Emil Boc despre candidatura lui Macovei: A venit prea tarziu. Acum mai mult incurca decat ajuta dreapta

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 6 august 2014, 15:43 Actualitate | Politic


Fostul premier Emil Boc afirma ca anuntul Monicai Macovei privind candidatura la alegerile prezidentiale "a venit prea tarziu" si ca acesta putea fi "un candidat bun", dar acum "mai mult incurca decat ajuta dreapta".

Fostul premier Emil Boc a declarat, miercuri, intr-o conferinta de presa, ca o candidatura a europarlamentarului Monica Macovei in cursa prezidentiala ar fi fost binevenita mai devreme, deoarece Macovei "ar fi fost un candidat bun", transmite Mediafax.

"Candidatura Monicai Macovei a venit prea tarziu. Putea fi un candidat bun, pentru ca acum mai mult incurca decat ajuta dreapta, din nefericire", a afirmat Emil Boc.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3782 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    frica (Miercuri, 6 august 2014, 16:01)

    Eugen_ [utilizator]

    Asa ne dam seama cui ii este mai frica de dna Macovei! Cine a sarit pana acum? Pai Basescu, acum Boc, de voiculescu nu mai spun ca n-o scoate din "procuror comunist"...

    pontadragnea nimic? V-a cam luat suflul anuntul dnei Macovei, recunoasteti. Spre deosebire de o campanie contra Basescu ("flota, casa din Mihaileanu, Udrea"), contra Monicai Macovei cam sunteti cu temele nefacute...
    • -2 (8 voturi)    
      frica!!!...are dreptate... (Miercuri, 6 august 2014, 16:46)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Eugen_

      incurca mai mult...niciodata in rom nu va fi votata o femeie la functia suprema....si uite asa va cistiga plagiatorul si psd ul pt ca asa zisa "dreapta" se cearta pe ciolan...
    • +3 (9 voturi)    
      monica (Miercuri, 6 august 2014, 16:52)

      kripton [utilizator] i-a raspuns lui Eugen_

      nu are importanta. 80% din romani nu stiu cine este monica macovei,iar antenele vor avea grija sa ''rezolve'' problema. nu are nici o sansa. chiar petre tutea a recunoscut ca a facut 17 ani de puscarie pt un neam de idioti.
    • +9 (9 voturi)    
      FRICA (Miercuri, 6 august 2014, 17:02)

      mariushn [utilizator] i-a raspuns lui Eugen_

      Tuturor le este frica de ea dintr-un motiv foarte simplu: intruchipeaza statul de drept (ala de pe la altii, cu puterile separate), "domnia" legii/regulilor.

      Din acest motiv o voi vota.

      Aceasta imagine aparent simpla le ingheata sangele in vene oamenilor din casta conducatoare. Priviti numai la zvarcolirea securistul Voiculescu.
  • +7 (7 voturi)    
    Nu inteleg (Miercuri, 6 august 2014, 16:58)

    JohnnyBee [anonim]

    A venit "prea tarziu" pentru cine? Pentru politicienii din PDL care scot prezidentiabili in urma negocierilor ascunse de ochii electoratului?

    Pentru mine nu este prea tarziu sa-i dau votul meu in Noiembrie.
  • +4 (4 voturi)    
    Cam tirziu ce e drept.... (Miercuri, 6 august 2014, 17:02)

    CetateanulRoman [utilizator]

    din nefericire dreapta (sau ce tine loc de dreapta in Ro) este varza. Si pe zi ce trece se observa ca nu ne lasa nici o sansa de cistig impotriva comunistilor. Da, d-na Macovei ar fi fost un foarte bun candidat. Nu stiu cit de bun Presedinte! Oricum mai credibila decit cei prezentati pina acum. Deja Johannis a inceput sa isi dea cu parerea despre Rosia Montana si gazele de sist. Ca sa stie cei interesati ca e loc.... In definitiv doar d-na Macovei s-a declarat sustinut impotriva exploatarii acestor resurse. In momentul de fata asa cum se prezinta, parca vad ca in turul 2 intra tonta si dddirect!
    Vai de noi!
    • +2 (2 voturi)    
      dreapta stanga ... (Miercuri, 6 august 2014, 17:29)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

      care e diferenta ? (in romania) .

      multi se dau de drepta , ca da bine la publicul 'spalat' .
      dar pana la urma care din stanga sau dreapta urmaresc principii veritabile ? niciunul .. toti au o singura filofie iubita : filozofia banului si a oportunitatii .
  • +5 (5 voturi)    
    In sfarsit avem cu cine vota! (Miercuri, 6 august 2014, 17:50)

    skanda7 [utilizator]

    Interesant, colegii mei de lucru si rudele mele s-au bucurat cand au aflat ca Macovei va candida. Deci nu-i mai plangeti de mila. Oricum nu ea e principalul contracandidat ci Ponta ....