacob Negruzzi neaga ca au semnat listele lui Oprescu, dar gasesc explicatia in faptul ca fie au fost internati la Spitalul Muncipal, fie si-au facut acolo diferite analize. Iata citeva exemple:

-Oszkar Szoke, simpatizant UDMR, spune ca " acum un an am fost internat la Spitalul Municipal, unde mi-am tratat o entorsa, dar am semnat acolo alte documente, nu intr-o lista a sustinatorilor".

-Felicia Nescoiu, alta semnatara fictiva crede ca datele i-au fost luate tot din Spitalul Muncipal unde "a fost la endocrinolog, la doamna doctor Ionescu Maria".

-Intreaga familie Lazar, care locuieste pe strada Iacob Negruzzi nr.24, sustine ca nu a semnat nimic pentru Oprescu.

- Elena Zaharia de pe strada Spiralei, apare ca semnatara impreuna cu mama sa, care insa este bolnava, " are niste probleme la cap".

- Traian Lungu, un alt semnatar verificat de Cotidianul, este plecat de cinci ani din tara. 








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1337 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    (...) (Joi, 29 mai 2008, 14:33)

    Emma Heart [utilizator]

    Doctore, te-ai fript ...

    Inca o dovada in plus a imposturii.
    • +2 (2 voturi)    
      Mda (Joi, 29 mai 2008, 15:13)

      Andro [utilizator] i-a raspuns lui Emma Heart

      nu am nici o indoiala ca multe din semnaturi sunt false.

      dar, ati vazut vreun politician din romania sa isi asume responsabilitatea cand e prins cu fofarlica? Sau sa fie tras la raspundere de autoritati?
      • +2 (2 voturi)    
        Dar ai vazut vreun politician (Joi, 29 mai 2008, 15:30)

        Andra [anonim] i-a raspuns lui Andro

        care sa faca mai mult decat sa "acuze" ?
        sa mearga adica in justitie si sa depuna o plangere penala, ca sa arate tuturor ca nu acuza in vant ci are dovezi serioase ?

        Eu n-am vazut decat un singur caz (in afara de ce a facut DNA, dar DNA nu e parlamentar)
        Si anume cazul Mona Musca: in 2004, Mona a depus in numele Aliantei D.A. o plangere penala impotriva lui adrian nastase pt. casa din zambaccian - de la care i s-a si tras pana la urma dupa cum stim.

        Si atunci nu era ca astazi, ci era teroare sa te lui cu adrian nastase si tocmai la PNA: nimeni n-a vrut sa semneze alatuir de mona Musca, asa ca plangerea este semnata de ea - singura.

        Si iata, ea este singurul politician care a avut curajul sa transforme acuzatiile in fapte.

        Alaturi de ea poate sta tarian basescu care a dat pana in 2004 Consiliul PSD-ist al GCPMB in judecata pt. ca se opunea proiectelor lui : PARCARI , pasajul basarab - si i-a dat in judecata pana cand Iliescu disperat a intervenit personal la PSd si le-a spus sa nu mai blocheze proieictele.
        (le-au deblocat, dar nu si parcarile sau pasajul basarab. daca nu se opunea aveam parcari de 4 ani deja).
    • +1 (1 vot)    
      Oprescu III (Joi, 29 mai 2008, 16:29)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Emma Heart

      Eu ma uit si ma mir cum nimeni nu vede care e treaba de fapt.
      Oprescu == PSD DEGHIZAT.
      S-au intrunit si s-au gandit mai marii PSDei ca nu are in veci sanse vre-unul sa castige capitala sub sigla PSD. In veci.
      Si atunci ce s-au gandit. Hai sa-l luam pe Oprescu ca-i cel mai bine plasat, sa-l victimizam si sa-l trimitem independent. Dupaia doamne ajuta... gasim noi motive sa-l luam inapoi.
      Au scos in fata varianta de "looser" cea mai onorabila si vorba cantecului.. dorinta-i gata.

      Ati vazut voi vre-o lovitura intre PSD si Oprescu? Vezi-doamne asta e... nu ne convine... dar n-avem ce face.
      De fapt, au mai facut faza asta si cu Vanghelie. Remember?
  • +4 (4 voturi)    
    Urita treaba..tocmai acu (Joi, 29 mai 2008, 14:37)

    Seful de campanie [anonim]

    Sorine, vezi ma ca s-au prins astia....ai dracului cu ziaristii lor cu tot. daca te intreaba, zici ca e o facatura, ca vor sa te scoata din cursa. Si poate chiar mai iei citeva procente...
    Si vorbeste si tu cu ala care a plecat din tara de 5 ani poate il convingi sa se intoarca...ai dracului de emigranti
  • +3 (3 voturi)    
    O ancheta,... ceva? (Joi, 29 mai 2008, 14:37)

    raul [anonim]

    Deci a devenit falsul in acte legal?
    • +2 (2 voturi)    
      Sigur (Joi, 29 mai 2008, 15:14)

      Andro [utilizator] i-a raspuns lui raul

      dar nu-ti pune prea mari sperante intr-o ancheta si rezultatul ei (desi ma indoiesc ca va fi vreo ancheta)

      E totusi vorba de romania...
  • +4 (4 voturi)    
    Dom' Dr. "Smardoiescu" (Joi, 29 mai 2008, 14:44)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    Baiat de baiat, da capete in gura si il invoca pe Dumnezeu...imi provoaca aceeasi greata ca atunci cand il vad pe Iliescu facandu-si cruce. Daca bucurestenii sint suficient de prosti sa-l voteze, asta e treaba lor.
    Problema e alta...ce fac autoritatile (sistemul ticalosit?) in solutionarea fraudei care l-a adus pe "Smardoiescu-Oprescu" pe lista candidatilor?
    La preacinstitul Dom Dr. plagiatul este un mod de viata aoricum....autoritatile insa??????
    • +2 (2 voturi)    
      Viitorul romaniei (Joi, 29 mai 2008, 15:20)

      Andro [utilizator] i-a raspuns lui Lorenzo Monkson

      Ca sa vezi viitorul romaniei peste 20 de ani uita-te la italia.

      Coruptie cat incape (Berlusconi a fost ales din nou, desi are probleme cu justitia), justitie care scartie cand vine vorba de persoane cu bani/influiente, mizerie peste tot, crima organizata.

      Deocamdata ne lipseste crima organizata, dar o sa o avem si pe aia ca mai e timp.

      Crezi ca romanii sunt mai destepti ca italienii? Cum poti sa le ceri sa nu voteze cu Oprescu?

      Votati Oprescu - face ilegalitati, "da' e baiat bun".
  • +4 (4 voturi)    
    Era de asteptat (Joi, 29 mai 2008, 14:44)

    Observator [anonim]

    Pai la ce altceva sa te astepti din partea lui Oprescu? A dat dovada clara pe RealitateaTV la statisticile alea masluite de Vantu... Oare ce o sa mai urmeze. Imi vine sila de bosorogi ca Oprescu si de toti oamenii lui platiti!
  • +2 (2 voturi)    
    pai si ce, ei nu e oameni (Joi, 29 mai 2008, 14:46)

    oana [anonim]

    normal de mici i-a indoctrinat
    si mai se plange pe la toate posturile ca ce il mai persecuta unu si altul si ce victima este el bunul de oprescu.
    sa il ia pe iliescu si sa se duca undeva departe si sa ne lase....
  • +3 (3 voturi)    
    Record (Joi, 29 mai 2008, 14:47)

    alban [utilizator]

    ... de nesimtire si de prostie !

    Oprescu se prabuseste cu mare zgomot. Pentru ca n-a stiut sa se opreasca la timp :)

    Felicitari Hotnews si PIN !

    Bucurestiul nu are nevoie de mincinosi si nici de hoti.
    Ne-am saturat cat ne-au furat!
    • +1 (1 vot)    
      Turul 2 (Joi, 29 mai 2008, 15:23)

      Andro [utilizator] i-a raspuns lui alban

      sunt convins ca Oprescu ajunge in turul 2.

      asa ca ma indoiesc ca e vorba de vreo prabusire.

      Face prostii, dar lumea totusi il voteaza. Cum sa nu-l votezi - nu ai vazut ce vise frumoase are?
  • 0 (0 voturi)    
    Oprescu (Joi, 29 mai 2008, 14:48)

    andri [anonim]

    Cum se face ca pe Oprescu numai homosexualii , bebelusii , batraneii si decedatii il sustin? Ei reprezinta electoratul lui Oprescu ? Pai si atunci cum este pe primul loc in sondaje? A dat si el saracu cativa bani ca sa manipuleze putin electoratul.Patetic !
  • 0 (0 voturi)    
    bebeii lui oprescu (Joi, 29 mai 2008, 14:52)

    mircea888 [anonim]

    mi se pare normal: bebelushii au semnat pentru el iar infantilii si handicapatii vor vota cu el..se leaga.
  • +1 (1 vot)    
    Foarte bine si frumos dar... (Joi, 29 mai 2008, 14:57)

    Terminus [anonim]

    De 1 an cel putin politicienii au devenit mai rau ca jurnalistii: acuza, si acuza si acuza, si niciodata nu merg cu acuzatiile in justitie.

    Pt. ca o acuzatie sa fie CREDIBILA ea trebuie dusa in justitie, la Parchet, singurul care dispune de mijloace de a o verifica si de a vedea daca
    "fapta" respectiva este sau nu o infractiune.

    In lipsa acestui fapt, asistam de un an incoace la valuri de acuzatori, care mai de care mai cocosi in a acuza si a se victimiza (pt. ca astea doua merg impreuna, deci beneficiul e dublu) - dar niciunul nu merge in JUSTITIE.

    PSD si PNL il acuza non-stop pe traian basescu pt. flota si mihaileanu, dar n-au facut niciodata pasul de a depune o plangere penala noua, pt. a dovedi tuturor ca acuzatiile lor chiar se sustin in ceva.

    DE CE NU FAC ASTA ? pentru ca astfel de acuzatii, odata clarificate, NU MAI FOLOSESC LA NIMIC.

    Cu ce mai umpli atunci zeci de ore de scandal la televizor ?
    Cu ce mai arunci in traian basescu sau in membri PDL daca totul se desluseste si devine clar pentru toata lumea ?

    Nu, romanii trebuie tinuti in iritare si zazanie perpetua, si nici Gusa nu face altceva.
    nu-mi place deloc oprescu, dar normal nu e sa vad cum il victimizeaza gusa pe oprescu, sau cat de victima a lui oprescu este gusa - ci: normal este ca Gusa sa depuna plangere penala importiva lui oprescu, si de aici inainte chiar vorbim de lucruri serioase.
    pt. ca daca oprescu castiga primaria, gusa poate face contestatie la BEM in cele 24 de ore (sau 48, nu stiu) cat se admit contestatiile.
    Altfel totul e numai show ieftin, singura sepcializare politica si "administrativa" a lui Gusa.
    • +2 (2 voturi)    
      UNDE SUNT APARATORII VICTIMIZATULUI ??? (Joi, 29 mai 2008, 15:43)

      cthulhu [anonim] i-a raspuns lui Terminus

      hai baieti, sariti. bagati din repertoriu:

      * hotnews nu are etica pt ca il ataca doar pe oprescu

      * sunt doar citeva semnaturi, e vina alora care le-au strins (si aia au fost coordonati de cineva, nu au facut asta de capul lor, ca prea au facut toti). oprescu nu stia de asta (daca nu stie ce fac oamenii lui, si nu e raspunzator pt actiunile lor, atunci ce cauta la primarie unde tre sa coordoneze oameni ?)

      * e un fals ordinar, de vina e basescu (s-o fi deghizat in stringator de voturi pt oprescu, a facut liste false si acum le face publice - al dreq viclean ce e)

      * lasa ca si basescu a vindut flota (nu ca ar avea legatura, in plus pe baselu nu a reusit sa il agate nastase cu nimic desi a renuntat la imunitate, daca oprescu ar renunta la imunitate si justitia si-ar face treaba, ar ajunge dupa gratii)

      * oprescu e oricum un om de valoare asa ca nu conteaza (valoare ar avea probabil .... pt o banda de falsificatori, ca se pare ca se pricepe; oricum, chiar daca ar avea valoare, daca a incalcat legea, tre sa plateasca - cind iese de la pirnaie dupa 5-10-15 ani pt fals in acte publice, poate sa candideze din nou)

      restul listei il stiti si voi.
      hai bagati mare. lipsa voastra de reactie ma dezamageste. mi se pare ca sunteti platiti degeaba. ce-o sa zica sefii de la psd (aripa ilici) cind o sa afle ? sau ati invatat de la oprescu si la fel cum el masluieste lucrari de doctorat si liste de semnaturi voi masluiti rapoartele de activitate ?
      • 0 (0 voturi)    
        N-ai inteles nimic (Joi, 29 mai 2008, 15:56)

        Terminus [anonim] i-a raspuns lui cthulhu

        sistemul asta idiot - practicat de politicieni la comanda unor consilieri foarte cinici probabil - de a acuza fara a duce lucrurile pana la capat adica in justitie,

        face din noi romanii niste chibitzi de doi lei impartiti in doua tabere: victima/eroul si acuzatorul.

        E un necanism perfid care ne face sa ne luptam INTRE NOI luand apararea unuia sau altuia dintre politicieni,
        in loc sa le pretindem TUTUROR sa-si duca certurile in JUSTITIE,

        sa faca munca cu gura in NUMAI parlament - SI NU LA TELEVIZOR

        Si in general acolo in parlament sa FACA lucrurile despre care la televizor vin si SE PLANG si se VICTIMIZEAZA pt. ca merg rau - de parca NU EI ar fi responsabili pt. asta, ci baltii
        si ne cer noua sa-i compatimim pt. cat de greu o duc si ei - ALATURI DE NOI !

        Asa ca, daca vrea sa fie credibil, Gusa - sau oricare alt politician, si MAI ALES idiotul de oprescu - trebuie sa mearga SI IN JUSTITIE nu doar sa dea din gura pentru show.
        Oprescu trebuie intrebat ce a facut el in calitate de PSD-ist atunci cand PSD-ul bloca proeicetle lui basescu ?

        Unde era mila lui fata de cetateni si mai ales CUM S-A OPUS el PSD-ului in acele vremuri ?

        Cand isi cERE IERTARE de la cetateni pt. ca nu s-a opus PSD-ului in timp ce era in consiliul general al capitalei ?


        Acum ai inteles sau vrei sa desenez?
        Te intrebi de ce oare aceste intrebari punctuale nu i se pun niciodata lui oprescu ?
        • +1 (1 vot)    
          io zic sa imi mai explici o data ... (Joi, 29 mai 2008, 17:00)

          cthulhu [anonim] i-a raspuns lui Terminus

          si da, fa si un desen. un cimp cu flori si tarani la pascut ... aaaaa, vreau sa zic la cosit.

          in alta ordine de idei, in mom de fata eu doar ma distrez vazind cum prostimea inca pune botu (pt ca banuiesc ca oprescu va lua primaria). personal nu ma (mai) afecteaza, asa ca pot privi mai detasat si relaxat.

          putine lucruri sunt mai frumoase decit a privi cum un prost primeste ce merita. iar in momentul de fata bucurestiul are ce merita, pt ca cei cu bun simt si spirit civic sunt exceptia, nu regula.

          cit despre toate timpeniile despre care bati cimpii cu "sistemul asta idiot - practicat de politicieni" .... e moda in romania sa se spuna "politicienii fura" cind de fapt problema de baza e ca asa e tot poporul. politicienii sunt doar cei care au oportunitatea de a fura la scara mare, ceilalti fura la scara mica. daca ar avea si ei ocazia, peste 90% ar face la fel.

          adica, pe scurt, tara are conducatorii pe care ii merita, iar singura sansa a celor care nu se complac in mizerie e sa o stearga. drum bun.
      • 0 (0 voturi)    
        Normal ca n-a inteles are mintea in tentacule:) (Joi, 29 mai 2008, 16:55)

        jorj [anonim] i-a raspuns lui cthulhu

        Chiar ma intrebam cand o sa apara sa comenteze si monstruletul . Daca nu l-ati observat el le stie pe toate(probabil ca in fiecare fideluta care ii iese din cap are toate cunostintele despre un domeniu). Mai lasa-i si pe altii sa comenteze ca de data asta chiar avea dreptate Terminus , lista pe care a dat-o el e mai lunga -astia-s politicienii nostri. Prea te iei asa de toti - cum le mai stii tu pe toate ca un monstrulet mare. In alta ordine de idei - decat justitia e abilitata sa faca dreptate - oare si vrea sa faca asta??? Ca Slava Domnului sunt destule de lamurit - parca in unele cazuri se si autosesiza ....
      • 0 (0 voturi)    
        lumea nu-ti raspunde de scarba (Joi, 29 mai 2008, 17:15)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui cthulhu

        eu ti-am raspuns ca sa stii si sa nu mori prost
      • 0 (0 voturi)    
        Faceti zid in jurul lui Oprescu... (Joi, 29 mai 2008, 18:20)

        Andro [utilizator] i-a raspuns lui cthulhu

        ... si nu uitati de gratiile de la ferestre. Dar sa revenim:

        - hotnews nu are etica pt ca il ataca doar pe oprescu

        - e un fals ordinar, de vina e basescu

        - lasa ca si basescu a vindut flota

        - oprescu e oricum un om de valoare asa ca nu conteaza

        - tariceanu e vinovat (asta e de la mine)

        Nu ca as crede in vreuna din ideile de mai sus, dar nu doream sa ramai dezamagit de lipsa de reactie babuinilor de pe forumuri
  • +2 (2 voturi)    
    ce-mi doresc eu mie, dulce Romanie (Joi, 29 mai 2008, 15:37)

    Mraconia [anonim]

    Si ce? a facut si el o aroganta mica, mica de tot, de cateva mii, zeci de mii, sute de mii de semnaturi... ce, a furat vreun ou? este un medic cinstit, traieste din remuneratia de ce-o fi el (profesor doctor conferentiar de renume mondial si chiar peste). Tot ce ii doresc (precum si tuturor celorlalte animale din politica) e sa ajunga sa ii fie frica sa iasa pe strada... mamaliga opareste groaznic... asta dupa ce UE se va satura de noi si ne va pune eticheta de "incorigibili".

  • 0 (0 voturi)    
    cristi e votat fiindca e curat (Joi, 29 mai 2008, 16:19)

    torry [anonim]

    doar bebelusii vor veni la vot pentru oprescu pentru ca restul populatiei are mai multa minte decat un bebelus si va vota diaconescu
  • 0 (0 voturi)    
    au fost chestionati bebelushii ? (Joi, 29 mai 2008, 16:31)

    Tom Macaragiu [utilizator]

    "pe lista de sustinatori a lui Sorin Oprescu se numara si 24 de sugari, nascuti intre 13 si 16 aprilie anul acesta si ca doar 1% din cei chestionati telefonic admit ca au semnat." Au fost contactati pe telefoanele mobile sau pe cele fixe ?
  • 0 (0 voturi)    
    CIVILIZATIE ! (Joi, 29 mai 2008, 16:58)

    Adriana [anonim]

    In orice tara civilizata, o asemenea fapta il scoate definitiv din viata publica pe acel politician...Se pare ca este o fapta de glorie a lui Oprescu deoarece nimeni nu il baga in seama pe Gusa...pacat de Bucuresti daca iese Oprescu...
  • 0 (0 voturi)    
    SOLICITARE (Joi, 29 mai 2008, 17:08)

    Catalin [anonim]

    solicit, prin intermediul presei, si in baza accesului liber la informatii publice, urgent toate listele de semnaturi in baza carora PIN s-a inscris ca partid politic! Cetateni, refuzati sa mai credeti aceste intoxicari pana cand parchetul in paralel cu societatea civila si presa independenta nu verifica toate listele de semnaturi in baza carora PIN s-a inscris ca partid politic! Ei pot fotocopia liste reale si pe urma prezinta liste contrafacute, caci sunt atatea baze de date disponibile. Dovada e insasi lista prezentata pe siteul laviniei sandru (neamsaturat.ro) cu bebelusii in cauza - acea lista e pe un cap de tabel unde sunt trecute nume, prenume, cetatenie, data nasterii, adresa, tip act identitate, serie si numar buletin si semnatura! propria lor dovada dovedeste ca e o facatura! nu contine rubrica cu cnp! lavinia sandru cand a fabricat acea lista, a uitat ca un nou nascut nu are buletin! daca foloseau nou nascuti (sau copii) stafful lui oprescu foloseau acele tabele cu rubrica de cnp (care au stat acum o luna la baza tentativei de invalidare, tineti minte?) si nu un tabel unde usor se observa ceva nelalocul lui, cum ar fi data de nastere. identica pt aproape toti copii (13 si 16 aprilie) aici se vede si se dovedeste falsul lor! Si sa fim seriosi, cati bebelusi s-au nascut intr-o maternitate in data de 13 si 16 ale lunii aprilie, cum apare in lista! In orice maternitate se nasc maxim 2-3 copii pe zi! Inca o dovada a falsului pus la cale de cosmin gusa si lavinia sandru!
  • -1 (1 vot)    
    L-au sapat PD-L-istii (Joi, 29 mai 2008, 17:09)

    DevilFish [anonim]

    Asa cum si-au batut joc de Nastase... asa isi bat joc si de Oprescu. De obicei acolo sus... intre ei nu-si scot ochii. Se stie foarte bine cum sunt facute majoritatea listelor de sustinere doar ca cei de la PD in frunte cu Basescu au incalcat acest "cod" de conduita intre partide. De asta si sunt simpatizati de romani... ii dau in gat pe corupti. Oare o sa se dea in gat si pe ei???? Nu cred...
    • 0 (0 voturi)    
      desigur... (Joi, 29 mai 2008, 17:52)

      FlorinM212 [utilizator] i-a raspuns lui DevilFish

      PDL i-au bagat bebelusii aia in liste. PDL i-au bagat o gramada de oameni care nu au semnat pe listele alea... care intamplator au trecut pe la Spitalul Municipal la un moment dat...

      cata ignoranta...
  • 0 (0 voturi)    
    Sa nu exageram (Joi, 29 mai 2008, 19:18)

    Elena [anonim]

    Dar totusi ...prea bate la ochi ....copii nou nascutzi( se gasesc in spitale), oameni decedati( tot in spitale, la morga) si pacienti ai spitalelor....totul este prea pe fata mai ales ca domnul Oprescu este si doctor.
    Imi pare bine ca s-a aratat adevarata lui fata pentru ca noi bucurestenii sa putem vota cu cap.
    Nu il cred ca totul este o conspiratie impotriva sa.
  • 0 (0 voturi)    
    Si ce ,nu aveau dreptul ? (Joi, 29 mai 2008, 21:29)

    martin [anonim]

    Probabil erau copii extrem de precoci si aveau tot dreptul sa sustina pe noul Peter Pan ,zis "Doctoru" Oprescu, care prin toata activitatea sa actuala, dezvolta noi drumuri in domeniul basmelor !
  • 0 (0 voturi)    
    Hai, Lavinia! (Joi, 29 mai 2008, 23:14)

    elena [anonim]

    Buna , Lavinia! Mergi mai departe si nu dezamagi! Adica ...nu arunca in presa si pe internet fitzuici...ci mergi mai departe! Fa toate demersurile, cere ajutor , cel putin opiniei publice...si arata-ne "fatza"...daca nu e prea acoperita de ....beeeep!Sa speram ca nu ramane doar o "chestiune" de campanie electorala!
  • 0 (0 voturi)    
    Anchetat ! (Vineri, 30 mai 2008, 10:34)

    laur [anonim]

    ma intreb eu pana acum s`a sesizat justitia pentru a verifica falsul ? eu nu am auzit ! probabil ca asteapta sa iasa primar ! nu inteleg de ce nu il ancheteaza deja !
  • 0 (0 voturi)    
    bebelusul votacel (Vineri, 30 mai 2008, 10:34)

    alexutzu [anonim]

    Acesti bebelusi de mici sunt luati cu japca in politica! Oprescu la puscarie acolo ar trebui sa candideze! Diaconescu e cel mai in masura sa faca treaba!
  • 0 (0 voturi)    
    minciuni peste minciuni (Vineri, 30 mai 2008, 12:13)

    tudorK.T [anonim]

    Minciunile astea sunt puse la cale de basescu ,lavinia sandru si ceilalti.Toti incearca sai- strice imaginea domnului Oprescu si sa nu-l mai voteze lumea.Asta nu se va intampla niciodata,oamenii nu cred toate minciunile care se spun prin ziare si la tv.Oamenii au ales deja...dupa cum reiese si din sondaje Oprescu a fost si este favorit in contiuare la primaria capitalei.Felicitari si succes in continuare.
  • 0 (0 voturi)    
    bebelusi din Bucuresti, haideti la vot! (Vineri, 30 mai 2008, 16:03)

    telus [anonim]

    Singurii alegatori ai lui Oprescu sunt bebelusii.
  • 0 (0 voturi)    
    ar trebui sa fim "mandri" (Sâmbătă, 31 mai 2008, 9:14)

    egroeg [anonim]

    ceva vreme in urma,pe diverse televiziuni,se prezenta un copil chinez deosebit de dotat care pe la 9 ani era la universitate.Pai va dati seama ce bebelusi avem noi daca se nasc cu stiloul in mana si stiu deja sa semneze?Si ce "viitor de aur" are tara cu asemenea mentori?Nu ma mir ca tinerii pleaca unde vad cu ochii in lume.
  • 0 (0 voturi)    
    sa fie exclus (Sâmbătă, 31 mai 2008, 9:41)

    cosmina [anonim]

    Pentru ce a facut oprescu ar trebui sa fie exclus din candidatura
  • 0 (0 voturi)    
    hihihihihihi (Sâmbătă, 31 mai 2008, 9:44)

    romi [anonim]

    La primaria capitalei va iesi Diaconescu si nu oprescu sau blegul adica blaga hihihihihi ......Psd o sa domine .