Victor Ponta nu exclude varianta ca Traian Basescu sa fie suspendat sau acuzat de inalta tradare

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 mai 2014, 23:34 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta nu respinge varianta in care presedintele Traian Basescu sa fie suspendat sau acuzat de inalta tradare, afirmand ca nu respinge o astfel de masura in conditiile in care i se pare ca acesta provoaca sau nu se mai poate controla, avand gesturi si decizii inadecvate, potrivit Mediafax.

Intrebat, la Antena 3, daca, realist, vede posibila suspendarea sau acuzarea presedintelui Traian Basescu de inalta tradare, Ponta a raspuns: "La cum se comporta Traian Basescu, e posibil, da. Nu o resping, mai ales ca de multe ori mi se pare ca provoaca sau nu se mai poate controla, are niste gesturi si decizii care oricum sunt extrem de inadecvate pentru un presedinte de tara".

Premierul a adaugat ca relatia sa cu seful statului este "perfecta", deoarece nu vorbesc unul cu altul si nu au niciun fel de relatie.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


7264 vizualizari

  • +27 (31 voturi)    
    nimic nou (Duminică, 25 mai 2014, 0:10)

    mircearh [utilizator]

    " vrabia la malai viseaza " , cam asa as descrie tematica sezatorilor A3. Curg multe scenarii si povesti cusute cu ata alba, doar pentru a stimula imaginatia audientei animalizate.
    • +10 (12 voturi)    
      mda... (Duminică, 25 mai 2014, 0:41)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

      ca la comunisti...
    • +12 (14 voturi)    
      Disperarea isi arata coltii! (Duminică, 25 mai 2014, 4:43)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

      Kim Ir Ponta ajunge in situatia in care din neputinta il va suspenda pe Presedinte. Atunci sfarsitul lui politic si al libertatii lui va fi doar o chestiune de cateva luni...
  • +12 (14 voturi)    
    Mda... (Duminică, 25 mai 2014, 0:44)

    GroWlithe [utilizator]

    Cred ca m-am logat de 3 ori pe site in toate viata mea. Il urmaresc de ani buni si ma bucur de comentariile romanilor care posteaza aici si care au ceva in cap. Nu m-am putut acum abtine sa nu intru si sa comentez. Sunt doctor plecat din tara din cauza tembelilor care acum o guverneaza!!! Ma intorc in cateva luni...dar daca nimeni nu se trezeste si nu isi da seama ca /// de genul lui ponta (nu merita litera mare la nume) si ceata lui o sa duca tara asta in cele mai adanci gropi, nu stiu de ce as mai sta aici... Nota 10 pt cei care pot constientiza ce se intampla in tara! Din pacate fratilor...se pare ca suntem prea putini...Vin maine in tara ca sa votez! Join me!
  • +10 (12 voturi)    
    Nebunie (Duminică, 25 mai 2014, 0:51)

    CobraRo [anonim]

    Se pare ca Ponta are ///l.......El incalca legile si tot el urla pe la Antene,,,,Parca se ruga de rusi sa-l primeasca la o intalnire cu Putin....
  • +9 (11 voturi)    
    A fost o ultima (Duminică, 25 mai 2014, 0:51)

    Alor [utilizator]

    emisiune electorala intr-o zi in care legal nu se mai putea face campanie.
  • +12 (14 voturi)    
    problema este (Duminică, 25 mai 2014, 3:17)

    amanda13 [utilizator]

    ca individul asta imatur si iresponsabil chiar nu guverneaza, Singurele decizii sunt legate cat de tare trebuie sa-l sicaneze pe Basescu. Ponta suspenda-te tu si lasa-ne-n pace!
  • +4 (4 voturi)    
    Ponta a citit prompterul din ochii lui Gadea (Duminică, 25 mai 2014, 6:16)

    hotnewsfil [utilizator]

    Mincinosul patentat a vorbit, la urlatoarea Antena3, sub supravegherea necrutatoare a raspopitului Gadea, asa cum a decretat bofasul-turnator Felix.
    Societatea selecta (selectata de insusi turnatorul puscariabil) este perfect organizata, dupa modelul lumii bune din canalele de la Gara de Nord - ca in filmul realizat 'live', de jurnalistul englez.
    Asta este dreptatea 'pana la capat' promisa de politrucii PSD : indivizi de aceeasi factura au fost divizati in doua clase - prima duce viata de huzur, stipendiata colosal de borfasul turnator, ajunsa intr-o mizerie morala inimaginabila, cea de a doua, impinsa, de prima clasa, intr-o mizerie materiala tot inimaginabila, organizata perfect, si aceasta, insa ca 'institutia canalului', tot cu un Gadea la conducere.
    Asa cum declara Gadea -din-canal, el i-a crescut si ii tine sub controlul lui, pe cei din alcatuirea 'institutiei canal-gara-de-Nord. Tot asa, Gadea-Antena3, ii creste si le organizeaza viata publica celor care frecventeaza constiincios universitatea Felix.
    Gadea pretinde przenta la cursuri de 100% si le controleaza unghiile, ca sa nu vada spectatorii mizeria adunata din gunoaiele imoralitatii.
  • +5 (5 voturi)    
    Deja e de-a dreptul interesant.... (Duminică, 25 mai 2014, 7:19)

    nucifere [utilizator]

    Tonta ori e tampit, ori e tradator de tara ori e un mincinos notoriu! Nu exista alta alternativa. Iata de ce....

    https://www.facebook.com/iosif.kiss.9/posts/785531874803868?notif_t=like

    Dupa ce cititi materialul in cauza... haideti sa ne intoarcem la declaratia lui "Victorel Tonta": Deci cum e maestre? Dottore... deci zici ca nu ai nicio relatie cu Presedintele. Sa intelegem ca in CSAT tu ori nu participi ori esti obiect de decor. Si cum ramane atunci cu mandatul din partea CSAT-ului pentru a negocia guvernul tau "reconfigurarea strategiei energetice a Romaniei" daca tu nu ai nicio relatie cu Basescu? Ai facut-o de capul tau dottore? Foarte bine... Ca este lege si pentru tine. Sau nu?
  • +11 (13 voturi)    
    Carlanu ataca stanca de neclintit -Basescu! (Duminică, 25 mai 2014, 7:20)

    hotnewsfil [utilizator]

    Fara sustinerea baronilor carora le datoreaza inscaunarea lui la putere in PSD si la guvernare, Ponta ar fi un neica-nimeni ca politician, un oarecare procuror mitoman, un 'dottore' plagiator.
    Fara auto-sustinerea lui Traian Basescu - cel care l-a promovat si il sustine politic, Traian Basescu ar fi "doar" un Traian Basecu - politicianul talentat, ambitios, pragmatic, si, vorbind fotbalistic, creatorul fazelor de gol si, totodata, marcatorul - un jucator polivalent.
    Ponta le datoreaza enorm baronilor, trebue sa ii protejeze de justitie, sa mearga la brat cu borfasii dovediti de catre procurori, sa ii imbratiseze in vazul lumii, sa sfideze bunul simt al populatiei, al presei neotravite de Felix.
    Mitomanul are nevoie ca de aer sa ajunga presedintele tarii, ca sa isi tina promisiunea facuta borfasilor, asa cum au baronii nevoie sa anihileze cerbicia justitiei.
    Convingerile ferme despre autenticul Traian Basescu le au cei care il cunosc mai bine si de pe vremea cand era un stralucit comandant de vapor, convingere care a inceput sa ii cuprinda, accelerat, si pe cei pe care i-a suparat prin masurile dure luate de el, in timpul crizei din intreaga lume si, in consecinta, din Romania.
    Dupa Noiembrie 2014, poporul va ajunge sa spuna : 'O fi fost rau cu Basescu dar este mult mai rau fara Basescu'.
  • +8 (10 voturi)    
    Hai cu suspendarea (Duminică, 25 mai 2014, 7:24)

    AK-47 [utilizator]

    Chiar imi doresc ca prea mincinosul national sa il suspende iar pe marinar, iar marinarul sa piarda la referendum.

    Daca pierde la referendum, atunci i se anuleaza al doilea mandat, ceea ce inseamna ca poate candida din nou la prezidentiale ptr un nou mandat.

    Hai pinochio, fa-ne un bine si suspenda-l pe base ca sa-l putem alege iar presedinte. :))
  • +7 (9 voturi)    
    ... (Duminică, 25 mai 2014, 7:53)

    JeSuisRoumain [utilizator]

    la cata panica e pe ponta, este posibil ca basescu (sau altcineva) sa-i faca o mare surpriza inainte de prezidentiale. adica, pa pa fotoliul de la cotroceni pentru psd.
  • +10 (12 voturi)    
    da, sigur ca da! (Duminică, 25 mai 2014, 8:02)

    gabistoian [utilizator]

    Sigur ca da, trebuie suspendat pentru Inalta tradare a iubitei pontiace Mama Rusie si Draga Inimii lui de Mare Plagiator :Imperiul Chinez!
  • +4 (4 voturi)    
    VVP si Antena3 m-au convins sa lupt anti-PSD (Duminică, 25 mai 2014, 8:37)

    abel [utilizator]

    Si cred ca tradator este cel care pune biruri mai mari poporului si face cadouri care vor fi platite tot de poporul roman . Si ma intreb unde o fi magarul care striveste capusa Antena3...