"Deputatul mitralieră" susține că a fost vizitat de un hoț: Am fugit să iau un cuțit / Sunt izolat la domiciliul de serviciu, nu ca alții care au fugit în România din zonele carantinate și avem 121 de bolnavi

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 15 martie 2020, 12:37 Actualitate | Politic


Catalin Radulescu
Foto: Digi 24
Parlamentarul PSD Cătălin Rădulescu susține că a fost "vizitat" de un hoț care ar fi intrat pe terasă, dar care s-ar fi speriat și a fugit și descrie și cum el a fugit să ia un cuțit și a dat un pumn în geam. "Deputatul mitralieră" mai spune că este izolat la "domiciliul de serviciu" 14 zile, ca să nu își îmbolnăvească familia: "Nu ca alții din alte țări, care au fugit din zonele carantinate în România și în trei zile avem 121 bolnavi".

"Asta mai lipsea! După ce că suntem auto izolați în carantina la domiciliu de serviciu în București 14 zile și nu am putut pleca acasă ca să nu ne îmbolnăvim familiile (nu ca alții din alte țări, care au fugit din zonele carantinate în România și în trei zile avem 121 bolnavi, 3500 în carantina și 15.000 în auto izolare ). În aceasta dimineața la ora 8.45 în timp ce dormeam am auzit o bubuitură puternica la usa terasei și când am tras draperia, ce credeți, era un hoț care încerca sa între peste mine în casă", scrie deputatul PSD Cătălin Rădulescu, pe Facebook, potrivit Mediafax.

El descrie și cum a fugit să ia un cuțit de bucătărie și a dat un pumn în geam: "Am dat un pumn la geam, am fugit sa iau un cuțit din bucătarie și l-am văzut cum a sărit de pe terasă în curtea blocului vecin care este în amenajare . Doamne feresște, nici în situația asta critică cu acest virus ucigaș hoții nu stau acasă ! Dacă era o femeie sau un copil în casă! Multe se întâmplă în zilele astea".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4449 vizualizari

  • +27 (27 voturi)    
    sunt uimit ca nu avea cutitul deja la el (Duminică, 15 martie 2020, 12:50)

    cristi_an [utilizator]

    ca asta imi inspira unul care poarta mereu cutitul dupa el.. nu stii cand ai nevoie sa faci repede un sandvis
    • +5 (5 voturi)    
      Hoțul P$D de Hoți va Sfarsi ! (Duminică, 15 martie 2020, 19:19)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      In Chinuri ? Ușor ? Votați Voi !
  • +23 (23 voturi)    
    "erou"... (Duminică, 15 martie 2020, 12:51)

    Ilidia [utilizator]

    Dati-i d-le o medalie ptr. "vitejie", ptr. prostie inca n-au fost inventate...
  • +22 (22 voturi)    
    wow (Duminică, 15 martie 2020, 12:56)

    Akylas [utilizator]

    Ce erou !!! Ia vezi, nu cumva e jos camionul cu medalii ?
  • +25 (25 voturi)    
    Rambo, (Duminică, 15 martie 2020, 13:02)

    Ceilalti [utilizator]

    ce mai. Pumnalul între dinți și mitraliera în mâini...
  • +24 (24 voturi)    
    Vre-un coleg (Duminică, 15 martie 2020, 13:06)

    fdaniel [utilizator]

    Din gruparea infracțională din care faceți parte.
    C-așa-s colegii, invidioși....
  • +20 (22 voturi)    
    wow (Duminică, 15 martie 2020, 13:06)

    feroviarul123 [utilizator]

    Ce înduioșător. Problema e ca nu te credem, ca corb la corb nu-și scoate ochiul. Nu venea sa te fure pe tine ca ești un hot mai mare ca un amarat de sare garduri. Mafia ta a furat o tara nu un televizor dintr-un apartament.
  • +15 (17 voturi)    
    Era corona (Duminică, 15 martie 2020, 13:09)

    POMPIERUL [utilizator]

    Da la cat de destept esti...V-ati batut joc de toate in tara asta ati distrus-o mai ceva ca lacustele si acum va aratati vitejia izolindu-va, poate reusiti sa va verificati imunitatea, lua-va-r corona-n brate pe toti sa va ia de mizerabili.
  • +13 (15 voturi)    
    zi adevaru (Duminică, 15 martie 2020, 13:16)

    Kosmos [utilizator]

    Erai cu mana pe tragaci dar era pet ul tau de fapt sau nevast ta si ea cu mana pe tragaci.
    Sunteti de fapt Mr and Ms Smith varianta romaneasca
  • +9 (11 voturi)    
    Nu toți au avantajele lui//mitralieră//. (Duminică, 15 martie 2020, 13:57)

    asavreau [utilizator]

    Să se izoleze în locuința de serviciu,pentru a-și proteja familia.Unii se izolează în propria locuință,împreună cu familia și pe aceia îi blamează Rădulescu mitralieră,că au nerușinarea să meargă în propria locuință.Este ciudat pentru un pesedist ca să nu dai buzna peste altul,să-i furi casa !Și da bă Rădulescu,românii de pe aiurea vin de nevoie acasă.Acasă la ei,nu la tine.Nu mai au de lucru pe acolo și sunt lăsați pe drumuri.Cred-că și un câine este mai omenos decât ticălosul de Rădulescu.Și ca Rădulescu,toți de la PSD,că nu aud colegi să-l blameze.
    • +1 (1 vot)    
      Ar merita pus pe forumuri poze (Luni, 16 martie 2020, 12:26)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Cu palatele P$D pentru vizite
  • +17 (19 voturi)    
    Autoizolatule (Duminică, 15 martie 2020, 14:02)

    Ozmo [utilizator]

    Mitraliera, sa te ia corona in brate si sa te pupe pe plamani ! Mergi la unul dintre cele 8 spitale regionale pe care le-ati facut !
    Pupa-te-ar Corona pe plamani !
  • +8 (8 voturi)    
    Era cumva hotz de mitraliere !,! (Duminică, 15 martie 2020, 14:28)

    Miky113 [utilizator]

    Sau poate cauta: icoane cu Arsenie Boca, numismatice douazeci-douazeci, stenograme, faina, malai, tuica fiarta, usturoi, majun, cutzite, masti, ?
  • +6 (6 voturi)    
    Cătălin Rădulescu a fost "vizitat" de un hoț (Duminică, 15 martie 2020, 17:42)

    pelagragalbena [utilizator]

    ajutor!!!!!!!!!!!!!!!!!

    sa vina militia, au venit hotii sa-mi fure "inteligenta"si prostia.


    P.S.
    daca si aia de te "vizitasera" erau hoti, atunci in tara asta nu mai exista nici hoti "adevarati"
  • +6 (6 voturi)    
    Somnul de dimineata (Duminică, 15 martie 2020, 20:35)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Citez "...la ora 8.45 in timp ce dormeam..."

    Vorba aceea, cine se scoala de dimineata... nu e la domiciliul de serviciu. E la serviciu, caci unii trebuie sa lucreze si nu-si pot permite sa doarma la o astfel de ora, fie si duminica (deh, daca te trezesti zi de zi devreme te cam obisnuiesti asa si o faci si duminica). Dar in cazul particular al acestui deputat e mai bine asa. Decat treaz, mai bine dormind, e spre binele tarii.

    In rest ii doresc si dansului ca si celorlalti semeni, indiferent de orientarea politica, sanatate si sa fie feriti de infractori si de alte rele.