Dragnea îi atacă pe liderii europeni: E campanie electorală. Marii lideri europeni au transformat România în minge

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 5 aprilie 2019, 15:31 Actualitate | Politic


Dragnea
Foto: Stirile ProTV
Liderul PSD, Liviu Dragnea i-a atacat vineri pe liderii europeni după ce aceștia somaseră Guvernul să nu emită ordonanțe de urgență care să afecteze statul de drept. Dragnea spune că liderii europeni sunt în campanie electorală și că au transformat România în minge.

"Este vorba de campanie electorală. Marii lideri europeni sunt în campanie electorală și au transformat România într-o minge electorală , pe care o plimbă dintr-o parte în alta pentru a obține niște aplauze de la galerii. Vorbim de lupta anticorupție din România? Păi s-a vorbit în România despre marile dosare de corupție și de dezvăluiri uriașe? Nu s-a vorbit", a spus Liviu Dragnea.

Liderul PSD a mai spus că "oficialii europeni au aplicat standardul dublu. Pe de o parte vorbesc despre nu cumva ca politicul să interfereze în justiție iar pe de altă parte negociază ca la piață funcția de procuror european", susține Dragnea.

Declarațiile lui Dragnea apar în contextul în care 12 ambasade au transmis, miercuri, un mesaj oficial prin care și-au exprimat îngrijorarea și cer Guvernului să se abțină de la modificări care ar slăbi statul de drept și capacitatea României de a lupta împotriva criminalității sau corupției.

Totodată, prim-vicepreședintele Comisiei Europene Frans Timmermans a avut un discurs foarte dur la adresa Guvernului român, cerându-i să nu ia măsuri care să afecteze sistemul judiciar și să creeze impunitate pentru funcționarii de nivel înalt care au pedepse pentru corupție.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2451 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 5 aprilie 2019, 15:50)

    qwerasdf [anonim]

    • +5 (5 voturi)    
      Dragnea nu-i România. (Vineri, 5 aprilie 2019, 18:34)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Dragnea,încolțit de liderii europeni se aruncă în brațele naționalismului și se identifică cu România.Dragnea insultă și denigrează România.
  • +13 (13 voturi)    
    Mentor (Vineri, 5 aprilie 2019, 15:50)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Tu ai invatat docila s se ratoiasca la demnitarii europeni? Acum ii dai si o lectie cum trebuie sa faca. Cainele care latra nu musca.
  • +15 (15 voturi)    
    Omul acesta trebuie sa iasa din politica! (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:12)

    Metec [utilizator]

    Preferabil prin alegeri, dar nu neaparat.
    Face foarte mult rau tarii.
    • +9 (11 voturi)    
      ...mda... (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:41)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      ...preferabil dar improbabil.Se vor gasi intotdeauna suficienti asistati care sa-l voteze pe tatucu care le da inca un kil de faina chiar daca el a furat cu sutele de milioane de euro.Deci nu prin alegeri,prin justitie.si ca sa va citez (partial si adaptat),preferabil prin justitie ,dar nu neaparat.
    • +2 (2 voturi)    
      Care (Vineri, 5 aprilie 2019, 19:27)

      alibaba: 10.8.18,26.5.19,HN [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      om?
  • +11 (11 voturi)    
    tic tac (Vineri, 5 aprilie 2019, 16:18)

    transpenibilus [utilizator]

    Sint semne clare ca flausatul nu prinde vara in libertate. Si ce-o sa se mai deszica de el pesedimea penala, cam ca de grindeanu&tudose.

    Irinuca, muta-ti cuibul. Tictac!
  • +6 (6 voturi)    
    Bocetele condamnatului DLN (Vineri, 5 aprilie 2019, 17:09)

    Plagarus [utilizator]

    Se lauda ca " moare in picioare " si acum spurca muiereste ?
  • +6 (6 voturi)    
    mare patriot (Vineri, 5 aprilie 2019, 20:17)

    ics_11 [utilizator]

    avem gandaci in spitale si el e mandru ca e roman.
    avem educatie de doi bani si el e mandru ca e roman.
    nu avem autostrazi, soselele sunt pline de gropi, dar el e mandru ca e roman.
    e mandru si nu face nimic bun, pentru ca el e un mare patriot. aduce aurul in tara si spune ca face aprozare cu mer si rosii romanesti, cu gust. dar nu le face, doar spune.
    o sa spuna ca a crescut salariile si pensiile, dar daca faci un calcul, salariile si pensiile au crescut de vreo 10.000 de ori din 1990 . sau si de asta este dragnea mandru ca e roman ?! pai ce tara din ue a avut asa o crestere de salarii ?!
    dragnea nu face nimic doar da din gura, deci clar, e un mare patriot.