Basescu: Victor Ponta a plecat demn

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 8 noiembrie 2015, 22:51 Actualitate | Politic


Traian Basescu a declarat duminica la B1 TV ca "Victor Ponta a plecat demn" de la Guvern si a apreciat ca fostul premier "va mai avea o cariera politica daca va castiga procesul cu DNA". In schimb, fostul presedinte a avut aprecieri dure la adresa lui Liviu Dragnea.

"Dragnea a ajuns maimuta Cotroceniului, ar vinde si tot PSD-ul ca sa scape basma curata in justitie, dar nu isi da seama ca se intalneste cu judecatori de Inalta Curte, carora nu le pasa de jocurile politice".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


10543 vizualizari

  • -1 (15 voturi)    
    Acest crocodil numit Basescu (Duminică, 8 noiembrie 2015, 22:58)

    SkyDan [utilizator]

    L-a numit pe Ponta fara sa incerce nici macar sa se opuna. Dupa ce l-a numit a inceput balamucul.
    Un nebun incapabil de orice fel de gandire acest Basescu, nu inteleg de ce-l mai cultiva presa.
    O pacoste, un dezastru un escroc!
    • +5 (7 voturi)    
      Citeste aici cine e cu strada! (Luni, 9 noiembrie 2015, 1:48)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui SkyDan

      Traian Basescu: "Miscarea Populara va depune maine doua proiecte de legi. Una este legata de Parlament si anume alegerea a doar 100 de parlamentari la Senat si 200 la Camera Deputatilor. A doua este cea legata de alegerea primarilor in doua tururi. Sunt cerintele pietii."
      • +1 (1 vot)    
        ha, ha, ha (Luni, 9 noiembrie 2015, 9:24)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Basescu a fost 10 ani presedinte, a trecut un referendum cu sintagma ,,sa fie maxim 300, nu peste 500 cat sunt acum" (era vorba de numarul de deputati si senatori, numar care trebuia redus la 300). Am fost la vot, si au fost si altii, si degeaba...referendumul a trecut, Basescu si-a intarit pozitia, si deputatii tot nu au ramas 300....
        Asa ca Basescu e rugat sa ne lase cu decalratiile lui fumigene...daca vroia sa ramana 300 parlamentari, trebuia sa o faca atunci.
  • +11 (21 voturi)    
    V. V. Ponta??? (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:00)

    Sandor [anonim]

    Domnule Basescu, a plekat la el demn?
    Nu intelege la mine ka kand?
  • +9 (19 voturi)    
    Basescule (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:04)

    KostasP [utilizator]

    Erai mana-n mana cu monta, bibicule. Sa-ti spun ceva: nici tu si nici pufangiul de monta nu mai aveti nici o sansa de cariera politica in Ro. Ai devenit paralel cu realitatea.
  • +18 (36 voturi)    
    stiam asta (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:05)

    coloneze [utilizator]

    ca ai fost fan ponta stiam de mulot nenea basescu
    • +18 (26 voturi)    
      depre plecare in general (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:36)

      organul [anonim] i-a raspuns lui coloneze

      Si limbricul are demnitatea lui atunci cand pleaca pe gaura de evacuare
    • +14 (16 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:39)

      [anonim] i-a raspuns lui coloneze

      • -1 (5 voturi)    
        dap (Luni, 9 noiembrie 2015, 1:19)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui

        te trezesti si incepi sa vezi ca imparatul este gol ;) bine... s-o fi golit in imparateasa pe care o apara :D
  • +2 (8 voturi)    
    Marele sef de trib (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:05)

    satanae [anonim]

    Astept cu drag sa mai vad iarasi admiratorii cazind pe spate in fata clarviziunii Capitanului, sa ne povesteasca cum a reformat el tarisoara. Cred ca nu mai are nici o importanta pentru ei ca se vede acum ce amor vesnic il lega de Victoras, dupa cum se vede si cu cine a votat Capitanul la alegerile de anul trecut. Asta a fost 10 ani presedinte al tarisoarei noastre si pe buna dreptate, pentru ca nu pot decit sa recunosc ca reflecta de minune chipul hidos al natiei. Sa ne fie de bine!
  • +17 (31 voturi)    
    O_o (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:16)

    Soljenitin [utilizator]

    Nu, Base s-a ticnit. E clar.
  • +29 (33 voturi)    
    Acuma Ponta (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:17)

    somesanu [utilizator]

    nu mai este dottore? Si-a recapatat demnitatea?
  • +10 (22 voturi)    
    Basescu (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:20)

    George Juguleanu [anonim]

    Bashescule esti un porc
  • +13 (23 voturi)    
    Demn (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:21)

    hopshio [utilizator]

    Ce e demn sa pleci in suturile a 70 000 de oameni,, trimis in judecata si ignorat de lumea civilizata, asta dupa ce ai pierdut alegerile prezidentiale? Se poate mai nedemn de atat?! Sincer a primit fix ce a meritat. Sper sa fie invatatura de minte pentru urmatorii care se vad vesnici la putere. Iar de Basescu.... o mare dezamagire, dupa ce si-a terminat mandatele.
    • -6 (12 voturi)    
      unde este demnitatea? (Luni, 9 noiembrie 2015, 0:07)

      Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui hopshio

      La Basescu, bineinteles, care n-a plecat nici in suturile a 7,4 milioane de romani.
  • -2 (14 voturi)    
    Sa-ti fie rusine Basescule! (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:26)

    ouyang [utilizator]

    Imi pare rau ca nu te-am demis!
  • +12 (12 voturi)    
    plecarea demna dupa ce au murit 45 oameni (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:34)

    intestinulgros [anonim]

    Si limbricul pleaca demn prin singura gaura a corpului care ii este predestinata
  • -1 (7 voturi)    
    basescu apreciaza minciuna (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:39)

    GEKJ [utilizator]

    basescule stai linistit acasa, Anvers a fost sufficient...securistule
  • -1 (5 voturi)    
    Ciucu mic Base (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:56)

    Traian2015 [utilizator]

    Sa nu-ti luam si tie privilegiile...
  • +11 (13 voturi)    
    Absolut nici vorba!! (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:58)

    Adrian.. [utilizator]

    Nimic despre Ponta nu e demn...

    Iar daca el mai are cariera politica atunci romanii sunt cei mai de dispretuit oameni de pe Pamant!
  • +15 (19 voturi)    
    Base, tu esti? (Duminică, 8 noiembrie 2015, 23:59)

    RTK [utilizator]

    Te-am votat la alegeri, te-am salvat la referendum insa nu stiu exact ce se intampla cu tine.

    Base, tu esti?
    • +4 (6 voturi)    
      Asta nu e Base (Luni, 9 noiembrie 2015, 0:51)

      Sandor [anonim] i-a raspuns lui RTK

      Io nu mai rekunoszk pe Base.

      El venit la Kovaszna cu placere, non-stop.

      Akum zice la el ke Ponta ok.
      Asta la noi se numeste ori Alzheimer, ori delirium.

      Pakat. Boala grea, repede face efektul!
      :-)
    • +1 (3 voturi)    
      el e si asa a fost mereu (Luni, 9 noiembrie 2015, 1:22)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui RTK

      unii incep sa se trezeasca
  • +15 (17 voturi)    
    Domnule Basescu .. (Luni, 9 noiembrie 2015, 0:17)

    aerocourrier [anonim]

    .. cu imensa parere de rau trebuie sa va scriu ca sunteti de nerecunoscut.
  • +2 (4 voturi)    
    Ba, asta-i monta (Luni, 9 noiembrie 2015, 0:36)

    erjebeth [anonim]

    .
  • +9 (11 voturi)    
    Demnitate (Luni, 9 noiembrie 2015, 0:41)

    BennyBenois1 [anonim]

    Demn ar fi ca dupa declaratia asta, sa va retrageti cu aceeasi demnitate.
  • +2 (2 voturi)    
    "demn"... (Luni, 9 noiembrie 2015, 8:11)

    lili [anonim]

    Ponta "demn" ?!
    Si arogant, probabil ca "valorile" lui T Basescu includ la capitolul DEMNITATE si aroganta lui Ponta, care intrebat zilele trecute la sosirea si iesirea de la ICCJ de jurnalisti a refuzat sa raspunda afirmand ca "este persoana privata", desi este inca DEPUTAT in Parlamentul Romaniei, adica persoana publica!
    Iar postarile Fe facebook ale lui Ponta, aia cu "fundatia" pe care el a pus-o lasand-o Romaniei este NU demnitate, ci SFIDARE dle Basescu, uite "fundatia" lui Ponta reflectata de MOARTEA nevinovata a acestor tineri cu complicitatea statului roman IRESPONSABIL!
    Ponta ne sfideaza si acum cand NU mai e PM, cum 'a plecat demn"?!
    Sila, T Basescu e din acelasi aluat ca Ponta, nu ma mira, n-am avut nici o indoiala niciodata!
    Bravo Ponta, "un om demn", te-a laudat Basescu, el care are un "set de valori" impresionate", nici NU cred ca stie ce-i aia demnitate!
    Ipocritul si plagiatorul Ponta e "demn" iar analfabeta EBA e eminenta!
  • 0 (0 voturi)    
    Scenariu (Luni, 9 noiembrie 2015, 8:24)

    syms [utilizator]

    Eu cred ca e o mișcare parte a unui plan mai mare de a mânca din electoratul Grivco pentru a slabi puterea PSD si a face loc unui nou partid. Poți sa i-l acuzi pe Basescu de multe, dar eu nu văd cum aceste afirmații ar fi altceva.
  • +2 (2 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 9 noiembrie 2015, 11:57)

    zet [anonim]