Neuronu' Stingher

VIDEO Andreea Paul Vass, cu Klaus Iohannis pe scena: Votati Victor Ponta!

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 27 octombrie 2014, 14:29 Actualitate | Politic


Andreea Vass
Foto: Hotnews
Gafa saptamanii trecute ii apartine deputatului PDL Andrea Paul, care i-a indemnat pe participantii la un miting ACL organizat sambata la Cluj Napoca sa voteze cu Victor Ponta.

"Pariez pe Iohannis, pariez pe decenta, pariez pe respect, pariez pe educatie. Votati Victor Ponta si sapte zile sa le spunem romanilor sa iasa cu totii la vot! Pentru ca noi dam forta viitorului Romaniei. Voi toti. La victorie! Calea: Europa. Omul: Iohannis. Prima statie: victoria!", a spun Andreea Paul, citata de Vocea Transilvaniei.



Aceasta a negat insa ca i-ar fi indemnat pe sustinatorii lui Klaus Iohannis sa voteze cu Victor Ponta si a dat vina pe microfon.

"Va rog sa corectati eroarea si sa specificati clar ca am spus 'NU votati victor ponta!'. Din pacate, nu se aude totul pentru ca am miscat microfonul si 'NU' a fost rostit, se pare, la distanta de microfon. Tot discursul este suport argumentativ pentru sustinerea lui Klaus Iohannis. Nu am cum sa-l sustin pe Victor Ponta, omul care a betonat Romania in coruptie si in mediocritate. Cred ca iohannis are profesionalismul si forta de a demola imperiul de coruptie pe care se construieste omul politic Ponta si PSD", a spus Andreea Paul.

Victor Ponta a profitat de gafa si a sharuit videoclipul pe pagina sa de Facebook, cu un comentariu scurt: "Multumesc, dar NU!".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















54266 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    pauza de ras (Luni, 27 octombrie 2014, 14:34)

    snowflake [utilizator]

    :)
    • +3 (5 voturi)    
      robotelul de campanie (Luni, 27 octombrie 2014, 15:26)

      lucadd [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

      pauza mare de ras
    • +3 (5 voturi)    
      o sa ajunga (Luni, 27 octombrie 2014, 16:38)

      federal [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

      la Times New Roman
  • +11 (13 voturi)    
    loool (Luni, 27 octombrie 2014, 14:46)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    agentu' sub acoperire s-a deconspirat singura...
  • +7 (13 voturi)    
    Fiecare cioara pe limba ei piere (Luni, 27 octombrie 2014, 14:58)

    veduma [utilizator]

    Eu va spun inca o data, Tonta si Iohannis sunt mana-n mana :)
    Lasand la o parte gluma, chiar asta e adevarul.
  • +7 (11 voturi)    
    mda (Luni, 27 octombrie 2014, 14:59)

    a7064303 [utilizator]

    se pare ca toti (putere + opozitie) mimeaza democratia.
    SI alegerile prezidentiale, etc

    Se pare ca la sfasit premiul cel mare si-l impart frateste.
    Si premiul cel mare e sa fure cat mai mult din buget.

    Doar poporul se uita ca boii la circul care li se ofera.
  • +9 (11 voturi)    
    Defectiune pe naiba (Luni, 27 octombrie 2014, 15:07)

    Task Damager [utilizator]

    A zis clar "votati vp" - pe unde naiba au gasit-o si pe asta?
  • +4 (8 voturi)    
    toxica si inutila in politica Damboviteana (Luni, 27 octombrie 2014, 15:13)

    un domn [utilizator]

    nimic mai mult..daca asa este si la catedra..vai de angajatorii romani !
  • +7 (7 voturi)    
    LOL (Luni, 27 octombrie 2014, 15:28)

    aladdin [utilizator]

    Urasc chestiile astea. Ai gresit, asuma-ti greseala, nu-i un capat de tara. Te bantuia adrenalina, ti-a luat-o gura pe dinainte, asta e. Dar daca vii cu minciuni de genul 'n-am zis "Fa, Doina", am zis "Mai, Doina"', te discreditezi total. Se vede clar in filmulet ca ai uitat NU-ul (si nu, nu ai miscat microfonul), ce sa corectezi? Scuze si mergi mai departe, altfel ce sa facem? Sa inlocuim mincinosi cu alti mincinosi?
    • +1 (1 vot)    
      ehhh... (Marţi, 28 octombrie 2014, 12:55)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      Duamna sfertodocta e asa dintotdeauna. Economizda nu face nici diferenta intre procente si puncte procentuale. Doar inca una tare-n clanta si prin clanta.
  • +5 (7 voturi)    
    Gura pacatoasei (Luni, 27 octombrie 2014, 15:40)

    xrogo [utilizator]

    adevar graieste!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Ura! USL traieste! (Luni, 27 octombrie 2014, 15:45)

    AliB [utilizator]

    In caz ca avea cineva vreo indoiala...
  • +7 (9 voturi)    
    act ratat (Luni, 27 octombrie 2014, 15:50)

    periscop [utilizator]

    Freud dixit !
  • +4 (4 voturi)    
    QED (Luni, 27 octombrie 2014, 18:04)

    cris64 [utilizator]

    Individa nu a gresit cu nimic. De altfel afacerile lui barbat-su merg struna in guvernarea Ponta. Si tare mi-e teama ca aceia care spuneau ca totul este un joc intre PSD si PNL ( chiar cel actual) si ca USL traieste au dreptate. Dar cum puteau sa-i bage la guvernare si pe coruptii din PDL fara sa se observe ? Cei curati din PDL vor pleca dupa alegeri.
  • +3 (3 voturi)    
    :))) Pixelul Albastru (Luni, 27 octombrie 2014, 19:23)

    MenInBlack [utilizator]

    Superb !
    (...desi cred ca e fake!!! ...asa ceva nu este posibil nici in visele lui Ponta :)))
  • +2 (2 voturi)    
    nu e fake (Luni, 27 octombrie 2014, 23:00)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    pentru ei e acelasi lucru daca iasa ponta sau iohannis. fac parte toti din mafia transpartinica. trebuie sange proaspat in politica...
  • +1 (1 vot)    
    Oups! (Marţi, 28 octombrie 2014, 7:19)

    Diletant [utilizator]

    "Gura pacatosului adevar graieste!"
  • +2 (2 voturi)    
    Penibil (Marţi, 28 octombrie 2014, 10:18)

    oopsie_daisy [utilizator]

    Penibila doamna. Nu pentru ca a uitat "NU" in fata, ci asa, in general. Sigur Vass a fost o pioniera sefa de unitate, dupa cum declama de entuziast.
    • +3 (3 voturi)    
      "Nu mai da din mina!" (Marţi, 28 octombrie 2014, 13:30)

      oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      Merita urmarit clipul fara sonor - pe cei traiti in vremea lui Ceausescu, o sa ii sperie putin imaginile.
      Nu o sa votez cu Ponta, dar nici cu Iohannis - cel putin nu in primul tur. Ce incerc sa spun e ca, pentru cei ca mine, care au prins pionieratul, genul asta de campanie ma inspaiminta, pentru ca nu imi spune nimic diferit fata de PCR-PSD.
      Vreau o campanie fara sloganuri racnite ritmic, fara dat din mina pentru marcarea fiecarei silabe, fara aplauzele celor din rindul intii din public, fara amintirea "agitatorilor" de pe vremuri.
      • +2 (2 voturi)    
        tare faza cu sonorul ! (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:52)

        MenInBlack [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

        mie-mi aduce aminte si de campaniile de cules struguri cu scoala, in weekend, in viile experimentale Delaware, printre struguri si nuci...
        chiar as da timpul inapoi putzin...
        oare psd o sa ne scoata la porumb dumineca ? :)