​VIDEO Dan Barna acuză un fake news, după ce o parte a presei a scris că s-a oferit să-i dea un autograf lui Emerich Jenei, fără a-l recunoaște

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 25 octombrie 2019, 12:53 Actualitate | Politic


Dan Barna si Emerich Jenei
Foto: Captura Facebook
Dan Barna acuză un "fake news", după ce o parte a presei a relatat că liderul USR i-ar fi cerut un autograf lui Emerich Jenei, fără a-l recunoaște pe fostul mare antrenor.

"Fake news-ul că nu l-aș fi recunoscut e la fel de credibil precum informația că s-a aflat că nu beau apa lichidă", a scris Dan Barna, vineri, pe contul lui de Facebook.

În înregistrarea video a întâlnirii, Dan Barna se oferă să-i dea un autograf lui Jenei, după care cere și el un autograf de la cel care a câștigat Cupa Campionilor cu Steaua.

Iată mai jos postarea lui Dan Barna și înregistrarea video a întâlnirii:

"Micile bucurii mari ale campaniei

Ieri, la Oradea, am avut bucuria să îl întâlnesc pe Emerich Jenei, un senior distins cu seninătate în vorbă și în privire. Eram prea mic pentru a-mi aminti performanțele Nadiei sau ale lui Năstase, astfel încât marile bucurii sportive ale copilăriei mele se numesc Craiova Maxima din '83 a lui Ilie Balaci, extraordinara olimpiada a României la Los Angeles în '84 și Steaua lui Emeric Ienei din '86.

Emeric Ienei este unul din oamenii care ne-a arătat tuturor că dacă crezi în victorie și muncești ea va veni cu siguranță.

Am fost onorat și emoționat să am cu el un dialog de câteva minute în care m-a încurajat, la finalul căruia, cu umor și eleganță, am făcut și un schimb de autografe.

Îi doresc sănătate și sper să ne vedem din nou cât mai repede.

P.S.: Fake news-ul că nu l-aș fi recunoscut e la fel de credibil precum informația că s-a aflat că nu beau apa lichidă".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5955 vizualizari

  • +1 (19 voturi)    
    Toti sacalii au sarit pe el cu minciuni! (Vineri, 25 octombrie 2019, 13:22)

    Marionette [utilizator]

    Acuzatiile la adresa lui aduse de hoti dovediti de justitie frizeaza ridicolul. Ca de ce unele proiecte pe bani europeni au dat chix! Cat de prost sa fii sa crezi? Pai atata cat sa votezi pe cei ce ne tin in animalitate si mizerie de 30 de ani! Pe USL+PMP+ALDE+UDMR.
    Toate televiziunile foarte indignate ca exista si Dan Barna. Chiar si interviul HN pe youtube era doamna procu... aaa jurnalista asa de indignata ca mai sa-l ia la palme pe Dan Barna.
    Pentru mine toate aceste informatii sunt semn ca trebuie votat Barna si apoi USR. Romanii nu cred ca sunt atat de destepti. Inca mai pun botul la clica de nemernici care ne mint si ne tin in mizerie de 30 de ani. Dar sper ca macar la alegerile viitoare din 2024 sa castige. Iar pana atunci sa faca viata un calvar clicii de borfasi si nemernici din administratia de asa-zis stat.
  • -9 (21 voturi)    
    in schimb (Vineri, 25 octombrie 2019, 13:29)

    Nevermind [utilizator]

    Nu e fake news ca i-ai oferit, marinimos, un autograf, vedeto importanta ce te crezi si dai. Daca erai baiat destept, ii cereai tu unul. Daca, dar nu e cazul.
  • +18 (26 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 25 octombrie 2019, 13:47)

    [anonim]

    • -3 (11 voturi)    
      cine (Vineri, 25 octombrie 2019, 14:08)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui

      cine e Emerich Jenei?

      Eu ma gandesc ca societatea romaneasca a inceput sa fie mai rafinata in privinta valorilor, si nu a ramas la stadiul anilor '90 in care nu stiam decat de Iliescu, Roman si fotbal.
      • +1 (3 voturi)    
        E unul care a facut mai multe decat tine (Vineri, 25 octombrie 2019, 18:36)

        andipetre [utilizator] i-a raspuns lui Mawrkuss

        A construit o echipa care s-a batut de la egal la egal, nu doar intr-un sigur an, cu echipele bune din Europa, iar la un moment dat a castigat cel mai prestigios trofeu de pe Continent.

        Tu poti spune despre tine asta? Ai fost numarul 1 in Europa in vreun domeniu competitiv?
    • +2 (4 voturi)    
      crapa Dragnea de ras (Vineri, 25 octombrie 2019, 15:53)

      subcultura [utilizator] i-a raspuns lui

      fake-ul e generat de digi si distribuit de HN. ramasitele de presa independenta lovesc in firavele incercari de politica noua.
  • +1 (17 voturi)    
    Johannis trebuie sa scape de Barna, nu de Dancila (Vineri, 25 octombrie 2019, 13:50)

    Miky60 [utilizator]

    Pentru Johannis miza acestei campanii este sa scape de Barna pentru turul 2, nu de Dancila. In cazul unui duel in turul 2 Johannis - Dancila, cursa este ca si castigata la un scor de neprezentare, nimeni din cei care il voteaza pe Barna+Paleologu nu o vor vota pe Dancila. In schimb, un duel Johannis - Barna in turul 2 se va juca. Multi din cei care o voteaza pe Dancila il vor vota pe Barna in turul 2 pentru a da un vot anti-Johannis.
    De aceea, toate aceste "fake news-uri", toata aceasta campania anti-Barna il ajuta pe Johannis. Si poate fi comandata chiar de el.
    • -3 (7 voturi)    
      stai linistit (Vineri, 25 octombrie 2019, 14:07)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui Miky60

      stai linisiti, ca nu e o amenintare Barna pentru Johanis...
      Johanis nu are competitori la alegerile astea, iar singurii candidati cu ceva surprize pot fi Dancila sau Diaconu... desi is departe de tot.

      Barna mai trebuie sa se maturizeze nitzel, si sa-l vedem in forta la urmatoarele prezidentiale.
  • -6 (22 voturi)    
    Adevarul e... (Vineri, 25 octombrie 2019, 13:59)

    Gigi Kent [utilizator]

    L-a recunoscut sau nu pe E. Jenei e mult mai putin important decat faptul in sine de a te oferi sa dai un autograf. Saracul Barna se crede un fel de rockstar sau ceva. Putina decenta nu ar strica, mai ales ca, sa fim seriosi nu a facut nimic deosebit in viata pana acum dl Barna. Desi se crede ba Neo din Matrix ba Jon Snow din Game of Thrones.
    • +2 (6 voturi)    
      lol (Vineri, 25 octombrie 2019, 14:15)

      zavalitaa [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Așa e, alde Barna n-a făcut nimic deosebit în viață, e un mediocru :)
  • 0 (8 voturi)    
    Puteti vedea filmarea si decideti singuri... (Vineri, 25 octombrie 2019, 14:53)

    andipetre [utilizator]

    ...daca e fake news sau nu.

    Sa-ti oferi tu insuti autograful e o dovada de aroganta maxima, oricine ar fi cel caruia ii oferi. Autografele se cer, nu se ofera.

    Cat depre Jenei, nu l-am mai vazut de cand eram copil cand, aflandu-ma in Oradea am indraznit si eu sa ii cer un autograf, pe care mi l-a dat cu foarte multa amabilitate. Ma bucur sa il vad ca e in forma, e un om extraordinar, care a realizat ceva fenomenal si merita recunostinta tuturor pasionatilor de fotbal.
    • 0 (2 voturi)    
      Daca-l oferea Dragnea (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 12:55)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Era o dovada de bunatate. Daca-l ofera Barna e arogant, daca nu-l ofera tot arogant, cu Uniunea Sovietica nu te poti contrazice.
  • -2 (8 voturi)    
    I-a gresit si numele, deci recidiveaza (Vineri, 25 octombrie 2019, 14:58)

    andipetre [utilizator]

    Numele antrenorului e Emerich Jenei, nu Emeric Ienei. Deci in realitate chiar nu stiti de el, domnule Barna. V-ar placea sa scriem si numele dvs. altfel?