Dăncilă, huiduită și la Sărbătoarea borșului: ”O politică civilizată se face cu respect” / Ce i-a transmis lui Tăriceanu

de DG     HotNews.ro
Duminică, 1 septembrie 2019, 19:38 Actualitate | Politic


Viorica Dancila
Foto: Facebook
O politică civilizată se face cu respect, a declarat duminică, la Jurilovca, premierul Viorica Dăncilă, care a reacționat astfel la huiduielile care i s-au adresat când a vizitat Sărbătoarea borşului lipovenesc.

"Oamenii au opţiuni politice diferite şi ştim că la noi politicul şi-a pus amprenta foarte tare în ultima perioadă. Este opinia dumnealor. Eu tuturor membrilor de partid, tuturor social-democraţilor le-am spus că nu este oportun să fluiere, să vorbească urât. Cred că o politică civilizată este o politică care se face pe proiecte, pe respect, pentru că respectul impune respect", a afirmat Viorica Dăncilă, potrivit Agerpres

Întrebată de jurnalişti despre agenda zilei de luni, premierul României a anunţat că se va întâlni cu reprezentanţii PSD din Camera Deputaţilor şi Senat, precum şi cu cei ai minorităţilor. "Mă voi întâlni şi cu UDMR. Încă nu am antamat o discuţie", a mai spus Dăncilă.

Referindu-se la postarea de pe o reţea de socializare a liderului ALDE, Călin Popescu-Tăriceanu, prin care i se sugerează să nu mai încerce să atragă reprezentanţi ALDE de partea PSD, Dăncilă a menţionat: "Este libertate de exprimare. Poate fiecare să creadă ce vrea. Vom vedea rezultatul".

Viorica Dăncilă a vizitat duminică seara Sărbătoarea borşului lipovenesc din Jurilovca şi a apreciat iniţiativa primăriei comunei privind organizarea acestui eveniment. "Vreau să-l felicit pe domnul primar pentru această iniţiativă. Ştiu că e a doua ediţie şi că se bucură de succes. Sunt apropiată de zona aceasta, îmi place foarte mult borşul de peşte, obiceiurile din această zonă şi cred că nu sunt doar eu cea care preferă asemenea evenimente. Văd că aici sunt cetăţeni din toate zonele ţării", a mai spus Dăncilă.

În timpul turneului electoral de la Jurilovca, Dăncilă a făcut şi fotografii cu unele persoane care au felicitat-o.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















16413 vizualizari

  • +22 (32 voturi)    
    Fă, dacă lumea te huiduie înseamnă că (Duminică, 1 septembrie 2019, 19:44)

    prec [utilizator]

    nu te respectă. Atunci dispari, muiere înceată la minte, dispari.
    Să-i explice careva pavianului faptul că lumea nu îi respectă pe cei cu zero neuroni.
    • -27 (31 voturi)    
      Mme, uite d'aia nu meriti sa fii presedinte. (Duminică, 1 septembrie 2019, 21:40)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Mme, uite d'aia nu meriti sa fii presedinte.

      De la bun inceput vreau sa arat ca nu voi vota in Romania (nu traiesc acolo, nu platesc taxe acolo). Am facut precizarea ca sa elimin orice dubiu de parti-pris.

      Dar, daca ar fi fost sa votez, NU as fi votat-o pe Dancila pentru EXACT ceea ce i se intampla si cum reactioneaza acum:

      Ce i se intampla? Este supusa de cativa derbedei unei hartuiri sistematice (definitia de dictionar), hartuire care aplicata oricarei persoane intr-o tara civilizata s-ar solda cu pedepsirea vinovatilor de catre justitie.
      Ce face Mme (este prim-ministrul tarii, sa nu uitam)? Miorlaie pe la diverse televiziuni ca, vai, ce i se intampla. Prim-ministrul tarii e hartuit, pe fata, in direct si ea miorlaie "Vai ce oameni rai".

      Ei bine, isi inchipuie cineva ce se intampla cu cetateanul de rand in fata unei astfel de situatii? Derbedeul, vagabontul sterge pe jos cu omul normal, doar pentru ca poate, iar fapta lui e legitimata prin inactiune de ditamai Prim-Ministrul.

      De bine, de rau, Klaus face ceva, da cu paltonul, pune securistii sa-i faca nemernicului dosare penale, pune justitia sa-l inchida pe vagabont, chiarar nevinovat, dar nu sta momaie si inghite.

      Daca Prim-Ministrul tarii NU este in stare sa se apere pe el insusi, cum ar putea fi in stare sa ma apere pe mine, cetatean obisnuit?
      • +25 (31 voturi)    
        Mda.. (Duminică, 1 septembrie 2019, 23:25)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        "Nu votez in Romania", spune totul. Daca ai fi spus: "Eu nu votez", era altceva. Dar ai votat mereu si ai votat cu borfasii tai, ai acelasi caracter ca si ei. Ca nu votezi in Romania si votezi in alta parte, nu e nici o diferenta. Abureala titpic borfasilor dracnea&comp.

        Cat priveste de hartuirea de care vorbesti si tarile civilizate, este o minciuna, ca atat stii, sa minti. Peste tot in Europa si America de Nord se intampla astfel de "hartuiri" ale oamenilor politici.

        Iar aia cu Klaus care pune securistii si justitia sa faca dosare, este alta minciuna, titpica borfasilor pe care-i votezi. Adica voi, borfasii, furati cat puteti, va dati legi cu ajutorul carora sa scapti fara condamnari pentru furturile facute, iar cand, acum rar, se intampla sa mai si intrati la parnaie pntru magariile facute, incepeti cu "Klaus ordona sa li se faca dosare si sa fie inchisi". La fel si cand cu Basescu. Nu ca psd-istii sunt hoti, noooooo, aia care ii inchid e rai domn'le. "Lasati-ne sa furam in voie, ca sa fie bine pentru toata lumea."

        Si sa revenim la "Derbedeul, vagabontul". Da nene: injuraturile luate de oamenii opozitiei pe toate canalele puterii (latrinele&altiI) sunt ok. Aia care strigau impotriva dictatorului Basescu erau ok, nu derbedei si/sau vagabonti. Daca cineva e impotriva psd e derbedeu, vagabond, platit, vrea lovitura de stat etc. Clar. Atata obictivitate la tine, numai la papagalul ala de tonta am mai vazut. Cum am spus: acelasi caracter.

        Era sa uit: nici eu nu votez in tara si "Am facut precizarea ca sa elimin orice dubiu de parti-pris."...
      • +24 (28 voturi)    
        Ia sa vedem si cum vorbesc ... (Duminică, 1 septembrie 2019, 23:34)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        .. oamenii veoricai, adica, sa vedem cum vobesc cei din partidul tau de borfasi pe care-l votezi de atat timp si sa comparam cu modul in care se exprima derbedeii si vagabontii care o fluiera pe veorica ta.

        "Senatorul PSD de Constanţa Tit-Liviu Brăiloiu a spus, vineri seara, în discursului ţinut pentru alegerile organizaţiei judeţene Constanţa, că trebuie făcut un exerciţiu de imaginaţie şi să ne gândim ce înseamnă o Românie cu Dacian Cioloş şi Dan Barna, afirmând că aceştia „nu sunt decât nişte descreieraţi care vor să ducă România la sapă de lemn„"

        "În ședința de plen din 21 decembrie 2017, senatorul PSD Liviu Brăilou i-a adresat cuvinte injurioase Florinei Presadă. ”Prințeso, s… p…”, i-a spus Brăiloiu când senatoarea USR i-a dat drept cadou de sărbători un exemplar din ”Ferma animalelor”, de George Orwell."

        Este doar opinia mea, dar eu consider ca vagabontii si derbedeii de care vorbesti sunt mult mai culti, eleganti si civilizati decat borfasii tai. Sa nu mai amintim de adulatii tai de la latrine.
      • +10 (10 voturi)    
        Si stunci cu ce (Luni, 2 septembrie 2019, 9:15)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        drept "bazai" pe acest site?!
        Daca nu te intereseaza tara asta, de ce mananci ... "ciocolata" la fiecare postare!?
        Stai , ma, nene, acolo unde esti si bucura-te de existenta ta marunta!
        Newlook=novaia ideologhia, nu?
    • 0 (14 voturi)    
      hehe (Duminică, 1 septembrie 2019, 21:48)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Viermus, iar te-a scos la produs vataful de la Moskow. Ia un plusulet sa nu te beleasca phutin prin Syberia. Care ti-am fost baci, viermus.
  • +17 (23 voturi)    
    O guvernare civilizata se face cu competenta !! (Duminică, 1 septembrie 2019, 20:07)

    Plagarus [utilizator]

    Ufff Vasilico ce II esti cu realitatea si capacitatile matale.
    Unsa PM de un puscarias,ia-ti boccelutza si du-te acasa.
    • -12 (20 voturi)    
      Dati-o afara, ce mai stati? (Duminică, 1 septembrie 2019, 21:55)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Dati-o afara, ce mai stati?

      Faceti motiune, aveti majoritatea, dati-o afara.
      • +12 (16 voturi)    
        Este ... (Luni, 2 septembrie 2019, 0:21)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        ... in continuare, aceeasi majoritate: cea a borfasilor. Aceiasi borfasi s-au mutat in tabere diferite care au aceleasi teluri: cat mai multe furaciuni si cat mai multe legi sa-i avantajeze.

        Asa ca las-o pe-asta cu "majoritatea".
    • +3 (7 voturi)    
      Respectul nu se impune si nici nu se cerseste (Duminică, 1 septembrie 2019, 22:55)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      si nici asa:

      https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=BMBaAQpVrks
  • +15 (19 voturi)    
    bors, bros, brosa... (Duminică, 1 septembrie 2019, 20:15)

    U_swamp [utilizator]

    Ciudat, stiam ca pestele contine fosfor si stimuleaza mintea. Se vede ca la madam Dancila pestele doar se-mpute.
  • +17 (21 voturi)    
    Probabil au fost tot cei 7-8 (Duminică, 1 septembrie 2019, 20:18)

    kokos [utilizator]

    "derbedei" care o urmaresc pe tanti veorica peste tot. Bai ce oameni , nu mai poate tanti nici sa respire din cauza lor!
    • -16 (18 voturi)    
      Aia se numeste HARTUIRE (Duminică, 1 septembrie 2019, 22:01)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      Ce spui tu, se numeste HARTUIRE in orice tara cu apa calda la robinet din lumea asta. Si se pedepseste de justitie.
      Romania n-a intrat in liga de mai sus; romanii il apara pe hartuitor. Asta-i tara, asta-i poporul. Rectific: tara-i frumoasa, da' e locuita de romani!

      PS: Dancila isi merita soarta. Daca ea, ca Prim-Ministru nu face nimic impotriva unor derbedei bullies, atunci omul de rand, femeile, copiii nu au nicio sansa. Asa ca Dancila trebuie sa plece TOCMAI pentru ca nu face ceea ce trebuie in privinta huliganilor.
      • +13 (15 voturi)    
        Am inteles fai... (Luni, 2 septembrie 2019, 0:30)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        .. nu e nevoie sa repeti: pe tine nu te deranjeaza caracterul, profesonalismul, pregatirea si etica veoricai, ci doar ca nu pune pulanul pe cei care o huiduie.

        Stim asta: pe tine (si pe jijel) nu te-a deranjat nici ca tonta al tau mintea, a plagiat etc...Si ca ai amintit de tari cu apa calda la robinet, unul ca tonta isi dadea demisia in secunda 1 dupa ce a aparut articolul despre plagiatul lui in Nature, ca sa nu mai vorbesc de injuriile si obscenitatile facute/adresate de borfasii tai in paralament si in senat.

        Noi am inteles ca oricine huiduie psd-isti este vagabond/golan si trebuie batut, iar oricine injura si huiduie pe cei din opozitie trebuie recompensat, eventual promovat in functii mari de stat. E ok, nu suntem atat de grei de cap pe cat crezi tu, asa ca lasa-ne, du-te si scrie pe feisbucile lui badea.
  • +16 (20 voturi)    
    Mda (Duminică, 1 septembrie 2019, 20:25)

    Florinm11 [utilizator]

    Săraca nu a înțeles ca și dacă merge la Teleorman o huiduie lumea
  • +16 (20 voturi)    
    Mincinoasa si ipocrita (Duminică, 1 septembrie 2019, 20:33)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sluga penalilor nu a facut nimic pentru a trage la raspundere CRIMINALII din gruparea infractionala psd are au gazat in masa si au ciomagit demonstrantii acum un an. Dimpotriva, a adoptat un limbaj TICALOS STALINIST afirmând ca a fost lovitura de tat. DRANCILA trebuie sa plateasca pentru ticaloșie si inhaitare cu hotii, si trebuie HUIDUITA oriunde va merge,c a un gunoi pesedist ce este,
  • +14 (16 voturi)    
    Huoooo... (Duminică, 1 septembrie 2019, 20:40)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ...analfabeto !
  • -17 (23 voturi)    
    Mme, uite d'aia nu meriti sa fii presedinte (Duminică, 1 septembrie 2019, 20:49)

    newlook [utilizator]

    Mme, uite d'aia nu meriti sa fii presedinte.

    De la bun inceput vreau sa arat ca nu voi vota in Romania (nu traiesc acolo, nu platesc taxe acolo). Am facut precizarea ca sa elimin orice dubiu de parti-pris.

    Dar, daca ar fi fost sa votez, NU as fi votat-o pe Dancila pentru EXACT ceea ce i se intampla si cum reactioneaza acum:

    Ce i se intampla? Este supusa de niste derbedei unei hartuiri sistematice (definitia de dictionar), hartuire care aplicata oricarei persoane intr-o tara civilizata s-ar solda cu pedepsirea vinovatilor de catre justitie.
    Ce face Mme (este prim-ministrul tarii, sa nu uitam)? Miorlaie pe la diverse televiziuni ca, vai, ce i se intampla. Prim-ministrul tarii e hartuit, pe fata, in direct si ea miorlaie "Vai ce oameni rai".

    Ei bine, isi inchipuie cineva ce se intampla cu cetateanul de rand in fata unei astfel de situatii? Derbedeul, vagabontul sterge pe jos cu omul normal, doar pentru ca poate, iar fapta lui e legitimata prin inactiune de ditamai Prim-Ministrul.

    De bine, de rau, Klaus face ceva, da cu paltonul, pune securistii sa-i faca nemernicului dosare penale, pune justitia sa-l inchida pe vagabont, chiarar nevinovat, dar nu sta momaie si inghite.

    Daca Prim-Ministrul tarii NU este in stare sa se apere pe el insusi, cum ar putea fi in stare sa ma apere pe mine, cetatean obisnuit?
    • +7 (11 voturi)    
      Viermuș, ce-i ce-o contestă nu sunt derbedei. (Duminică, 1 septembrie 2019, 21:37)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Derbedei sunt: Mitralieră, Ciordache, Bacalbașa, Șerban, Bădălău...... (lista poate continua mult și bine).
  • +10 (14 voturi)    
    dilema! (Duminică, 1 septembrie 2019, 22:08)

    ber [utilizator]

    Citez: "Sunt apropiată de zona aceasta, îmi place foarte mult borşul de peşte, obiceiurile ...."
    Si mie imi place foarte mult ciorba de perisoare! Oare de ce zona sunt foarte apropiat?
    Dar daca imi place rata cu portocale, sunt oare apropiat de Beijing?
    • 0 (0 voturi)    
      Depinde unde manci rata aia.. (Duminică, 1 septembrie 2019, 23:26)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui ber

      . Daca o mananci in Beijing sau Moscova sau NY.
      • 0 (0 voturi)    
        precizare (Luni, 2 septembrie 2019, 0:28)

        ber [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Adeavarata rata cu portocale se pregateste in cuptor incalzit cu lemn de mesteacan si se mananca la Beijing. Bibliografie: Alain Peyrefitte: Quand la Chine s'éveillera, le monde tremblera.
    • 0 (2 voturi)    
      Si cu cine o mananci ... (Duminică, 1 septembrie 2019, 23:26)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui ber

      ...
  • +8 (8 voturi)    
    Sa-i fie sarbatoarea borsului.. PE NAS! (Duminică, 1 septembrie 2019, 23:09)

    Alex735 [utilizator]

    Cu ochii umflati.
  • +1 (3 voturi)    
    PASARICA (Duminică, 1 septembrie 2019, 23:37)

    nolica [utilizator]

    Sutlatii in pene ?Baieti ?
  • +11 (13 voturi)    
    Poate cineva sa imi explice?! (Luni, 2 septembrie 2019, 0:25)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Poate cineva sa imi explice de ce comportarea analfabeta ar merita respect?!
  • +8 (8 voturi)    
    BORSH... (Luni, 2 septembrie 2019, 6:30)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Are haz mamaia: umbla cu toale de firma la Jurilovca !
    Era normal sa fie prezenta la sarbatoarea borsului ,mai ales ca si guvernarea pesedista s-a borsit de tot !! (si ar trebui aruncata la gunoi !)
  • -3 (5 voturi)    
    DA (Luni, 2 septembrie 2019, 10:04)

    Miki66 [utilizator]

    Aici are dreptate. Neamurile proaste n-au ținere de minte și nu știu decât să zbiere. Cu huiduielile lor, ciobanii fac mai mult rău imaginii opozitiei. După fiecare manifestare huliganică PSD-ul iese în câștig.
  • +2 (2 voturi)    
    deplorabile opinii (Luni, 2 septembrie 2019, 19:19)

    UnMagyar [utilizator]

    Opiniile celor care au reactionat sunt deplorabile. Doamna are dreptate: fara respect reciproc nu exista nimic. Cei care nu vad decat balbele doamnei, nici nu merita mai mult.