Liviu Dragnea crede ca desemnarea din acest an a candidatului PSD pentru prezidentiale ar fi o mare greseala

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 8 ianuarie 2018, 20:06 Actualitate | Politic


Seful PSD, Liviu Dragnea, considera ca desemnarea de catre PSD a unui candidat la prezidentiale inca din acest an ar fi "o mare greseala". Acesta a precizat ca nu este de acord nici cu schimbarea modului de alegere a liderului PSD, care in prezent este votat de toti membrii partidului.

"Ar fi o mare greseala, in trei luni dispare", a spus Dragnea, la finalul unei reuniuni a conducerii PSD, cand a fost intrebat de ziaristi cum comenteaza ideea desemnarii unui candidat al social-democratilor pentru prezidentiale.

"Alegerile prezidentiale sunt peste doi ani de zile. Nu discutam acum. Oricum candidatul la prezidentiale va fi desemnat intr-un Congres, se pune problema cand. Eu cum am gestionat ultimii doi ani am alta parere, nu de acum. Vom discuta mai tarziu de cine ar putea fi candidatii la prezidentiale", a precizat Liviu Dragnea.

Presedintele PSD nu este de acord nici cu ideea schimbarii modului de alegere a sefului partidului.

"Cred ca ar fi un pas inapoi. A fost o propunere avansata de Victor Ponta, sustinuta de mine, si cred ca ar fi un pas inapoi, pentru ca ii da presedintelui partidului o legitimitate foarte mare", a comentat el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1511 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Consilierii evrei spun asta (Luni, 8 ianuarie 2018, 20:15)

    remus2009xxx [utilizator]

    Dragnea nu se sfatuieste cu nimeni in afara de ei
    • +4 (4 voturi)    
      DUamna Gabi are foc lapicioare (Luni, 8 ianuarie 2018, 20:42)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui remus2009xxx

      Vrea sa I arate la Pandele, cine I Shefu!
    • +3 (3 voturi)    
      Decat cu El Insusi (Marţi, 9 ianuarie 2018, 6:08)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui remus2009xxx

      Info regarding oua de Cornu, fulare antiglontz si comentarii critice despre Viata la Parnaie.
    • +2 (2 voturi)    
      Păi ayatollahul de Teleorman are dreptate! (Marţi, 9 ianuarie 2018, 14:35)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui remus2009xxx

      Din două motive: 1. că viitorul candidat ar putea colecta mai multă recunoaștere și potențial politic decât el, și deci ar putea deveni un periculos concurent
      2. Pentru că opoziția l-ar ciurui și l-ar face varză, și PSD iar s-ar linge pe bot de poziția cea mai înaltă în stat - de la moș Ivan Iliescovich n-au mai pupat-o!!!
  • +5 (5 voturi)    
    De apreciat sinceritatea lui dragnea: (Luni, 8 ianuarie 2018, 20:34)

    Bazil [utilizator]

    "Acesta a precizat ca nu este de acord nici cu schimbarea modului de alegere a liderului PSD, care in prezent este votat de toti membrii partidului." Recunoaste franc si deschis multimea de id...ti ce il voteaza. Imi pare rau ca astia se incalzesc cu lemne (furate), coceni, balegar, si mult alcool in stomac, pentru ca idolul lor - programul psd de guvernare - ne-a pregatit o scumpire a gazului metan in miez de iarna.
  • +4 (4 voturi)    
    Speranța moare ultima! (Luni, 8 ianuarie 2018, 21:13)

    Ion B [utilizator]

    Amărâtul!
    Incă spera ca scapă de pușcărie și are șanse la alegerile prezidentiale.
  • +4 (4 voturi)    
    Dupa legile justitiei (Luni, 8 ianuarie 2018, 21:13)

    Caragiale2.0 [utilizator]

    Desigur ca EL trebuie sa fie candidatul. Dar deocamdata are prea multe procese pe rol si este vulnerabil. Asteptam un pic pina se adopta noile legi ale justitiei, il spalam de orice penalitati si atunci putem sa-L anuntam candidat la prezidentiale.
  • +3 (3 voturi)    
    Aceeasi tactica (Luni, 8 ianuarie 2018, 22:21)

    motanul_gri [utilizator]

    ... precum in campania de la parlamentarele din decembrie 2016.

    PSD a amanat cat a putut anuntarea unui posibil premier, tocmai pentru a nu furniza o tinta personalizata opozitiei.
  • +5 (5 voturi)    
    PSD... (Luni, 8 ianuarie 2018, 23:08)

    villa [utilizator]

    ..este o mare greseala!
  • +6 (6 voturi)    
    Asteapta sa se curete de dosare (Marţi, 9 ianuarie 2018, 3:43)

    Parzivall [utilizator]

    Dupa care merge la holiness daniil sa-l mantuie si se declara ayatollah peste Romania