Nicusor Dan, apel catre alegatorii PSD si ALDE: "Puneti presiune pe politicienii pe care i-ati votat sa renunte la amnistie si gratiere"

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 23 ianuarie 2017, 13:19 Actualitate | Politic


Nicusor Dan
Foto: Captura Realitatea TV
Liderul USR Nicusor Dan a lansat pe Facebook un apel pentru "alegatorii PSD si ALDE" sa puna presiune pe cei pe care i-au votat pentru "a renunta la amnistie si gratiere".

"Fac un apel catre alegatorii PSD si ALDE. Nu cred ca vreunul dintre voi a votat pentru gratierea si amnistierea policienilor penali. Sunt sigur ca ati votat cu speranta unei vieti mai bune pentru voi si ai vostri. Asta nu inseamna nici amnistie, nici gratiere. Este o lege pe care Dragnea si ai lui o dau pentru ei, nu pentru voi. Va chem sa puneti presiune pe politicienii pe care i-ati votat sa renunte la amnistie si gratiere si sa se ocupe de problemele reale ale tarii" afirma liderul USR.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4729 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    Bravo ! (Luni, 23 ianuarie 2017, 13:27)

    lp [utilizator]

    A pus punctul pe i ! Asa ar incepe apropierea "celor doua Romanii" - toti oamenii de bun simt, indiferent de optiuni politice, sa sustina retragerea acestor proiecte de legi. Mai ales sustinatorii PSD
  • +17 (21 voturi)    
    Dle Nicusor Dan, (Luni, 23 ianuarie 2017, 13:34)

    Elena03 [utilizator]

    am impresia ca Dvs. bateti la usi bine ncuiate si antifonate pe deasupra.
    Totusi efortul e laudabil :)
  • -20 (28 voturi)    
    am votat impotriva echipelor mixte sri-dna (Luni, 23 ianuarie 2017, 13:40)

    Bocu' lu'Ioha [utilizator]

    am votat impotriva echipelor mixte sri-dna partenere cu judecatorii iccj
    daca asa scapa dragnea de dosarul referendumul fabricat de cei mai sus mentionati e foarte bine!
    • +10 (14 voturi)    
      ... (Luni, 23 ianuarie 2017, 14:33)

      Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

      Esti doar un imbecil . Tii cu aia de iti fura banii , atat te duce capul. Si o faci pe doi lei , stiu ca esti platit pentru comentarii . Tu si astia ca tine ne distrugeti viitorul , distrugeti tara asta si viitoarele generatii .

      Ce mi-ar placea sa ne intalnim pe strada , sa putem purta o discutie . Sa iti arat eu cum e cu "fabricatu` de dosare" pana iti suna apa in cap .

      Va vine randul si voua , viermilor...
      Cand 27 de ani de nemulturi , de injosire si dispret vor exploda , nimic nu va mai ramane din voi .
      • -10 (10 voturi)    
        nu-mi fura nimeni banii ca sunt asistat (Luni, 23 ianuarie 2017, 16:07)

        Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui Flaviius

        s-a dat drumul la injurii pe hotnews?
        • +5 (5 voturi)    
          ... (Luni, 23 ianuarie 2017, 17:06)

          Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

          Pai nu asta cauti ? Sa ne faci nervi si sa ne iriti ?

          Dar fie , hai sa fiu civilizat si sa inchei discutia cu o urare . Iti doresc belsug si un frigider mereu plin cu bunatati de care sa te bucuri tu si cu tot neamu tau . Dar in special tu. Apropo , a ta mamica tot in tura de noapte lucreaza ?
  • +14 (20 voturi)    
    Bravo! (Luni, 23 ianuarie 2017, 14:06)

    ouyang [utilizator]

    Luați poziție! Continuu. Suntem destui să schimbăm lucruri. Daca 40 000 de români au putut să iasă în stradă pentru niște principii ai deja cu cine construi. În mod normal toți cei 3 milioane care țin un stat prea gras în cârcă ar trebui să fie de aceeași parte a baricadei. Cine îi reprezintă pe oamenii ăștia? Să ne adunăm. Ne-am săturat să fim furați.
    • -4 (4 voturi)    
      0,25% din cei cu drept de vot au protestat (Luni, 23 ianuarie 2017, 16:08)

      Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      bine
  • -10 (16 voturi)    
    BAIATUL (Luni, 23 ianuarie 2017, 14:18)

    antijohanis [utilizator]

    bate campii
    cum sa rogi lupul sa sa nu mai manance oile tale
    • +5 (7 voturi)    
      nu o luati chiar asa, (Luni, 23 ianuarie 2017, 14:33)

      Elena03 [utilizator] i-a raspuns lui antijohanis

      caci sunt destui care au votat PSD sau ALDE si care nu si-au imaginat ce mizerii li se pregatesc.
      Doar ca nu ii vad pe respectivii iesind in strada sa isi exprime nemultumirea.
  • -3 (3 voturi)    
    si daca v-am votat pe voi, ce fac??? (Luni, 23 ianuarie 2017, 14:51)

    ilex2013 [utilizator]

    ..
  • +7 (11 voturi)    
    democratia reprezentativa (Luni, 23 ianuarie 2017, 15:16)

    Europiu [utilizator]

    Da, initiativa lui Dan este laudabila, chiar daca sunt(em) pesimist(i) in ce priveste efectele ei.

    Problema ar trebui pusa asa: eu, alegator, te-am mandatat pe tine, parlamentar, in virtutea unui program pe care mi l-ai prezentat in campanie. Orice abatere de la ceea ce ai spus in campania electorala duce la anularea LEGITIMITATII pe care tu, parlamentar, o invoci pe baza votului meu.

    A avut PSD amnistia/gratierea in programul de guvernare? Daca nu, in momentul in care o promoveaza nu mai au niciun drept sa se bazeze pe rezultatul votului, obtinut prin inselatorie.
    • -5 (5 voturi)    
      si basistii aveau taierea salariilor? (Luni, 23 ianuarie 2017, 16:09)

      Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui Europiu

      sau nu?
      • +4 (4 voturi)    
        ... (Luni, 23 ianuarie 2017, 16:33)

        Andrei_Bucuresti [anonim] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

        Apropos, un comment vazut pe FB de curand:
        Acum Basescu se pare ca este contra DNA si justite. Deci a adoptat pozita A3. Se poate spune acum ca A3 este basista?
      • +3 (3 voturi)    
        esti cretin (Luni, 23 ianuarie 2017, 17:14)

        Europiu [utilizator] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

        Daca ai ceva inteligent de comentat, you are welcome. Daca vii numai cu texte cretinoide 'ba a ma-tii', du-te si canta la alta masa.

        Evident ca se poate pune si intrebarea urmatoare: sunt de acord sau nu cu felul in care se gestioneaza (sau s-a gestionat) o situatie de criza? Situatie care, evident, nu poate fi prevazuta intr-un program de guvernare.

        In astfel de cazuri, daca reprezentantii tai nu au actionat cum ti-ai dorit sau nu au fost in stare sa te convinga de rationamentul lor, ii "pedepsesti" la urmatorul scrutin.

        Bun, eu vorbesc de cum ar fi "normal", intre oameni civilizati.