VIDEO Elena Udrea isi lanseaza programul prezidential pe o platforma industriala, imbracata in salopeta si cu o casca galbena de muncitor pe cap: Imi voi dedica tot timpul si toata energia mea proiectului Romania frumoasa. Am demonstrat ca sint un om care poate sa edifice lucruri, ca pot sa ridic lucruri

de Red. Politic     HotNews.ro
Joi, 2 octombrie 2014, 12:05 Actualitate | Politic


Elena Udrea la fabrica Republica
Foto: captura B1 TV
 documente
(02 Oct 2014) PDF, 400KB
Elena Udrea, candidata PMP la prezidentiale, isi lanseaza joi programul prezidential pe platforma industriala Republica din Bucuresti, imbracata in salopeta si cu o casca galbena de muncitor pe cap. Udrea este singura cu casca galbena, toti ceilalti sustinatori ai sai avand casti albastre. Elena Udrea a vorbit despre trecutul glorios al industriei romanesti si promite revigorarea acesteia. Candidata PMP a enuntat si nevoia de masuri pentru repatrierea muncitorilor romani plecati la lucru in strainatate.

  • Citeste in documentul atasat Programul prezidential al Elenei Udrea.


Declaratii Elena Udrea:

- distrugerea platformei Republica este un caz de subminare a economiei nationale

- ne aflam in fata unui caz de subminare a economiei nationale, distrugerea cu rea credinta, cu prostie, a ceea ce a fost industria romaneasca

- Romania are nevoie de un presedinte care sa ridice tara, un presedinte care sa nu stea in genunchi

- Imi voi dedicat tot timpul si toata energia mea - si, din fericire, am mult timp la dispozitie - proiectului Romania frumoasa

- Sint cel mai bun candidat din aceasta competitie

- In fiecare moment istoric e nevoie de un profil de presedinte. Din noiembrie, Romania are nevoie de un presedinte care poate sa construiasca. Eu am demonstrat ca sint un om care poate sa edifice lucruri, ca pot sa ridic lucruri

- Voi da jos Guvernul Ponta. Nu pot lucra cu premierul Ponta, un premier incompetent, fara viziune

- Avem nevoie sa sprijinim capitalul autohton, capitalul romanesc

- Voi lupta pentru intarirea parteneriatelor strategice

- Romania frumoasa e tara in care romanii vor sa traiasca, tara in care oamenii sunt optimisti

- Sustin continuarea reformelor ca sa duca la o tara frumoasa, o tara pe care si-o doreste fiecare roman.
Economia romaneasca e in scadere. Inchiderea inchiderea acestei fabrici (Republica - n.red.) somajul celor 10.000 de oameni. Prin distrugerea fabricii Republica cred ca ne aflam in fata unui caz de subminare a economiei nationale, distrugerea cu rea credinta, cu prostie, a ceea ce a fost industria romaneasca.

- Ma lupt pentru ca ceea ce s-a intamplat aici la Republica sa nu se repete.

- Eu nu spun ca oamenii de buna credinta, ca oamenii competenti sunt intr-un singur loc. Sunt peste tot si nu au culoare politica neaparat. Si toti acesti oameni ar trebui sa puna umarul sa ridicam Romania.

- Promisiunea mea este ca voi fi un presedinte puternic si implicat, nu voi sta sa ma uit cum tara este distrusa.

- Avem nevoie de un presedinte care sa nu stea in genunchi in fata baronilor locali, in fata mogulilor de presa.

- Un presedinte care sa nu faca niciun compromis pentru binele lui, pentru imaginea lui.

- Romanii au nevoie ca Guvernul sa creeze locuri de munca.

- Acestei tari ii lipsesc foarte mult oameni capabili sa puna in practica proiecte.

- Sunt un om care a lasat in urma mea peste 6000 de proiecte care au dezvoltat Romania, comunitatile locale.

- A lipsit viziunea liderilor care au condus Romania, Romania a avut o viziune doar in ultimii 10 ani, in care a fost condusa de Traian Basescu. In rest s-a actionat pompieristic, fara viziune.

- Din fericire am foarte mult timp pentru acest proiect, tot timpul pe care il am il dedic Romaniei. Il dedic acestui proiect care pentru mine a inceput cu 10 ani in urma. O Romanie in care oricare dintre noi sa isi poata implini visul. Toata viata mea in urmatorii 10 ani o voi dedica acestui proiect.

- Sunt cel mai bun candidat din aceasta competitie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















11650 vizualizari

  • +30 (56 voturi)    
    Ridicol (Joi, 2 octombrie 2014, 12:10)

    oopsie_daisy [utilizator]

    "Ridicol", e tot ce imi vine in minte
    • -5 (27 voturi)    
      Ehee ! (Joi, 2 octombrie 2014, 12:19)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      Complexe de INFERIORITATE .........................
      • +6 (6 voturi)    
        Elenei ii plac Republicile... (Joi, 2 octombrie 2014, 16:13)

        EU-74-RON [utilizator] i-a raspuns lui sipu

        ...Republica Norvegiei e preferata ei...
    • +14 (20 voturi)    
      Penibil (Joi, 2 octombrie 2014, 13:11)

      premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      penibil descrie de asemenea destul de bine
      • +2 (6 voturi)    
        ...a...Penibila...Ridicola...Casca... (Joi, 2 octombrie 2014, 15:30)

        EU-74-RON [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        ...sa respectam genul!
      • +7 (7 voturi)    
        Primul pas e pentru Ponta - cu stangul (Joi, 2 octombrie 2014, 15:34)

        Caligula [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        O proasta lectie in demagogie. Cu casca pe cap, intr-un loc parasit, in salopeta, dar cu hartiile in mana si curat imbracata, laudandu-se ca e in stare sa faca ceva in timp ce nu pune mana sa stranga mizeria din jurul ei. A da, chestia cu casca. Culoarea arata ca PMP-ul e doar un pretext pentru ambitiile personale. Daca dorea sa promoveze partidul, putea sa puna un PMP acolo pe casca - nici atat nu poate. Nuti e candidatul mizeriei...
      • -1 (3 voturi)    
        Bine coordonata actiunea baieti. (Joi, 2 octombrie 2014, 21:44)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

        Chiar asa de frica ii e de Udrea lui ponta?
    • +12 (16 voturi)    
      jalnic (Joi, 2 octombrie 2014, 13:47)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      .
      • +6 (14 voturi)    
        Lansare...din aer (Joi, 2 octombrie 2014, 14:45)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Cea mai expresiva lansare ar fi fost dintr-un avion, cu sau fara parasuta...
        Daca sarea parasuta singura, strangea la simpatizanti...
        Base desteptarea: Votam Monica Macovei!!
    • +5 (13 voturi)    
      1 Mai muncitoresc (Joi, 2 octombrie 2014, 14:37)

      ZaR [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      Ce putea altceva sa invete de la mentorul ei decat sa fie "populara": cum romanii majoritari nu au nici o treaba cu democratia si economia de piata ci mai degraba il regreta pe Ceausescu, s-a gandit Udrea ca da bine sa le aduca aminte romanilor de vremurile bune de odinioara..."sa dormiti bine!"
  • -19 (47 voturi)    
    O palam morala data tuturor! Excelent! (Joi, 2 octombrie 2014, 12:17)

    Cristiann80 [utilizator]

    Ei? Ce ziceti? In comparatie cu Ponta, Iohannis care s-au lansat in lux mintitnd cateva zeci de mii de romani, vedeti diferenta? Udrea prezinta Romania lui Ponta, saracita, in recesiune, fara locuri de munca, fara investii, fara noi proiecte, ZERO PONTA!
    Sincer, va spun, vad acum la tv lansarea proiectului de tara al Elenei Udrea si m-a impresionat cum a ales sa il prezinte, intr-un decor pe care-l vedem peste tot prin tara. De aprox trei ani nu s-a mai cladit macar o caramaida pentru ca Ponta este ocpat cu plecarile in strainatate, cu vacantele, cu weekend-urile tot prin strainatate sau cand e in tara il vedem numai la tv. Ca dovada ca nu-i pasa de noi.
    • +16 (40 voturi)    
      in miezul zilei (Joi, 2 octombrie 2014, 12:28)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      tu stai si te uiti la televizor la lasarea blondei?
      lasa ca muncesc eu si pentru tine.

      fiecare isi face lansarea cu luxul direct proportional cu numarul de votanti.
      la 6% singurul lux pe care ti-l permiti este o casca galbena si o salopeta.
      oricum, mai bine decat doamana cu 3%...
    • +4 (12 voturi)    
      si multe repetari... (Joi, 2 octombrie 2014, 14:15)

      cinev@ [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      la statul in genunchi.. vrea sa schimbe locul...
    • -11 (15 voturi)    
      F.corect (Joi, 2 octombrie 2014, 14:18)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      A exprimat niste adevaruri orice ar spune complexati si misogini...
    • +5 (9 voturi)    
      ai dreptate... (Joi, 2 octombrie 2014, 14:45)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      avind in vedere ca iti lipseste ceva pe la etajul final...in rest...cum zicea unul mai sus...penibil...si jenant..dar la romani e normal..
  • +6 (28 voturi)    
    comic (Joi, 2 octombrie 2014, 12:18)

    ze [utilizator]

    comic
  • +23 (45 voturi)    
    halnic (Joi, 2 octombrie 2014, 12:18)

    ion popescu [utilizator]

    Doamna Vuiton in salopeta cu o casca in cap....Penibil, ridicol, sfidator.... limbaj de lemn, nesimtire, tupeu ordinar.....
    • +11 (31 voturi)    
      hmm (Joi, 2 octombrie 2014, 12:27)

      Tomis [utilizator] i-a raspuns lui ion popescu

      Pe cand o salopeta portocalie, ca in SUA?
      • +2 (4 voturi)    
        in curand (Joi, 2 octombrie 2014, 14:52)

        Manes [utilizator] i-a raspuns lui Tomis

        .
        • +3 (3 voturi)    
          Plus + (Joi, 2 octombrie 2014, 15:35)

          derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Manes

          .
    • -3 (11 voturi)    
      Dar nu mai "Penibil, ridicol sfidator" decat Ponta (Joi, 2 octombrie 2014, 14:20)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui ion popescu

      eh?
  • +18 (34 voturi)    
    ioi! (Joi, 2 octombrie 2014, 12:18)

    corvus coraX [utilizator]

    Așa ceva penibil nu am mai văzut. Casca trebuia să fie roz!!
  • +11 (27 voturi)    
    dezastru (Joi, 2 octombrie 2014, 12:21)

    buncrestin [utilizator]

    nu pot sa inteleg cum au gandit miscarea de imagine dar este dezastruoasa. asocierea programului politic al candidatei cu o ruina este putin spus "neinspirata"...asa va arata "romania frumoasa"? de speriat
  • +17 (33 voturi)    
    L-am votat pe Basescu (Joi, 2 octombrie 2014, 12:27)

    xanti [utilizator]

    de fiecare data ,dar Udrea din pacate e cea mai proasta alegere,
    O combinatie de teribilism infantil marca Ponta si tupeu scarbos marca Nastase.
    Adica dupa ce s-a dus aseara la DNA are tupeu sa construiasca ceva.
    Nu inteleg ce blestem pe tara ,asta vorba lui Base, sa nu se poata bucura de un presedinte cu bun simt ,Monica Macovei e de 10 ori mai cu bun simt decat prefacuta asta.
  • +18 (28 voturi)    
    apoi (Joi, 2 octombrie 2014, 12:29)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    io ce sa zic... nu prea imi place cand toata lumea joaca teatru. ca io asa stiu: taranu ii cu agricultura si cu oile, electricianu' ii cu firele si corentu, dascalu' ii cu elevii-studentii, popa cu vii si mortii...

    asa ca stau si ma intreb: ne-am dilit cu totii???? ( sau sunt doar eu diliu si sufar de Post Traumatic Stress Disorder in urma a 25 de ani de democratie originala?!)

    ca io daca imi iau o toga romana si ma duc la Ateneu sa tin un discurs sigur ma baga astia la balamuc.

    altii de ce pot?

    discriminareeeeee!!!! HALATU' HALATU' cat costa HALATU?!?!? AAAAaaaa....!!!!
  • +8 (24 voturi)    
    Oricat (Joi, 2 octombrie 2014, 12:30)

    sirb [utilizator]

    s-ar stradui tot goala de continut mi se pare! A inceput o gramada de proiecte pe fonduri europene in tara si care au ramas neterminate. Nu de abrambureala avem noi nevoie! Monica Macovei este de departe cea mai Ok, nu ai nimic sa-i reprosezi!
    • 0 (6 voturi)    
      Pt ca U$L a oprit finantarile (Joi, 2 octombrie 2014, 14:26)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui sirb

      si inca multi nu-si dau seama ce inseamna asta. Mai vorbim la anul ...
      • -1 (3 voturi)    
        Asa e! Si-a blocat fondurile europene!... (Joi, 2 octombrie 2014, 15:33)

        EU-74-RON [utilizator] i-a raspuns lui Excelsior

        ...prin 2011. Ponta guverneaza, de fapt, din 2010..
  • +9 (25 voturi)    
    La cita cultura are ,nu-i cereti prea mult ??? (Joi, 2 octombrie 2014, 12:44)

    andreesanu [utilizator]

    Fugi cu gondola lui Pinalti pe Pietricica ,acolo e locul tau
    cabaniera sefa de sala !!!.
    Mai moale cu prezidentialele madam !!!.
  • +9 (19 voturi)    
    despre timp (Joi, 2 octombrie 2014, 12:56)

    ANA_id [utilizator]

    " Imi voi dedicat tot timpul si toata energia mea - si, din fericire, am mult timp la dispozitie - proiectului Romania frumoasa"

    normal ca are mult timp la dispozitie daca freaca menta toata ziua!
  • +7 (17 voturi)    
    Udrea nu crede in ceea ce spune (Joi, 2 octombrie 2014, 13:15)

    Trojan.H [utilizator]

    Udrea nu a are nimic din energia omului sincer, care crede in ceea ce spune. Fara vlaga, fara convingere, fara sinceritate. Cit despre decor si costume... :)
  • +5 (17 voturi)    
    Pe bune??? (Joi, 2 octombrie 2014, 13:25)

    deville2010 [utilizator]

    "S-a urcat scroafa-n copac"...vorba unui proverb
    KLAUS UBER ALLES!!
  • -16 (24 voturi)    
    sa va fie rusine (Joi, 2 octombrie 2014, 13:45)

    erillio [utilizator]

    sa va fie rusine, comunisti acoperiti ce sunteti !!! Va plateste bine Voiculescu sa improscati cu mizerie pe Udrea ??? Este singurul om politic adevarat care vrea si este capabil sa continue ce a inceput Traian Basescu !!!!
    Huooo, comunistilor !!!!
    • +12 (18 voturi)    
      Prietene... (Joi, 2 octombrie 2014, 14:10)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui erillio

      ... ce comunisti visezi? Ultima oara cand am vazut un politician de varf cu casca pe cap in vizita de lucru erau tovarasul si cu tovarasa in urma cu 25 de ani.

      Am mai vazut un T Basescu sau un Tariceanu in vizita la Dacia de exemplu dar erau in costum si tineau un discurs. Nu se faceau ca inteleg cum e cu procesul de productie.

      Chiar crezi ca o sa-ti faca Udrea fabrici si uzine daca ajunge presedinte? Ce naiba, suntem copii?
      • -6 (12 voturi)    
        si ponta la Rosia (Joi, 2 octombrie 2014, 14:44)

        erillio [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        ... vezi ca ai uitat de ponta, in vizita la Rosia Montana iar Udrea este singurul politician validat de seful statului, ea va continua consolidarea statului de drept si a justitiei, iar cei care au furat si au distrus economia vor face puscarie cu siguranta...vezi cazul voiculescu, tergiversat atatia ani de zile, a fost rezolvat imediat daca a fost vointa politica...
    • +1 (11 voturi)    
      daaa..ne-ai prins (Joi, 2 octombrie 2014, 14:13)

      deville2010 [utilizator] i-a raspuns lui erillio

      Ma stric de ras...ha ha ha ha ..lool
    • +7 (9 voturi)    
      nu improasca nimeni (Joi, 2 octombrie 2014, 14:30)

      ardeleanu_ion123 [utilizator] i-a raspuns lui erillio

      chestia e ca ne-am cam saturat de mascarici, si de marionete. inchide ochii. adormi. esti calm.

      esti... fericit... .... ...

      caaaci feeericiitii sunt cei saraaaaaci... cu duhul...

      aaaaamiiiiiiiin

      nu ti se pare ca Romania are nevoie de PROFESIONISTI? gen Monica Macovei? dar pe multi va deranjeaza MM pentru ca va arata oglinda si va vedeti
      • -6 (8 voturi)    
        asa se pare, sobolanii parasesc corabia... (Joi, 2 octombrie 2014, 14:54)

        erillio [utilizator] i-a raspuns lui ardeleanu_ion123

        auzi ardelene, cred ca nu ti-e bine ardelene, te-ai saurat zici...domnul presedinte Basescu stie mai bine pe cine sa lase la carma tarii, sigur are motive intemeiate sa o prefere pe udrea monicai, nu crezi?
    • +7 (7 voturi)    
      Comunisti acoperiti cu.. (Joi, 2 octombrie 2014, 15:36)

      EU-74-RON [utilizator] i-a raspuns lui erillio

      ...casca de muncitor. Legitimatia de acoperit am postat-o langa a lu' Turcescu...Multumesc prietene, m-am eliberat..Sa vina judecatoru'...
    • +3 (3 voturi)    
      comunist (Joi, 2 octombrie 2014, 16:32)

      auch [utilizator] i-a raspuns lui erillio

      e ala care se pretinde de dreapta si zice ca e treaba guvernului sa creeze locuri de munca
      nimic n-a priceput tovarasa asta din economia libera...
  • +4 (10 voturi)    
    sa ridici lucruri? (Joi, 2 octombrie 2014, 13:51)

    Nevermind [utilizator]

    Este un organ, nu este un lucru! Off... limba romana...
  • +8 (18 voturi)    
    Ii lipsea.. (Joi, 2 octombrie 2014, 14:06)

    Gigi Kent [utilizator]

    Poza cu casca de muncitor de fabrica ii lipsea. Cred ca e singurul motiv pentru care si-a ales locatia / costumatia asta.

    Mi se pare foarte, foarte simpatic. Dansa traieste intr-o lume "fashion". Intr-o lume in care e o diva si apare non stop pe coperta revistelor de profil. Din punctul asta de vedere cred ca singurul sau rival este Radu Mazare. El insa se imbraca in faraon si alte chestii ca sa atraga turistii la mare. Doamna Udrea cred ca vrea doar sa aiba un album frumos pentru cand va fi batrana.

    Nici sa ma mai supar nu mai pot pe doamna Udrea. Mi se pare foarte cool. Sigur nu o voi vota niciodata dar ma face sa rad.

    PS Am uitat sa adaug ca Presedintele nu are nici o treaba cu fabricile. Nu ca ar conta ...
  • +5 (11 voturi)    
    Am impresia ... (Joi, 2 octombrie 2014, 14:09)

    A_Radu [utilizator]

    Ca doamna Udrea se crede la Teatru national intepretand diverse partituri , de parca ar da un examen de admitere la teatru si incearca din rasputeri sa puna in scena diverse piese in care ea sa fie personaj principal ... Ba ca serveste salam direct din alimentara cu ceapa si mai nu stiu ce , ba ca tese, ba ca sara cu parasuta (poate asta ar fi cel mai reusit rol ) ... dar toate aceste mici scenete smulse parca duin caragiale nu arata decat un om extraordinar de GOL pe interior , care se poate transpune in ce vrea daca asa e scrisa partitura, de la Cotroceni probabil ...
    Sa te imbraci in salopeta si sa porti casca de muncitor cand tu n-ai stat o zi intr-o fabrica sau pe un santier , e o jignire pentru chiar clasa muncitoare care transpira zilnic in acele salopete cu casca pe cap .... Mai mare nesimtirea nici ca se putea ... E ca si cum eu m-as imbraca azi in halat de doctor, maine in costum de profesor samd ...
  • +4 (14 voturi)    
    Egala cu Ponta in ridicol si inadecvare. (Joi, 2 octombrie 2014, 14:16)

    ouyang [utilizator]

    Ma tem ca sharuiesc aceiasi consilieri.
    • -1 (5 voturi)    
      Pe "galaxia romana" ortodoxa nu-l intrece nimeni! (Joi, 2 octombrie 2014, 15:22)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      Dar multi uita cat rau a facut Romaniei si-l ajuta astfel sa mai faca impreuna cu clica de infractori incompetenti ce-l inconjoara!
    • +3 (5 voturi)    
      aha (Joi, 2 octombrie 2014, 16:04)

      MaluseluCatalina [anonim] i-a raspuns lui ouyang

      ooo, da , cu siguranta au aceiasi consilieri de imagine impaiati si mumificati de pe vremea lu'Raposatu'....
  • -5 (9 voturi)    
    Parere (Joi, 2 octombrie 2014, 14:50)

    Florin_666 [utilizator]

    O lansare atipica,de bun simt,fara fast de Coreea de Nord,intr-un loc unde in anii 90 nu ne vindeam(privatizam)tara ca sa o fure unul si altul,nu?A inceput campania ca pe bulevardul Basarabia deja sunt postere cu victor viorel,sau au fost puse sa le vada inainte de plimbarea la Kiev la meciul de fotbal?
  • +2 (8 voturi)    
    Jalnic (Joi, 2 octombrie 2014, 14:51)

    bogdanmihai [utilizator]

    Blonda asta face orice pentru a atrage atentia!!!! Este o femeie PENIBILA. A ajuns sa cumpere oamenii prin orice metoda. Credeti ca daca isi pune o salopeta pe ea si o casca pe cap, ce rezolva. Nu cred ca stie ce inseamna munca!! Cum a spus si dl. Radu, este o jignire pentru clasa muncitoare.
  • +4 (8 voturi)    
    Nevoia de spectacol (Joi, 2 octombrie 2014, 14:54)

    benicio [utilizator]

    De ce simt nevoia unii candidati sa faca show? Stadion, platforma industriala... Oare pentru ca nu au nimic de spus? Abia astept sa-i vad pe clownii astia trimisi in negura uitarii.
  • -1 (7 voturi)    
    PRECIS "poate sa ridice lucruri" (Joi, 2 octombrie 2014, 15:08)

    Codruta N [utilizator]

    Base poate sa depuna marturie :P
  • 0 (6 voturi)    
    LOL!!! (Joi, 2 octombrie 2014, 15:10)

    Codruta N [utilizator]

    Abia acum am mariu poza din captura.
    Uitati-va la cei din spatele ei, cei cu castile albastre... ce mutre au... :))))))))
    Or fi badeguarzii / badeguardele?
    Sau or fi... votantii? :)))))))))))))))))
  • +5 (9 voturi)    
    sexy elena (Joi, 2 octombrie 2014, 15:19)

    Radu Chirila [utilizator]

    Ii mai lipseste o geanta louis vuitton si o fusta mini pe langa casca aia porno.
    Ce sa zic, reprezinta visul oricarui roman pt functia de presedinte, nu?
    Iar peste 5 ani o votam pe Bianca Dragusanu.
  • +1 (3 voturi)    
    Asteptam o casca neagra. Eram curios cum... (Joi, 2 octombrie 2014, 15:28)

    EU-74-RON [utilizator]

    ...i-ar sta bruneta. Asaaa...n-o mai votez!
    Oricum vreau sa-i vad:
    Ponta: cu o casca cu ochelari de inot prin care sa beleasca ochii la MTO
    Iohannis: cu o casca gura mare
    Tariceanu: casca roz asortata cu papionul
    Macovei: casca de motociclist fara vizor
    Vadim: casca dor
    Diaconescu: cu casca valul de la Oltchim.
    Care ma convinge...il votez!
  • +5 (5 voturi)    
    astia vorbesc de parca noi n am avea creier (Joi, 2 octombrie 2014, 15:52)

    jackalphonse [utilizator]

    unde exact ai demonstrat cucoana? mai era unu care vorbea de Romania fantastica si nu l intrerupea nimeni, in timp ce lumea lua paine pe cartela. a fost impuscat. incercati sa-l luati drept pilda:))
    nu conteaza cat de rau o ducem (din rau in mai rau chiar), foiecare politician in parte se lauda cu mandatul lui de p[arca mare fas a facut, in timp ce falimentele si somajul cresc.
  • +3 (3 voturi)    
    dupa lansarea asta vreau sa vad si eu (Joi, 2 octombrie 2014, 18:17)

    derblauereiter [utilizator]

    cati pmp-isti mai reusesc sa isi asume asemenea cota de ridicol;

    poza e zero, trebuie sa vedeti o transmisie tv sau inregistrare video.
  • +1 (1 vot)    
    Salopeta, casca galbena, ... (Vineri, 3 octombrie 2014, 9:17)

    Eu the first [utilizator]

    ... minion? (Pt. cine nu prinde referinta, sa caute si sa vada filmul "Despicable Me.")
  • +1 (1 vot)    
    l-a cumparat tot de la sex shop? (Vineri, 3 octombrie 2014, 22:26)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Whoodrea invata temeinic: dupa ce ani de zile s-a jucat de-a asistena si pacientul cu presedintele, cu costum si recuzita, acum si-a cumparat un costum nou de candidat
  • -1 (1 vot)    
    Udrea presedinte (Sâmbătă, 4 octombrie 2014, 9:12)

    AmaliaIstrate [anonim]

    Doamna Elena Udrea a fost singurul candidat care nu si-a lansat candidatura in lux si opulenta spre deosebire de cei din PSD. Ea evidentiaza proiectele pentru o Romanie frumoasa, proiecte care au dezvoltat tara si parteneriate strategice. Ce ati facut domnule Ponta? V-ati lansat candidatura pe Arena Nationala intr-un asemenea show? De asta are nevoie Romania? De asta au nevoie tinerii?
  • -1 (1 vot)    
    Adevaratul Lider cu viziune (Sâmbătă, 4 octombrie 2014, 10:30)

    lauv [utilizator]

    Se vede clar un Lider care are stie ce vrea, care are un plan bine pus la punct, care isi doreste sa faca lucruri marete in Romania frumoasa, care este determinat.
    Aceste principii o definesc pe Elena Udrea pentru ca este omul care a avut initiativa si implicarea de 100% in tot ce si-a propus.
    Merita sa fie Presedintele Romaniei CARE SI FACE nu care doar promite!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      mi-a placut (Sâmbătă, 4 octombrie 2014, 15:23)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui lauv

      E la misto?