PSD-iștii își plătesc polițele, profitând de dezastrul de la RADET. Mutu o atacă pe Firea: „Situația a devenit inacceptabilă”

de C.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 16:46 Actualitate | Politic


Mutu si Firea
Foto: Captura YouTube
Instalat la șefia PSD București în locul Gabrielei Firea, primarul sectorului 6, Gabriel Mutu, îi cere socoteală colegei sale de la Capitală pentru „situația inacceptabilă” de la RADET.

„Am primit sute de mesaje pe care le-am redirecționat și care nu suportă amânare. Familii cu copii mici stau în case sub limita de confort acceptabilă, aceasta este o stare de fapt creată de o gestionare ineficientă a situației. Primăria Municipiului București trebuie să acționeze conform unul plan concret de măsuri de investiții în această regie pe care o administrează. Situația a devenit inacceptabilă și solicit intervenția de urgență la toate avariile anunțate”, a transmis Gabriel Mutu, primarul Sectorului 6, potrivit unui comunicat de presă, citat de Mediafax.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














9613 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    Întărâtă-i, drace, pe pesedoși! Bagă râca-n ei! (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 17:00)

    prec [utilizator]

    Fă-i să se toarne, să se denunțe, până vor rămâne câți am botezat eu.
  • +16 (20 voturi)    
    Din păcate Firea este în kkt. (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 17:36)

    asavreau [utilizator]

    Gabriel Mutu are dreptate.Firea cu încăpățânare prostească a tratat sfidător orice încercare de discuție pe tema încălzirii,atunci când trebuia făcută discuția,în vară.Cu tupeu și obrăznicie a interzis debranșarea de parcă sunt casele maică-sii!Și a promis că nu vor fi probleme fără a accepta discuții lămuritoare.Firea o ține langa cu unirea RADET ELCEN care chiar dacă ar fi avut loc tot situația actuală era cu țevi sparte pentru-că astă vară nu sa făcut nimic.Se puteau depista din vară sectoarele de țevi cu pericol iminent și se puteau înlocui și aproviziona țevi de calitate.Acum se fac reparații cu țevi recuperate de la alte avarii.În plus nu se compară o lucrare făcută vara,fără presiunea timpului cu una făcută iarna,repede,fără probe,cu speranța că poate nu crapă iar.Firea ar trebui să demisioneze.Să ții oamenii din București în frig și să te lauzi că ai dat bani pentru catedrală,înseamnă să nu fii creștină.Care-i efortul lui Firea să dea acei bani?De ce merită felicitări?Poate cineva să spună că Firea și-a făcut datoria de primar general?
    • +1 (3 voturi)    
      este (Duminică, 27 ianuarie 2019, 7:35)

      vizirul [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      o habotnica irationala,depasita de realitatile zilei; crede ca directionand sume colosala catre BOR,in loc sa rezolve problemele arzatoare ale Bucurestiului intra in gratiile Divinitii; face o confuzie de neiertat intre Divinitate si Bor, care se crede reprezentanta acesteea pe pamant.
  • +10 (12 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 18:02)

    tirolez [utilizator]

    Bine ca ii cere PSD-ul socoteala, ca opozitia.... Doar de la USR am mai vazut un comunicat pierdut prin galagia obisnuita acum vreo saptamana si de la Nicusor Dan care cred ca acum e independent (pacat). Ar trebui zilnic sa fie tocata pe tema asta, in diverse variatii.
    • -1 (1 vot)    
      Trebuie să-i ceară socoteală toți bucureștenii (Duminică, 27 ianuarie 2019, 17:47)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Și toți primarii de sectoare.Din păcate primarii de sectoare din București tac,semn că nu le pasă că bucureștenii tremură de frig și nu au apă caldă.Ei au,nu le pasă!
  • +12 (14 voturi)    
    Mofturi (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 18:07)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Hotii se manânca intre ei.
  • +15 (17 voturi)    
    hahahaha (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 18:12)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Duamna Firea credea ca doar pentru ca manca din aceeasi farfurie cu Nea Mustata ii face frati de sange. Credea ca daca ia lectii de la Oprescu realizeaza ca nu e mare branza, dai cateva oferte, faci cateva aranjamente pentru famiGlia Pandelica, mai platesti cateva favoruri la care priemsti nota de plata, mai spargi cateva fonduri pe niste evenimente pentru imagine si asta e tot.

    Acum se prinde cat e pretul in realitate sa te afiliezi cu mafioti. Nu ca ea ar fi sfanta, dar e clar ca she's way over her head. Cat o fi crezut pe bune ca rezolva Bucurestiul si cat o fi fost minciuna populista, nu stiu.

    Dar toate impresiile ei ca termina pasajul X in 2 aptamani, cladirea Y intr-o luna, ca ia metroul, RATB, centura, ca ia aia, aia, aia... poate ea mergea pe o buna credinta dar trebuia sa realizeze ceva: PSD e inconjurat de incompetenti. Chiar daca prin absurd ar vrea sa faca treaba buna, nu are cu cine.

    Iar cum toate furtisagurile facute, fara sa imparta cu "cei de sus", toate parerile spuse fara acordul dictatorului, toate iniativele pro-active, toate populismele vin din urma s-o muste.

    Am o simpatie si imi pare rau pentru ea in egala masura ca si pentru blonda Dancila: adica deloc !!

    Ambele merita tot ce patesc. Din pacate nu patesc suficient cat merita. Acesta e paradoxul!
  • +11 (13 voturi)    
    E, na (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 18:15)

    Tony_K [utilizator]

    Mai bine dati banii la catedrala, asta au votat bucurestenii.
  • +10 (12 voturi)    
    Dezinformari (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 18:24)

    ipolitic [utilizator]

    Degeaba da vina PSD pe PSD, nu ei sunt vinovati pentru greaua mostenire, inca nu a trecut zece ani de cand sunt la putere deci sa-i lasam sa lucreze in liniste. Si oamenii au partea lor de vina, daca nu ar sta in casa, ci ar mai iesi sa se plimbe cu otokarele, le-ar mai creste gradul de confort.
    Propunerea mea e ca printr-o masura simpla dar futila totul se poate rezolva: schimbarea denumirii RADET in RADE.Toate problemele de pana acum au fost cauzate de litera T. Adica T de la termoficare. Dispare termoficarea, dispar problemele.
  • 0 (2 voturi)    
    Nu musca mana care te-a hranit (Duminică, 27 ianuarie 2019, 5:17)

    MihailescuDavid [utilizator]

    Esti parsiv daca musti mana care te-a mangaiat sj te-a crescut
  • +3 (5 voturi)    
    RADET=cimitir de bani (Duminică, 27 ianuarie 2019, 9:10)

    Sebastian. [utilizator]

    Sa interzici debransarile, iar in urmatoarea iarna sa-i tii pe oameni in frig mi se pare o fapta condamnabila. Dupa parerea mea, ar trebui sprijinite instalarile de centrale de apartament moderne. Fiecare primeste caldura atunci cand doreste, nu cand i se da. Pierderile enorme din retele ar fi eliminate, dar asta doare, pentru ca nu ar mai fi o armata intreaga de personaje puse politic pe diferite posturi caldute. Si nici banii bucurestenilor nu ar mai fi risipiti pe subventii sau salarii nesimtite !
  • +4 (6 voturi)    
    Ce chestie!? (Duminică, 27 ianuarie 2019, 9:47)

    Rescator [utilizator]

    Se ciondănesc doi bolșevici superbogați:mutul cu
    surda.Face frigul toată populimea din București.
    • 0 (0 voturi)    
      tu (Duminică, 27 ianuarie 2019, 23:13)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      locuiesti in Bucuresti ?
      sau in obscura provincie ?
  • 0 (6 voturi)    
    Ca sa rezum (Duminică, 27 ianuarie 2019, 13:25)

    Cetateanu [utilizator]

    Sa rezum ce am mai spus:
    (incep cu coada)
    Debransarea si centralele proprii intr-un oras sunt o crima. In atentia analfabetilor fani centrale. Poluarea la domiciliul propriu (cantitatea de CO2, CO, NO ar creste exponential in tot orasul - si ca sa nu pierdeti vremea, in cazul ideal cand ii dai doar O2 tot obtii CO2 si ceva apa). Si 2 deja exista o directiva EU pentru baietii destepti da analfabeti, care cere introducerea sistemelor de termoficare si scoaterea centralelor.
    Mutu e o jigodie(ca toti marii corifei PSDragnea), care in loc sa aiba grija de propria ograda - sector mai mizerabil, prost condus din toate punctele de vedere si mai furat ca sectorul 6 nu cred ca exista- se uita la barna din ..celuilalt.
    Madam Fitea e sefa hotilor din PG, cu tot cu intreprinderile ilegale, inutile si tocatoare de bani, da nesimtita si aroganta.
    • +2 (6 voturi)    
      Să revii cu explicații. (Duminică, 27 ianuarie 2019, 14:57)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanu

      După niște cursuri de specialitate.Faci politică vorbind despre tehnică și ca argumente tehnice folosești limbajul politic.
      • +1 (3 voturi)    
        ? (Duminică, 27 ianuarie 2019, 21:59)

        Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Datele fizico-chimice sunt limbaj politic? Si normal sa faci politica cand vorbesti de sanatatea a milioane de oameni. Si poate-mi spui ce cursuri tehnice ai facut dumneata, ca sa stiu sa le evit. Nu-l iei in brate pe Mutu daca nu esti fanPSD, ca sa demonstrezi ca un alt ticaloa(sa) e mai rea.
    • 0 (4 voturi)    
      sa-i spui lui mutu aberatiile astea (Duminică, 27 ianuarie 2019, 16:29)

      Antenistontel [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanu

      psdistul mutu vrea sa fie el seful hotiilor din primarie!
      ca sa faci un sistem bun de inclazire centralizat, trebuie alocate cantitati mari de bani, timp si competenta! de unde sa vina astea? de la psd? sa i-o spui lu mutu!
    • 0 (0 voturi)    
      Incalzirea individuala sau de bloc este solutia ! (Duminică, 27 ianuarie 2019, 20:03)

      Andra99 [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanu

      Centralele de apartament sau de bloc ar fi rezolvarea situatiei. S-ar elimina toata infrastructura cu conducte, spart de strazi, pierderi in retea, directori, directorasi, functionari, secretare etc. Explicatia cu CO2, NOx etc. macane. Nu ai luat in considerare pierderile enorme de acum, care genereaza si ele poluare. Centralele de apartament moderne au randament foarte mare si le pui in functiune cand ai nevoie de caldura sau apa calda; nu trebuie sa arda gazul tot timpul. Iar toamna nu trebuie sa astepti in frig pana cand vreun director da dispozitie sa aprinda focul. Sa nu mai vorbim de avariile care apar tot timpul... Infrastructura veche de zeci de ani este la pamant. Aici vorbesc atat de cea ingropata sub strazi sau trotuare, cat si de cea existenta in imobile. Agentul termic (apa calda) este murdar si duce la colmatarea conductelor mai subtiri si a caloriferelor din imobile. Pentru a remedia aceste probleme este nevoie de o munca titanica si de bani foarte, foarte multi.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta nu face nimic in sectorul 6 dar,.. (Duminică, 27 ianuarie 2019, 21:41)

    Ponta [utilizator]

    ,... l-a apucat critica.
    Pune mana trogloditule si rezolva toate problemele sectorului 6 si apoi te apuci sa critici pe unul si altul.
    Sunt de acord ca Firea este in stratosfera din toate punctele de vedere dar nu este asta cel mai potrivit sa o critice.