Ironii şi replici acide din USR PLUS după ce Ciolacu a ataşat o imagine cu deputatul Dragoş Pâslaru: ”Marcele, rămâi la table că e greu cu politica!”

de I.B.     HotNews.ro
Duminică, 25 aprilie 2021, 20:41 Actualitate | Politic


Postarea lui CIolacu cu Dragos Pislaru in poza
Foto: Captura Facebook
Liderul PSD Marcel Ciolacu a criticat duminică, într-o postare pe Facebook faptul că nici preşedintele Klaus Iohannis, nici premierul Florin Cîţu şi nici liderul PNL Ludovic Orban nu au avut nicio reacţie la împlinirea a 16 ani de când România a semnat Tratatul de aderare la UE, dar şi derularea negocierilor pentru Planul Naţional de Redresare şi Rezilienţă, ataşând postării o fotografie în care apar actualul europarlamentar PLUS Dragoş Pîslaru şi soţia, în momentul în care România a devenit efectiv membră UE. ”Ce fail epic, domnule Ciolacu!”, comentează Pîslaru. La rândul său, Liviu Iolu, fost purtător de cuvând al Guvernului Cioloş şi membru în conducerea PLUS, îi transmite liderului PSD: ”Marcele, rămâi la table că e greu cu politica!”.




”Astăzi se împlinesc 16 ani de la semnarea Tratatului de aderare a României la Uniunea Europeană. Pe 25 aprilie 2005, România a scris istorie la Luxemburg şi a deschis calea societăţii româneşti către valorile şi standardele europene. Din păcate, actualii conducători ai statului român – Iohannis, Cîţu sau Orban, nu au catadicsit să spună un cuvânt despre acest moment esenţial din istoria modernă a României. Nu e de mirare. După 16 ani, aceşti politicieni nu sunt în stare nici măcar să trimită Comisiei Europene un plan coerent care să respecte cerinţele europene în privinţa PNRR. Unii au scris istorie, alţii ratează şanse istorice pentru România!”, a scris Ciolacu.

Replica i-a fost dată de Dragoş Pîslaru şi de Liviu Iolu, Pîslaru făcând la rândul său referire la PNRR.

”Ce fail epic, domnule Ciolacu! Domnul Marcel Ciolacu pune o poză cu mine şi cu soţia mea sărutându-ne, la momentul intrării României în Uniunea Europeană, încercând, crede el, să tragă de urechi „actualii conducători” care am fi uitat despre acel moment unic pentru ţară. „Unii au scris istorie, alţii ratează şanse istorice pentru România!”, spune şeful PSD în postare. Exact, domnule Ciolacu, ăia care scriu istorie sunt şi în fotografie, şi o scriu în continuare inclusiv prin planul de a aduce multe miliarde în România prin PNRR-ul de care amintiţi. Cât despre sărutul de acum 14 ani, cum credeţi că l-am putea uita?”, afirmă Dragoş Pîslaru.

Liviu Iolu îi dă şi el replica lui Ciolacu, ironizându-l după ce acesta a jucat table într-o emisiune în care a fost invitat.
”Minunat e Ciolacu pe "şoşăl-midia". A pus o poză cu Dragoş Pîslaru şi soţia de acum 16 ani spunând că actualii conducători, deci probabil că şi Pîslaru care e lider USR PLUS, au uitat de acel moment în care România a intrat în UE. Marcele, rămâi la table că e greu cu politica”, îi transmite Iolu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13013 vizualizari

  • +14 (32 voturi)    
    Vai (Duminică, 25 aprilie 2021, 20:54)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Ajunge PSD sa ne dea lectii despre valori europene si despre UE. Cum spunea un fost coleg de munca: "jenibil".

    Este ca si cand Putin, Erdogan sau Kim ar da lectii despre democratie.
  • +8 (22 voturi)    
    sau la vasle, ca acum iese dragnea pe balta! (Duminică, 25 aprilie 2021, 20:56)

    Antenistontel [utilizator]

    .
    • +1 (7 voturi)    
      ehei, ce vremuri (Luni, 26 aprilie 2021, 8:29)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      erau cand ciolacu era pe post de stiuca, in timp ce grindeanu statea ca bamblecul in barca si-i facea poze mirificului.
  • +7 (23 voturi)    
    ciolanel... (Duminică, 25 aprilie 2021, 21:09)

    PANA...MEA [utilizator]

    ...marcelus e plin de bani (ii curg de prin buzunare) si ramine tot linga dracnea! In curind se duc la "prins peste" impreuna...poate la Poarta Alba (penitenciar de Lux).
  • -8 (28 voturi)    
    dar (Duminică, 25 aprilie 2021, 21:53)

    cucuveauamov [utilizator]

    cine e Pîslaru?
    • +3 (9 voturi)    
      ce faci (Luni, 26 aprilie 2021, 8:31)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      cucuvea taxidermiata? Il faci de ras pe tovarasul ciolacu care tocmai ce lauda memoria pesedacilor?
  • -8 (18 voturi)    
    :D (Duminică, 25 aprilie 2021, 21:56)

    Casargoz [utilizator]

    Foarte buna poza. Nu știam de ea comparabila cu cea cu asistenta din Time Square.
    In rest ce sa comentezi? O poza cool? E cool.
    • +2 (8 voturi)    
      hai fii (Luni, 26 aprilie 2021, 8:33)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Casargoz

      sincer si recunoaste ca poaza aia cand dragnea zambeste cu gura pana la urechi dezvelindu-si dintii gaunosi in timp ce tine in mana o stiuca de 1 m, aia e poza care va e draga voua, pesedacilor. Apropo de Belina, pe shaideh cand o vedem cu zeghe?
  • +4 (14 voturi)    
    lol (Duminică, 25 aprilie 2021, 21:57)

    murangura [utilizator]

    cum sa dai cu mucii-n fasole...
  • +14 (20 voturi)    
    Ciolacu a mai facut o greseala la Digi24 aseara (Duminică, 25 aprilie 2021, 22:00)

    Gryphus [utilizator]

    Digi24 in ultimul timp ataca USR si lauda PSD iar la Antena 3 PNL nu mai e atat de rau ca inainte.

    Aseara Ciolacu a zis ca el preda "stacheta" si evident ca nici angajata Digi24 nu a stiut sa-l corecteze ca de fapt e vb de stafeta.
  • -5 (21 voturi)    
    totusi care e "fail epic"-ul (Duminică, 25 aprilie 2021, 22:08)

    blec-bierd [utilizator]

    are dreptate ciolacu in postarea lui. atat poate pislarul? reactii de copii de generala? putea macar sa dea o replica eleganta daca tot se tine mai presus
  • +7 (13 voturi)    
    Poate e doar carcoteala (Duminică, 25 aprilie 2021, 22:46)

    Ichi [utilizator]

    Poate e doar carcoteala din partea mea, dar despre Ciolacu stim ca e un tantalau cu pretentii. Asa ca intrebarea mea ar fi ce e chestia asta cu poza de profil cu masca pe fata? E o moda mai nou? Sa inteleg ca toate glumele alea de pe vremuri cu pozele de pasaport cu balaclava pe fata au devenit realitate?
  • -3 (21 voturi)    
    replici de mahala (Duminică, 25 aprilie 2021, 23:14)

    srpc [utilizator]

    dar cu fitze, gen beamvist corporatrist, idiot dar tupeist
  • +8 (12 voturi)    
    A face opozitie nu inseamna a face scandal (Luni, 26 aprilie 2021, 1:32)

    Amariei [utilizator]

    E inteleasa gresit ideea de opozitie in tara asta. Dnul Ciolacul putea foarte elegant sa atraga atentia guvernantilor ca se apropie data respectiva iar daca vedea ca nu se organizeaza nimic sa organizeze dansul la sediul partidului sau oriunde altundeva o festivitate. Asa se procedeaza elegant si putea foarte frumos sa dea o lectie coalitiei de guvernamant. Dar unii nu stiu decat sa faca scandal pe facebook si alti destepti sunt gata sa raspunda...
    • +3 (7 voturi)    
      pentru (Luni, 26 aprilie 2021, 8:37)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Amariei

      ciolacu, ideea de opozitie inseamna doar sa stoarca lamaia in fata actualilor guvernanti.
      Nu-l duce mintea la mai mult. Atata e putirinta.
  • +4 (4 voturi)    
    dezamagitor (Luni, 26 aprilie 2021, 11:26)

    Danpulea [utilizator]

    de ceva timp politica se rezuma doar la "aratatul cu degetul"