Adrian Dobre (PSD) acuza ca in USR exista o aripa neofascista

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 11 decembrie 2017, 17:17 Actualitate | Politic


Adrian Dobre
Foto: Agerpres
Purtatorul de cuvant al PSD, Adrian Dobre, a afirmat luni, invitat la Antena 3, ca in USR exista o "aripa neofascista".

Acesta a invocat, in sprijinul afirmatiei sale, sustinerea pe care acesti parlamentari ai USR o arata fata de "protestatari de profesie" si "limbajul, amenintarile inclusiv cu moartea" pe care le-a "citit pe Facebook" la adresa parlamentarilor PSD.


















3173 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    +" fascistii " l'u "dr" Viorel si "legionarii" l'u (Luni, 11 decembrie 2017, 17:23)

    Plagarus [utilizator]

    ......nea Nelu !
    • +15 (15 voturi)    
      Nu vedeti ce cap are asta de la PSD??? (Luni, 11 decembrie 2017, 18:08)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      capul ala e GOL, nu e nimic in el in afar de minciuni si baliverne PSD-iste. Cine-l asculta pe penibilul ala de la PSD?
      • +6 (6 voturi)    
        Una fascistă, pe lângă cea sorosista și cea gay? (Luni, 11 decembrie 2017, 20:53)

        IisusVine [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        Asta ca sa copieze exact stăpânii de la Moscova?
      • +3 (3 voturi)    
        PSD a muscat momeala (Marţi, 12 decembrie 2017, 16:02)

        scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        PSD a cazut in capcana, era necesar ca sa fie lasati "sa-si dea in stamba" . Astfel sunt motive suficiente pentru a fi acuzati de subminarea sigurantei nationale + mult, multe altele.
        Curand aceasta "lepra rosie" va putea raspunde pentru faptele sale. Mor de nerabdare, mai ales pe Ilici il astept cu mare "drag" . Pana la urma Daddy nu e decat un hot care a furat, e normal sa-si apere pielea, pe cand Ilici....

        Atat va spun si ma retrag in ... suferinta. Eu ma intorc aici duminica, dupa perioada de doliu.

        Curaj...
  • +37 (37 voturi)    
    Ha ha ha (Luni, 11 decembrie 2017, 17:24)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Ne intoarcem la retorica anilor 1950 cand bolsevicii etichetau toti adversarii ca fiind fascisti.
    • +14 (14 voturi)    
      Păi nu? (Luni, 11 decembrie 2017, 18:35)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Ce sunt pesedistii decât bolșevici și hoti?
  • +22 (22 voturi)    
    pai vreun neofascist (Luni, 11 decembrie 2017, 17:25)

    Captain Obvious [utilizator]

    ti-a turtit mecla ?
  • +30 (30 voturi)    
    mai stiu eu cativa... (Luni, 11 decembrie 2017, 17:30)

    moon-tea [utilizator]

    care-si desemneaza adevarsarii fascisti... niste rusofili!
  • +28 (28 voturi)    
    le-a luat ceva timp psd-ului (Luni, 11 decembrie 2017, 17:30)

    MG [utilizator]

    să arunce pisica fascistă în ring; așa face comunistul când rămâne fără pământ sub picioare
  • +22 (22 voturi)    
    Nenea Adi (Luni, 11 decembrie 2017, 17:31)

    mitg [utilizator]

    Cel cu capul care-ar da pe spate orice frenologist face pe desteptul, in timp ce liviu (ala care a uitat sa dea pe la frizer), catalin revolutionarul si alti pesedisti nu-si ascund apucaturile "neofasciste".
  • +27 (29 voturi)    
    Fascism (Luni, 11 decembrie 2017, 17:35)

    tiberius_p [utilizator]

    https://en.wikipedia.org/wiki/Fascism

    "Fascism is a form of radical authoritarian nationalism, characterized by dictatorial power, forcible suppression of opposition and control of industry and commerce."

    Cine se incadreaza mai bine in definitia asta? PSD sau USR?
  • +24 (24 voturi)    
    mda... (Luni, 11 decembrie 2017, 17:36)

    gogu_milogu [utilizator]

    ca sa parafrazez un coleg PSD-ist "neofascista este ma-ta care te-a facut asa prost".... si avem si niste poze cu tine mai exact cu chelia ta care face ceva cu chelia lui codrin stefanescu.....
  • +25 (25 voturi)    
    Jegos! (Luni, 11 decembrie 2017, 17:44)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Pai fascistii erau aia de dadeau cu statul de drept de pamant, injurau, bateau, loveau ...adica asa ca voi PSD-istii!
    Tupeu de borfas!
  • +28 (28 voturi)    
    Tipic Comunist. (Luni, 11 decembrie 2017, 17:45)

    ouyang [utilizator]

    Cine nu e comunist e automat fascist. Atata v-a invatat porcul ala de iliescu? Leprelor.
  • +18 (18 voturi)    
    PSD Coruptie cu altitudine comunista ! (Luni, 11 decembrie 2017, 17:47)

    Defense [utilizator]

    PSD-PCR cu altitudine comunista vata de OPOZITIE in fata Propagandei 3 . intre timp :
    Parlamentul incearca iar CCR aproba -Cand doua structuri fundamentale sant infiltrate de PCR-KGB sistemul de autoaparare "Checks and Balances" a Statului de Drept este suspendat : Separatia Puteri in Stat este sfanta in tro Democratie iar controlul politic asupra Magistraturi ar insemna revenirea la Dictatura .Fapt care de facto reprezinta o Lovitura de Stat de tip "Russia is back again " si nepermis sub ori ce forma in virtutea Sigurantei Nationale(NATO) a Romaniei !
  • +20 (20 voturi)    
    Ce-i Dobre (Luni, 11 decembrie 2017, 17:54)

    Bazil [utilizator]

    ti-e teama ca te juganesc astia?
    • +14 (14 voturi)    
      Toti vor fi trai la raspundere (Luni, 11 decembrie 2017, 18:37)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      ca tradatori de tara, hoti si CRIMINALI. Nu va scapa picior de ciumat PSD+ALDE+UDMR
  • +14 (14 voturi)    
    nu se mai hotarasc (Luni, 11 decembrie 2017, 17:57)

    ValentinV [utilizator]

    Basescu, Soros, multinationale, banci,Statul Paralel, neo-fascisti.. atatia dusmani, doar ei de la PSD sunt Alba-ca-Zapada, niste imaculati si binevoitori cu romanii... Dar la final soarta romanilor e in mainile lor, asa ca, fie cum vor romanii...
    • +6 (6 voturi)    
      Bine punctat! (Luni, 11 decembrie 2017, 19:13)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui ValentinV

      Era o zicala, daca doi iti spun ca esti beat, du-te si te culca. Cred ca s-ar portivi asa ceva aici: adica toti sunt altfel, numai el (si PSD-ul) sunt grozavi. Nu e ceva suspect dar?
  • +14 (14 voturi)    
    infractorii sustin P$D (Luni, 11 decembrie 2017, 18:03)

    jorj_bv [utilizator]

    Deci sa-l desfiintam pentru ca e un partid sustinut de infractori, deci format din infractori.
  • +15 (15 voturi)    
    Asta-i acuzatia preferata a Rusilor (Luni, 11 decembrie 2017, 18:20)

    Habermas [utilizator]

    Cum ne le convine cineva (de obicei orice om civilizat din democratiile Occidentale, gata-i fascist. Prinde-i cu mata-n sac, arata-le ca n-au argumente, si scot automat din gura "fascistule".

    Se vede clar de unde isi ia lumina PSD-ALDE.
  • +13 (13 voturi)    
    Povesti de adormit PeSeDistii (Luni, 11 decembrie 2017, 18:27)

    un_carnat [utilizator]

    Vechea telenovela: Iohannis e un piroman, Ciolos si Soros vand tara strainilor/statului paralel, RTV spune adevarul suprem, Kovesi e o cucuvea terorista.
    Sincer, nu ma mira aceasta afirmatie.
  • +16 (16 voturi)    
    clasicul... (Luni, 11 decembrie 2017, 18:47)

    liviu_ [utilizator]

    hotul striga hotii...

    aia care controleaza si fac legile FIX cum vor! ii fac pe altii neofascisti pt ca le-au amanat un vot (neconstitutional oricum) cu 3-4 zile.... deci fun...
  • +9 (9 voturi)    
    He he (Luni, 11 decembrie 2017, 19:45)

    ber [utilizator]

    Dobre are o chelie rara, dar nici mintea-i nu-i prea deasa!
  • +7 (7 voturi)    
    Rusine mincinosule ! (Luni, 11 decembrie 2017, 22:09)

    Lim Vasy [utilizator]

    Rusine bai PSD-istule ! Cand te uiti in ochii copiilor tai cum te simti ? Ce fel de tara construiesti tu si PSD-ul pentru ei ? Dar pentru nepotii tai ? Daca tu esti in putere si influent peste 50 de ani, lor cum le va fi ?
  • +4 (4 voturi)    
    talent (Marţi, 12 decembrie 2017, 12:07)

    Ilidia [utilizator]

    Are PSD un talent deosebit de a scoate la inaintare niste indivizi redusi, de teapa astuia. Asta spune si ceva despre "calitatea sustinatorilor. Nu degeaba spune romanul "cum e turcul si pistolul..."
  • +5 (5 voturi)    
    La PSD (Marţi, 12 decembrie 2017, 13:48)

    veratec [utilizator]

    nu stii care-i mai prost ca apare a doua zi altul care-l depaseste in prostie pe precedentul.