Emil Boc, mesaj pentru USR după demiterea lui Voiculescu: Nu guvernăm pe la colţuri, ci guvernăm o ţară. Nu ne luăm mingea şi plecăm

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:01 Actualitate | Politic


Emil Boc
Foto: Facebook
Primarul Clujului, Emil Boc, susține decizia premierului de demitere a ministrului Sănătății, Vlad Voiculescu, și spune că USR are de trecut cel mai important test de până acum. "Nu guvernăm pe la colţuri, ci guvernăm o ţară. Nu ne luăm mingea şi plecăm", este mesajul lui Boc pentru USR-PLUS.

El a spus, într-o intervenție la Antena 3, că, atunci când se erodează încrederea într-un ministru, premierul e obligat să îl remanieze, iar coaliţia trebuie să meargă mai departe.
  • "USR trebuie să-şi pregătească alt ministru (...) Nu guvernăm pe la colţuri, ci guvernăm o ţară. Nu ne luăm mingea şi plecăm. Avem o pandemie de gestionat (...) Din mers o persoană trebuie să preia conducerea la Sănătate. Trebuie asigurată infrastructura pentru vaccinare, avem lucrurile legate de ATI. USR are cel mai important test de până acum. E un partid sau e o adunare politică”, a spus Boc la Antena 3, potrivit Adevărul.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6685 vizualizari

  • +10 (34 voturi)    
    daca taceai nici nu bagam de seama ca existi... (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:03)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    daca taceai nici nu bagam de seama ca existi...

    te-ai trezit ? a dat Vlad prea tare in rudele tale puse pe pozitii in Cluj ? suferi si tu la fel ca oricare mafiot primar din tara asta.
    • -5 (9 voturi)    
      Jó napot kívánok,PSD! (Miercuri, 14 aprilie 2021, 16:47)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Voiculescu e gol atât în suflet, cât și în cap!”
      Citeşte întreaga ştire: PSD a depus o nouă moţiune simplă împotriva ministrului sănătății. Ciolacu: „Voiculescu e gol atât în suflet, cât și în cap!” DIXIT ! bine DIXIT !!!!
    • +3 (9 voturi)    
      e fericit (Miercuri, 14 aprilie 2021, 16:50)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      că s-a răzbunat pe Voiculescu pentru demiterea bunului lui prieten (că altfel n-ar fi făcut atâtea tarantele) director de la siptalul județean din Cluj.
      Acum abia înțeleg de ce s-a înțeleg atât de bine cu Băse. Pentru că de fapt Boc este o șulfă ordinară.
  • +11 (31 voturi)    
    Traiasca USL 2 (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:08)

    neagoe [utilizator]

    Emile, tot in subordinea lui Basescu ai ramas.
    Voiculescu v-a scos mana din borcanul cu 45 de miliarde de la sanatate si va doare rau de tot.
    Acum veti face guvern cu PSD-ul: Traiasca USL2!
  • +12 (30 voturi)    
    Boc (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:12)

    sucaa [utilizator]

    stai cuminte, ca si tu ai trecut fix prin ce trece VV.
    si pnl a inceput ptin a da cartonase rosii fara discernamant. v-ati fuat-o si se vede clar reactia populatiei...
    ati primis transparenta si cand cineva incearca ii trimiteti corpul de control pe cap.
    pacat ca ti-au cerut sa iesi si tu cu declaratii stiind ca esti apreciat. tot nu mai reusesc sa faca damage control.
    lumea a apreciat acest ministru, cu stangaciile lui pentru ca asta denota ca nu era un politician de dambovita ce trebuie sa aiba grija tot timpul ce spune si sa ne minta in fata. asta insemna defapt schimbarea modului de a face politica.
    voi vreti sa va continuati amicitiile si afacerile cu psd-ul. dovada ca ati dat curs la ce cerea si psd si aur... si tembeliziunile mafiotilor.
    felicitari, v-ati dat arama pe fata!
  • +9 (27 voturi)    
    piticule, tu stai jos, (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:14)

    wasabi [utilizator]

    stai jos si ciocul mic!nu uita ca esti in pnl care o guvernat cu psd! nu uita de USL!
    • +3 (7 voturi)    
      ... (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:53)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui wasabi

      USL-ul dadea fix in el pe cand era PM.
    • +1 (1 vot)    
      Boc chiar a guvernat cu PSD... (Joi, 15 aprilie 2021, 0:13)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui wasabi

      ... ca primul ministru al guvernului PD-L - PSD timp de un an și o zi (din 22 decembrie 2008 până în 23 decembrie 2009)
  • +6 (14 voturi)    
    2007 (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:18)

    somesanu [utilizator]

    " Ca prim ministru recunosc primul acest lucru si imi asum responsabilitatea iesirii din criza. PNL isi va suma guvernarea, pentru refacerea unitatii politice si pentru o solutie in beneficiul Romaniei, avand alaturi de noi UDMR-ul.

    Saptamana viitoare voi veni in Parlament cu un nou Guvern, construit in jurul PNL-ului, fara..."
    Sper sa ramana doar o amintire urata guvernarea minoritara cu sprijinul clar al PSD :(
  • +7 (19 voturi)    
    loool (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:18)

    liviu_ [utilizator]

    dar cand populatia nu mai are incredere in ministrii pnl nu se mai aplica faza cu remanierea, nu?!

    also usr nu a spus ca renunta la guvenrare, ci 1-2 oameni din ei au spus. efectic atacati usr de dragul de a-i ataca.... inca un motiv ca de fapt problema e la voi, nu la usr!

    PS: "vorbeste la antena 3" deci... USL traieste... psd+pnl = love!
  • +7 (25 voturi)    
    Hai sictir, tovarășe Boc! (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:21)

    vax_XXL [utilizator]

    Vă e dor de USL?
    Ți-a deranjat aranjamentul cu tovarășul director de spital demis de VV?
    Tocmai ați făcut dovada că guvernați după colțuri - locurile în care sunt ascunși mafioții din sănătate pe care îi vrem scoși la lumină, demufați de la banul public și băgați în pușcărie.
    Și nu uita că ai guvernat împreună cu tovarășul Petrov - da, ăla cu fiica la pușcărie, deci știi foarte bine să faci sluj în fața mafiei din sistemul public.
    Hai sictir, băi nesimțitule!
  • +3 (23 voturi)    
    Piticania (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:28)

    mitg [utilizator]

    Deja devine secanta de la o vreme. Usere ar trebui sa se debaraseze de citu.
  • +9 (25 voturi)    
    interesele (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:31)

    Wishu [utilizator]

    Boc e mulțumit că nu-i mai amenință Voiculescu interesele de la Cluj
    • +6 (8 voturi)    
      ... (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:55)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Wishu

      nu l-au lucrat si pe Ungureanu in Cluj ca deranjase prea mult somitatile? Banii nu au culoare politica.
  • +7 (13 voturi)    
    boccelmic (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:42)

    acfroman [utilizator]

    A ajuns Emil Boc sa dea declaratii la Antena3. Asta spune tot. E intr-adevar tara tuturor posibilitatilor
  • +4 (10 voturi)    
    LOL (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:50)

    abisala [utilizator]

    Cum adica : "Trebuie asigurată infrastructura pentru vaccinare, avem lucrurile legate de ATI." Pai Gheorghita se ocupa de infrastructura de vaccinare si Arafat se ocupa de ATI. Nu ati vrut sa-i dati nici o responsabilitate lui VV. Acum vreti alt om de paie?
  • +7 (11 voturi)    
    Boc a ratat sansa sa taca (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:54)

    bogdan1477 [utilizator]

    Intr-o coalitie in care fiecare partid are ministrii lui, premierul pur si simplu nu are dreptul de a demite un ministru propus de alt partid in mod unilateral. Poate sa se planga in sedintele coalitiei, poate sa ceara partenerilor retragerea ministrului, dar nu poate pur si simplu sa-l demita pentru ca asha vrea el.

    Iar USR daca ar inghiti galusca asta, ar insemna ca mai departe orice ministru care nu face cum vrea premierul, poate fi oricand demis. Daca PNL vrea alianta cu USR, sa-si respecte adversarii, daca vrea sa guverneze cu sprijin PSD sau AUR, s-o faca, dar pe fata.
    • 0 (0 voturi)    
      scopul a fost sa distruga... (Miercuri, 14 aprilie 2021, 22:45)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      scopul a fost sa distruga...
  • +5 (11 voturi)    
    ai devenit o secatura (Miercuri, 14 aprilie 2021, 15:59)

    cristi_an [utilizator]

    totul pana la afacerile tale si acolitilor tai
  • -2 (6 voturi)    
    Bun ! (Miercuri, 14 aprilie 2021, 16:28)

    muscha mbanana [utilizator]

    Adanc grait-ai si adevarat ,astia de la usr se joaca ca-n curtea scolii , de fapt sunt niste tinerei infanti , care s-au trezit bagati in seama odata ,ca acum nu mai au nici 4% si la o adica v-a dispare ca adunatura politica !
  • +3 (5 voturi)    
    Dar adversarul are dreptul sa ne elimine (Miercuri, 14 aprilie 2021, 16:39)

    Susufler0 [utilizator]

    cand vrea si cum vrea jucatorii nostri ?

    PS. Emile, ai ramas in ofsaid !
  • +1 (5 voturi)    
    Isi drege si el glasul (Miercuri, 14 aprilie 2021, 16:45)

    PowerIon [utilizator]

    , sau mai bine zis pielea de pe toba.
    Sambata se joaca FedCup la Polivalenta din Cluj fara spectatori.
  • +2 (4 voturi)    
    Atunci sa schimbe premierul (Miercuri, 14 aprilie 2021, 16:49)

    tarabost [utilizator]

    Si sa continue, asa cum spune :).
  • +1 (3 voturi)    
    cand alegi sa comunici prin a3 (Miercuri, 14 aprilie 2021, 16:50)

    Adr1@n [utilizator]

    ai cam spus tot ce conta despre tine.
  • +3 (5 voturi)    
    Asta e Boc (Miercuri, 14 aprilie 2021, 17:28)

    iCalin [utilizator]

    A trecut la politica damboviteana, in primaria si CJ-ul Cluj e nasol, cloaca a PNL-ului, toti pe functii si sinecuri,incompetenti dar membri de partid, camarila lui Buda
  • +4 (6 voturi)    
    să-ți fie rușine,bocule! (Miercuri, 14 aprilie 2021, 17:49)

    Fu Thien Zbang [utilizator]

    ți-a pus orban prefect de la udemereu la cluj și nici n-ai guițat!
    ești la fel de prefăcut și găunos ca orban!
  • 0 (4 voturi)    
    Catastrofa Catu (Miercuri, 14 aprilie 2021, 19:58)

    verid [utilizator]

    Domnule Boc , useristii nu ar intenționa sa lase țara balta , dar nici nu pot admite sa fie

    conduși de o persoana cu probleme serioase
    . Mai mult decât atât , ei nu știu dacă șirul prostiilor nu ar putea continua .
  • 0 (0 voturi)    
    Boc versus USR PLUS (Miercuri, 14 aprilie 2021, 22:28)

    bogmar [utilizator]

    Pacat ca PNL nu se dezminte de naravurile invatate de la PSD ....pai tocmai de-asta au votat roamanii sa scape de PSD .... iar USR-PLUS au dreptate desi sint uneori stingaci in declaratii. Sper sa fie clar pt noi toti ...curvele experimentate sint ca PSD sau PNL ...iar fetele mari incepatoare ca USR -PLUS dar desigur , depinde ce vrea fiecare in familia si in casa lui atunci cind voteaza ...pina acum curvele politice au avut prioritate !!!