Codrin Stefanescu (PSD): Prefectii ar trebui sa redevina politici, cum erau pe vremea lui Nastase

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 19 octombrie 2017, 16:45 Actualitate | Politic

Codrin Stefanescu
Foto: AGERPRES
Secretarul general adjunct al PSD, Codrin Stefanescu, a declarat joi ca prefectii ar trebui sa redevina politici cum erau pe vremea guvernarii lui Adrian Nastase, pentru a exista astfel garantia ca programul de guvernare are si suport politic in teritoriu, transmite Agerpres.

"Am venit la Giurgiu pentru ca Giurgiu este campion, este pe locul unu pe tara, se bate cu Teleorman, Olt, Dolj, Vaslui, Vrancea si sunt campioni: jos palaria. Vom lucra inclusiv la Legea administratiei, sunt opinii in partid printre care si a mea ca prefectii trebuie sa redevina politici cum erau inainte, pe vremea lui Nastase, ca sa ai garantia ca programul tau de guvernare si tot ce implementezi are si suport politic. Anume voi, cei din presa, cand spuneti 'prefectul nu a facut', imi asum eu, ca partid, si spun 'aveti dreptate, ar trebui sa-l schimbam, sa-si schimbe comportamentul'. Acum prefectii sunt inalt functionari publici", a declarat Stefanescu intr-o conferinta de presa la PSD Giurgiu.


Citeste mai multe despre   




















[P] Sanatatea incepe de acasa, cu Ceresit AERO 360°

Henkel Romania seteaza noi standarde de confort pentru consumatorii sai, prin Ceresit AERO 360°, sistemul inovativ de absorbtie a umiditatii din locuinte.

1052 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Si nu numai ei (Joi, 19 octombrie 2017, 16:47)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Si procurorii, judecatorii, politistii si in general orice bugetar, ca doar asa era pe vremea "marelui nastase". ramas in istorie ca primul prim-ministru condamnat pentru coruptie
  • +14 (14 voturi)    
    Sa ma tineti la curent va rog !!!! (Joi, 19 octombrie 2017, 16:49)

    polonyca [utilizator]

    Daca pregateste cineva , undeva , o iesire in strada !!! Asa , nu se mai poate.......ciuma rosie ne va sufoca la toti vietile !!!
    • -2 (4 voturi)    
      Subscriu intru totul cu cele spuse de Dvs (Joi, 19 octombrie 2017, 21:09)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Singurul lucru care ma tine in "casa' e faptul ca nu ma pot prezenta in momentul acesta in Piata pentru ca m-as deconspira. Astept cu nerabdare momentul prielnic-de exemplu cand se va "suna" adunarea pe facebook si credeti-ma va rog suntem de data asta milioane
  • +13 (13 voturi)    
    Mi-e mila de el! (Joi, 19 octombrie 2017, 16:50)

    Johanis [utilizator]

    Visatorul comunist crede ca ne mai intoarcem in epoca Nastase!
    Cu siguranta va cam incurca statutul de tara membru UE!
    Acest exemplar, daca era femeie, puteam spune ca ocupa functia de secretara?!
  • +12 (12 voturi)    
    astia sunt criminali... (Joi, 19 octombrie 2017, 16:59)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    incep sa ma gandesc ca Ceausescu era bland pe langa handicapatii astia din psd.
  • +12 (12 voturi)    
    SRI!! (Joi, 19 octombrie 2017, 17:08)

    gwolf [utilizator]

    alo SRI, voi existati?
    avem un comunist interlop-manelist care isi face tara propria feuda. mai aveti agenti, mai aveti ceva coaie?
    auzi "judete campioane", D-zeule mare...
  • +4 (4 voturi)    
    Codrine tu esti si frumos si dastept. (Joi, 19 octombrie 2017, 19:27)

    Plagarus [utilizator]

    Asa OM merita o soarta mai buna,decat cea de tzutzar la curtea zebrelor,sau in cotetul l'u Nastase cel cu oua expirate pe piata politica romaneasca.
    Ar putea fi un f.f.f. "onorabil " ministru al Justitiei PSDiste,sef ICCJ,guvernator BNR,purtator de parole la Patriarhia BOR,sef SPP,insotitor de moaste prin Romania,.............................?
    Gandeste,gandeste, gandeste ilustrule si candideaza mai sussssss.
  • +4 (4 voturi)    
    apropo de pletele elevului din Cluj- Napoca (Joi, 19 octombrie 2017, 20:33)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    nimeni nu se leaga de politicienii cu cefe groase si freze de interlopi.
  • +4 (4 voturi)    
    Fiecare pasare (Joi, 19 octombrie 2017, 21:20)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    pe limba ei...
  • 0 (0 voturi)    
    gura pacatosului adevar graieste (Vineri, 20 octombrie 2017, 12:05)

    OvidiuF [utilizator]

    DDDDDAAA, ai enumerat toti campionii tarii, Giurgiu, Teleorman, Vaslui & CO, campioni la inapoiere, la faliment urban, la procent de asistati sociali, la depopulare prin emigrare, la saracie si PIBpercapita de Africa. La nivelul asta vrei sa aduci intreaga tara???? Judetele astea sunt de peste 20 de ani fiefuri PSD.... proba suprema a ce produce guvernarea voastra: saracie si dependenta de bugetul central...!!!!!!