Adrian Papahagi: Voi candida la presedintia PMP, daca nu o va face unul mai bun ca mine

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 27 mai 2014, 20:03 Actualitate | Politic


Adrian Papahagi a anuntat marti, pe contul lui de Facebook, ca va candida la presedintia Partidului Miscarea Populara, la urmatorul congres al PMP.

"Cel mai probabil, PMP va avea congres in luna iunie. Am decis sa candidez la presedintia partidului, daca nu o va face unul mai bun ca mine, in care caz il voi sprijini", afirma Papahagi, care precizeaza ca a fost singurul membru de partid care a "denuntat (...) deriva PMP prin asocierea cu personaje si practici controversate".

"Imaginea nu tine loc de substanta. Nu conteaza ca porti blugi sau costum, important e sa fii credibil, cinstit si articulat.

Nu putem opune gaunoseniei cu invelis mediatic numite Ponta ceva similar; este datoria noastra sa-i contrapunem ceva radical opus: substanta, cinste, patriotism, valori.

PMP este un partid cu viitor, in care merita investit. Cred in PMP, cred in reformism, cred in sansele dreptei unite de a castiga presedintia Romaniei si de a guverna din iarna acestui an", mai scrie Papahagi.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


2592 vizualizari

  • +7 (15 voturi)    
    Succes (Marţi, 27 mai 2014, 20:06)

    CititorulComentator [utilizator]

    Așa discutăm altfel dar tare mi-e că PiMP-ul va insista în prostie cu Udrea.
    • +2 (2 voturi)    
      Ce jenant (Miercuri, 28 mai 2014, 2:28)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Ce lipsa de caracter, ce penibilitate...

      Ce caracter are omul asta? Ce caracter are ORICE om ce defileaza ca un catelus ascultator in spatele unei individe de talia Udrea?

      Ce atribute atat de deosebite gasiti la omul asta dragi comentatori? Ce calitati? Ce calitate poate avea un care accepta umilinta de a fi condus si coordonat de Udrea?

      Tare delicios mai este ciolanul. Si multi fraieri mai sunt in tara asta...
  • +10 (14 voturi)    
    o idee buna (Marţi, 27 mai 2014, 20:17)

    BME [utilizator]

    dar pt asta trebuie promovare agresiva ca lume nu prea il cunoaste. Calitati are dar trebuie puse in valoare.
  • +5 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 27 mai 2014, 20:17)

    [anonim]

  • +10 (14 voturi)    
    Succes! (Marţi, 27 mai 2014, 20:19)

    Geos Costan [utilizator]

    Deşi nu sunt fanul lui Papahagi, îi doresc victoria şi mai important, susţinerea colegilor săi. E timpul ca Udrea să stea de o parte ca EBA, pentru a lăsa partidul să-şi construiască o identitate cu adevărat de dreapta şi să se delimiteze de corupţi. Atunci vom vedea dacă Băsescu e în stare să accepte o stare de fapt sau va insista cu preţioasa lui. Tinereţea trebuie să fie un argument pt. schimbare, nu o scuză pentru mediocritate.
  • +12 (14 voturi)    
    Substanta, cinste, patriotism, valori? (Marţi, 27 mai 2014, 20:31)

    TheRealGicaContra [utilizator]

    La ce capitol se incadreaza EBA sau Udrea? Cred ca Papahagi, pe care-l consider un om cinstit si bine intentionat, face o greseala daca isi asociaza numele cu cele de mai sus!
  • +2 (6 voturi)    
    pmp (Marţi, 27 mai 2014, 20:43)

    kripton [utilizator]

    sa intri in partidul unei tipe care a construit sute de sali de sport LA TZARA,unde nimeni nu are nevoie de ele,este o aiureala.
    sa incerci sa o dai pe tipa la o parte ca sa preiei comanda,poate fi chiar periculos...
  • +5 (9 voturi)    
    Din jenant in ridicol (Marţi, 27 mai 2014, 20:43)

    UpNext [utilizator]

    .....si acum chiar penibil.

    Mediafax/17 feb. 2014, sedinta PMP: "Liderul PMP Adrian Papahagi anunţă că se retrage din viaţa politică "din raţiuni personale" şi că în perioada următoare îşi va dedica energia familiei şi universităţii şi va refuza apariţiile publice...."
    Erorile si gafele acestui grupulet de apartament, autointitulat "partid" (PMP) se succed cu o viteza ametitoare, Uitand ce-a spus solemn acum trei luni, Papahagi, altfel un intelectual onorabil, este o nulitate absoluta in politica, facand deliciul cunoscatorilor prin aiurelile pe care le-a debitat. Daca devine orice, chiar portar la partid, acesta se desfiinteaza. Macar sa-i fi spus careva cu urme de creier politic in cap sa se abtina, ca face dreapta de ras, se distreaza si manelistii-n Zabrauti de ineptia lui si a PMPului.
  • +3 (5 voturi)    
    ... (Marţi, 27 mai 2014, 20:43)

    klaudyuxxx [utilizator]

    a candida pt presedentia PMP e la fel cu a candida la primaria Baicoi
  • 0 (4 voturi)    
    pai (Marţi, 27 mai 2014, 20:44)

    ggna [utilizator]

    succes!
  • +6 (8 voturi)    
    ORICE!!! (Marţi, 27 mai 2014, 20:56)

    Atcika [utilizator]

    Orice trebuie facut, domnule Papahagi, pentru ca doamnele Udrea si Eba sa ramina, eventual, simple membre cotizante ale acestui partid. Nu mai sintem pe vremea lui nea Nicu, sa avem un partid unic in Romania. Dar ambitiile unor femei care prin simpla lor prezenta -televizata sau in presa scrisa-stirnesc oproboriul cetatenilor, deci, ambitia acestor doua femei ne va aduce din nou in situatia din 1989-aceea de a avea, la cirma tarii, un partid unic.Faceti ceva, convingeti-le cumva....Nu e posibil ca, dupa ce ai aparut pe plaja uitindu-te in propriul slip, asa cum a aparut " doamna" Udrea in toate ziarele acum citiva ani , sa te cramponezi acum a fi lidera opozitiei din Romania. Oricit de tolerant ar fi poporul acesta, pur si simplu nu o suporta...
  • +4 (6 voturi)    
    Important e cine conduce de facto partidul, (Marţi, 27 mai 2014, 21:02)

    Alius [utilizator]

    ..nu ce presedinte are.
  • -1 (3 voturi)    
    Acest oprobriu numit ...speranta (Marţi, 27 mai 2014, 21:51)

    solar [utilizator]

    oprobiul confectionat, oprobiul intretinut, oprobiul preluat din gura in gura si anonim precum folclorul securisto comunist elitar trebuie exclus definitiv din politica romaneasca.monica macovei a fost si ea la randul ei victima acestui oprobiu organizat, confectionat, improvizat si raspandit morgamatic. procedeul si procedura nu face cinste niciunui om cu minte si cu capul pe umeri. elena udrea este condamnata de toti cei care consoneaza intr-un fel sau altul cu biletelele roz ale celui cu dezonoare numit tariceanu, dinu patriciu, norica nicolai + etc etc etc
  • +3 (3 voturi)    
    cum? (Marţi, 27 mai 2014, 22:05)

    Bogdan77 [utilizator]

    N-ati auzit care e cel mai bun in partid dle Papahagi? D-na Udrea. Stie toata Romania.
  • 0 (2 voturi)    
    Vreau o explicatie de presa... (Marţi, 27 mai 2014, 22:07)

    solar [utilizator]

    sa ni se raspunda de la cel mai inalt nivel al gandirii presarilor din romania, cu ce este mai prejos intru ...posete , vestimantatie de paiata utecista si tocuri inalte etalate pe la bruxelles si pe la casa ciobanului ghita de catre femeia care raspunde la numele de sirbu, sotie de premier tras cu lectica si ... elena udrea?bufoneriile de dreapta sau de stanga nu sunt in acceptia onor presa romana tot... "bufonerii"? sau reducem bufoneriile la "nevinovate"( coruptii cu) biletele roz?asta e diferenta intre elena udrea si madam soata primului plagiator al tarii: biletelul roz nici pana in ziua de azi mancat de manechinul casei de moda venus si care raspunde la numele de catelandru securistcu pretentii telectuale de tariceanu
  • 0 (4 voturi)    
    Domnule Papahagi (Marţi, 27 mai 2014, 22:28)

    adrian88000 [utilizator]

    Sper ca la Congresul din iunie sa adoptati si un statut. Nu uitati o prevedere ;
    - Nu pot accede la functii de conducere in partid , nu pot candida pentru functii eligibile in alegerile locale , nationale sau europene si nu pot fi numiti in functii guvrnamentale sau asimilate acestora, membrii de partid care nu si-au practicat meseria( conform studiilor ) in ultimii 5 ani si si-au asigurat traiul DOAR din activitate politica.
    Succes !